Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika után meddig normális a savó termelődés? fórum

Hasplasztika után meddig normális a savó termelődés? (tudásbázis kérdés)


2016. aug. 4. 19:28

Hello lányok !

Most jöttem a dokitol.Kaptam antibiotikumot,atnyomkodott,megszúrt a tuvel a savo miatt(semmi nem volt a hasamban)😊Nem nyílt szét egyenlőre csak a felső ham nyekkent meg arra kell neogranormon,ahol Okes oda cicaplast.

Augmentint ot napig,haskoto nélküli alvás csak az ötödik hét után !

Olvastam ,hogy gyűrött a hasika a haskoto az oka .

Azt mondta a dokim,mert En is beparaztam,hogy húsz perc kötő nelkul es kisimul.Ugyhogy nem kell izgulni.😀Mindenkinek szep estet es jobbulást

Meg annyi :10 napig kaptam a veralvadas gatlot...36 éves vagyok es dohányzom.

15. Katlkat (válaszként erre: 13. - Nazerbea)
2016. febr. 26. 20:56
szia, ha esetleg még jársz erre... engem 3 hete műtöttek hasplasztika és 2 hete kontrolon leszívtak elég sok savót, most egy hét után úgy érzem , hogy lent ahol a vágás van ott szép lapos és köldök felett ami kint van a haskötőből ott be van duzzadva... Neked mi lett a vége? meddig jött a savó? a seb szép ott semmi sem látszik
14. Nazerbea (válaszként erre: 12. - Csilla2015)
2015. okt. 5. 09:22
Nálad azóta mi a helyzet?
2015. okt. 5. 09:20
Sziasztok! Sajnos nekem is pont ez a problémám! Vágása alatt lapos, vágás felett hatalmas kemény pukli! Én már sajnos nem is reménykedem, mert a császármetszések után is totál ez volt, és 2 év után sem volt változás. 2 gyermekem szüléstése után hasplasztika, de most meg még hatalmasabb a hasam, és totál kemyény ez a rész! Nagyon el vagyok keseredve, mert full lapos hasú voltam. Zsír sem lehet, mert 47 kiló vagyok.
2015. ápr. 7. 23:53
Sziasztok! Most találtam rátok :) . Nekem is ez a bajom. 5 hetes a műtét. Varrat felett hatalmas kidomborodás, alul sima. A heg gyönyörű mindenhol, de középen még nem fort ossze, igy ott van egy 2-3mm-es nagyon pici rés... Na ott aztán jön a savó folyton... Nekem még nem szívták le egyszer se, de gondolom azért mert ott ürül. Azt vettem észre hogy ha sokat járok és ülök, akkor mégjobban bedagadok. Ha pihenős napom van kevésbè dagadt... Ilyet tapasztaltatok?
2014. jún. 11. 22:32

Sziasztok! Látom rég volt itt bárki is de azért leîrom hátha valakinek segít egyszer. Én inditottam anno ezt a topikot mert nyolc hónapig folyamatosan termelődött a savó. Nos sajnos nekem nagyon szélsőséges bajom volt szerintem nagyon ritka az ilyen. Hasplaszika után valamiért ciszta alakult ki a hasamba és megműtöttek még egyszer. Remélem ez már jó lesz.....

Ildikó 31!

Milyen lett a hasad? Most a második műtét után az enyém is pont olyan mint amit leîrtál még régen....remélem minden rendbem lett és akkor már nekem ia van reményem a teljes gyógyulásra!:))

Sziasztok Judit

10. 5674644b5d (válaszként erre: 9. - Agnecka)
2014. márc. 2. 12:49
Jegeld és olyan szorosra húzd a haskötőt amennyire bírod.
2014. márc. 1. 14:35

Sziasztok lányok!

Nekem kb 3 hete volt hasplasztikám,mell rekonstrukcióval egybekötve, saját hasból. 10 napig volt bent a cső,a rumba tökkel. Most mikor varrat szedésre mentem,ujra elkezdett váladékozni.Nagyon megijedtem és a doki ne vette ki a varratokat. Van e valakinek valami okos ötlete,hogyan lehetne minnél gyorsabban megszabadulni a folyadéktól? Mit egyek és mit nem,vagy hogyan tornásztassa,mert nekem is kezd pocakom lenni.

8. schjudith (válaszként erre: 7. - Ildiko_31)
2014. jan. 9. 18:39

Szia!

valóban az ödéma és a savó miatt ilyen.biztos visszahúzódik....

Folyik a savó? ki van vezetve csövön?

7. Ildiko_31 (válaszként erre: 6. - Schjudith)
2013. dec. 29. 20:43

Sziasztok!

Nekem 18.-án volt most egy hónapja a műtétem. Holnap lesz 6 hetes és még mindig folyik belőle a savós váladék.Ami nem is lenne aggasztó,ha varratszedés óta,nem lenne a seb felett nagy a hasam. A vágás felett kiemelkedett,kis úszógumiszerű lett. Addig teljesen lapos volt. Sokan mondták,hogy ez biztos csak a váladék és az oedema miatt van,és majd biztos visszaáll,ha eláll a váladék akkor letapad,és újra lapos lesz. De én aggódom,hogy ilyen marad,és nem lesz lapos többet,hanem ekkora hasam marad,ez azért is ronda,mert a varrat alatt lapos,felette pedig kiemelkedik. Akinek van hasonló tapasztalata kérem írjon,mert nagyon aggódom,hogy ilyen lesz.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!!

2013. dec. 23. 19:10

Köszi a válaszokat!

sajnos még mindig nem apadt el pedig éjjel nappal hordom a haskötőt.....megpróbálom a gyógyászati hálót hátha az jobb....

ugyan egyre kevesebb de pont most voltam 21én és nem tudott csak 5ml-t leszívni és még maradt benne.

Minerva223!

Neked mit mondanak meddig maradhat bent a savó?mert nekem azt mondták hogy menjek 2 hetente mert akkor kevésbé termelődik...

2013. nov. 10. 11:09

Én mellel jártam így:-( Szeptember 11 óta járok leszívásra,pedig egy hétig benn volt a cső is. Sajnos vannak ilyen esetek,főleg ha valaki cukros,vagy dohányzik,de akkor is ha nem, hiszen ez egy nagy felület és sok a szövetváladék. Ne izgulj.

Van egy gyógyászati háló ami leszorítja a bőrt. Próbáld azt hordani,ha nem bírod a haskötőt.

Az orvosom szerint2-3 hónap és elapad.

2013. nov. 10. 10:43
Nekem is a drén cső eltávolítása után egy hónapig termelődött és hetente kellett leszívatni. Ha nagyon sokat fogytál akkor sajnos normális. Próbáld meg jegelni és masszírozni körömvirággal és szorítani a haskötővel amennyire tudod. Ha nagyon sok termelődne inkább előbb menj vissza csapolásra, mint a megbeszélt konzultáció különben nem tud letapadni a bőr!
2013. nov. 10. 10:35
Nekem volt bennt drén cső és még ott a klinikán szivatták.Mire egy hét után hazaengedtek már nem volt gond,a varratokat nem egyszerre,hanem fokozatosan szedték ki.A belső varratok évek múlva jöttek elő,a szervezet kidobta őket.
2. schjudith (válaszként erre: 1. - Schjudith)
2013. nov. 10. 10:29

Szeptemre 24.-én volt a műtétem de még mindig termelődik. Valaki esetleg járt igy, mert az orvosom szerint se normális már de tenni nem tud ellene semmit.

Válaszokat Köszi

2013. nov. 10. 10:28
Hasplasztika után meddig normális a savó termelődés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook