Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hetente többször veszel új ruhát, mert jobban érzed magad tőle itt a helyed! fórum

Hetente többször veszel új ruhát, mert jobban érzed magad tőle itt a helyed! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
54. fehér csoki (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2012. júl. 22. 09:59
Szülés után nekem is :)) most jönnek a leárazások hajrá!!
53. moonlight13 (válaszként erre: 51. - Moonlight13)
2012. júl. 21. 22:12

Ennyit az életünk végéig eltartó ruhákról... :(

A cipőről pedig annyit: szülés után pont egy fél méretet nőtt a lábam! Véletlenül sem egy egész méretet, hogy nehezen kapjak rá cipőt! Úgyhogy ha véletlenül feles cipőt látok, már viszem is haza!

52. moonlight13 (válaszként erre: 48. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 21. 22:11
Én is egy bokaficam idején kapcsolódtam be, és nem is igazán érdekel, aztán ottragadtam...
51. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Ujlany)
2012. júl. 21. 22:10
Pont ez utóbbira akartam felhívni a figyelmed! Nekem is van már pár méretből ruhám, és még tetszenek is, csak sajnos nem tudok visszafogyni! :(
50. ujlany (válaszként erre: 49. - Ujlany)
2012. júl. 21. 22:08
jav. : Az a katarzist inkabb euforianak neveznem :-)
49. ujlany
2012. júl. 21. 22:06

Hat en is voltam igy evekig. Be sem mernem vallani, hogy mennyi penzt koltottem el. Ruhak, cipok, csizmak, parfumok, kozmetikumok.


Aztan egyszer elhataroztam, hogy kigyogyulok belole, hiszen ahogy irta valaki lejjebb ez csak kompenzalas.


Mivel en nagyon sok mindent netrol rendeltem, ezert azt csinaltam, hogy bementem esekbe a webshopokba, vegigneztem mindent, ami tetszett abbol kivalasztottam a meretet, betettem a kosarba. Ezzel elvoltam sokszor 2-3 orat, vagy akar fel ejszakat is. Aztan amikor az jott, hogy Kosar megnezese, majd Fizetes, akkor szepen becsuktam az ablakot.

A katarzis ugyanugy megvolt, mert az a valogatas alatt jott amikor a kosarba tettem, a dolgokra meg ugy sem volt szuksegem.


Szerintem beletelt egy evbe mire totalisan leszoktam errol is.

Azota viszont ketsegbeesett kiserleteteket teszek arra, hogy mindazt amit elotte osszevasaroltam azt hordjam es elkoptassam.(A nagy reszet mar reg elajandekoztam)

Ha az eletem vegeig (remeljuk a fele meg htra van) nem veszek mar egy cipot es egy ruhat sem, valoszinuleg akkor sem lesz gondom az oltozkodessel.

(a sulyt persze tartani kellene :-)))

48. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2012. júl. 21. 21:51
Én is így vagyok vele. Pedig tudom, hogy gagyi, de valahogy "kikapcsol". Az a vicc, hogy valahol a 23 ezredik résznél kapcsolódtam be, addig nem néztem, azt se tudtam, ki kicsoda benne:))
2012. júl. 21. 21:50

Szerintem azért is vásárolnunk ennyit, mert viszonylag elérhető áron elég jó ruhákat lehet kapni. Én se 10 ezer forintos felsőket vettem, de ha valami le volt árazva 2-3 ezerre, az tuti, hogy nálam landolt, mert ugye, a bolondnak is megéri, hát még nekem....:)

Még jobb butikokban is elérhető áron vannak ruhák, miért hagynánk ott, nemigaz?

46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 21. 21:49
Nekem is az az egyetlen, amit megnézek, pedig sokszor már félig lecsukódik a szemem, de mégis...
45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2012. júl. 21. 21:48

Én azt esküszöm, nem néztem. Úgy utálom, mint a sz.rt. Lábrázást kapok tőle:)

De a BK-t csípem, már hiányoznak is.

44. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 21. 21:47

Nekem is ez jutott az eszembe!

Egyébként amikor én is néha találtam a turiban jó ruhát, akkor teljesen fel voltam dobva! De türelmem továbbra sincs hozzá.

43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 21:46

A gyerek születése előtt én is rengeteg cuccot vettem magamnak. Nemcsak ruhát, de pl. a hajamra vagyonokat költöttem. Ágyneműre, függönyre.... ááááá, rengeteget!!!

Alkalmi ruhám annyi van, hogy ha havonta járnék bálba, akkor is mindig másikat tudnék felvenni. Cipőm nekem is olyan sok van, hogy már nem tudom hova tenni, egy része zsákba került. ISZONYÚ! Csak remélhetem, hogy nem jön nálam vissza ez.

Pótcselekvés amúgy... Mostanában a gyereknek vásárolok sokat, magamnak szinte semmit. De tök jó, mert néha kirámolom a gardróbot, és egy csomó jó dolgot találok benne:)) olyan érzés, mintha most vettem volna őket.

42. andi6020 (válaszként erre: 41. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 21. 21:42
áááááááá, nem nézi senki. Győzikét sem nézte senki :DD
41. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - Timycat)
2012. júl. 21. 21:41
Ez olyan, mint amit Zsófi csinált a Barátok Közt-ben (ha nézed).
40. timycat (válaszként erre: 1. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 18:14

Hál Istennek kigyógyultam belőle :)


Durva volt, szinte eszemet vesztve vásároltam, semmi nem volt drága, aztán mikor beálltam a garázsba és hátrapillantottam az hátsóülés tele volt szatyrokkal, amikre nem is igazán emlékeztem, hogy mikor, hogy, mennyiért és legfőképp miért tettem rájuk szert, arról nem beszélve mit dugdostam itthon :S mikor párom megkérdezte, hogy mit vásároltam -nem szemrehányóan csak érdeklődve- a válasz a néhány apróság volt, a többit meg fejvesztve rejtettem el itt is-ott is a házban, volt olyan cipő amit tavasszal vettem és csak a karácsonyi nagytakarításkor bukkantam rá, jól eldugtam még magam elől is, az hogy egyébként nem is kerestem mutatja, hogy mennyire is volt rá szükségem.


Aztán elmúlott, olyan 4-5 évig tartott ez nálam, az egyetem alatt, amíg bőven volt szabadidőm ilyenekre, aztán munkába álltam, jött a gyerek és mára odáig jutottam, hogy rühellek vásárolni, nincs türelmem keresgélni, felmordulok az árakon és a bevásárló központoknak még a szagát sem bírom.

2012. júl. 21. 18:03
Én is turi mániás vagyok mostanában,be megyek heti egyszer,és 5000ft alatt nem úszom meg.
2012. júl. 21. 15:06
Én csak turizok havi 1x-2x, mert az élmény nélkül, rosszul érezném magam.(nem vásárolok mindig)...Dolgozom. Nem költhetek magamra havi 1000 pézt? Nem járok fodrászhoz, kozmetikushoz,mert megoldom otthon. A butikok közelébe sem szagolok, mert nem nekem való az árlista. Nekem annyi kell, hogy a lakáshitel-törlesztőrészleten-közműveken-kaján kívül is van még annyi, hogy turkálhatok valamit magamnak, vagy a fiamnnak, vagy a férjemnek 1x.vagy 2x.
37. 74f8c12b8e (válaszként erre: 32. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 14:51

Ha nem érezd,hogy túl kényszeres lenne,akkor vannak még megoldások: ahogy írtad:vegyél anyagokat,és varrj,ne csak magadnak,hanem ismerősöknek,mondjuk többgyerekesnek kisruhát-kevés anyag,sok munka,ügyesség-fejlődés a szakmában.Vagy ágyneműt,háztartási textileket,későbbre,ha családod-otthonod lesz.

Vagy vásárolj olyan helyen,ahol be lehet cserélni a ruhát pár napon belül,és akkor van új ruhád,csak nem fizettél érte újra..

Vagy nevezz ki magadnak heti 1 vásárlónapot,amikor akár több órát is eltölthetsz boltokat járva,lelkifurdalás nélkül,örömmel,ruhát próbálva,és a végén csak max.a 3 legjobbat vedd meg.

Persze ezek csak áthidaló ötletek,én jobban magamba néznék,hogy mért is kell nekem annyira az új ruha,ilyen mennyiségben

36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2012. júl. 21. 14:28

Én meg pszichénes viszketek amikor felpróbálom a ruhát.:)

Persze én is vettem ott nagyon jó ruhát, csak nincs türelmem válogatni.

35. andi6020 (válaszként erre: 21. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 14:14
Én mondjuk ilyen helyeken nem vásárolok. Nem bírom a Hádás turiszagot.
34. andi6020 (válaszként erre: 1. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 14:10
Én nem bánom. Jól érzem magam. :)
33. rewt
2012. júl. 21. 13:45

Még mielőtt érdemileg hozzá szólnák szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a téma lehetett volna ez is:

"Mi a véleményetek arról, ha valaki hetente vásárol új ruhát, mert jobban érzi magát tőle..?"


Ugye - érezhető, hogy valami "nem normális" dolog történik ahhoz, hogy valaki (vélt) boldogságérzést szerezzen - rövid időre...?


Az életben vannak olyanok, akik tudják, mit akarnak - és vannak olyanok, akik hagyják magukat manipulálni. Ez utóbbiak sokkal többen vannak. Azt sem tudják ki a megrögzött ellenségük - így sejtelmük sincs arról mikor és hogyan éri őket a támadás..


Elég volna egy tárgyilagos kérdés megválaszolása:

"Azért élünk, hogy "vásárlók" lehessünk..?"


(Mert azért ha vásárlók vagyunk, kölcsönt veszünk fel - persze közben nem gondolkozunk - valakinek nagyon nagy hasznot hozunk. Hogy ő aztán markába nevetve rajtunk szórakozik - ne csodálkozzunk!)


----------

Szokatlan az is, hogy a vita indító téma egyes szám harmadik személyében kijelent valamit és a másik felében "felszólít" - utasít...(?!)


De lehetett volna "Ha hetente vásárolsz ..." stb. is....

32. 77c9742c2e (válaszként erre: 31. - Lunafénye)
2012. júl. 21. 13:36
Kézműves dolog már szakmán belüli. Képzőművész vagyok. Kitaláltam, hogy varrok, így varrni tanulok és ruhákat tervezek két hónapja. A maradék időmben meg aerobikozom és futok :D Jutalmazásképpen marad a teázás/kávézás :)
2012. júl. 21. 13:22
Szia Joriadis! Ez valóban egy kényszerbetegség, nagyon sok nő szenved tőle. Persze már akkor kóros a dolog, ha erőn felül, hiteleket halmozva történik a vásárlás. Ha nem akarsz orvoshoz fordulni, akkor is olvass mindenképp utána a dolognak. Én azt javaslom, hogy kezdj el sportolni valamit, vagy vágj bele egy új hobbiba, pl. menj el egy kézműves foglalkozásra, vagy tanulj meg egy új nyelvet. Mindegy, csak kösd le kicsit jobban magad. Oszd be a pénzed, hogy mennyit szánsz ruhára, és csak annyit használj. Legyen büntetésed, ha ezt túlléped. Valami olyan dolgot találj ki, ami valóban nem jó Neked. És persze legyen jutalmazás is, ha jó kislány voltál a hónapban. Persze ne egy újabb ruha. :)
30. 77c9742c2e (válaszként erre: 28. - Pirosbegre)
2012. júl. 21. 13:11

Tudom, én is olvaslak már egy ideje :)

Jójó, igyekszem..

2012. júl. 21. 13:10
Én anno egy szakítás után vásároltam meg mindent ami csak létezett és tetszett.De a pénztárcám nem bírta.
28. pirosbegre (válaszként erre: 22. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 13:04
Szerepelsz a naplómban az olvasói listán. Tudod: dukan diéta. Látod én meg hova jutottam a csokival. Ne juss el ide a ruhákkal:D. Nem a plusz kilóról, hanem a KÉNYSZER-ről beszélek.
27. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 13:02

Ez kényszerbetegség, függőség, amit lehet, tudnak kezelni.

Keress fel egy pszichológust, valószínű kapsz segítséget.

26. Annie1130 (válaszként erre: 24. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 12:57
Szerintem addig nincs semmi baj a vásárlással, amíg az ember bírja anyagilag és nem ész nélkül vásárol össze mindent, ami csak áll a szekrényében, de ha te az az eset vagy, aki bűntudatot érez, ahogy kilép a boltból, akkor tényleg érdemes egy kicsit mélyebbre ásni, hogy miért szeretnél ennyi ruhát birtokolni. Talán nem érzed magad elég szépnek?
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - 77c9742c2e)
2012. júl. 21. 12:56
Ez nem szakvélemény, de szerintem nem feltétlen van jelenleg kompenzálni való. Talán az elején volt, most meg már beállt a jutalmazó központ, hogy vásárolni kell.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook