Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havi kajapénz fórum

Havi kajapénz (beszélgetős fórum)


2013. febr. 5. 12:10
Én keresek 66.000-et,a feleségem takarítással eggyütt olyan 25.000.Ha levonom a havi számlákra befizetett összeget akkor 27.000 marad kajára ketőnknek egy hónapban.:-((
2011. ápr. 13. 05:58

nekem 45-55 ezer között mozog, de most érzem azt, hogy ez már kezd kevés lenni.


tavaly sajnos volt egy pár olyan hónapom, amikor 25-35 ezer jutott kajára, na ez borzasztó volt! Még jó, hogy nyár volt, és sok minden termett, na akkor megtapasztaltam, hogy milyen egyik napról a másikra!


Szerencsére most már mind a ketten dolgozunk.

21. Kira88
2011. ápr. 12. 12:26

A családommal élek, 5-en vagyunk, a szüleink és 3 "gyerek" ami étkezés szempontjából nem igaz, mert a legkisebb is közülünk 19:))


Rengeteg elmegy kajára egy hónapban...

Az az igazság, ha az ember normálisan, egészségesen akar táplálkozni, és nem csak krumplis tésztán élni, ahhoz sok pénz kell. A szüleim pedig mindig is figyeltek arra, hogy amit eszünk, az minőségi legyen és finom.

Minden héten többször eszünk húst, napi szinten gyümölcsöt-zöldséget, néhanapján halat, és süteményt is gyakran sütünk min. heti 1szer. Akkor nem beszéltem még a joghurtokról, a sajtokról, az édességről(néha kell)vagy a gyümölcslevekről...

Összességében havi 60-70 biztosan kajára megy el, sőt...

Szerintem 5fős családnak ennyinél kevesebből nem lehet kihozni, illetve lehet, de az már nem egészséges, minőségi étkezés lesz...


Nem irigylem az itteni anyukákat, akik egy családra vásárolnak-főznek, le a kalappal előttetek!

20. c130f7eb3b (válaszként erre: 19. - Stokimagdi)
2011. ápr. 12. 12:14
Most jöttem haza a vásárlásból, 24-et költöttem, ebben a heti kenyéradag nincs benn. Nem vettem semmi extrát, mindenből az akciósat választottam. 4-en vagyunk, 2 felnőttnek számító, de még tanuló gyerekkel.
2011. ápr. 12. 11:34

Uristen.

Mi négyen vagyunk, nekem 20 ezer ft egy hétre is kevés.

2011. ápr. 12. 06:12
20 ezer ft költesz ételre, ez hány főre?
17. korteforma (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. ápr. 10. 00:05

Egyre drágább sajnos minden :( Szerencsére diétázom, így kevesebbet eszem :D


Viccen kívül figyelem az akciókat és inkább leértékeléskor spájzolok be, hogy spóroljak.


A primőr zöldség nagyon drága, a gyümölcsökről nem is beszélve. Máskor ilyenkor 200 Ft-ért lehetett banánt venni, most 400 Ft alatt ritkán látok. Nem is veszem meg ennyiért.


Havi kb 20e-t költhetek kajára, de ez +/- változhat. Az biztos, hogy mióta nem veszek sűrűn nasit, kevesebbet költök.

Az otthon főzéssel is sokat lehet spórolni, nekem nem lenne pénzem a 700-1200 Ft-os napi menza árakhoz.

2011. ápr. 8. 13:50
cukor olaj hús krumpli liszt kenyér alma és minden ami ennivaló az ég felé halad az ára már egy vacak levespor is több száz forint..persze a méz csoki és minden követi az árak felfelé mászását..szóval az árak és a kínálat a hipermarketek felé toll bennünket így a kis boltok be is csukhatnak..és utána már látjuk azt csinálhatnak amit csak akarnak
15. andika751 (válaszként erre: 14. - Mosoly30)
2011. ápr. 8. 12:43

én is ezt tapasztalom, most hogy újra dolgozok végre gyes után, örültem, hogy t9bb bevételünk lett, és mégis amit kitűztem, hogy költhetek, azt meg kell emelni, mert sajnos már egyre kevesebb mindent tudok belőle venni.


Neked hogyan alakul egy heti nagy bevásárlásod? Miket veszel?

2011. ápr. 8. 10:57
Hétről, hétre lehet érezni a drágulást. Egy heti nagy bevásárlás alkalmával 25-30eFt költök. Ezért a pénzért hétről, hétre kevesebb dolgot tudok megvenni.:(((( Nem tudom mi lesz így??!!!
2011. ápr. 8. 10:26
hát most az aldiban ötezer után visszaadnak ötszázat hátha valakinek ez is jó...
12. alfoldi13 (válaszként erre: 9. - Anyuci91)
2011. ápr. 6. 12:14
és hogyan lehet ebből megélni? el se tudom képzelni bevallom..aki ezt így fent tartatja annak kéne legalább egy hétre belekóstolni ebbe..mert ez elképesztő nálunk a fűtés díját se tudnátok kifizetni..hogy lehet ebből füteni...
2011. ápr. 6. 11:56

sajnos nekem se jut annyi, amennyit szeretnék, 45-50.000 Ft körül van az élelem, ehhez jön a többi, ha többet költenék élelemre, akkor már végképp egy forint sem maradna félre, így egy kicsit muszály spórolnom.


Nagy megdrágult minden, és félő, hogy nem is nagyon lesz már olcsóbb, ami már ennyibe kerül, cukor, olaj, liszt vagy bármi...

10. stokimagdi (válaszként erre: 6. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 6. 10:18

Hasonló a helyzet nálunk is. :D

Egy 110 kilós férj, egy nagyfiú aki sportol, és egy kicsi aki ugyanugy éhes.

:D

2011. ápr. 6. 09:20
Attól is függ kedves beírók kinek mennyi marad tisztán a bevásárlásra a havi kötelező fizetni valók után és attól kell számolni. Nekem 28.500 Ft. A férjemnek 20.235 Ft-ból élünk, és ebből ott vannak a havi számlák, amit fizetni kell és nem is kevés tudom nem mink vagyunk ezzel egyedül ennyire romlott a pénz értéke. A párom régóta nem talál magának munkahelyet, mert nem olyan ellátásban részesül, mert valaki kitalálta, hogy a közmunkát csak másik segélyen lehet vállalni én ezt igazságtalannak tartom. Üdv.Ágnes
8. agis
2011. ápr. 6. 09:11

Ket fora atlag 50-60 ezer forint. Ebben hus, zoldseg-gyumolcs, tisztitoszer van benne, a kutyakaja nincs.


A legutobbi bevasarlasnak vettem eszre, hogy 3000 forinttal tobbet fizettem ugyanazokert a dolgokert :S

2011. ápr. 6. 08:03

tervek szerint 20e kéne minden hétre minimum

de ha nem jut enni akkor annyit osztunk be amennyi van, mindezt élvezettel és jókedvel tesszük, mert az élet egy játék


fülembe cseng középiskolás lányom egyik házifeladata ki tud 1 főre 1000 ft-ból egy étkezést kihozni? azóta is azon törpölök mennyit keresnek a középiskolás tanárok?


mert én 1 főre napi 1000 ft-ot nem költhetek

szeretnék, de ennyi nem jut....


ugyhogy sok fortélyt, ötletet megtanultunk otthon az évek alatt.... és eszünk egészségeset- is bőven.

2011. ápr. 5. 21:14
Minden attól függ, hogy hány emberre számoljuk, milyen étvágya és igénye van a családnak. Én ellennék zsíros kenyéren is, de a két nagykamasz gyerekem és a 110 kilós férjem nem díjazná, ha eléjük is ezt tálalnám. :((( De az biztos, hogy a fél évvel ezelőttihez képest másfélszerese.
2011. ápr. 5. 20:09
Nem jövök zavarba, ha a hentesnél egy szelet bőrös malackarajt veszek csak, vagy éppen 1 db graham zsemlét..., szalma krumpli 2 db-ból :D Így valamennyire lehet tartani a korlátokat...
2011. ápr. 5. 19:00
pont lassan a duplájából mint kb másfél éve
2011. ápr. 5. 18:46
háááát nálunk ez kiszámithatatlan... függ atól hogy párom hány napot dolgozik egy hónapban, m ha benn van akkor neki van ellátása ingyen... magamra meg olcsón semmit főzök... amig nem itt dolgozott 25 ment el bevásárlásra egy hónapban, plussz még apraja... most a 25ös nagybevásárlás két hónapra elég min....viszont zöldség gyümölcs azért jön, meg tej, kenyér, azt nem tudom felmérni, próbálok spórolni... mondjuk a 25ös vásárlásban benne van a mosószer, macskakaja is ilyenkor....
2011. ápr. 5. 18:40
én pontosan ugyanannyiból..cska épp kevesebb cuccot kapok érte, és a minőségből adtam alább..ez van://
2011. ápr. 5. 18:35
Tudom, hogy sok hasonló fórum indult már, de kíváncsi lennék, hogy ki mennyiből jön ki egy hónapban élelmiszer terén, sajnos nagyon elszálltak az árak és egyre drágább minden.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook