Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehetne rábírni valakit, hogy kicsit spóroljon? fórum

Hogy lehetne rábírni valakit, hogy kicsit spóroljon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
50. aszparagusz (válaszként erre: 44. - ,zumba)
2022. nov. 21. 13:51

Jelenleg 200 ezer forint a havi bruttó minimálbér.

Ennek a nettója (kedvezmények nélkül 133 ezer.

49. aszparagusz (válaszként erre: 33. - K-né Zsóka)
2022. nov. 21. 13:50
Ez a havi 64 ezer hogyan jön ki? Ez még a havi nettó minimálbér felénél is kevesebb.
48. aszparagusz (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2022. nov. 21. 13:49

Ne adjon pénzbeosztási tanácsot az anyjának sem jó szándékkal, se másképp.

Felnőtt nő, a f.i.-t már felnevelte, tehát semmi köze hozzá, hogy az anyja miképp osztja be/szórja el a pénzét.

47. tumbo2
2022. nov. 21. 13:22
hát mikor írtam,beindult az élőlánc,hogy én üres kenyeret vacsorázom.a vejem anyja,hogy vigyenek nekem kaját.nem kívántam semmit,egy kis kenyérhéjat rágcsáltam.
46. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Mimóza07)
2022. nov. 21. 13:19
a nagyanyám nagyon tudott spórolni,azt a kevés pénzt,amit a nagyapám keresett,ránk költötte.az anyám bezzeg szórta a pénzt.a húgom kiakadt,mikor egy ezrest adott neki,hogy bevásároljon.én ugyan nem ,kértem a pénztárcáját,külön fizettem.bár a húgom fifikás volt,lehet,hogy néha átverte.
45. ,zumba
2022. nov. 21. 12:57
Van, aki a kevésből is tud félretenni,(párezer ft-ot) más a sokból sem.
44. ,zumba (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2022. nov. 21. 12:55
Szerényen, spórolósan lehet kijönni. Nincs libamáj, nincs utazgatás, télen nem mezítláb és rövid nadrágban vannak az emberek a lakásban. Nagyon sok ember kap ennyi ft-ot nettó fizetésként.
43. andi6020 (válaszként erre: 33. - K-né Zsóka)
2022. nov. 21. 12:48
Sajnálom. Ettől függetlenül tartom, hogy nem tudom elképzelni hogy lehet kijönni ennyi pénzből. És nem is akarom kipróbálni.
2022. nov. 21. 09:29
Mivel kiveséztük a témát, megyek tésztát gyúrni. Tepertős túrós tészta lesz az ebéd és vöröslencse leves házi füstölt kolbásszal.😀
41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Channa*)
2022. nov. 21. 09:27
Az az igazság, 2 mondatból nem ismerhetjük mg a családot. Ki miért mit mond. Mik az előzmények, és mi van a láthatáron pénzügyi téren. Mert erről ugye fórumnyitó nem beszélt, csak a fórumozók. Mindenki a saját vérmérséklete szerint, ami meglátás csak a saját helyzetükre igaz.
40. Channa* (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2022. nov. 21. 09:08

Igen, normáliséknál így működik de, ahogy látjuk sokaknál nem.


Fi-nek szerintem tudnia kellene, hogy mire elég 200 ezer. Tudom, hogy sokaknak ez dupla annyi, mint a saját bevétele, de azt gondolom, ha megteheti FI anyukája 55 évesen, hogy szinte a teljes fizetését magára költse, akkor miért ne tehetné meg? Miért kell a gyereknek megmondani, hogyan csinálja?


Én valahogy ezeket a fórumokat mindig fenntartással fogadom. Most arra gondolok, hogy FI jobban szeretné, ha az anyja neki adná a pénzét vagy neki spóroljon, hogy örökölni tudjon.

39. 55Judit (válaszként erre: 37. - Channa*)
2022. nov. 21. 08:50

Nekem az jött le a fórumnyitó első bejegyzéséből hogy jó szándékkal adott tanácsot az anyjának. Természetesen elfogadom hogy minden család más. Van akiben még családon belül is felháborodást vált ki 1-1 jótanács, van aki szívesen veszi mert belátja, az érdekeit szolgálja.


Én magamból kiindulva írtam amit, mi családon belül nem csak dicsérgetjük egymást és udvariaskodunk, hanem megbeszéljük a dolgainkat, uram bocsá' még ötleteket, tanácsot is adunk egymásnak. Fiammal a mai napig megbeszéljük terveinket, örömünket, bánatunkat egymással, és amikor szükséges, támogatjuk egymást. Ezért jó a kapcsolatunk. Most is mekkora boldogság az nekem, hogy megosztotta velem a közeljövőre vonatkozó terveit. Azzal kapcsolatban rögtön eszembe jutott egy ötlet, ami előrébb lendítheti a vállkozását. Meghallgatott, örömmel fogadta, és szerintem hasznosítja is. Mi nem szoktunk ordibálni a másikkal ha segítségünkre van, akár egy jó tanáccsal is. Persze tudom mindenki más, én el is fogadom. De hálás vagyok amiért nálunk ez a mindent megbeszélős módszer bevált.

38. Mimóza07 (válaszként erre: 35. - K-né Zsóka)
2022. nov. 21. 08:47

Dettó nagyanyám. De legalabb volt mit örökölni. :D Elküldött néha a postára, itt van 150 ft, fizessd ki a gázszámlát lanyom, a maradékból meg hozzá kenyeret. :D (A gázszámla maga volt vagy 15 ezer.) :D De elég lesz ugye, lanyom? Elég mama, sőt még sok is. :D

Annyira nem volt vele tisztaban hogy mi mennyibe kerül, hogy az kész. Hihetlen. Mellé meg még hótsüket is volt. Mire megértette hogy állunk, engem mar az idegsokk kerülgetett. :)

37. Channa* (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2022. nov. 21. 08:21

Pontosan.

Ott van a férje is. Ha nem is közös kasszán vannak, de gondolom lesz miből, vagy ha elromlik valami és neki kell pótolni, akkor majd abban a hónapban nem másra költi.


Nem értem, hogy egyes gyerekek miért akarnak beleszólni a szüleik életébe. Az bosszantó bezzeg, ha ha a szülő szól bele az életébe, hiszen felnőtt! És ilyenkor mindig az megy itt, hogy szakíts meg minden kapcsolatot a szüleiddel, nehogy már irányítsanak!


Fordítva nem kellene ugyan ezt tenni?


Mi köze van, ahhoz, hogy hogyan csinálják a szülei?

36. 55Judit (válaszként erre: 34. - Channa*)
2022. nov. 21. 08:04
Had élje csak fel! Aztán ha valami elromlik ami egy nagyobb tétel, vagy betegség miatt kéne egy kis pénz akkor upsz! Akár hova nyúlok, sehol semmi. De nem baj, hisz keres a férjem is, gyerekem is van, majd megoldják a gondomat.😀
35. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 07:55
Kicsit anyósomra hajaz a történet. Mindig sírdogált, soha semmire nem volt keret(pedig ő 5 fizetésből gazdálkodott),mindig a panaszkodás ment. Aztán kiderült, hogy egy saját nevén levő számlára gyűjtögette szorgalmasan a pénzt :D
2022. nov. 21. 07:53

Miért kellene megtakarítania?

Örökölni szeretnél?

Vagy?


Van fizetése, nem idős még, miért ne élhetné fel a fizetését?

Vagy az a baj, hogy nem rád költi?

Ha ilen lenne a fiam, én se költeném rá a fizetésemet;)

33. K-né Zsóka (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2022. nov. 21. 07:52
Havi 64 ezer forintot keresek, igaz, a férjem is keres, de messze nem jön ki fejenként a 220 ezer+ kajajegy, ez utóbbit nem is kapunk. Az ember annyit oszt be amennyi van, és annyiból tesz félre:)
32. K-né Zsóka (válaszként erre: 18. - Mimóza07)
2022. nov. 21. 07:49
Így van, semmi köze hozzá addig, amíg a kedves mama nem panaszkodik folyamatosan. De ha minden találkozáskor ez a téma, akkor bizony már nem magánügy.
31. andi6020 (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2022. nov. 20. 23:19
El nem tudom képzelni hogy lehet ebből megtakarítani.
30. pteri (válaszként erre: 23. - Mimóza07)
2022. nov. 20. 20:33
Komolyan? Én egy asszonyt ismertem, akinek a férje kezelte a pénzüket, mert nem lehetett pénzt rábízni. Néhány párt, akik külön kasszán voltak, mert válni nem akartak, de már közös életük se volt. De házasok , élettársak között az én ismerőseim között ilyen nincs. Ezért gondoltam, hogy náluk is jelent valamit.
29. Nemer Eszti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 20:24

Miért nem spórol anyukád? Az az ő dolga.

Neked ezzel nem kell és nem is szabad foglalkoznod.

28. levarosbukta (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. nov. 20. 19:40
Igaz hogy nekem van spórolt pénzem, de ha a gyerekem elkezdene azzal foglalkozni hogy mire költöm enyhén szólva is felhúznám a szemöldökömet. Ha a fórumindító anyukája nem kér kölcsön tőle abszolút semmi köze hozzá hogy mire költi a pénzét, de még akkor se nagyon.
27. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 19:02

Nem értelek, miért zavar ez téged! Nem akarom leírni, hogy milyen gondolatok fordultak meg a fejemben, mert nem akarlak megbántani.

Majd ha esetleg zsinórban tőled kér, mert nem csak annyit költ, amit fut, hanem annál többet, akkor lehet felháborodni, vagy akkor lehet kérdezni. Addig az ő pénze, az ő dolga!

26. Mimóza07 (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. nov. 20. 18:50
Idősebbek lehet. 55 éves szamomra még nem idős. Ha mindketten keresnek miert is kéne egy kasszán lenni amúgy meg? Néha ez fizeti a cehhet, néha meg a a masik oszt jól van. Miert kell ennek akkora feneket keríteni? Meg annak is hogy mire költ anyú. Lehet kajat vesz belőle, aztan befalja 5 perc alatt. Vagy étterembe jar szabadidejeben. Ahhoz sincs senkinek semmi köze. Ha nem szorul ra masok segítsegere, akkor mit kell foglalkozni vele? 200 ezer forintot amúgy se nehez elkolteni. Egyszer elmesz a boltba, oszt odavan 5000 forintod. Úgyhogy szinte semmit nem vettél. 10 guriga wc papir, goods market, a legolcsóbb 1200 ft. Vicckategória. A mostani fizetesek, a mostani arakhoz viszonyitva.
25. 55Judit (válaszként erre: 23. - Mimóza07)
2022. nov. 20. 18:41
Az idősebb korosztályban még általában közös kasszán vannak. Sőt ismerek nyugdíjasokat, akiknek közös számlájuk van, arra mennek a nyugdíjak.
24. Icuska538 (válaszként erre: 13. - Érdekes73)
2022. nov. 20. 18:40
Hát ez az! Erről le kell mondanom!
23. Mimóza07 (válaszként erre: 21. - Pteri)
2022. nov. 20. 18:38
Szerintem a legtobb csaladban ez a normalis. Bevett szokas. Külön kassza, külön bankszamla. Nem is ismerek senki olyat a környezetemben akik összeadnák mindenüket. Felelősségteljes életmód, ide vagy oda.
22. Icuska538 (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. nov. 20. 18:36
Én azért csak megpróbálom! Ebben a korban.Hátha megy! Eddig dolgoztam most jóval kevesebb lesz. De hajrá!
21. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 18:36
Az jutott eszembe, hogy ezek szerint apukáddal külön kasszán vannak, valószínű azért, mert ő már ezer éve rájött, hogy anyukád nem tudja kezelni a pénzt. Szerintem te sem tudsz ezzel mit kezdeni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook