Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi vegeta fórum

Házi vegeta (beszélgetős fórum)


23. Ramcsika (válaszként erre: 7. - Vikyci)
2013. szept. 17. 16:36
Ez így igaz, télre pedig én mindig fagyasztok le, és asz összes levesbe használom. Szuper ízt ad.
22. murva
2013. szept. 10. 21:38
Jövőre én is okosabb leszek vegeta ügyben,legyalulom a zöldségeket és a nagy melegben a napon megszárítom és ledarálom,így nem kell hozzá só.
21. Vikyci (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2013. szept. 10. 11:07
Sajnos a fagyóm nagyon kicsi, ezért szárítom meg. Felakasztva pár nap alatt megszárad, és utána bele tudom morzsolni bármibe.
20. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Murva)
2013. szept. 10. 04:38
Évelő , nem fagy el , sokáig maradhat egy helyen .
19. Tejespite (válaszként erre: 10. - Szabot.88)
2013. szept. 9. 22:12

Nem tudom megmondani. Mikor elkezdtem készíteni, akkor négyen voltunk és minden nap főzök, elég volt a következő adagig, de adtam is belőle ajándékként. Tavaly az itt leírt mennyiség dupláját csináltam, mert néhány rokon és barát számított rá, és pont úgy sikerült, h most 1 ujjnyi van a tavalyiból az utolsó üveg alján. A sógornőm, akitől a receptet kaptam (évtizedek óta így készíti) amikor már csak ketten voltak, ennek a felét csinálta, naponta főzött ő is, de időnként vendégül látta gyerekeit, unokáit. Neki az a fél mennyiség volt elég egy szezonra.

Más:

igen, a levével együtt teszem bele. Lazán rakom, és így egyenletesen mindegyik üvegre jut lé Persze mikor tele van az üveg, megütögetem az alját h tömörödjön, nézem, h ne legyen benne légbuborék. Nem hiszem h bezavarna, de azért jobb a biztonság. Csurig rakom.

Egyébként én is a fagyóba rakok petzöldet (megmosom, megszikkasztom, összevágom, kis dobozokba rakom, majd mikor megfagyott, kiveszem és befőliázom. A szárakat külön csomagolom, és azt egészbe beleteszem a leves főzésekor. A paprikákba akkora paradicsomkákat dugok, ami épp belefér, így nem foglal el 2 helyet külön a paprika és a paradicsom. De semmiből se tudok túl sokat tenni, mert nincs fagyóládánk csak a hűtőnek van 2 fagyós fiókja, így a darált zöldségnek van nagy keletje.

18. murva (válaszként erre: 16. - Mosolyka1111)
2013. szept. 9. 20:53
Aranyos vagy köszi,de nem érdi vagyok,télen nem fagy el,évelő,vagy csak lehet ősszel is ültetni?
17. Annie1130 (válaszként erre: 15. - Murva)
2013. szept. 9. 20:37
Én egyszerűen, kezdő kertészpalántaként elszórtam néhány magot.:) Elég szép magasra megnőttek.
16. mosolyka1111 (válaszként erre: 15. - Murva)
2013. szept. 9. 20:34

Lestyán palántát lehet kapni tavasszal a piacon, így célszerű.

Vagy: magot is vehetsz, és azt veted el tavasszal.

(Ha érdi vagy, tudok adni lestyán palántát akár most is, kiültetheted még most is.)

15. murva
2013. szept. 9. 20:09
A lestyánt palántázni lehet,vagy ,hogy lehet a kertben termeszteni?
14. murva (válaszként erre: 9. - Tejespite)
2013. szept. 9. 20:08
A lével együtt rakod az üvegekbe?
2013. szept. 9. 20:02

Annyira szeretem a lestyán ízét , h mindenbe , ami elbírja teszek belőle .

Mindenféle gyümölcsöt is odateszek , mióta nem rakok üvegekbe semmit , h ne kelljen tartósítót tenni bele .

12. Annie1130 (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2013. szept. 9. 19:54
Én is mindent fagyasztok!A lestnyánt is, és az összes fűszernövényemet a kakukkfűtől kezdve a rozmaringig!
11. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Vikyci)
2013. szept. 9. 19:49
Ha még nem próbáltad a fagyosba téve a lestyánzöldet , érdemes kipróbálni , szerintem jobban megőrzi az aromáját , én évek óta oda teszem / zeller , meg petr. zöldet is / májusba elkezdem szedegetni a töről , egész addig , míg ki nem nőtt , fel nem virágzott . Főzelékbe , levesbe , mindenbe szeretem a finom ízét .
10. szabot.88 (válaszként erre: 9. - Tejespite)
2013. szept. 9. 19:41
Ez a mennyiség kb hány személynek és mennyi időre elég??
2013. szept. 9. 19:25

Én évek óta a következők szerint csinálom és nagyon szeretjük mi is és akinek adtam az is :-))


1 kg répa, 25-25 dk karalábé, kekáposzta, zöldpaprika, zeller, vöröshagyma, 50-50 dk gyökér, paradicsom, karfiol, 1-1 marék zellerzöld és petzöld, 70-80 dk só. A súlyok mosás és tisztítás után értendők. Összekeverni, 2-3 órát állni hagyni, üvegbe rakni és kész! Semmi tartósító! Ja, én húsdarálón daráltam le, így a legjobb az állaga szerintünk. Felnyitás után a hűtőben sokáig jól eláll, de célszerűbb kis üvegekbe rakni.

Sok sikert!

8. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Vikyci)
2013. szept. 9. 18:50
Ezt tanúsíthatom! Én is imádom a lestyánt!Nagyon fel tudja dobni az egyszerű ételeket is!
2013. szept. 9. 18:22
Próbáljátok ki a lestyánt, nyáron zölden, télen szárítva használom, nagyon finom ízt ad a levesnek, rizsnek...
2013. szept. 9. 18:17
Valamikor nagyon régen csináltam és a zöldektől fű ízű volt,lehet ,hogy sokat tettem bele,most kihagyom,szoktam úgy is zeller és petrezselyem zöldet a fagyóba tenni.
2013. szept. 9. 18:11
Na ez volt nekem gyanús, ennyi alapanyaghoz amit én írtam, keveslem a sót!
2013. szept. 9. 18:07
Sárga-, fehérrépa, vörös- és fokhagyma, karaláb, zeller, zöld- és piros erôspaprika, petrezselyemzöld ledarálva, kg-onként 25 deka só és irány az üveg. Én paradicsommal együtt szeretném most megcsinálni. Àllítólag karfiollal is lehet dúsítani.
3. murva (válaszként erre: 2. - Szabot.88)
2013. szept. 9. 18:07
Köszi!
2013. szept. 9. 18:04

Nem csináltam még, csak elraktam a naplómba



Hozzávalók:


1 kg sárgarépa

1 kg fehérrépa

1 kg tv paprika (jó húsos)

1 kg paradicsom

1 kg vöröshagyma

2-3 nagy fej fokhagyma

4 db nagyobb zeller

50 dkg karalábé

50 dkg karfiol

50 dkg kelkáposzta

petrezselyem zöldje (jó sok)

zeller zöldje


Elkészítés:


A hozzávalókat meghámozzuk (paradicsomot nem kell), robotgéppel adagonként összevágjuk, vagy húsdarálón ledaráljuk. Egy nagy tálban 1 kg sóval jól elkeverjük, és 24 órát állni hagyjuk, időnként megkeverjük. Üvegekbe töltjük. (Agaca )

2013. szept. 9. 17:59
Pucolom a zöldségeket,lehet,hogy már volt róla szó,de nem tudom most vissza keresni,kérlek osszátok meg ti,hogy csináljátok a házi vegetát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook