Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságkötéskor a névváltoztatást mennyi idő múlva kell megtenni, illetve mennyibe kerül? fórum

Házasságkötéskor a névváltoztatást mennyi idő múlva kell megtenni, illetve mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)

2017. máj. 1. 16:32

Sziasztok!


Ugy latom, picit kihult mar a tema, de talan tud nekem valaki segiteni aktualis infokkal.


Az eskuvom korabban volt, most megvaltoztatnam a nevem. Azonban egy fontos utazast be kell iktatnom nem sokkal a procedura utan.

Maradhatnak az okmanyaim a regiek es meddig?

10. Daphnee (válaszként erre: 9. - Babára_várva)
2013. ápr. 25. 12:54

Nekem is maradt pár évig, míg volt rajta hitel. Nem volt gondom vele soha, még a vizsgánál sem kötöttek belém hogy más azóta a nevem. De rendőrrel sem találkoztam szerencsére :)

Az mondjuk jár pár év mire betelik :DD


Tudok még egy pár helyet mondani ahol szintén be kell jelenteni a névváltozást... súlyadó, tulajdonlap a földhivatalnál? Ezeket évekkel később irattam át.

9. Babára_várva (válaszként erre: 8. - Daphnee)
2013. ápr. 25. 12:42

Uhhhh, azt is le kell???? :o

Ebbe bele se gondoltam.

Basszus....

Abban nem maradhat lánykori mondjuk pár évig, amíg be nem telik????

2013. ápr. 23. 13:09
Szinte mindent lecseréltem az esküvőt követő héten, kivéve a forgalmim, az volt a legdrágább.
2013. ápr. 23. 12:15
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
6. Krisz42 (válaszként erre: 5. - Ozike0501)
2013. ápr. 23. 12:08
Én is csak azokat cseréltem le,mindenhol elfogadják a taj kártyát,stb.Senki nem foglalkozik vele,h nem egyezzik a név,bár nekem a lánykorihoz hozzájött a párom vezetékneve.
5. ozike0501 (válaszként erre: 2. - Reniceee)
2013. ápr. 23. 12:03
Csak a személyit és a lakcímkártyát cseréltem le. Jogsi ráér, mikor lejárt, a TAJ és ADÓ kártyát nem fogom lecserélni. Szemlyimmel tudom igazolni ki vagyok és azt el kell fogadniuk...
4. Babára_várva (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2013. ápr. 23. 11:58

Elvileg házasságkötés után 15 nap áll rendelkezésre iratokat cserélni, de nem igen szokták figyelni, hogy betartják-e az emberek. Az biztos, hogy utána minden iratod csak házassági anyakönyvi kivonattal együtt érvényes.

A személyi igazolvány csere 1500 Ft.

A lakcímkártya ingyenes.

A TAJ és adókártyát is cserélni kell, de úgy tudom névváltozás esetén az ingyenes.

2013. ápr. 23. 11:57
Én mindent akkor cseréltem le, amikor lejárt. Személyit, jogsit, mindent. A taj kártyám mai napig lányneves.
2013. ápr. 23. 11:49
A Taj-és az adó kártyát is meg kell változtatni? Az is pénzbe kerül?
2013. ápr. 23. 11:48
Házasságkötéskor a névváltoztatást mennyi idő múlva kell megtenni, illetve mennyibe kerül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook