Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hason, oldalt, vagy háton altassam a babámat? Tanácstalan vagyok... fórum

Hason, oldalt, vagy háton altassam a babámat? Tanácstalan vagyok... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
18. Kismanó86 (válaszként erre: 2. - Gofrika)
2010. okt. 29. 14:25

Nekem is azt mondták, hogy oldalt altassam. Így is tettem és nem is hajlandó máshogy. Hason utál, még ébren is.

És úgy csinálom, hogy pár napig egyik, pár napig másik oldalán alszik. Így nem lesz féloldalas a feje. :-)

17. 6f731e9185 (válaszként erre: 8. - Talian35)
2010. okt. 29. 14:24

Szia, nem kötekedésből, de szerintem nem marhaság a bölcsőhalál, és az orvosok sem beszélnek marhaságokat.


A kérdezőnek pedig annyit, hogy ha a babád oldalt alszik, akkor próbáldd meg egyszer egyik oldalra máskor másik oldalra fektetni...

Egyébként én soha nem figyeltem, hogy melyik oldalán fekszik...Nincs eldeformálódva a feje sem..Igaz mostmár szinte csak háton alszik...így is próbáltam szoktatni.

16. 388b941089 (válaszként erre: 10. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 14:24
így van, HASON NEM SZABAD! nekem anyósom ezzel kezdte mikor megszültem, 3 gyereket nevelt fel. :)
15. ad04b33206 (válaszként erre: 8. - Talian35)
2010. okt. 29. 14:24
total egyet kell hogy ertsek. A legzesfigyelö meg jo nagy baromasag, elsö szülöktöl hogy szerezzünk meg több penzt ;)
14. Molyka
2010. okt. 29. 14:24
Ha félrenyeli a büfit, azt meghallod...
13. lisa65
2010. okt. 29. 14:24

Igazából ez egy örök téma, de szerintem az a legjobb, ha megfigyeled, hogyan szeret aludni. Nekem az egyik fiam csak háton volt hajlandó aludni, mig a másik csak hason.

De ahogy irtad szereti az oldal fekvést, szerintem maradjon az, később amikor már forog, úgy is ő dönti el.

12. Ekka
2010. okt. 29. 14:23

Én oldalt ajánlanám..

Vettem elfordulásgátló párnát, és tökéletes volt:)

2010. okt. 29. 14:23

ahogy a babanak jo. Minden evben kihozzak hogy mikor eppen hogy nem szabad vagy hogy "kell" aludnia. Mikor a fiam pici volt azt mondtak hogy ha akarom nyugodtan aludhat a hasan (csak ugy volt hajlando aludni), most a lanyomnal, 2 evvel kesöbb közöltek hogy hason elmeletileg tilos , mert most eppen azt hoztak ki hogy emiatt halnak meg a babak...mikor eppen mi. Mellekesen par honapja lattam egy tudomanyos müsort amiben meg azt mondtak hogy a pozhoz nincs köze, mert egy gen felelös erete, ami nem kelti fel ha fuldoklik, igy tök mindegy milyen pozban van.


ami viszont tuti, hogy ha hason altatod, probalt valtogatni hogy hol az egyik, hol a masik oldalan a pofianak feküdjön, mert eldeformalodhat a kis feje. /bar ha nem tetszik neki ugy is elfordul, akar milyen kicsi/

es meg egy elöny a hasasoknak, nem lesz lapos hatul a fejük elmeletileg. Mindegyik gyerköcöm gyönyörü fejformaval rendelkezik. most hogy ettöl, vagy genetika, nem tudom. De teny hogy szep formasak hatul :)

2010. okt. 29. 14:22

Hason ne!

Állítólag Magyarországon évente átlagban 16-18 bébike hal meg bölcsőhalálban (ezt a szülésfelkészítőn magyarázták nekünk).

S a leggyakoribb akkor, ha hason fekszenek, mert nagyon mélyre be tudnak aludni, s elfelejtenek lélegezni.

(Illetve gyakoribb fiúknál)


Legjobb háton, ill. oldalt.

Ha oldalt, akkor változtatni kell az oldalakat, hol erre, hol arra legyen (szoptatásnál is), hogy nehogy eldeformálódjon a feje a picinek.


Végülis én miután szoptattam , megbüfiztettem.

Ha pedig elaludt szopizás közben, akkor úgyis oldalfekvésben, és úgy tényleg kijön a büfi...:D


Legjobb ha gyakran figyelsz rá.


Sajnos az ismerőseim közül van egy család, ahol a kisfiú meghalt.

Szilveszteri bulira készülődtek a szülők.

Tán pár percre nem figyeltek a babára, aki aludt.

Mire legközelebb ránéztek, már nem lélegzett..:(((

(Utána született még 2 kislányuk, náluk már használtak légzésfigyelőt.)

2010. okt. 29. 14:22
Ahogy kényelmes a babádnak.
8. Talian35 (válaszként erre: 2. - Gofrika)
2010. okt. 29. 14:21
Szerintem marhaság a bölcsőhalál és a hason altatás, nekem mindkettő csak a hasán volt hajlandó aludni. Légzésfigyelőnk se volt.
7. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Gofrika)
2010. okt. 29. 14:19
nem így van a hanyatt fektetés, pont azért kell a hátára vagy az oldalára fektetni, mert akkor ki tudja köpni a böfit. Ha hanyatt fekteted, el tudja fordítani a fejét, ha hason akkor viszont nem tudja kiköpni
2010. okt. 29. 14:18
Nálunk az oldalán aludt, mindig váltogattam neki, h ne aludja el egyik oldalra se a fejét. Hason nem maradt meg és háton sem.
2010. okt. 29. 14:18
oldalt vagy a hátán, a hasán nem szabad fektetni!!:))
4. Lyana (válaszként erre: 2. - Gofrika)
2010. okt. 29. 14:17

Szia!


Én oldalt fektetem a kislányomat. Felváltva, hol egyik hol másik oldalt. Így nem fog deformálódni a kis fejecskéje. Sokat szokott hason is aludni, de akkor a mellkasomon alszik vagy mellette vagyok és figyelem.

2010. okt. 29. 14:17
Nekem három gyermekem van, mind a három más pózban aludt. Csak úgy aludtak el, ahogy ők szerették volna. Egy a lényeg, büfi nélkül ne tedd le, ha ki akar jönni a plusz tej, hadd jöjjön!
2010. okt. 29. 14:14

Írjátok meg légyszi,hogy Ti hogyan altattok! Nincs légzésfigyelőnk. A kórházban azt mondták oldalt altassunk,mert akkor kifolyik a büfi. Valaki szerint ettől deformálódik a feje és a csípője.Én oldalt altatok,váltogatva az oldalt, kitámasztva a kis hátát.


Sok helyen olvastam,hogy a hasonalvást összefüggésbe hozták a fulladásos bölcsőhalállal,de ez nem bizonyított. Megpróbáltam hasra fordítani, de állandóan "cicit keres" és kúszik alvás helyett.


Hanyatt altatni veszélyes,mert ha büfizik ,félrenyelheti-mondják sokan. Én akkor teszem le hanyatt,ha rá tudok nézni,vagy régen evett és nem várok büfit, de éjszakára nem merem.


Most akkor hol az igazság? Félúton a 3 lehetőség között? Kérlek titeket osszátok meg tapasztalataitokat, ötleteiteket, mert teljesen tanácstalan vagyok. A legjobbat szeretném neki...

2010. okt. 29. 14:14
Hason, oldalt, vagy háton altassam a babámat? Tanácstalan vagyok...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook