Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Himalája perzsa cica fórum

Himalája perzsa cica (beszélgetős fórum)


2011. dec. 16. 20:09

Sziasztok, Van egy 5 éves himalájai perzsám és beteg. 8 hónaposan hoztam el egy tenyésztőtől és azt mondta a szájánál a fekete granulátom kajamaradék. Nos ez nem az. Mostanra már eléggé csúnyán néz ki, viszket neki, vérzik, a füle tele van. 5 dokinál jártam, de senki sem látott ilyet. Most egy olyan orvosnál maradtunk, aki legalább csinált is valamit vele nem csak szét tetette a kezét. Bár steroidot kap, amitől 2 hét után megszűnik a tűnet, de csak 2 hétig tart. De nem engedem, hogy havonta kapja.

Esetleg van perzsa tenyésztő, vagy olyan orvos aki jól ismeri a perzsákat? Segíteni szeretnék rajta, de így csak szenved szegény. :-(

2011. ápr. 19. 20:24

Az az igazság, hogy ez még egy darabig így is marad; mármint hogy fél, de észre fogja venni, hogy nincs gáz és akkor visszanyeri az önbizalmát.

Bár így belegondolva, lehet, hogy fajtaismérv is, hogy picit gyáva; Samu az én himalájaim is sokkal ijedősebb, mint a többi (brit, sziámi, házi) cicánk.

A fésülést az enyém nem csípi. Szerencsére nem filcesedik a bundusa és ő nagyon sokat is rendezgeti ezért nem akartam fésüléssel nyaggatni; így viszont nagyon hullik, de az meg már az én problémám, naponta porszívózok

És örülök, hogy jobban van a cicus, hidd el rengeteg örömet fog okozni és nagyon sok szeretetet tud adni

8. Majka14 (válaszként erre: 7. - 9bbc382386)
2011. ápr. 19. 16:08
koszi.Már megyek is keresni.Még most is fél a cica.Nagyon el tud bújni a lakásban.Ha simogatom akkor pedig már nyalogat is.Nagyon orulok neki.
7. 9bbc382386 (válaszként erre: 6. - Majka14)
2011. ápr. 18. 21:28

Furminatorral fésülöm hetente.Keressél rá a neten,nagyon jó,így nem hullik a szőre,mivel az aljszőrzetet kiszedi.

Örülök hogy jól van a cicus :)

6. Majka14 (válaszként erre: 5. - Timycat)
2011. ápr. 18. 18:22

Már eszik a cicus.Ma vettem neki tobb féle ledelt és megtetszett neki az egyik.Meg vettem neki sonkát is,abból is evett.Nagyon aranyos cica.már most imádom.Az orra már nincsan betapadva.Gondolom egy picit megfázhatott,mert a régi gazdija megfurdette amikorra mentunk érte.

A fésulésnek nem nagyon orul,Mikor és mivel fésulitek?Mi a jobb a fésu vagy a kefe?

2011. ápr. 17. 20:20

Nekem is himalájaim van, igaz ő már aggastyán, de sosem volt még "betapadva" az egyik orrlyuka. Ezt hogy érted?

Én mondjuk új cicánál (6 cicusunk van és nem tenyésztjük csak imádjuk őket) alapból állatorvosnál kezdünk... hisz lakásba, családba, többi cica közé kerül és nagyon csúnya cicabetegségeket lehet összeszedni, pláne lelketlen tenyésztőktől... :(

2011. ápr. 17. 20:19

Hagyjad, hogy megszokja a körülményeket. Azt szokták mondani, hogy a macska neveli a gazdát.

Mert minden cica egyéniség, majd kegyeskedik megengedni, hogy szerethesd őt. Türelem!

Bemásolom neked az egyik kedvenc idézetemet a cicáról.


Bálint György: A macska naplójából:

Nem igaz, hogy nem szeretem a háznépét. Én is tudok szeretni, mint minden élőlény, de nem kritika nélkül. Csak azt szeretem, aki szeretetre méltó. Érzelmeimnek nem adok hangos, látványos kifejezést. Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá. Aki nem tud sokáig hallgatagon egy helyben ülni, az nem érdemli meg a társaságomat. Akinek mindig csak bravúros mutatvány kell, aki nem éri be a természetes mozdulatok egyszerű szépségével, az sohasem szerezheti meg a macska rokonszenvét. Aki mindig valami újat követel, aki folyton a változatosságot, az izgalmat hajszolja, aki nem kedveli a békét, az egyensúlyt, az állandóságot, aki azt hiszi, hogy mindig cselekedetekkel kell bebizonyítania létjogosultságát, aki nem ismeri a tűnődés szépségét, annak sohasem lesz hű macskája. Aki az élet felületes örömeit kergeti, annak a macska hátat fordít. Akit a macskák szeretnek, silány ember nem lehet.”

3. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Majka14)
2011. ápr. 17. 20:15

Nekem perzsám van,igaz egzotikus.

Beszélj hozzá kedvesen sokat,akkor megszokja a hangot,a hanglejtésed.

Minden nap tiszta víz,és száraz illetve húsételt is adok.

Próbáld megsimizni,ha nem megy még az sem baj,de gyakorta próbálkozz és mosolyogj rá.Tudom , ez viccesnek tűnik,de figyelnek és észreveszik ahogy nézel rájuk :)

Türelem,ha éhes enni fog,és igényli a társaságod is,ha kedves leszel,te leszel a szolgálója a mindene ;)

Számolj be majd,érdekel!

2011. ápr. 17. 18:51

Tegyél ki neki enni és innivalót.

A cica, amikor ismeretlen helyre kerül, legtöbbször fél, illetve körbe néz, szagol mindent. És természetesen az almot is tedd szem elé...

2011. ápr. 17. 18:04

Tegnap vettem egy perzsa cicát és szeretném kérdezni toletek,hogy mit csináljak vele,mert ollyan mintha be lenne tapadva az egyik orra lyuka.

Már két éves és nagyon fél szegény még enni sem evett ma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook