Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes dolog a kívánósság a terhesség alatt, vagy csak egy ürügy? fórum

Természetes dolog a kívánósság a terhesség alatt, vagy csak egy ürügy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Kinga08)
2020. márc. 5. 01:45

A lányom általában normálisan étkezik, de a terhességei idején marokszám ette a búzadarát szárazon.

Nem hiszem, hogy erre csak ürügy kellett volna neki! :D

2020. márc. 5. 00:39

Szerintem nem véletlen, ha valaki kívánós. Persze mértékkel kell mindent enni.

Én citromot eszek citrommal, és nagyon jól esik. Pár napja dinnyét kellett vennem, mert megvesztem érte. :D

A salátát is kívánom, meg a terhességem legelején a joghurtokat.

A kedvenc gyümölcsömet, a banánt sajnos nem bírom megenni. :(

2011. jún. 17. 21:26
A kívánósság a terhesség egyik gyanú jele, tehát mondható természetesnek.
2011. máj. 17. 21:21

:)

Szerintem természetes dolog.

Nem voltam igazán kívánós,de nagyon jól esett a májkrém magában,a csípős dolgok(ételek,paprika),és a csoki.de ezeket terhesség előtt is ugyanúgy megettem,és most is:)ja,és az őszibarack,ebből képes voltam egy kilót megenni egy nap,kisFiam is imádja!

2010. jan. 11. 20:04
Biztos van, aki ürügyet csinál belőle azért, hogy több szeretetet, odafigyelést kapjon. De szerintem alapból működik a kívánósság. Én tizenéve nem ittam tejet csak kávéhoz, múltkor úgy megkívántam :)
2010. jan. 11. 11:21

Nem voltam iagzán kívánós sem az első, sem a mostani terhességem alatt.Viszont voltak dolgok amiket a terhesség elején jobban kívántam, de aztán azok is elmardtak;)

Az első terhességemnél az első hetekben liter szám ittam a tejet.A mostaninál pedig megvesztem az erőspaprikáért:D

Azóta a tej ivászatom is vissza állt a normális mennyiségre, és erős paprikát sem ettem már több hónapja

60. f8db0709b8 (válaszként erre: 58. - Xti_)
2010. jan. 11. 10:52
Nekem nem ürügy volt,és ezt abból tudom,hogy most sem ugráltatok senkit,pedig megtehetném,:)és igazából akkor sem ugrált a párom,csak mindig menni akart a boltba és kérdezte mit hozzon!
59. xti_
2010. jan. 11. 10:50
-n
58. xti_ (válaszként erre: 57. - F8db0709b8)
2010. jan. 11. 10:50
igazad vann, de akkor is csak ürügy lenne :)
57. f8db0709b8 (válaszként erre: 56. - Xti_)
2010. jan. 11. 10:39

szerintem nem.

Viszont ha párod otthon lenne,neked is lehetne ürügy!:)

56. xti_
2010. jan. 11. 10:37
szerintem azok "kívánósak", akik tudják ugráltatni ezzel az ürüggyel a környezetüket. az én párom más városban dolgozik, egyedül vagyok, minden megkívánt dologért nekem kellene elmennem - érdekes módon egyáltalán nem vagyok kívánós.
2010. jan. 11. 09:42
Én az elsőnél nem voltam kívánós, a másodiknál már nagyon,legfőképp az édeset,fél kg lekvár magában és hasonló dolgok,na meg a szaglásom is valami kifinomult lett:)de csak a szülésig tartott,egyébként nem igazán érzek illatokat!
2010. jan. 11. 09:34
Természetes. A megnövekedett táplálékigény miatt alakult ki az evolúció során.
53. Anka71
2010. jan. 11. 08:33
Én egyáltalán nem voltam kívánós. Sőt, a régi, szeretett dolgok sem kellettek (pl. jégkrém sem, csoki sem.) Végig étvágytalan voltam. De ez mindenkinél más.
2010. jan. 11. 07:57

Szerintem sem ürügy!

Én is kívánós voltam: csokit Pepsivel!!! :DD

2010. jan. 11. 07:39
Szerintem nem csak ürügy, hanem ez tényleg így van.
2008. jún. 27. 12:28

Én is sokáig azt hittem hülyeség az egész.Mígnem a saját bőrömön tapasztaltam.Fiatal voltam nem is tudtam hogy terhes vagyok.Előtte nemsokkal voltam dokinál És valószínűleg azért nem vette észre mert még nagyon az elején járhattam.Egy családnál laktunk ahol volt 2 kislány.Egyik este mandarint kaptak az anyjuktól.A nyálam csorgott érte,de gyerektől nem kértem.Elmentem inkább a környéken boltokba vadászni,de nem jártam sikerrel.Másnap már cseppekben véreztem,de mivel a doki szerint nem voltam terhes nem is figyeltem fel rá,csak másnap mikor már a görcsöktől fel se tudtam állni.Spontán vetélésem volt.

Úgyhogy szerintem van olyan hogy kívánósság.

2008. jún. 26. 19:16
Kívánós nem, csak nagyon éhes voltam. Meleg nyár volt, a magammal vitt kaja megpunnyadt nemegyszer, és akkor helyette nagyon helytelenül csokit faltam. Azóta is rajtam ragadt ez a szokás. Hiába....., nagyon szeretem a csokoládét.
2008. jún. 26. 18:43
Én terhesen nem voltam kívánós, viszont egyszer annyira megkívántam egy kis sört, hogy talán el is vetéltem volna ha nem ihatok pár kortyot. Szoptatás alatt viszont az lettem. Minden nap megettem két tábla mogyorós csokit és fogytam mellette. Rengeteg tejem volt.
2008. jún. 26. 16:45

En nagyon kivanos voltam, de sosem kivantam orult dolgokat, pl. epret ejjel 2-kor.

De minden nap megettem 3 narancsot es 2 grapefruitot. Es amit lattam, azt kivantam mindig.

46. lufi
2008. jún. 26. 14:29
Nálam a kívánósság úgy mutatkozott, hogy olyan ételeket ettem szívesen, amit előtte sosem vagy csak nagyon ritkán.
2008. jún. 26. 14:00
Én inkább "nem kívános " Voltam! Sokmindent nem bírtam megenni ,amit elötte szerettem :)
2008. jún. 26. 12:16

Nem hiszem hogy ürügy lenne...Nem voltam igazán "kívánós" a terhességeim alatt,de elsőnél nem birtam megenni a paradicsomot pl,pedig imádom....de bármilyen paradicsomostol rosszul voltam....

Másodiknál,életemben elősször vettem egy üveg olajbogyót,előtte azt sem tudtam mi az....nos azt elkezdtem enni,csak úgy magában,nasiként és nem birtam abbahyagni...mást nem kívántam különösebben,de kettő üveggel is megettem egyszerre....a családban egyedül,rajtam kivül-a picifiam szereti nagyon azótta is.Kisüveges vagy kistasakos azonnal elfogyik ha meglátja:))

2008. jún. 26. 12:01
Rám nem igazán volt jellemző a kívánósság egész terhesség alatt, egyszer-egyszer előforult, hogy megéreztem mondjuk a tökfőzelék illatát és rákattantam, de nem volt gyakori. Most, az utsó napokban vagyok iszonyúan kívánós (gyümölcs minden mennyiségben) de most ki is használom.Elég drága még a kukorica, az őszibarack, a dinnye, de szemrebbenés nélkül kifizeti a párom, csak annyit kell mondanom, a pocaklakó rángatja a köldökzsinórt. Már csak pár napig van ebből a szempontból arany élet, kihasználom!:-)))
42. sodrak
2008. máj. 2. 11:03
Szerintem természetes. Például édesanyám öcsémmel való terhessége alatt falta a citromos fagyit, szülés után rá sem bírt nmézni. Én pedig sokkal kevesebb édességet ettem, mint alapjáraton szoktam.
41. 9e7527505c (válaszként erre: 39. - Rozália)
2008. máj. 2. 08:49

Te voltál már terhes?

Nem az.

Szerinted normális esteben az ember befalna egy fej lilahagymát üresen úgy ahogy van?Vagy felkelnél hajnali kettőkor és magad elé vennéd az ubisüveget?

2008. máj. 2. 08:35

Szerintem nem ürügy. (Bár az érdekes, ha nasit kíván az ember. Az elgondolkodtató)

Én az első szakaszban a káposztát, utána a salátákat(burgonya, francia, vitamin) és végül a szőlőt kívántam. Gondolom vitamin hiányom volt

2008. máj. 2. 06:58
Ürügy.
2007. okt. 2. 20:26
Termeszetes, es az okosok meg azt is kitalaltak, hogy azert van, mert a baba azt "eteti" a kismamaval, amibol a szervezetben hianyt eszlel. Azt nem tudom, hogy igaz-e, de elkepzelheto.
2007. okt. 2. 18:13
Szerintem is. Még nem tudtam, hogy kismama vagyok, (18 hét 4 naposan derült ki), amikor megvesztem a sárgarépa-főzelékért, amit utoljára gyerekként ettem. Hát, ez van....:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook