Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájás, szélcső és velejárói fórum

Hasfájás, szélcső és velejárói (beszélgetős fórum)


21. Narcisz82 (válaszként erre: 20. - Petri32)
2015. aug. 7. 05:36
Nekunk csak a szelcso hasznalt, kb. 7 honapos koraig volt ra szukseg. Mindent kiprobaltunk elotte, vedono javasolta a szelcsovet. Hiaba volt anyatejes, szinte minden nap szukseg volt ra. Kb. 1 honapos volt a kicsim, mikor egyeb okbol bekerultunk a Heim-be, rogton megszelcsoveztek az apolok, nagyon megkonnyebbult utana. Azota hasznaltuk mi is. Sajnos a 2. babaval is vegig kinlodtuk az elso 7-8 honapot. Nem szokott hozza egyik gyermekem sem. Kitartas, tudom, hogy nehez idoszak ez.
2015. aug. 6. 15:53

sziasztok!

Kétségbe vagyok esve, egy hete állandó puffadása van az 5hetes kisfiamnak. Mit ajánlotok? Már nem tudom mit csináljak. A szélcső használ?

19. Dius
2013. júl. 17. 14:10
Mi a Milumil Pepti-t esszük, ettől van széklete is rendesen, nem kellett a szélcső sem. előtte a Humanat kapta.. nem volt jó. Jah és nekünk még az őszilé vált be. szereti nagyon és az is segít a kakilásban. holnap lesz 3hós.
2013. júl. 6. 09:30
Nem még nem.Ha nagyon nem javul a helyze lehet megpróbáljuk.Egyébként küldetett be a doktornő székletet a laborba,valamire gyanakodhat,azt mondta büdi a pukija.
17. 31c7cb1532 (válaszként erre: 16. - Ccf0283561)
2013. júl. 6. 08:48
Akkor alakul a helyzet!:) A levolacot próbáltátok? Mi azt is használtuk. Valószínűleg mégiscsak a tápszer lehetett a ludas.
16. ccf0283561 (válaszként erre: 15. - 31c7cb1532)
2013. júl. 6. 07:52

Mondta a mi gyerekorvosunk is masszást meg a tornát,meg ő ajánlotta a szélcsövet is.

Tegnap este volt kevéke kaki a pelusban,de azóta semmi.Úgy megörültem neki,mintha aranyat találtam volna a pelenkában. :)

15. 31c7cb1532 (válaszként erre: 14. - Ccf0283561)
2013. júl. 6. 07:37
Nálunk kb. 3 hónaposan jelentkezett a probléma. A mi gyerekorvosunk ajánlott has masszázst/tornát. Kérdezd meg a Tiéteket, hátha ismeri. Így mi csak pár naponta használtuk a szélcsövet, és óvatosan kell bánni vele, mert könnyen hozzászokhat a gyerek.Nekünk a BeBa-tól lett székrekedés és a Milumil HA óta jobb lett a helyzet. Pár hét után elmúlt a dolog.
14. ccf0283561 (válaszként erre: 13. - Vberni01)
2013. júl. 5. 18:42
már lecseréltem,de eddig nincs változás sajna :(
13. vberni01 (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2013. júl. 5. 11:07
ne kínozd szegényt, cseréld le a tápszert! Van legalább 20 féle, biztos van közte olyan, ami nektek megfelelő, és a kicsi széklete is rendben lesz! ;)
12. ccf0283561 (válaszként erre: 10. - Anyuccci)
2013. júl. 4. 18:23

Én is milumil ha-st adtam neki azzal nem volt gond.

Remélem hogy nem szokik rá,dehát egyenlőre más választásunk nincsen.Még jó hogy legalább puki van.

Kár hogy én még nem adhatok neki mást,hioszen ahhoz apró,így aztán ki kell böjtölnünk amíg helyre áll a "renszer".

2013. júl. 4. 18:21
Fú így vissza gondolva mennyit szikkadtunk abban az időszakban....Úgy örülök hogy kinőtte!:)))
10. anyuccci (válaszként erre: 5. - Ccf0283561)
2013. júl. 4. 18:19

Az a baj a szélcsővel hogy vigyázni kell vele nehogy rászoklyon...

Mi 2-3 használtuk egy nap.Aztán mikor nagyobb lett akkor már csak akkor ha fájt a pocakja.Amikor már evett mást is adtam Neki rostosabb kajákat meg hashajtósabbat.Pl barack,de a banán az tiltott volt,mert hasfogós.Mi milumil Ha-st adtunk Neki.Meg valami speckósat kifejezetten laktóz érzékeny babáknak valót.Elég drága volt de legalább az jó volt.Ja és Sinlackot is adtam Neki amit imádott.De pl abból nem tudtam sokat adni,mert azt meg kihányta.Max naponta egy adagot.

Én amint lehetett főztem,mert azzal elvolt.Főztem egy kondér levest leturmixoltam és kis adagokban lefagyaztottam.

9. ccf0283561 (válaszként erre: 7. - Narcisz82)
2013. júl. 4. 18:18

Nálunk nem elég az anyatej ezért pótoljuk tápszerrel.

Örülök hogy bevált a szélcső akkor én is bizakodok.

Piszkál,hogy így bekavart ez a tápszer,ha tudtam volna hogy ez lesz bizti nem adom neki.Én is beszéltem ma a védőnővel,mondta ő is hogy a szélcső hatásos lesz :)

8. ccf0283561 (válaszként erre: 6. - Adry06)
2013. júl. 4. 18:14
mi is anyatejezünk+tápszer :)
2013. júl. 4. 18:06
A mi babánk anyatejes volt ugyan, de 5-6 hónapos koráig nem tudott rendesen kakilni, emiatt nagyon fájt a pocija. Minden létező szert kipróbáltunk hasfájásra és puffadásra, de csak a szélcső vált be. Gyerekorvos nem javasolta, nehogy hozzászokjon, a védőnőnk azonban megnyugtatott, hogy nyugodtan használhatjuk. Életmentő volt, ez az egy dolog volt képes megkönnyíteni a mindennapjainkat!!! A hozzátáplálás körül végre elkezdett magától kakilni, addig szinte csak a szélcső segítségével sikerült neki. 6 hónapos kora óta nem volt rá szükség, nem bántuk meg, hogy a védőnőre hallgattunk, én is csak javasolni tudom. Kitartás!
6. adry06 (válaszként erre: 4. - Ccf0283561)
2013. júl. 4. 18:03
jah..nekünk is volt egy időszak amikor hőmérőzni kellett, de mondjuk én szoptatok +tápszer. Amitől egynap 2x is volt széklete a dmes babylove bio tápszer ez tehéntejből van.
5. ccf0283561 (válaszként erre: 3. - Anyuccci)
2013. júl. 4. 18:03

Már használtunk egy másik tápszert a humana előtt azzal nem volt gond,volt kaki rendesen.Éjszaka most jól aludt,mondjuk lefekvés előtt könnyítettünk.

Milyen sűrűn használtátok a csövet naponta?

4. ccf0283561 (válaszként erre: 2. - Adry06)
2013. júl. 4. 18:00
Nekünk meg pont a humana-s tápszertől van a bajunk. :(
2013. júl. 4. 17:58

Szia!

Mi is szélcsöveztük a fiamat,mert nem tudodtt másképp kakilni és puizni.Remgeteg ébren töltött éjszaka van mögttünk,sokat szenvedtünk.Ő laktóz érzékeny volt és speckós tápit kapott+szopizott.

Másféléves koráig küszködtünk aztán lassan elmúlt.Mára 6 éves nagyfiú és semmi baja.Sajnos ezt az időszakot át kell vészelni.Kitartás!:)

2. adry06 (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2013. júl. 4. 17:42
Szia! Az én kislányom is hasfájós volt. Most a humana digest tápszert használjuk, ez kifejezetten hasfájós babáknak való, próbáljátok ki. Nekünk bevált
2013. júl. 4. 17:16

6 hetes fiamnál tápszert váltottunk,és amióta ezt a tápszert kapja,hasfájós ritkán kakil,inkább csak este.A dokotrnő szélcsövet javasolt.Használjuk is eredményesen.Puki az van csak kaki nem jön spontán.

Mikor áll helyre a dolog ezzel a szélcsövezéssel?Van aki járt hasonlóan?(Természetesen a tápszer repült a kukába)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook