Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hétvégi alkoholista fórum

Hétvégi alkoholista (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. 184481d874 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 19. 00:01
Szerinted a rendszeres hétvégi 3 napos ivás az nem válhat szokássá és nem fajulhat el?
10. 083bf9bf2f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 23:59
Ez a fórum nem született volna meg, ha a hétvégi ivászatotokat rendben levőnek gondolnád.
9. Aurelie (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2020. okt. 18. 23:56

Igen, kicsit nekem is ez az aggályom támadt a válasz olvastán.


Egyetértek, eleve ellazulást jelent, ha nem kell időre kelni, indulni, gyorsan betolni a reggeli kávét és már rohanni is. Tehát, ha már a stresszoldás eszközévé lép elő a szeszes alkohol, akkor tényleg nem kizárt, hogy gond van. Szerintem okos dolog volna kitalálni valami más eszközt az ellazulásra!

8. Lávli* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 23:51

Úgy érzem, ez csak kifogás és mellébeszélés, a függőség magyarázása.

A kemény hajtós hétköznapok után már az eleve ellazulást ad(hat), ha kicsit később lehet kelni, nyugodtan kávézgatni, reggelizgetni, önfeledten nevetni, kirándulni, társasozni ... Laza az egész hétvégi nap. Az ellazulásról szól.

Szóval nem értem, miért kell hozzá az esti kábaság.

2020. okt. 18. 23:42

Miért csak a hétvégéhez kötitek az italozást? Meddig lesz ez így? Egy este/nap mennyi a fogyasztás? Hol álltok meg?


A gyermekeiteknek mi a véleménye erről a hétvégi italozásról? Vajon milyen mintát követnek majd?

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 184481d874)
2020. okt. 18. 23:42
Tapasztalatból írod?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. okt. 18. 23:39
A kemémy,hajtós hétköznapok után jól esik ellazulni picit. Amit én az alkoholban lelek meg.
4. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 18. 23:38
Nincs jogom elitélni amit tesztek,de óva intenélek benneteket,hogy "tovább lépjetek " ezen az úton,mert ez egy csapda.
2020. okt. 18. 23:30

Nem vagyok biztos abban, hogy ez már hétvégi alkoholizmusnak tekinthető - ezt csak Ti tudhatjátok a férjeddel.


Ha tényleg csak egy kis bort isztok, kulturáltan, és nem függtök az élménytől, akkor ez még belefér, szerintem.

Ha abba tudjátok hagyni, amikor éppen elég - és ha mondjuk meg tudtok lenni nélküle: van egy-egy olyan hétvége, amikor nincs bor -, akkor szerintem nem nagy bűn.

Azt hiszem, akkor volna indokotok az aggályra, ha lassan egyre nagyobb és nagyobb adagokra lenne igényetek, illetve akkor, ha apránként már hétközben is lecsúszna egy-két pohárka borocska - ekkor már aggódhatnátok, hogy problémás ivókká kezdtek válni!


De ha úgy gondolod, hogy ez nem helyes dolog, vagy ha úgy érzed, hogy igazán meg tudnál lenni nélküle... akkor érdemes lehet kipróbálni, hogy jól el tudtok-e lazulni, ki tudtok-e kapcsolódni a borozás mellőzésével?

2020. okt. 18. 23:28

Én negforditanám a kérdést, mégis csak te vagy illetékes.

Szerinted ezt miért kell?

Mi a jó benne?

2020. okt. 18. 23:24
Sorstársakat keresek,akik hasonló helyzetben vannak,mint én. Akik hétvegi alkoholisták,nő létükre. Tudom...ezért kapom majd az ívet,de nem szégyenlem magam. 40éves nő vagyok. 2gyermek édesanyja. Egy 18éves lányom van és egy 7éves kisfiam. Péntek,szombat,vasárnap este ivászat van. Na,ezt ne úgy képzeljétek,hogy berúgunk és fetrengünk részegen. Iszogatunk..bort általában. Soha nem rugunk be. Többesszámban beszélek,mert a férjecskémmel együtt iszogatunk. Kérdésem az lenne,hogy ez most bűn szerintetek? Én nem gondolom,de kíváncsi vagyok mások véleményére is. Minden nap főzök,dolgozom,tanulok a kicsive,háztartást vezetek,stb. Párom is dolgozik keményen,sőt mi hétköznap nem is nagyon találkozunk. Hajtás van. Hétvegente van családi program. Kirándulunk,vagy csak vagyunk együtt,filmezünk ,társasozunk de esténként mindig iszunk. Kérdem én,szerintetek ezt nem kellene? Miért?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook