Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havi kiadások fórum

Havi kiadások (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. michelle.r (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
márc. 12. 16:35
6 éve még simán lehetséges. 🙃 Mennyibe kerülhet manapság?
42. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
márc. 12. 16:25

Én sem vontam össze. Megemlítettem, mint a háztartásra szánt kiadást. Nálam beletartozik a rezsi is.

Azért kérdeztem a fórum indítójától, hogy neki mi számít háztartási kiadásnak, mert ő a rezsit nem említette a felsoroltak között.

Márpedig a rezsi sarkalatos tényező egy háztartásban. És tök mindegy, hogy egy házról, garzonról, kacsalábon forgó palotáról vagy panellakásról beszélünk. Mindegyiknek van rezsije.


Tehát nálam a háztartási kiadásokba a rezsi is beszámít. Sütök, főzök, mosok. Villanyszámlát, gázszámlát és minden egyebet fizetek. Nemcsak étkezésre költök. Akkor még nem beszéltem azokról a kiadásokról, amik nem szorosan a háztartáshoz tartoznak.

Szóval valahogy nem is értem a hozzászólásodat. DE látom, vannak, akik értik. 🙂

41. globus (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
márc. 12. 16:21

Most megnéztem a múlt havi számlakivonatot.

Költöttem 891 ezret. Ebből 150 ezer kp. felvétel (nem lett elköltve). 500 ezret utaltam valakinek. Maradt 240 ezer költés, ami tartalmazza 2 lakás rezsijét, ha ezt levonom, kb. 100 a boltra. Két főre.

40. l.luiselotte (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
márc. 12. 16:08

Csak villanyt használunk, gázt nem, és a netet ( hűségidővel ). A szemetet lehet hogy nem számoltam bele, de az negyedévente 4500 Ft.


Mi nem ebből 280 000 ft-ból "jövünk ki," csak ennyit fizetek - mert ez az én bizniszem - az FI által felsorolt tételekért.

39. fincsi5 (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
márc. 12. 16:00

A rezsit nem értem, nekünk 70, pedig kisebb házban lakunk. Csak a gáz 25 ezer, átalány. Áram 8-10, TV, telefon, szemétdíj, víz. Még lehet, ki is hagytam valamit.


Lényeg, hogy a gyerekek 700 ezerből nem jöttek ki. Most lett kisebb emelés, így a 800.- megvan.


De pl. ma a Klinikán 9.-től 14:-ig csak várakoztak, megérte volna magándokihoz menni.

38. l.luiselotte (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
márc. 12. 15:46
Igazad van, ez eddig kimaradt. Nálunk azért megy kevés pénz , ill kevés az igény a kajára, mert mindketten ülőmunkát végzünk.
37. Borian (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
márc. 12. 15:44
Nekem mondod? Egy élsportolót etetünk. :-)
36. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
márc. 12. 15:43
"Lebuktál"; kb. 6éve vettél Coldrexet, el voltál ájulva, hogy milyen drága 🤣😍
35. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Borian)
márc. 12. 15:38

Így ahogy írod!

Sőt: a kajára költött összeg (szerintem) még a családtagok korától és a napi fizikai aktivitástól is függ valamilyen mértékben.

34. Borian (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
márc. 12. 15:26
tehát mindkettő változó, igénytől, körülményektől ill. lehetőségtől függ
33. l.luiselotte (válaszként erre: 28. - Globus)
márc. 12. 15:07
Hajfestéket én is veszek.
32. michelle.r (válaszként erre: 26. - Kacsahercegno)
márc. 12. 15:06
Én is napi kétszer eszem. Nem spórolásból, időablakosan étkezem, kettő fér bele. Nem iszom, nem dohányzom, egy fillért nem költök gyógyszerekre. De több mint 30-at táplálék kiegészítőkre pl. Hetente egyszer masszőrhöz is járok, fitneszbérletet is veszek, de állati sok pénz megy el színházjegyekre, hangversenybérletre pl. Továbbá tudom, hogy süljön le a képemről a bőr, de a takarításért is fizetek. 😇
31. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 12. 13:56

Azért én a rezsit nem vonnám össze a kajára költött kiadásokkal.

A rezsi a lakhatási körülményektől függ: panel, vagy emeletes családi ház..., a kaja-költség viszont a megvásárolt élelmiszerek fajtájával, minőségével, egyéb jellemzőkkel van összefüggésben

30. andi6020 (válaszként erre: 18. - Bichi)
márc. 12. 13:51
Csak a havi vitaminom 30.000 ft
29. Kacsahercegno (válaszként erre: 27. - L.luiselotte)
márc. 12. 13:38
Nincsen azzal semmi baj, ha nektek így jó, tényleg csak erre reflektáltam, hogy mindenkinél máshogy oszlanak meg a kiadások, és ez a túlzás-túl kevés megközelítés nehezen alkalmazható erre, mert mindenkinek mások az igényei. :-)
28. globus (válaszként erre: 25. - Kacsahercegno)
márc. 12. 13:32

Ráadásul ott van a másnak létfontosságú, számunkra full felesleges faktor 🙂

Pl. itt is olvasok olyanokat, amit mi sosem veszünk. De biztosan van, amit én veszek, más nem, hajfesték...

27. l.luiselotte (válaszként erre: 26. - Kacsahercegno)
márc. 12. 13:24

Nem vagyunk jó étvágyúak, volt férjeim szerint többe került ruházni, mint etetni.


Fiam reggel 1400 - 1500 ft é.péksütit megeszik, ez kitart, még hazaérek a munkából, és főzök.

Nekem elég a kávé és az energiaital, max l kockasajt.ö9üó

26. Kacsahercegno (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
márc. 12. 13:19

Na ez pl nekem egyből a "kevés" kategória, napi 2 étkezés és nincs nasi?! :D


Szóval szerintem pont itt jön a képbe hogy mindenkinek a saját jövedelméhez meg a saját igényeihez kell ezt igazítani, kár egymáshoz hasonlítgatni ilyen részletekbe menően, mert biztos nem ugyanaz jön ki mindenkinek.

25. Kacsahercegno (válaszként erre: 19. - 55Judit)
márc. 12. 13:16
Nem is az hogy nincs köze, de azért azt nehéz megítélni a másik emberről, hogy túlzóak-e a kiadásai. Én nem spórolok, szeretek finomakat enni, így nem mérvadó az élelmiszerre fordított kiadásom olyannak, aki spórol vagy egyszerűen sokkal kevesebből gazdálkodik. Ahogy számomra sem mérvadó hogy egy milliós fizetésből miket vesz valaki 🤷‍♀️ Szóval ezt hogy túlzó vagy kevés, kb. lehetetlen kívülről megítélni.
márc. 12. 13:07

Édesanyám megtanított praktikusan,

takarékosan gazdálkodni, de jól is főzök, nem pazarlunk.

Nem mintha rá lennénk szorulva, de az akciókat kuponokat kihasználom, örömöm lelem benne. ( fiAm ezen jól szórakozik, ma is dicsekedtem, hogy a spáros kuponokkal mennyit spóroltam, a mai fiatalok nem értik )


2 felnőttre kiadások


fiamnak reggeli 42 e; ( 2x eszünk 1 nap , nassolás nincs

ebéd = vacsora 60 e, energia ital, kávé 36 e


macska cca 45 e


rezsi 30 e

illatszer vegyszer újságok 40 e

gyógyszer 25- 30 e

márc. 12. 12:27

Bárki beírna egy konkrét összeget neked, 1.000% hogy lesz aki sokallni, lesz aki keveselni fogja.


Ha nem akarsz a témában beszélgetni, miért is nyitottad?

22. bozsu55 (válaszként erre: 22. - Greenbluered)
márc. 12. 12:22
Úgy látom nem ilyen válaszokat vàrtál,de aki kérdez,az viselje el a válaszokat is.
21. 33d9e639ec (válaszként erre: 14. - Borian)
márc. 12. 12:07
Nagyon igazad van: a vitaminok ára is eléggé elszállt sz utóbbi időben ...
20. 33d9e639ec (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
márc. 12. 12:06
Ezeket a termékeket nem használom, átlagos üzlet átlagos árait írtam.
19. 55Judit (válaszként erre: 1. - 33d9e639ec)
márc. 12. 11:21
Hogy melyikünk mennyit költ, egyikőnknek sincs hozzá sok köze. A sajátodat pedig megtudhatod pontosan ha 1 hónapig összegyűjtöd a blokkokat, számlálat és összeadod a végén. Vagy fizetéskor felírod mennyi az össz pénzed, köv. fizu előtt közvetlen megnézed mennyi hiányzik a kasszából.
18. Bichi (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
márc. 12. 11:16

A leszólás és az irreálisnak találás nagyon nem ugyanazt jelenti.

Egyébként én is túlzónak találom a fejenként 100 ezret alsó középútnak nevezni...

17. andi6020 (válaszként erre: 11. - 33d9e639ec)
márc. 12. 11:16

Minek a fórum, ha ennyire képben vagy?


Amúgy nem járok Tescóba, nem veszek nedves kendőt, se cillit benget, se arcápolási cuccokat. Viszont veszek sok mást, máshonnan.

Nem túlzás a 100/fő, sőt.

16. Borian (válaszként erre: 11. - 33d9e639ec)
márc. 12. 11:13

ui: én nem használok Zewat, Domestost, mindenből sajátmárkásat veszek, hogy spóroljunk, igaz, tuti, hogy nem egy-egy flakon megy el ezekből egy hónapban és nem egy nagy csomag wc papír, inkább kettő.

A mosógép nálam minden nap legalább egyszer megy, de inkább kétszer.



...és még nem beszéltem a macskáról... :-( na, őfelsége nagyon drága, de szeretjük

15. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 12. - 33d9e639ec)
márc. 12. 11:12

Szerintem nincs "közmegegyezés".


Te ezt írtad: "Igen, mindezt együtt értem háztartási kiadásokon: étel, tisztítószerek, tisztálkodószerek. Azaz minden, ami "kötelező" kiadás egy családnál."


Rezsiről, mint kötelező kiadásról - szót sem ejtettél. Nálam a háztartási kiadásokba beleszámít a rezsi, mint egy fontos tényező. Háztartás, azaz a ház fenntartása.Így értelmezem a háztartási kiadásokat.


Akárhogy nézzük, így is, úgy is ütközések lesznek a véleményekben.

Ha hosszú életű lesz ez a téma, majd meglátod. A hasonló témákban, ahol a pénz megjelenik, mindig hatalmas viták kerekednek. Az, hogy itt lesznek-e, majd kiderül.

14. Borian (válaszként erre: 11. - 33d9e639ec)
márc. 12. 11:09

Én már feladtam, hogy egyenként nézzem a termékek árait, de azt tudom, hogy amióta beütött az infláció, egy heti bevásárlás 50 ezer, a DM-ben, ahol a takarító- és tisztálkodószereket vesszük meg legutóbb 80 (!) ezret hagytam, pedig semmi különöset nem vettem, nem kenek kaviárt az arcomra, parfümöt sem ott veszek (OK, vitaminokat igen, az nagyon megdrágult) és még emellé jön a két-háromnapi napi kiszaladás kenyérért, gyümölcsért, elfogyott üdítőért.


Igaz, mi 4-en vagyunk, 2 kamasszal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook