Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házrészről lemondás......segitsetek fórum

Házrészről lemondás......segitsetek (beszélgetős fórum)


7. puritan (válaszként erre: 6. - 23443e225c)
2010. febr. 24. 09:59
Kérjétek ki ügyvéd tanácsát, ez a lemondás hivatalos formában történhet csak úgyis, hallgassátok meg az előnyeit, hátrányait. Ha fontos nektek, hogy ott lakjatok, ahol most és megéri ez az ár, akkor nem biztos, hogy gondolkodni kellene egy jövőbeni, ki tudja mikor esedékessé váló örökségen. Lemondtok, az igaz, de ugye a pénzt(jelen esetben a házrész) azonnali értéke talán többet ér, mint a későbbi örökség. Ilyesmit nehéz valós értéken mérni.
2010. febr. 24. 09:45

igen igy lenne.Csak nem tetszik hogy azért mondanak 8M hogy anyósék kapjanak 2M-t.

4m-ért ok lenne mert sokat kell rákölteni....de 6M.....nem tudom...

5. puritan (válaszként erre: 1. - 23443e225c)
2010. febr. 24. 08:58

Elvileg itt a leendő örökségről van szó, ha jól értem.

Tehát ha kifizettek a 10milliós házért 6 milliót, akkor 4 millió az örökségetek.

A másik testvér javára lemondtok a 4millióról, így neki 8 millió az öröksége.

2010. febr. 24. 00:03
Az én véleményem szerint a felértékelés ablakon kidobott pénz. Az, hogy most egy szakértő megmondja, hogy mennyi az ingatlan értéke, egyáltalán nem jelenti azt, hogy annyiért el is lehet adni. Szerintem Ti is meg tudjátok állapítani, hogy nagyjából mennyit érhet az a ház.
2010. febr. 23. 22:22
Szerintem is fel kell értékeltetni.
2010. febr. 23. 22:11
fel kell értékeltetni mindkettőt...
2010. febr. 23. 22:02

Szóval

Rárom szüleinek van egy házuk,és az anyukája örökölt egy másik házat,a testvérével 60/40 százalékba.

Mi most átmenetileg abban lakunk.

Állitog 10 milliot ér,de ha megvennénk akkor 6 milláért odaadnák.

Úgy hogy a párom lemond a testvére javára a másik ház 50 százalékáról.

Az a ház (szülei szerint) 8 millát ér.

Tehát nekünk 4M kéne adni a nagynéninek 2M anyóséknak, plusz még lemondana az 50százalékról.


Nekem annyiban nem tetszik ez a megoldás hoyg lehet hogy többet ér a másik ház és akkor nekünk az nem üzlet.


szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook