Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehetne rábírni valakit, hogy kicsit spóroljon? fórum

Hogy lehetne rábírni valakit, hogy kicsit spóroljon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
80. michelle.r (válaszként erre: 57. - ,zumba)
2022. nov. 22. 13:39

Ez egy csodás hitrendszer, de messze nem igaz. Mostanában különösen nem. Egy megbízható, jó szakember olyan drága kincs, hogy annyit keres, amennyit akar.


Nekem nagyon régóta fix meggyőződésem, hogy a legtöbb embernek ne pénz problémája van, hanem a befogadással vannak gondjai. Rémálom egy kávéra, egy ebédre meghívni egy olyan embert, akinek kevés a pénze. Vagy nemet mond, vagy erősködik, hogy ki akarja fizetni.

79. ,zumba (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2022. nov. 22. 13:37
A szüleink felneveltek, nem hagyhatjuk őket magukra. S ha emiatt egy nő nehezebb helyzetbe kerül, lehet rámondani: ja keveset dolgozott, azért kevés a nyugdíja. Csak nem tudni mi van a háttérben.
78. ,zumba (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2022. nov. 22. 13:32
Pedig a bankjegy alapú pénz szabadságot biztosít. Én rögtön leveszem a számláról. Az a biztos, ami a kezemben van, nem ér meglepetés.
77. michelle.r (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2022. nov. 22. 13:27
De ilyen már nincs. Nem is ismerek senkit, aki ne számlára kapná. És ha egy számla van és azt bármi okból, akár tévedésből is zárolják, nem jutsz pénzhez, hiába van pénzed.
76. michelle.r (válaszként erre: 53. - Horex)
2022. nov. 22. 13:24

Lehet, de van ésszerű és praktikus oldala is. Mostanában különösen kockázatos lehet egy bankszámlán, de még egy bankban is tartani a pénzt. Nekem még + egy, hogy nem szeretnék a férjemmel egyeztetni, ha speciel neki szeretnék valami meglepetést ajándékot.


És nem, kicsit sem jellemzi a kapcsolatot, hogy együtt, vagy külön kezelik-e a pénzt 😉

75. tumbo2 (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2022. nov. 22. 11:22
én gyermekkorom óta depressziós voltam.kit hibáztassak?
74. 55Judit (válaszként erre: 72. - Tumbo2)
2022. nov. 22. 09:05
Egy biztos. Amikor még számíthattak az öregek a családra ha gondozásra szorultak, nem volt ennyi szorongó, depressziós ember élete alkonyán. Most mi van? Sok öregnek rettenetes sorsa. Nem a családot hibáztatom én ezért, hisz aki manapság bevállalja szülei elgondozását, úgy jár mint én. Senkinek nem kívánom. Elveszíti a munkáját, aztán ha nem elég eszes, nem tud új életet kezdeni mondjuk egy vállalkozással, nyomoroghat élete végéig. Engem nem vettek vissza a munkámba, még kaptam a munkanélkülit mikor rákos lettem. Aztán egyre lejjebb-és lejjebb a rögös úton, mire eljutottam oda ahol vagyok. Most is igaz: Ahol vagyok, oda én jöttem. Minden helyzetben van választási lehetőségünk. Az én választásaim ide vezettek, csak magamat okolhatom ha nem tetszik.🙂 De megbékéltem a sorsommal, és igyekszem a mindennapokban megtalálni a derűt. Ez még megy!😀
73. tumbo2 (válaszként erre: 70. - 55Judit)
2022. nov. 22. 08:51
a nagyanyámnak,meg a húgának is egy gyerekük volt, bátyjának egy sem.mondjuk a másiknál bőven volt szaporulat talán 8 gyereke volt.pedig szeretett volna,de állítólag a bába valamit hibázott.meg akartuk keresni a házat,mikor a temetőben voltunk,de annyira megváltozott az utca,meg hát sötétedett is.lehet meg sem ismertem volna.
72. tumbo2 (válaszként erre: 70. - 55Judit)
2022. nov. 22. 08:45
mikor elváltam,a munkatársam első mondata az volt,még az sem lesz,aki egy pohár vizet adjon.akkor még nem volt gyerekem.nemsokára meghalt a férje,aránylag fiatalon.neki sem lenne,ha a lányáék nem költöztek volna oda-a fia 30 sem volt,mikor meghalt,isten akarata.ezért könnyebb annak,aki vallásos.
71. tumbo2 (válaszként erre: 69. - Mimóza07)
2022. nov. 22. 08:40
nemigen.a fújta a magáét a gyárról,én hallgattam.az utolsó szomszédasszonnyal is jobban beszélgetett,mint velünk.a nagyapám húgának sem lehetett gyereke,ráadásul tanyán gazdálkodtak,nem léptek be a tsz-be.így sem betegellátás,se kevéske nyugdíj.gyógyszert a rokonai hoztak Pestről.aztán,mikor meghalt a férje,beköltözött a faluba,hozzáment egy özvegyemberhez,mit tehetett volna,de jól elvoltak.de láttam voltak a sírjánál,gondolom a második férje rokonai.
70. 55Judit (válaszként erre: 69. - Mimóza07)
2022. nov. 22. 07:16
Ha valakinek régen nem született gyereke elsőre az vetődött fel, ki fog róla gondoskodni? Sőt nem is olyan régen, mert még én is emlékszek erre. Azóta sokat változott a világ.
69. Mimóza07 (válaszként erre: 68. - Tumbo2)
2022. nov. 21. 19:58
Oke, anya-lany kapcsolatban voltatok. Az megint mas. Nekem ő az apai nagyanyam. Volt. De még jóval előtte meghalt a fia. Az apu. Egy gyerekük volt csak. Anyamat nem nagyon szerette soha. Minket se kimondottan. Azt mondta mindig azert kell neki unoka, hogy legyen majd aki gondoskodik róla öregkoraban. De nem is akartam róla beszélni. Mert akarmilyen is volt, voltak szep pillanatok is az életünkben. És még ő is hiányzik.
68. tumbo2 (válaszként erre: 66. - Mimóza07)
2022. nov. 21. 19:51
bennem megbízott,gyűjtögette a pénzt,eltemette az apámat,a fiatalabb öcsémet,a másikat az élettársa.amúgy nem volt spórolós,szerette a sütiket,a gyümölcsöt.de jól tette.talán 3 hónapot volt otthonban,aztán a kórházban meghalt. infarktus,de a covid is közrejátszott.az én pénzem is a lányomnál van.ami marad,az az övék.nem is tudom pontosan mennyi.talán 3,5 millió.meg a kamatok.mondtam,hogy a hűtő árát feltétlenül vegye ki.
67. 55Judit (válaszként erre: 62. - Tumbo2)
2022. nov. 21. 18:49

Milyen igazad van! Én is szét leszek szórva.

Talán azért becsüljük meg a pénzt, mert megtapasztaltuk a nagy szegénységet. Én a gyerekkori jégvirágos ablakra emlékszem az ágyam mellett.


Arra hogy félre tegyek én se takarékoskodok, az a sikerélmény, hogy kijövök a nyugdíjból. Nem lenne az kétségbeejtően kevés, de mikor ezt a házat vettem 16 éve, hitelt vettem fel. Azt nyögöm még sok évig, de megvagyok.


Én veled ellentétben szeretem az édeset. Most sütöttem reggelinek való csonterősítő sütikét, teával fogyasztom. Mákos-sütőtökös kevert süti. Nincs benne fehér liszt és cukor se.

66. Mimóza07 (válaszként erre: 65. - Tumbo2)
2022. nov. 21. 18:46
Nem mindig volt ilyen. 92 éves koraban halt meg. Az utolsó fél évben romlott le nagyon az állapota. De fura dolog ez. Kijárt hozzá egy gondozó, aztan egy nap fogta a mamát, beültette az autójaba, aztan elvitte az sztk-ba, a pszichiatriara. Hogy mi miatt, nem tudom. Mi nem kértük. Tervbe se volt hogy gondokság ala helyezzuk. Nem is engedte volna. Mert ennyire még tudott magarol. Meg nagyon büszke asszony volt. Végig. Ott kérdeztek tőle dolgokat, hogy pölö mikor született. Helyette megmondta milyen évet írunk. Ebben az egyben hibazott. Semmi többen. Lehet nem is szenilis volt. Csak gonosz. De jó itt hagyott bennunket a pácban, amikor meghalt. Ott volt a bankban ket millio ft-ja de nem fértünk hozza, mert felhatalmazast senkinek nem adott hozza. Úgy kellett mindenhonnan összakaparni a pénzt a temetésére. Na, de ő ilyen volt, na. Mar mindegy. Elmúlt.
65. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Mimóza07)
2022. nov. 21. 18:21
a nagyanyám volt ilyen,még az udvaron is elszórta.az anyámtól a húgom elvette,mert ő is összevissza dugdosta.de arra persze emlékezett,hogy előző nap kértem tőle ezer forintot,mert elfelejtettem pénzt tenni a bukszába.de másnap kérte is,mondom nekem rég kiment a fejemből.nálam volt sokáig a temetési pénze,persze a takarékban,de az én nevemen,mert nem bízott a húgomban.aztán ,mikor bezártak,odaadtam neki,mert már fölmerült az otthon kérdése.
64. Mimóza07 (válaszként erre: 46. - Tumbo2)
2022. nov. 21. 18:15
Oh, a mienk nem ilyen volt. Altalaban én vettem fel a pénzét, aztan még azzal is megvádolt hogy elloptam. Az élete végén már annyira szenilis volt, hogy azt se tudta hogy a pénzét hova rakta. Dugdosta mindenhova, mert bankba menni mar nem tudott, meg elkölteni se, aztan a következő pillanatban meg már arra se emlékezett hova rakta. Bejártak hozzá Jehovások. Lehet odaadta nekik a pénzt.
63. tumbo2 (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2022. nov. 21. 17:01
a lányom kedvence.a húsért nemigen van oda.egyik nap korhelylevest főzött,a vejemnek nagyon ízlett.mikor voltunk az anyjáéknál vargabélest csinált,még jó hogy előtte sajtos hús volt rizzsel,hát a számba nem tudtam volna venni.az édes tészták nem az én világom.
62. tumbo2 (válaszként erre: 61. - 55Judit)
2022. nov. 21. 16:52
én is voltam nagyon szegény,majd megfagytunk télen,öt órára értünk haza,akkor gyújtottam be.aztán kaptam földet,részvényt,mikor szétbarmolták a téeszt. mindent eladtam,abból lett a lányomnak Pesten az első lakása.én meg elvagyok a pici házban.őszintén,én már nem takarékoskodom,ha valamit megkívánok,megveszem,bár nincsenek nagy igényeim.a lányomnál bőven van a temetési pénzem,elég nekem egy zacskó,szórjanak szét az erdőben.
61. 55Judit (válaszként erre: 59. - Simple)
2022. nov. 21. 16:33

Akkor csak van aki megérti rajtam kívül, és nem mondja mindenki hogy semmi köze hozzá. De bizony van köze. Én is ismerek ilyeneket követlen környezetemben. Végig dolgozták az életüket, de egy kicsit se takarékoskodtak. A panaszkodás az megy. Volt már akinek mondtam hogy ahol vagy oda te mentél, de ez meg rosszul esett neki pedig igaz.

Nekem is nagyon kicsiből kellett megélnem, ráadásul gyerekkel együtt. Sose mondtam neki azt hogy nincs, és még saját házam is lett igaz hogy 40 éves koromra. Mindig szerényen éltem, most is, de sose kértem még senkitől. nem is panasz képpen mondom, mert mindenem megvan ami kell. Viszont volt már aki felajánlotta hogy ad, aztán meggondolta magát.😀


Bizony, takarékoskodhat még az is aki azt tartja, számára innen aztán nincs lejjebb. Mindenhonnan van. Mindennek van fele!😀

60. tumbo2 (válaszként erre: 44. - ,zumba)
2022. nov. 21. 16:04
életemben egyszer ettem egy céges kiránduláson.akkora adag volt,hogy majdnem jóllaktunk vele,meg a haver pici tatárbifsztekjével.utána jött a hagymás rostélyos,meg a két palacsinta.mint a sóder klubban volt,a zárás előtt 5 perccel ment reggelizni.fölfalta az egész pultot.mi lett volna,ha igazi magyar ember.nagy zsebes cuccban ment volna.
59. simple
2022. nov. 21. 15:49
Anno amikor elindultam az életben kevesebb pénzt kerestem, mint amennyit most 220 ezer forint ér. Bérelt ingatlanban éltem, amit én fizettem, emellett jutott pénzem mindenre, és még félre is tettem. A félretett pénzből fizettem a tanulmányaimat, később még az esküvőmet is. Mindenem amim jelenleg van, ezekből a félretett pénzekből jött össze ilyen olyan formában. Sajnálom azokat az embereket, akik ezt nem tanulták meg. Látok erre példát a környezetemben is, 50 éves embereknek nincs semmijük, és kifolyik a pénz a kezeik közül. Az ilyen emberekre szomorú öregkor vár. Én értem a téma indítóját, hogy aggódik.
58. 55Judit (válaszként erre: 57. - ,zumba)
2022. nov. 21. 14:41
Bizony! Még belegondolni is szörnyű, hogy egyszer csak nem viszi el senki a szemetet, vagy nem gyártanak cipőt, ruhát. Ezek a munkák is nagyon értékesek, csak nem megfizetettek. De sokan csak akkor értékelnék, ha mgszűnnének.
57. ,zumba (válaszként erre: 50. - Aszparagusz)
2022. nov. 21. 14:33
Illetve csak ennyit kapnak kézhez sokan. Tudom tanulni kellene mindenkinek ,hogy több fizetése legyen. De ha mindenki felsőfokú végzettséggel rendelkezne, furcsa világban élnénk.
56. 55Judit (válaszként erre: 55. - Aszparagusz)
2022. nov. 21. 14:17
A fórumnyitó szüleiről beszél. Náluk azt jelenti.
55. aszparagusz (válaszként erre: 53. - Horex)
2022. nov. 21. 14:15

Nem, nem azt jelenti. Nálunk legalább is.

Van amit a férjem fizet, van amit én. Persze van átjárás a "két kassza között".

54. 55Judit (válaszként erre: 53. - Horex)
2022. nov. 21. 14:09
De látod, van akinél azt jelenti, és a külön kassza nekem se szimpatikus. A szüleim idejében még senki nem számlára kapta a fizetést hanem kézbe. Emlékszem, anyám borítékozott. Letették mindketten a fizetésüket az asztalra, és anyám szétosztotta. Elsőbe a számlákra való, a 2.-ba a kosztpénz. A 3. borítékba egyéb fontos kiadások. A 4. egy doboz volt, abba került a félre tett pénz havonta, és ami nem lett felhasználva a fontos kiadásokból hó végéig. Mindig tudták hanyadán állnak, pontosan tudták mennyi van, mire futja.
53. horex
2022. nov. 21. 14:01
Külön kassza nem azt jelenti hogy férj fizet mindent, az asszony megszórja a pénzt. Számomra meg a külön kassza a szokatlan
52. 55Judit (válaszként erre: 48. - Aszparagusz)
2022. nov. 21. 13:56
Végülis igazad van. Ha meg majd panaszkodik a lányának hogy mennyire kéne valamire de nincs spórolt pénze, akkor elég lesz annyi, hogy ja, anyukám. Ahol vagy, oda te mentél. Te teremtetted magadnak a nincset.😀
51. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Pteri)
2022. nov. 21. 13:56

Több, mint 30 éve ismerjük egymást a férjemmel. 24 éve vagyunk házasok.

Kezdetektől külön kasszán vagyunk. Remekül működik a házasságunk.

Azért mert te valamit nem ismersz, nem értesz vele egyet, még nem jelenti azt, hogy az nincs.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook