Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hétvégi alkoholista fórum

Hétvégi alkoholista (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. globus
2020. okt. 19. 10:56
Nálunk ugyanezek hatására gyakorlatilag 0 egység az alkoholfogyasztás. Férjem családjában és nálunk is. Pedig jó minőségű gyümölcsből főzetünk pálinkát, meg sem kóstoljuk. Mind ajándékba vagy eladásra kerül. Soha, egy percig nem hiányzott a pia.
40. Melinda85FLP (válaszként erre: 36. - MenoPause)
2020. okt. 19. 10:53
Teljesen igazad van.
39. Bless the child (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2020. okt. 19. 10:42
Akkor beszélünk alkoholizmusról, ha már kialakult a testi, lelki függőség. Még mindig nem tudni, hogy a FI hogy reagalna, ha nem inna semmit hétvégén. Bár nem hinném, hogy akármi is történne. Ha függő lenne, hétköznap is inna. Most is hozzáteszem, hogy ez csak akkor igaz, ha öszintén írta le, amit megosztott velünk
38. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 09:25
Ha ennyi és ez mondjuk nem megy semmi rovására és ketten megisztok egy üveg bort, nem tartom bűnnek.
2020. okt. 19. 09:11
A kérdés az, hogy nektek baj-e? Ha hétvégenként este megisztok 1-2 pohár JÓ minőségű vörösbort az még egészséges is amúgy. Én ebben semmi kivetnivalót nem látok. De mindenki másképpen ítéli ezeket meg.
36. MenoPause (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 09:03

Szerintem ez messze nem az. Nekem mind a két szülőm, sőt a családban elég jellemzően előfordult alkoholizmus, közel 35 éves koromig egy kortyot sem ittam, nehogy...


Aztán megtanultam kultúráltan élvezni ezt a dolgot. Pénteken, ha vége a hétnek, szinte mindig leülök, lazítom az agyam, és megiszom egy pohár bort. Hétvégén szinte minden este, ez a lazítás része, jó minőséget, és egyszerre keveset. Ha együtt van társaság, fröccsözés, borozás mindig van. Mégsem alkoholizmusnak hívnám. A gyerekeim felnőttek, 18 éves koruktól abszolút kultúrált módon fogyaszthatják az alkoholt, talán fejenként egyszer fordult elő velük durvább eset, tanultak is belőle. Együtt is megisszuk, ebédhez, beszélgetéshez. Tudják, hogy hol a határ, és hogy nem keverjük. Nem félek, hogy ez alkoholizmushoz vezet. Sosem iszom, ha rossz kedvem van. Onnan kezdődne a probléma, ezért olyankor tutira elkerülöm! Vidéken élünk, itt nehezebb elkerülni társaságban, de sosincs ereszd el a hajam, és még lerészegedés sem. Beszélgetés, főzés és közben nem narancslevet iszogatunk hanem jó minőségű házi pálinka vagy bor fogy.

És igen, lehet nélküle élni, de lehet úgy is, hogy élvezzük és nem függünk tőle.

2020. okt. 19. 08:47
Meglehet közelíteni onnan is, hogy micsoda kiadás ez, teljesen feleslegesen, mennyivel értelmesebb dolgokra is el lehetne költeni ezt a pénzt. Ha mondjuk egy este csak egy üveg bort nyakalnak be, és nem is valami nagyon extra fajtát, számoljunk mondjuk 1000 Ft-tal, az egy hétvége alatt 3000, az egy hónapban is több, mint tízezer forint kiadás.
34. unom (válaszként erre: 33. - Papája)
2020. okt. 19. 08:32
Azt írja, 15 éve megy így. Mikorra jósolod a változást?
33. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 08:29

Mentegeted magad, hogy jó anya vagy, - de nem.

Mit lát a gyerek, piás szülőket.

Jó úton vagytok a napi ivászat és a fetrengés felé, - hajrá !

32. globus
2020. okt. 19. 08:27
Persze, hogy több van. Ez nem a fórumnyitó neve, hanem egy lehetőség. Bárki lehet anonim, ha szeretné.
2020. okt. 19. 08:26
Nekem az a véleményem, ha a most következő hétvégétől képesek lennétek azt mondani hogy nincs esti borozás, és ez tényleg be is tudjátok gond nélkül tartani, akkor semmi probléma nincs. Hogyha ez nehézségbe ütközik, akkor viszont van probléma.
30. globus (válaszként erre: 27. - Oneday)
2020. okt. 19. 08:25
Attól függ, hogy nélküle rosszul érezné-e magát. Ha enélkül nem megy, bizony baj van...
29. Amaunet (válaszként erre: 27. - Oneday)
2020. okt. 19. 08:23
Szerintem is belépett az előszobába.
28. Amaunet (válaszként erre: 28. - Bolysza1955)
2020. okt. 19. 08:21
Nem értem ezt miért épp ebben a fórumban jegyezted meg. Ebben a témában (és a másikban is) - szerintem - jogos, hogy a topikindító az anonimitást választotta.
27. Oneday
2020. okt. 19. 08:11
És az vajon alkoholizmus, ha valaki naponta esténként megiszik 1-2 sört? Talán van egy-két nap, mikor nem, de alapvetően egy ideje már így megy. Egy-két szakértő szerint ez már az, legalábbis az előszobája. Vélemény?
26. Amaunet (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2020. okt. 19. 07:54

Szerintem a kulturált ivás nem időhöz, hanem alkalomhoz kötött.

Az még nem alkoholizmus, ha függő valaki csak akkor, ha ez már ahogy írod, "testi, lelki és szociális tünetei" kimutathatóak?

Mondjuk, ha nincs hétvégén otthol bor és ettől ideges, türelmetlen lesz?

2020. okt. 19. 07:14
Azért egy fontos dolgot vegyünk figyelembe, mielőtt lealkoholistázzuk. Az alkohol rendszeres fogyasztása akkor minősül betegségnek, ha az alkoholizmus testi, lelki és szociális tünetei már kimutathatóak. Ha igaz, amit ír, az ő esetében szó nincs egyikről se. Ezzel nem azt mondom, hogy támogatom ebben, de ne kiáltsuk ki alkoholistának. Ez még talán belefér a kultúrált ivás kategóriába.
2020. okt. 19. 06:03
Én nem ítéllek el és nem tudom ez már az-e. Én úgy gondolom amíg a spicces állapoton nem estek át és hétvégén is helyt állsz mint család anya, tehát főzöl meg el is látod a gyerekeket addig nincs nagy baj. Szerintem, de ezt te tudod megítélni.
2020. okt. 19. 05:51

Unokatesómék szülei is "csak" iszogattak. Mondjuk ők nem kötötték a hétvégéhez, mikor hogy volt kedvük.

Ahogy én láttam gyerekként: undorodtam tőlük, undorító volt a cefre szag, meg az, ahogy "ellazult" állapotban csak vigyorogtak.

Ahogy unokatesómék látták: lelkibetegek voltak. Ugyanis egy pohár után látszik azon, aki iszik. Bárgyún vigyorog, nem tud úgy összpontosítani stb. Borzalmasan élték meg a gyerekek, hogy így látják az anyjukat. Nagyon sajnáltam őket.

Ahogy meg most látom: az előzőek miatt én alapból megvetem azt, aki nem tud uralkodni magán ha a piáról van szó. Szerintem gusztustalan, ha - főleg nőknél - alkesz vki.

Írtad, hogy te nem vagy, meg nem fetrengsz stb. Hát, akkor rád nem vonatkozik. :)

Viszont nem vagyok biztos abban, hogy a gyerekeket nem zavarja. Csak mivel ebbe születtek bele, gondolom nem mernek szólni, hanem nekik ez az alap.

Sajnálom őket, ne haragudj!

22. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 04:38
A kérdésfeltevés is úgy tűnik nekem, mintha te ezt a tevékenységet normálisnak tartanád. Szerintem jócskán kialakult a függőségetek. 15 év, atya ég! De mi lenne, ha helyette teáznátok, ivás nélkül társasoznátok?
2020. okt. 19. 04:30
Anonim fórumindító, aki amúgy nem szégyenli magát, nem anonim sorstársakat keres. Már bocsi, nekem ez magas.
20. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 00:54

Heti 35 egységnél több alkoholfogyasztás nagy ivászatnak számít! Innentől kezdődik az alkoholizmus (szépen, lassan, észrevétlenül)!


1 egység = 1 pohár sör/bor/rövid

19. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 00:49

Pontosan ez a válasz a saját kérdésedre!

Az alkoholizmusnak fokozatai vannak. Ha be tudod azonosítani, az már egy jó jel!

Te amúgy "hétvégi ivó" vagy!

18. Lávli* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 00:12

Igen, valószínűleg segítség kell, és az a jó, ha ez a magad döntése és nem rábeszélés eredménye.

Az fura, hogy 15 éve így telnek a hétvégék, és hétköznap nem hiányzik az alkohol. Tényleg nem hiányzik? Egy - két kortyocska sem csúszik le?

17. 184481d874 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 00:09
Könnyebb lett ,hogy leírtad magadról? Mi nem tettük volna meg.Te neked kell tudni ezt pontosan.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 184481d874)
2020. okt. 19. 00:08
Ha nekem kell tudni,akkor szerintem nem fajulhat el.
15. Aurelie (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 00:07
Hűha... ha már 15 éve megvan ez a rutinotok, akkor már nem csoda, hogy felmerült Benned a kérdés és felvetetted itt a fórumon. Nem szeretnék bántó lenni, de lehet, hogy érdemes volna valamilyen formájú segítséget keresnetek!
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2020. okt. 19. 00:06
Nem keresek kifogást csak tényeket írtam. Alkoholista vagyok,akkor ezek szerint. Segítség kell ha így van.
13. 184481d874 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 00:06
Neked kell tudni...
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 184481d874)
2020. okt. 19. 00:04
Nem tudom. Lehet. 15év után még elfajulhat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook