Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelek lekérdezése BISZ-által fórum

Hitelek lekérdezése BISZ-által (beszélgetős fórum)


6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 19:14
Szívesen! Viszont kívánom!
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
márc. 14. 17:15

Közben megnéztem,és igényeltem ügyfélkapun is saját hitelinformációt,már iktatták is.

Az utolsó hitelem 2013-ban került megfizetésre,akkor kaptam is a banktól egy pozitív adós igazolást ( jól fizető ) csak nem találom már!

Mindegy is,bízom benne hogy küldik a tárhelyemre az igazolást :)

Köszönöm szépen neked,és kellemes hétvégét kívánok <3

4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 15:05

Igen, látták volna. Hacsak nem olyan rég volt ez a két hitel élő, mikor még csak a késedelmes arósok listája létezett (a BAR).

A mai KHR (Központi Hitelinformációs Rendszer) is egy évig visszamenőleg ad infót a "normál" kifutású hitelekről.

Azokról, akik rossz adósok voltak azt hiszem 5 (vagy 10?) évre visszamenőleg adnak infót.


Régen úgy emlékszem havonta töltötték a KHR-t a bankok. ma már ahogy megkötnek egy szerződést meg is jelenik náluk is.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
márc. 14. 13:30

Köszönöm szépen! Viszont ha BAR listás lennék akkor azt látták volna gondolom!

Nagyon régen volt 2 lakáshitelem,meg 2 autóhitelem,midet vissza fizettem természetesen!

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 12:51

Nem nem azt jelenti.

Minden információs igénylésre más-más adatkört szolgáltatnak.

Ha volt/van hiteled, akkor az szerepel a KHR-ben. Mert ma már minden hitelt nyilvántartanak, nem úgy, mint mikor még BAR-nak hívták és csak a 90 napon túl lejárt hiteleket kellett feléjük továbbítani.


Igen, az a bank fogja lekérdezni a KHR-ben nyílvántartott hiteleidet a hitelbírálat során, aholt a hiteligényedet benyújtod.

márc. 14. 12:45

Hitelt szeretnék majd felvenni,így kértem a KHR státuszomat a BISZ oldalán,melyet iktattak és tegnap jött a válasz,hogy nincs információ az adataimmal,kérjek személyesen KHR-t a leendő bankomnál.

Ezek szerint hitelképes vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook