Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasznos vagy jó dolog a hasszorító terhesség után? fórum

Hasznos vagy jó dolog a hasszorító terhesség után? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 2. 13:02
interneten keresztül is lehet vásárolni. én is úgy vettem, az enyém is tépőzáras, állíthatós. 5000.-forintért házhoz is hozzák. Rákeresel, valamilyen baba boltban, vagy simán beírod a keresőbe.
15. vvicus (válaszként erre: 13. - Hedi13)
2010. ápr. 1. 11:45

Köszi a választ!

Szóval gyógyászati boltban lehet kapni? Azt sem tudom, hol van olyan a környékünkön.

2010. ápr. 1. 11:41
nekem a védőnő ajánlotta,hogy vegyek,de a nőgyógyászom azt mondta,hogy felesleges.
13. Hedi13 (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2010. márc. 31. 16:14
Szülés után pár nappal le kell mérni a has körfogatát, ott ahol a legnagyobb. Ez alapján fogják tudni a gyógyászati boltba, hogy mekkora hasszorító pántot adjanak. Nálunk a párom vette meg, az eladók segítettek. A tépőzáras volta miatt nagyon praktikus.
12. Hedi13
2010. márc. 31. 16:10

Sziasztok,

Én három hete szültem és alig van már hasam. A szülés utáni harmadik napon kezdtem el viselni a hasszorító pántot (tépőzáras, állítható), napi több órát rajtam van. Szerintem nagyon sokat segít, napról napra látványosan megy vissza a hasam. Nekem is anyukám javasolta. Ő annak idején császáros volt és a nővérek csavarták be lepedőbe a műtét másnapján.

Egyébként egyén függő is, kinek milyen gyorsan húzódik vissza a méhe, milyen az izomzata, a bőre. Nem lehet általánosítani, de az biztos, hogy a hasszorító inkább segíti a folyamatot.

11. Mindzsi (válaszként erre: 8. - 5e48d37001)
2010. márc. 31. 14:10
A méret biztosan jó volt, mert centiben adják meg a méretét, és pont jó, ha nagyobb lenne nem fogna semmit. De érdekes mikor rajtam van, egész jó érzés, mert érzem, hogy fogja a hasam. De ha leveszem akkor fáj. :(
10. vvicus
2010. márc. 31. 14:07

Sziasztok!

Engem is érdekel a téma. Milyet érdemes belőle venni, és honnan tudjam majd, milyen méret kell?

Nem elég egyszerűen lefáslizni a hasat szülés után?

9. palenkas (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. márc. 31. 14:04

Szia!

nekem is volt, rögtön a szülés után kezdtem használni, és használt, bár igaz, hogy a dokim mondta, hogy minden nap csak pár órát hordjam. Így is volt. Bár én szoptattam, és így a 3.hónapra olyan volt az alakom, mint teherbe esés előtt. Szóval nem tudom, hogy mi lett volna, ha nem hordom a hasszorítót.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. márc. 31. 14:03

Szia!

Jó dolog,de ha nem a méretednek megfelelőt vásároltad akkor bizony kellemetlen.Én xl-es méretett vettem és annyira szúrt a mellem alatt,hogy nem bírtam 2 óránál tovább magamon hagyni.Szóval hordtam is meg nem is,elég lett volna az l-es is belőle.dE azért persze használ,ha nem bírod akkor csak arra az időszakra vedd fel mikor kimozdulsz otthonról,ha az ágyban vagy a babóval akkor nem kell.De ez csak az Én véleményem

Nekem 9 hónapig görcsölt a hasam szoptatás alatt,szóval visszafog húzódni és a torna valóban segíteni fog.Én a naplómba raktam fel fotót torna előtt és torna után 1 évvel milyen most a hasam.

7. Mindzsi (válaszként erre: 4. - Realbrigitte)
2010. márc. 31. 14:00
És te tudsz ilyen hasizom erősítő gyakorlatokat?
2010. márc. 31. 13:57
Kb. 9 hónap alatt rendeződik minden el a szervezetben a szülés után. Én csak masszíroztam a pocakomat. Különben is csak 42 kg voltam. Évekig olyan lapos volt a hasam, hogy nem látszott rajtam, hogy szültem. 1-1 órát volt ugyan rajtam haskötő, de úgy éreztem, megpusztulok, volt elég bajom így is. Szóval nekem nem jött be.
2010. márc. 31. 13:54

Szia !

A lányom és én is használtunk ilyet , de nem segített . Javasolnám inkább a hasizom erosíto torna gyakorlatokat . az sokkal természetesebb és hosszabb idore hatásos.

2010. márc. 31. 13:52
4 gyereket szültem és rögtön szülés után már elkötöttem a hasam. használ. nekem anyukám ajánlotta. az ő korábban mindenkinek kellett ezt csinálni. az orvos mondta neki.
3. R75 (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. márc. 31. 13:51

Én már a szülés másnapján elkezdtem használni a hasszorítót, semmi bajom nem volt tőle, kb. 2-3hétig használtam...


Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha vki később kezdi el használni, ebben nincs tapasztalatom...

2010. márc. 31. 13:51

Szia!

Én akartam ilyet venni, de orvosok sem ajánlják, mert nem használ. Ugyanis az izmok ellustulnak és csak löttyedt lesz a has. Jobb anélkül és fokozott mozgással visszanyerni a régi, feszes hasat.

2010. márc. 31. 13:49
Sziasztok. 8hete szültem. Vettem egy hasszorítót, amit kifejezetten szülés utáni időszakra ajánlanak, a has rugalmasságának visszaszerzésére. Rajtam volt egy napot, és este mikor levettem majd megőrültem annyira fájt a hasam. 5 napig alig bírtam megmozdulni, és folyamatosan görcsölt a hasam. Émelyegtem, hányingerem volt. Miért lehet ez? Talán túlerőltettem volna? Mennyi ideig szabad az ilyet fent hagyni? Kérlek, osszátok meg jó és rossz tapasztalataitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook