Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havi kiadások fórum

Havi kiadások (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. michelle.r (válaszként erre: 11. - 33d9e639ec)
márc. 12. 11:08

Cuki vagy, hogy megkérdezed ki mennyit, aztán leszólod. Ha pontosan tudod, hogy mennyibe kerülnek ezek a dolgok, akkor nyilván azt is, hogy mennyiből üzemel a háztartásod.


Nem biztos, hogy mindenki olyan termékeket hazsnál, mint te. Van aki nem jár Tescoba, nem használt Domestost.

12. 33d9e639ec (válaszként erre: 9. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 12. 10:49
Szerintem eléggé közmegegyezés van abban, hogy a háztartási kiadások mit jelentenek :)
11. 33d9e639ec (válaszként erre: 10. - Asztanaviszta)
márc. 12. 10:48

Ezt azért erős túlzásnak érzem alsó középnek nevezni.

Tesco árai az utóbbi hónapokban:

Zewa wc papír egy hónapra 2800-3400 ft

Nedves Zewa törlőkendő 1000 ft/hó

Középkategóriás tusfürdő 1000-2000 ft/hó

Kézmosó szappan 2000 ft egy hónapra (ez Dove)

Testápoló 2000 ft körülbelül/hó

Arcápolás középkategória 5000/hó

Cillit bang 1800-2000/flakon, ebből kell konyhai és fürdőszobai

Domesthos 900 ft

Középkategóriás mosás 5000/hónap, de akkor minden nap mosol

Mosogatógép kapszula, öblító, só/hónap: 3000 ft

Ez így 26.000 ft körülbelül, akciók nélkül, átlagos üzletben.

Így marad étkezésre 270.000 ft kb, ami azért nem nevezhető alsókategóriásnak, akkor sem, ha kávézol, drága italokat is megveszel időnként, rengeteg zöldséggel és gyümölccsel sem. Természetesen el lehet ennyit költeni,de hogy ez az alsó középkategória lenne, az erős túlzás :)

10. asztanaviszta (válaszként erre: 8. - 33d9e639ec)
márc. 12. 10:35

Igen.

Beleszámolod az étkezést, zöldség, gyümölcs a tisztítószereket, WC papír és társai, arckrém, testápoló, stb.

Nincs benne cigaretta, üdítő, rövid ital.

Ásványvíz, alkalmanként 1-1 üveg bor, sör, igen.

9. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1. - 33d9e639ec)
márc. 12. 09:57

Ezt neked kell eldöntened, hogy a családotokban mi az arany középút. Azt nem tudhatom, hogy neked mi a túl kevés, és mi az, ami már túlzás. Ez mindenkinél más.


Az, hogy ki mennyit költ háztartásra? Mit értesz háztartás alatt? Úgy érted, hogy összességében mennyi pénzből jön ki egy család, mindent beleértve? Vagy mi számít neked háztartásnak?

Azt sem értem, miért így tetted fel a kérdést, hogy "két felnőttre vagy két felnőttre és egy ovisra számolva mennyi a reális összeg". Ez sem mindegy.

És ha valakinél nem ez a családmodell?


Csomó kérdés merült fel bennem, ami nem világos.

Bárhogy is alakul, nagyon eltérő véleményeket fogsz hallani.

8. 33d9e639ec (válaszként erre: 4. - Asztanaviszta)
márc. 12. 09:45
Fejenként havonta 100 ezer forint? Azaz havi 300 ezer egy három fős családnál étkezés, tisztálkodás, ami alsó középnek számít? Jól értelek?
7. 33d9e639ec (válaszként erre: 4. - Asztanaviszta)
márc. 12. 09:44
Igen, mindezt együtt értem háztartási kiadásokon: étel, tisztítószerek, tisztálkodószerek. Azaz minden, ami "kötelező" kiadás egy családnál.
márc. 12. 09:26
Ezt nem lehet belőni, hisz mindenkinél más és más az igény.
márc. 12. 09:25

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, illetve még a következőket említeném meg:

Ha otthoni főzés van, akkor LÉNYEGESEN kevesebbet kell költeni kajára, még akkor is ha speckó kajákat is eszel. Én igyekszem gluténmentes liszttel sütni/főzni otthon és mindent is magamnak készítek, nem vonom meg magamtól a falatot, egészségesen étkezem de irtó sokat spórolok így :) nyilván szerencsés az aki szeret is a konyhában foglalatoskodni és van is rá ideje :)

4. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - 33d9e639ec)
márc. 12. 09:22

Háztartás alatt mit értsz?

Kaja, pipere, tisztítószer?

A kaja nagyban függ attól, hogy minden étkezést otthon oldotok meg, vagy az ebéd "házon kívül" van. Egy ovisnál ez természetes.

Fejenként havonta ha 100 ezerrel számolsz, egy nagyon alsó középutas összeget tudsz belőni.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - 33d9e639ec)
márc. 12. 09:02

Az, hogy mi a túlzó és mi a túl kevés az igényeitek határozzák meg.

Vezess egy táblázatot (pl. excelben) a bevételeitekről és kiadásaitokról!

A tételes, részletes bevásárlást külön munkalapon. De nagyon pontosan forintra egyezzen!:)


Aztán néhány hónap alatt rájössz, hogy hol foghatnád meg a forintokat. Mi az, amiről minden további nélkül le tudtok mondani vagy kevesebbet fogyasztani.

2. libikóka (válaszként erre: 1. - 33d9e639ec)
márc. 12. 08:52

Szerintem ez sok összetevős dolog,,nem lehet,,csak nagyon kb. belőni, hogy ki milyen dolgokat vesz,,mi a minimum,,mi lehet a maximum.

Kiszámolni egyébként pont úgy lehet ahogy azt kell(szintén csak szerintem)Leírod a bejövőt,,aztán kivonod a kötelezőket(rezsi,,hitel,autó stb.)

Jó ha jut tartalék ami ,,megy félre.

Ami marad azt leosztod hetekre.

Egy hónap alatt kiderül.Itt tudsz újratervezni.

márc. 12. 08:38

Sziasztok!

Rákerestem, de csak több évvel ezelőtti adatokat találtam. Az érdekel, hogy szerintetek két felnőttre vagy két felnőttre és egy ovisra számolva mennyi a reális összeg, amit háztartásra költ az ember manapság?

Mi az, ami már túlzó és mi a túl kevés?

Olyan sok dolog lett drágább manapság, hogy nehéz kiszámolni a középutas összeget.

Új vagyok ezen a fórumon, ezért regisztráltam. Köszönöm, ha segítesz a gondolataiddal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook