Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy küldjem el az albérlőmet, furcsa nagyon amit csinál, ráadásul nekem is szükségem van a lakásra fórum

Hogy küldjem el az albérlőmet, furcsa nagyon amit csinál, ráadásul nekem is szükségem van a lakásra (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. okt. 28. 09:34
Megmondod neki, hogy eddig egy deka számlát nem fizetett ki, és nem látod biztosítottnak, hogy a jövőben ezt rendezni fogja, így a kaucióból kifizeted, és megmondod neki, hogy keressen más lakást. Szerintem így szerződés nélkül ez így mehet nyugodtan, azt nem kell neki mondani, hogy neked kell a lakás.
2012. okt. 28. 09:33
szólj neki, hogy 1 napja van, hogy elhúzza a csíkot szórakozzon mással
13. riso
2012. okt. 28. 09:32
De akkor már most kéne neki szólni nem?
2012. okt. 28. 09:32
Ha nincs szerződés az rossz:(Nem kérhetsz rajta semmit számon hisz nem tudod bizonyítani, hogy Ő azt a lakást ettől vagy attól a naptól kivette de ezért bármikor kiteheted hisz jogtalanul "él" a lakásodban milyen jogcimen
11. riso
2012. okt. 28. 09:31
Félek ettől az egész szitutól, pedig egyébként egy nagy szájú csaj vagyok, de ez a nő, blokkol engem. :)
2012. okt. 28. 09:31
A 2 havi kaució fedezi az eddigi költségeidet, egyszerűen ne vedd át a novemberi díjat és ne engedd odaköltözni.
9. riso
2012. okt. 28. 09:30

Na most, ha azt mondom neki, hogy figyelj, a számlákat kifizettem a kaucióból, viszont nekem most kell a lakás, akkor mit tud tenni?

Az a baj, hogy éltem 10 évig albérletbe, tudom milyen gáz tud lenni, de itt nem is értem a logikát, hogy egyik helyen ott marad, hogy lelakja, a másik helyen feleslegesen fizet.

2012. okt. 28. 09:29
Ha nincs szerződés, akkor nem kell ebből nagy problémát csinálni. Kirakod és kész. Max. zárat cserélsz, ha van kulcsa, ennyi.
7. 171925f409 (válaszként erre: 6. - Riso)
2012. okt. 28. 09:29
Ha van szerződés követelheted rajta mert úgy írta alá, hogy x napon költözik az az onantól vette ki őt illeti meg mindet nemű rezsi függetlenül attól, hogy ott él e vagy sem.
6. riso
2012. okt. 28. 09:27

Sziasztok, egybe válaszolok, nincs szerződés arról van egy papír, hogy átadta a kauciót, és hogy minden hónap 10-én fizet. Mi került 74 ezer forintba?

3x 5500ft digi tv

3x 6500ft közösköltség

3x 8000ft villany, ami általány díjjas

3x kb.5000ft fűtés alapdíj

lehet még több is lesz, hisz októbertől fűtés is van rendesen.

Arról sajnos nem tehetek, hogy Ő nem költözött be.

2012. okt. 28. 09:27
Mink 1 nap alatt kitettük megmondtuk ha nem megy el kirakjuk a cuccát az ajtó elé mire vissza mentünk nem volt ott
2012. okt. 28. 09:23
Mi került 3 hónap alatt 74 ezer forintba , ha nem is lakott ott?
2012. okt. 28. 09:21
Van szerződés?
2. Sunny026 (válaszként erre: 1. - Riso)
2012. okt. 28. 09:21
Van bérleti szerződés?
1. riso
2012. okt. 28. 09:16

Sziasztok!


Van egy lakásom, 35nm, közösen birtokoljuk még 21 évig az erste bankkal.

Szóval kiadtam, és a csaj aki jelentkezett augusztusba, még mindig nem költözött be a lakásba.Augusztus elején, oda adta a két havi kauciót, 10-én meg a havi bérleti díjjat.

Szeptember 10-én, mikor találkoztunk, az albérleti díj miatt, akkor mondta, hogy Ő még nem költözött be, mert az elöző helyen, nem fizették ki neki, amiket Ő ott felújított, és Ő annak az árát, most lelakja.Az ottani tulajdonosok, még rendőrt is hívtak, de Ők se mentek vele semmire.

Amikor ezt elmesélte, akkor annyira ledöbbentem, hogy átvettem a szeptemberi havidíjjat, és eljöttem.Aztán okt.10-én mondtam neki, hogy az oké, hogy Te, fizeted a havi 40 ezret, de attól, hogy nem laksz benne, ez még költségekkel jár, főleg egy panel lakásnál.

Ó persze tudja, beszélünk róla.Tegnap felhívtam,és mondtam neki, hogy eddig 74 ezer forintnyi számla jött össze a 3 hónap alatt. Az volt a válasz, hogy jó persze, november 20 környékén költözik, akkor rendezi a számlákat.Mondom várj, két- három hónap után mindent kilőnek, akkor mi legyen?

Most nem tud, de majd amikor fizeti a novembert akkor majd vigyem a csekkeket, és rendezi.

NA nem húzom tovább, de a hideg ráz a csajtól, és mivel most sajnos nekem is szükségem lenne a lakásra, így megszeretnék tőle válni, de az az érzésem nem lesz egyszerü.


Mit mondjak neki?

Sose voltam ilyen helyzetben, és sokat bukni a dolgon.

Köszönöm

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook