Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Határontúli magyarok... fórum

Határontúli magyarok... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 31. 11:29
Nektek is boldog új évet!
2010. dec. 31. 11:17
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK mindenkinek!
2010. dec. 24. 11:38
Boldog Karácsonyt Nektek!
38. dominós (válaszként erre: 37. - Dadbbc4cf8)
2010. dec. 24. 11:24
köszi, viszont!
2010. dec. 24. 08:32
Nagyon BOLDOG,BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK mindenkinek!
36. 06718ca650 (válaszként erre: 35. - Dadbbc4cf8)
2010. dec. 21. 19:58
Helyes. :)
35. dadbbc4cf8 (válaszként erre: 33. - 06718ca650)
2010. dec. 21. 19:57
Nem baj,mert Hoxa leállította egy kicsikét a drágaságot:)
2010. dec. 21. 19:55

Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában

Hiszek egy isteni örök igazságban,

Hiszek Magyarország feltámadásában.


Ez az én vallásom, ez az én életem,

Ezért a keresztet vállaimra veszem,

Ezért magamat is reá feszíttetem.


Szeretném harsogni kétkedő fülébe,

Szeretném égetni reszketők lelkébe,

Lángbetűkkel írni véres magyar égre:


Ez a hit a fegyver, hatalom és élet,

Ezzel porba zúzod minden ellenséged,

Ezzel megválthatod minden szenvedésed.


E jelszót ha írod lobogód selymére,

Ezt ha belevésed kardod pengéjébe,

Halottak országát feltámasztod véle.


Harcos, ki ezt hiszed, csatádat megnyerted,

Munkás, ki ezt vallod, boldog jövőd veted,

Asszony, ki tanítod, áldott lesz a neved.

Férfi, ki ennek élsz, dicsőséget vittél,

Polgár, ki ezzel kelsz, új hazát szereztél,

Magyar - e szent hittel mindent visszanyertél!


Mert a hit az erő! Mert aki hisz, győzött,

Mert az minden halál és kárhozat fölött

Az élet urával szövetséget kötött.

Annak nincs többé rém, mitől megijedjen,

Annak vas a szíve minden vésszel szemben,

Minden pokol ellen, mert véle az Isten!


Annak lábanyomán zöldül a temető,

Virágdíszbe borul asz eltiport mező,

Édes madárdaltól hangos lesz az erdő.


Napsugártól fényes lesz a háza tája,

Mézes a kenyér, boldogság tanyája,

Minden nemzetségén az Isten áldása.


Magyar! Te most árva, elhagyott, veszendő,

Minden nemzetek közt lenn a földön fekvő,

Magyar, legyen hited s tiéd a jövendő.


Magyar, legyen hited, s tiéd az országod,

Minden nemzetek közt az első, az áldott,

Isten amit néked címeredbe vágott.


Szíved is dobogja, szavad is hirdesse,

Ajkad azt rebegje reggel, délben, estve,

Véreddé, hogy váljon az ige, az eszme:


Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában:

Hiszek egy isteni örök igazságban,

Hiszek Magyarország feltámadásában!

33. 06718ca650 (válaszként erre: 32. - Dadbbc4cf8)
2010. dec. 21. 19:54
Mert az a baj, hogy elég sok a tudatlan ember. Elhiszem hogy nagyon rossz ilyet hallani, de ezek úgysem változnak meg sose, aki hülye az is marad.
32. dadbbc4cf8 (válaszként erre: 31. - 06718ca650)
2010. dec. 21. 19:52
Igazad van,azt is kéne tennem,de azon amiket ő írkárlt kicsit kiakadtam.
31. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Dadbbc4cf8)
2010. dec. 21. 19:49
Jajj drága, szarjál az ilyen mocsokláda emberekre. Az olyan ember nem is ember az én szememben sem. :)
30. dadbbc4cf8 (válaszként erre: 29. - Kotyesz)
2010. dec. 21. 19:48

Remélem én is,hogy összetartozunk.

Jó ezt hallani már végre♥

29. kotyesz (válaszként erre: 28. - Martin3)
2010. dec. 21. 19:14

Tévedsz, mert egyszerre ébredtünk (nemzeti-leg).


II.József 1784. május 6-án megjelent nyelvrendelete is a birodalom egységesítését szolgálta. „Hivatalra ezután sem a kormányszékeknél, sem a vármegyéknél, sem az egyházi rendbe senki nem juthat, aki németül nem tud... Az országgyűlés nyelve is német leszen, s azért követül oda nem küldhető, aki németül nem tud...latin iskolába csak azokat szabad felvenni, kik németül irnak s olvasni tudnak...”[1] A hivatalos nyelvnek a németet tette meg. 1844-ig érvényes!

Nem tanultuk de miközben a a magyar kivívta a némettel való egyenjogúságot, más nemzetek mozgalmai hasonlóképp erősödtek meg (Horváto. Szlavónia eleve külön közigazgatású volt).

Hatalmi légüres teret idéztek elő (Károlyit a kortársai is ostobának tartották és Kun Béláról ne is beszéljünk) vezetőink, nem volt egy Kemal Atatürk-szerü emberünk. Hová álltak a nagyhatalmak? Tanulmányozd a Müncheni-Bécsi döntéseket egyetlen nagyhatalom (angol,francia,usa,szovjet) sem tartotta igazságtalannak, hogy a magyarlakta területek Magyarországhoz tartozzanak. Állítólag Benes(szlovák) miatt nem sikerült az átállás és ezután már a szovjet kénye-kedve szerint intézhetett mindent. De bárhol legyen is a határ mi összetartozunk, remélem.

28. martin3 (válaszként erre: 26. - Kotyesz)
2010. dec. 20. 23:11
igen, csak a török után sajna a nagy Magyarország területén a magyarság került kisebbségbe!!...innen ered a trianoni probléma is, azóta nem tudtak mit kezdeni ezzel a helyzettel a magyarok(magyar politikai réteg), miközben a nemzetiségek sorra "felébredtek" és el akartak szakadni, ami sikerült is nekik, sőt a nagyhatalmakat is a maguk oldalára állították...ezért tartunk ott most, ahol tartunk, ezért csatolhattak el ekkora területet tőlünk és a saját népünket is...
2010. dec. 20. 22:13
Kádárék nagy bűne, hogy az "utolsó csatlós" jelzőt engedték ránk tukmálni, a nemzeti öntudat csíráját is igyekeztek kiirtani az iskolákból, a szülők nagy része enyémek is(falun) nem igazán tudták mi történt '56-ban és a 20.században az iskolai törikönyvet pedig párttitkárok írták. Valamikor '70-72 körül egyszer a suliban (közeli laktanyában műsort is adtunk) március 15.-ét megünnepeltük egyébként mégcsak tanítási szünnap sem volt! (Lelkesen mondtam a tanultakat '56-ról a hivatalos magyarázatot, ma is emlélkszem nagybátyám mondta apámnak -Na hallod Így kell mondani! ) - ebből éreztem, hogy valami nem stimmel, de milyen sokára tudhattam meg az igazat, a más nemzetek mit tettek 1848-ban, 1920, München, Bécs, Jalta, '56 stb.
26. kotyesz (válaszként erre: 25. - Bujuli)
2010. dec. 20. 21:57

Ha nem tudnád (én is meglepődtem rajta, de igaz!).

Az újlatinok (francia,spanyol,román stb) úgy keletkeztek, hogy a rómaiak (elsősorban etruszkok) a meghódított népeket rabszolgaságra vetették, áttelepítették, sok népet annyira kiirtottak, (helvétek,gallok dákok stb) , hogy jelenleg a tudósoknak fogalmuk sincs róluk kiféle miféle népek lehettek, 1-2 száz év után a birodalom latinul beszélt, ez volt az asszimiláció magasiskolája. A Hunok germán szövetségeseket hoztak magukkal. Az avarok segéd, és ütköző népnek a szlávokat használták, a "híres"? morva birodalom a Frank (német-római) bir. által legyőzött avar területen jött létre kb.150 évig állt fönn több kicsi szláv törzsfő viaskodott egymással a bajorok kegyeiért amíg a magyarok be nem jöttek mindegy pont mikor (a csehek, szerbek, horvátok pontos közép európába, balkánra való települését nem szokták firtatni pedig az avarok nélkül talán... még mindig belorussziában élnének az biztos 907(pozsonyi csata -Német-római birodalom+csehek+morvák legyőzése) óta itt vagyunk. Szerintem, a magyar politikai osztály azért nem tudta kezelni a nemzeti/polgári mozgalmakat mert a 19.század elején nem is volt nemzeti érzelmű magyar politikai vezető réteg aki volt az a Habsburg birodalom kereteiben gondolkodott.

Ma még nyilvánvalóbb ha a magyar királyság és a Habsburg egyéb tartományok (egyenjogú nemzetekkel!) egyben marad akkor a kárpát medence és környéke gazdaságilag, nem itt tartana! Erre igazán esály sem volt a szlovákokat biztatták a csehekok a románokat a királyságbeliek mindenki a maga nagy birodalmát akarta megteremteni és minél nagyobb idegen vidéket minél gyorsabban asszimilálni. A jelenlegi Magyarország területéről a török elől az életben maradottak elmenekültek sokan elpusztultak. 150 év után igaz, hogy sok új betelepülővel de újra Magyarország lett...

Most 90, vagy 60 év után mi következik? Úgy mint 1848-ban meg kell tanulni az ország a nép érdekeit érvényesíteni!

25. bujuli (válaszként erre: 21. - Meli84)
2010. dec. 19. 15:33
Ezért tart ott Magyarország, ahol... Velünk meg lehet ezt tenni, meg bármi mást,még számtalan Trianont is.
2010. dec. 18. 00:03
na mindjárt fejjel megyek a falnak...a megasztáros fórumban már megint valamelyik remek "hazafi" megjegyezte, hogy nem magyar nyert...komolyan nem normális némelyik ember...
2010. dec. 18. 00:01

Otthon te vagy a másodrendű állampolgár, a hülye magyar, akit néha még meg is ruháznak, mert magyarul szól, ha meg elmész az anyaországba, akkor mit akar itt ez a hülye tót, cseh, román, ukrán stb... szóval sehol sem kényeztetnek.

Az hogy valaki magyar maradhasson idegen országban több generáción keresztül, sokkal több energiát, erőt igényel, mint behódolni a többségnek, szép kényelmesen asszimilálódni, elgyökértelenedni. Aki nem határontúli, annak legtöbbször erről fogalma sincs. Tisztelet a kivételnek.

2010. dec. 17. 22:27
Együttélés a vallások között sem volt mindig surlódásmentes de vegyes vidékeken gyakorlat volt, hogy a gyerekek a szülők vallását tovább vitték Pl. 4 gyerek=2 református + 2 katolikus ezt a nemzetek fiai lányai közötti házasságoknál is el kellene várnunk!
21. meli84 (válaszként erre: 6. - Bujuli)
2010. dec. 17. 22:19
Szokták kérdezni, sokszor teljes jóindulattal, mintegy beszélgetést kezdeményezve...Budapesten élek már jó ideje, de még mindig megkapom, hogy román vagyok(Milyen fura a kiejtésed, te román vagy? Pedig nem fura, csak székely vagyok, nekem is fura a kicsit affektálós hangsúly amit elég sokan használnak errefelé). Azonkívül sokszor megmutatták amikor látogatóban voltunk itt, mondjuk családoknál elszállásolva, hogy hogy kell lehúzni a vécét, hogy kell használni a csapot, a tusolót, húzták a szájukat, hogy biztos büdösek vagyunk...Ezek nem egyedi esetek, sokszor megtörténtek. Sajnos az emberek tudatlansága sokszor égbekiáltó. Én már csak röhögök az ilyen sztorikon, de annak idején még tudtak fájni is. Azoknak akik ezért utálnak, mert erdélyi vagyok...hát...van elég bajuk, nem haragszom rájuk ezért. Mindenkinek kell valakit utálni, úgy látszik. Elég ócska dolog, hogy valaki a saját "fajtáját" utálja, de úgy látszik, van ilyen. Legalább segítethetek az ilyeneknek abban, hogy felsőbbrendűnek érezhessék magukat. Valószínűleg úgysem sok sikerélmény lehet az életükben:P
2010. dec. 17. 21:53
Tudjátok a fene bánta volna ha a szlovákok románok az általuk lakott területeken (esetleg a vegyes területeken lakosságcserével) külön államokat alkotnak. Főleg így hogy tudjuk, hogy az emberiesség ellen mennyi bűnt követtek el. Elsősorban zsidó és magyar később a német polgáraikkal szemben. Szlovákia volt Hitler legjobb tanítványa, sőt puhának tartották az intézkedéseit (de a többiek sem az emberijogok lovagjai voltak). Kinti magyarokkal beszélve kicsit megfontoltan kell kezelnünk a dolgaikat, a 90 év börtönszerű bezártságában nem csoda ha sokan már elhitték a rájuk kényszerített nacionalista (a kommunizmusban pláne- gondolj csauseszku-ra!) diktatúrák hazugságait. "szlovákiában/romániában/szerbiában a "nemzet"-államokban beszélj az állam nyelvén! És nem is tudhatják ha velünk beszélnek, ki hogyan gondol rájuk. Épp az ilyen beszólások miatt is! Irigy emberek pedig mindig-mindenhol vannak. Az itt tanuló diákok nagy feladata és a mieinknek is, építsék újjá először személyes később közösségi szinten a kapcsolatokat közöttünk.
19. martin3 (válaszként erre: 15. - Pteri)
2010. dec. 17. 20:56

jobb is , hogy nem olvashattad már, mert komolyan felállt a szőr a hátamon, vagy egyenesen le tudtam volna csapni...

nekem a legfurább az volt, hogy ennek a csajnak a nagyszülei szlovákiai magyarok(egyáltalán magyarok?? vagy szlovákok? mert ez nem derült ki számomra, és ez mondjuk nem mindegy)és ő volt kiakadva, hogy minek jönnek ide tanulni a kinti magyarok, mert ők több ösztöndíjat kapnak és a felvételinél a magyarból tett nyelvvizsgáért pontot kap, vagyis előnyben van az ittélő magyarral szemben...meg ilyen baromsgokat írt(mármint ez tény, de akkor inkább már a kínaira stb legyünk "féltékenyek" ne a saját nemzetiségünkra...ki volt akadva, minek őket támogatni és biztos nagyon jól élnek a határainkon kívül...kb ennyi röviden, de ezt most képzeld el egy modortalan, ki ha én nem stílusban, lekutyázva a határontúli magyarokat...komolyan mondom szavakat nem lehetett találni, hogy milyen felháborító volt, amit írt!

18. c33bd8536b (válaszként erre: 16. - Pteri)
2010. dec. 17. 16:29

Na ezért mondtam, hogy a Trianon című filmet nem Erdélybe kellett volna hozni.


Tudod, sokszor csodálkoztak rám Magyarországon, hogy, de szépen beszélek magyarul. És mikor közöltem, hogy az ember jó esetben szépen beszéli az anyanyelvét, elég furán néztek.


Azért azt el kell mondanom, hogy egyre több magyarországi jön Erdélybe. És a többség visszajár elég gyakran. Ők már tudják.:)

17. dadbbc4cf8 (válaszként erre: 15. - Pteri)
2010. dec. 17. 14:23

Nem találhatod meg most már,mert Hoxa kicsit moderálta a hozzászólásokat,párat letörölt,pl.a "kedves" hölgyét is.

Egyébként jólesik azért legalább tőletek,hogy nem úgy gondolkodtok,mint ahogy ő,köszönöm.

16. pteri (válaszként erre: 12. - C33bd8536b)
2010. dec. 17. 13:28
Képzeld, egy pasim néhány éve a Trianon évfordulón felháborodva mesélte nekem, hogy tudom -e hogy az ország 2/3-t elvették? Ő aznap hallott róla először. Nem tudtam sírjak-e, hogy ilyen h..., vagy örüljek-e, hogy megvilágosodott. És ez egy egyetemet végzett 40 éves ember volt, aki egyébként nagyon okosnak képzeli magát. Mit gondolsz az egyszerű emberek akkor mit törődnek vele?
15. pteri (válaszként erre: 14. - Viliflora)
2010. dec. 17. 13:24
Nem találom, de lehet, jobb is.Elég, amit a környezetemben hallok néha, magukat intelligensnek mondott magyaroktól.
14. viliflora (válaszként erre: 11. - Pteri)
2010. dec. 17. 12:25

Nem tudom olvastad-e bizonyos xy hölgy hozzászólásait a másik fórumon. Gyalázat. És nem a véleménye zavar, mindenkinek szíve joga, de a tálalás...

Komolyan szégyellem magam miatta..

13. viliflora (válaszként erre: 10. - C33bd8536b)
2010. dec. 17. 12:22

Csak vicceltem:-)))

De nekem ő a gyerekkoromat jelenti:-)

12. c33bd8536b (válaszként erre: 11. - Pteri)
2010. dec. 17. 12:15

Mert nagyon sok embernek fogalma nincs sem arról, hogy miért él a magyarok kb. egyharmada Magyarország határain kívül, sem arról, hogy ezek a magyar közösségek kemény küzdelem árán őrzik, immár 90 éve az identitásukat.


Amikor Koltay Erdélybe hozta a Trianon című filmjét, ezzel nem kis zűrt kavarva, akkor is azt mondtam, hogy ezt nem nekünk kell levetíteni. Mi tudjuk, miért vagyunk itt. A magyarországi magyarok egy része nem tudja. Nekik kellene szólnia a filmnek.


Egy másik fórumban valaki szépen megmagyarázta, hogy Trianon óta felnőtt 4 generáció, mitől is volna már ez a generáció magyar? Persze ez az illető soha nem járt pld. Csíkszeredában, kicsit meglepődne, ha odamenne.:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook