Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Háztartásbeli akarok lenni fórum

Háztartásbeli akarok lenni (beszélgetős fórum)


186. hpetra22 (válaszként erre: 181. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 14:30
Sokan vannak így ebben a korban, hogy nem érdekel semmi. De csinálni kell valamit és a tapasztalataid visznek előre. Mit tanultál?
185. 8d00a82c06 (válaszként erre: 184. - 5236d12e25)
2022. jan. 25. 14:30

Pontosan ez az ami felháborít!

Fogalma sincs, hogy a pénzért mennyit kell dolgozni és hogy azt a pénzt ő otthon anélkül elszórja, hogy észre sem veszi (víz, gáz, villany)

Eddig a szülők pénzelték, az még rendben is, de felnőttként elvárni hogy fizessék a telefonját, ételét, ruháit és ki tudja még miket...

Ha, az én lányom lenne, bizony elgondolkodnék hogy hol csesztem el a nevelését...

184. 5236d12e25 (válaszként erre: 175. - 8d00a82c06)
2022. jan. 25. 14:25

Igen, teljes mértékben egy naív gyerek.


Csak csak kibújik a szög a zsákból, most már nem is ő szeretne gyereket, hanem a párja... aztán majd azt is megbánja, mert még sem olyan mint hitte..


Hatalmas bajok és hiányok vannak itt úgy gondolom fejben.

A gyerek lenne az utolsó amit kellene vállalnia..ahhoz előbb fel kellene nőnie mindenhogy.

De leginkább önálló felelősségteljes felnőtt módjára kilépni először a valós életbe..


Viccesnek tartom mikor valaki, aki még életében nem dolgozott, nem volt keresete amit be kell , hogy osszon , életében nem fizetett még rendszeresen számlákat, rezsit, életében nem vásárolt még be rendszeresen a konyhára, de kijelenti, hogy élet amúgy nem drága, a kaja nem drága..

Nem tudom most sírjak vagy nevessek?

ÉS ilyen szeretne gyereket vállalni..

183. aszparagusz (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 14:21

Nem baj, hogy lusta vagy, de legalább buta is.

Sokan azért fizetnek takarítónőt, mert azalatt az idő alatt a takarítónőnek kifizetett összeg többszörösét megkeresik olyan munkával, amit legalább még szeretnek is.

Hogy értsd: kifizet a takarítónőnek 4-5 órai munkáért 10-12 ezer forintot, ezalatt ő a sajátjával megkeres30-40-et. Anyagilag is jobban jár, mintha saját maga csuszakolná a lakást.

182. Ilián (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 14:08

Azért ez nem egészen volt ilyen idilli.Ezek a nők látástól vakulásig dolgoztak ,csak arra gondolj ,hogy nem volt gépesített háztartás ,illetve nem úgy volt ,hogy bement a bevásárlóközpontba és lekapkodott mindent a polcról majd hazavitte és megfőzte.

A háztartás mellett gyakran háztáji munkát végeztek, állatokat gondoztak, mezőgazdasági munkában vettek részt stb.

Ma már sokkal könnyebb htb- nek lenni.

Egyebként szerintem aki süt, főz ,takarít otthon és ez neki nem teher, annak megy munka mellet is ,ha akar vele foglalkozni. Rutin kérdése és akkor már az ember hozzáigazítja az egyéb teendőkhöz. Tudod ez ugyanolyan mint a kisgyerekkel,amíg nagyon pici és nincs tapasztalat ,addig azt hiszed ,hogy úúúh mennyi feladat ,aztán amikor egyre nagyobb rájössz ,milyen jó dolgod volt. Az ember folyamatosan nő fel az egyre több feladathoz.

Szerintem ne legyél teljesen kiszolgáltatva senkinek ,akkor sem ,ha most úgy érzed ,hogy örökké így marad minden. Élj így ,ha neked ez jön be, de előtte próbáld ki ,milyen másképp. A fordított sorrend nehezebb lesz sokkal.

181. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 178. - Bichi)
2022. jan. 25. 13:59

Na igen. És ha nem érdekel semmi?

Olyat élveznék, ami érdekel. Nem tudom miért, engem semmi sem hoz lázba.


A férfi, aki nem is a férjem akar gyereket. 🤭

180. hpetra22 (válaszként erre: 27. - 5236d12e25)
2022. jan. 25. 13:58

Nem biztos, hogy 0, csak épp nem a munkavállalói front felé fordult az ambíciója. Őt lehet az motiválná, hogy otthon 1000%-ban tudna így teljesíteni minden fronton:

- gyereknevelés

- házasélet

- takarítás, házimunka

- gasztronómia

+ önmegvalósítás nem munkával kapcsolatban, tehát vagy önmaga 1000%-on tartása külsőleg, belsőleg (testkezelések, kozmetika, fodrász, edzés, jóga, masszázs, pszichológus, kineziológus, stb)

179. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 176. - Elbb)
2022. jan. 25. 13:57
Ezzel most újat mondtál...
178. Bichi (válaszként erre: 122. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:57

Honnan veszed, hogy nem élveznéd a munkát, ha még sosem próbáltad? Akár élvezhetnéd is, hogy valamit létrehozol...

Gyereket szülni azért mert éppen keresed a helyed?

És ahogy az egyetemet is szupernek gondoltad mégsem az, az a híres "háztartásbeliség" sem mindig az.

És hát ahogy olvasom még a férfi, aki még nem is a férjed az egészről nem is tud. Talán először vele kéne megbeszélni ezirányú terveidet, mert hát ő az aki elsőnek kimondhatja, hogy "nem drágám"...

Egyébként én nem tartom a háztartásbeliséget ördögtől valónak, de nagyon kevés képes ezt úgy kezelni, hogy a nőnek ne legyen megalázó, főleg a mi értékrendek mellett. Persze kivételek vannak, mert pl. az én férjem pont ilyen, de ennek ellenére én is dolgozom :DDDDD

177. hpetra22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:56
Megvalósítható. De esélyes, hogy élethosszig nem fenntartható.
176. elbb (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:53
Hát ahhoz előbb teherbe is kéne esni....
175. 8d00a82c06 (válaszként erre: 173. - 5236d12e25)
2022. jan. 25. 13:52
Gyerek még, aki azt hiszi mindenkinél jobb, mindenkinél mindent jobban tud..
174. Bless the child (válaszként erre: 171. - Scherlock)
2022. jan. 25. 13:48
Köszönöm 🥰
173. 5236d12e25 (válaszként erre: 141. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:48
Szerintem neked fogalmad sincs egy háztartás menedzsmenteléséről.. De úgy egészében az életről sem.
2022. jan. 25. 13:44
Nem pénz szempontból írom, hanem IDŐ és MUNKA! Érted végre?
171. Scherlock (válaszként erre: 170. - Bless the child)
2022. jan. 25. 13:39
Küttem" alapozást.
2022. jan. 25. 13:31
En is!!!!
169. aszparagusz (válaszként erre: 63. - Napsugár8)
2022. jan. 25. 13:29
Nem lengyel, hanem szlovén.
168. Scherlock (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:27
Látom, komolyabb baj...
167. Falipapir (válaszként erre: 154. - 5236d12e25)
2022. jan. 25. 13:27

Nekem nem kell bemutatni.

Itthon is van néha kisebb vita, mikor párom szeretné ha többet tennék a kaja pénzbe, mert úgy érzi kevéssel szállok be a kiadásokba.

Aztán megkérdezem hogy a kocsi fenntartásba, ház körüli kiadásokba mennyivel száll be. Persze vettünk az egyik gyereknek gyorsba kocsit, mert kellett, amit csak én fizetek törlesztést. Ilyen dolgok el vannak felejtve.

Millió felé vannak kiadások, és aki havi szinten számol, nem is látja át.

Gyereknek is iskola kezdés meg karácsony születésnap. Elszakad a nadrág, stb. Szerencsére ezen már túl vagyunk.

Ha váratlan kiadás volt, van. Párom pánikol. Én pár perc, átcsoportosítom a rövid távú terveket, és megoldom.

166. Scherlock (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:26

:DDD


Nagyon vicces vagy!


Egy napot nem dolgoztál, DE nem is akarsz.


Gratulálok!

165. aszparagusz (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:26

Szerintem a te életedből hiányzik valami.

Te indítottál fórumot, hogy bizonyíthasd a nagy semmittevésed.

2022. jan. 25. 13:25

Legyél!


Mi tart vissza?


Miben tudunk segíteni?

163. aszparagusz (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:23
Otthon melegéhez leginkább megfelelő fűtés kell.
162. bellabi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:22

És a férjed hogy érezné magát, hogy minden teher az övé, míg Te lógagod a lábad?


Amúgy ha szétmentek mit csinálsz?


Meg tényleg here akarsz lenni, aki csak arra jó?


Ha nem tetszik, amit tanultál, ketess valamit, ami igen. 40 felett több terv van mint Neked, gyerek, háztartás és munka mellett.

161. 55Judit (válaszként erre: 160. - Aszparagusz)
2022. jan. 25. 13:21

Bizony! Akinek 3 napig nem volt munkája azt közveszélyes munkakerülőnek megbélyegezték és elvitték.

Az átkosban volt rend. 😀

160. aszparagusz (válaszként erre: 136. - Michelle.r)
2022. jan. 25. 13:19

Szocializmusra pont z volt a jellemző, hogy a "teljes foglalkoztatottság" jegyében mindenkinek kellett, hogy legyen munkahelye.

Az akkor bevezetett gyes-sel lehetett anyukákat legálisan kivonni 3 évre a munkából.

2022. jan. 25. 13:17

Ezt a pároddal, leendő férjeddel kellene megbeszélned.

Ha ő egyetért vele, akkor hajrá!

158. 5236d12e25 (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:13

Ez aztán nagy bizonyítás.. 😐


A háztartás egy alap dolog.

olyan alap dolog amit minden nő kiráz a kisujjából. Ahogy egy férfi is, amennyiben kiskorában nem nevelték életképtelennek vagy hímsovinisztának.


Kérdező nem az a legnagyobb baj, hogy fiatalon szeretnél szülni.

A baj azzal van, hogy abszolút nem látod reálisan a dolgokat, nem gondolkozol felelősségteljesen.

Amellett nem azért akarsz gyors szülni mert annyira vágysz a gyerekre, hanem mert halvány lila fingod sincs mihez kezdj magaddal.

Ilyenkor szokott még nagyobb pofára esés lenni a gyerekvállalás..

157. spinneli (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:06
Ha olyan a párod, vagy a születési családod helyzete, miért ne...sokan megtehetik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook