Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három vagy több gyerekes anyukák, ha van kedvetek dumcsizzunk. fórum

Három vagy több gyerekes anyukák, ha van kedvetek dumcsizzunk. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. febr. 25. 16:02
Lemaradt:szerencsére csak egyszer.A köhögés végig kísér minket kiskora óta,azóta is:((
1380. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1379. - Mariann7533)
2010. febr. 25. 16:01

Igen,Borka még nem volt 2 éves.Gégegyulladáaal,és inhalálni kellett őt is.3-4 napot voltunk benn,még szopott,így könnyebben átvészelte:)

Aztán a kórházból hazahoztunk egy hányás,hasmenést,amin Borka hamar túljutott,mivel folyton szopott,viszont Barbara bekerült a kórházba kiszáradás veszélye miatt.

Emlékezetes maradt!!!

1379. Mariann7533 (válaszként erre: 1377. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 25. 15:49
Ti voltatok kórházban?Többször is volt,vagy csak egyszer fordult elő?
1378. alfoldi13 (válaszként erre: 1374. - Gavrilo1)
2010. febr. 25. 15:27

Bármennyire hihetetlen kb ekkora lehetett a legnagyobb mikor elhatároztuk nőjön a létszám persze már nem ugy mint az elején nem azzal a modszerrel mert az elsők mind császárral lettek...igy bizony mi azt hiszemnagyot merítettünk mert egy év alatt értük el a végleges létszámot ..

persze most a sok kamasz sok sok gond is...

na de ezt igazitja már az elejénél az unokák...

1377. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1376. - Mariann7533)
2010. febr. 25. 15:06

Szia!Sajnálom,remélem,már jobban vagytok!!

Borka is volt benn amikor még kicsi volt!

Gyógyuljatok meg hamar!!

2010. febr. 25. 15:02

Sziasztok.Vissza foglak olvasni benneteket,mert nagyon sokat írtatok.

Hát mi korházba kerültünk a két kicsivel.Gégehurutot kaptak,úgyhogy bent kellett maradni és innhallálni.Ma jöttünk haza.

1375. 2c2de63135 (válaszként erre: 1370. - Gavrilo1)
2010. febr. 25. 14:28

szia! tényleg nem szeretnék vitatkozni, de tavaly mielőtt mi mentünk direkt felhívtam az illetékhivatalt(vagy ahol az útlevelet intézni kell) és ott azt mondták a gyerekeknek kötelező az útlevél, hiába EU ország! mi is meglepődtünk, másik nap is telefonáltam, hátha csak az adott ügyintéző tudja rosszul és kellett...

de én még most sem vagyok biztos benne, és lehet neked van igazad. Mindenesetre mi elmentünk és csináltattunk egyet mindegyinek és mázlink volt, mert épp utána 1 héttel vezették be ez az új útlevelet(ahol már az ujjlenyomat is kell), nem kaptunk időpontot, így elmentünk egy közeli kisvárosba, ahova még volt időpont és 4munkanap alatt elkészült, még gyorsítani sem kellett(mert az ügyintéző mondta, hogy ezeket kell először megcsinálniuk, ki van nekik adva és csak utána az új típusúakat)így olyan gyorsan elkészült simán, mintha gyorsítva kértük volna.

persze szükségünk nem volt rá sehol...:))

1374. Gavrilo1 (válaszként erre: 1371. - Alfoldi13)
2010. febr. 25. 10:21

Nálatok a legkisebb 16? Nálunk a legnagyobb. :-))

De le vagyok bizony maradva a gyerekszámban- bár asszem nem is akarlak utolérni, max. még egy (ugyan ehez még győzködni kell majd a férjem egy kicsit).

1373. Gavrilo1 (válaszként erre: 1371. - Alfoldi13)
2010. febr. 25. 10:20
Nálunk mindenkinek van személyije és útlevele is. Mivel sokat utazunk jóval egyszerübb csak egy kártyát hordozni, nem beszélve ha az útlevelet adjuk oda sok helyen elkezdenek pecsételni és nagyon gyorsan betelik.
2010. febr. 25. 09:17
Sziasztok!Nincs személyiük,Bence jövőre lesz 14,akkor úgyis kell:)
1371. alfoldi13
2010. febr. 25. 08:44
hát én szégyelem de 16 éves lett viki és épp most váltottuk neki utlevele már talán kettőt is elhasználtunk de...persze sokkalta egyszerübb és olcsobb is a személyi...
1370. Gavrilo1
2010. febr. 25. 08:42
Szerintem érdemes mindenkinek kiváltania a személyit. Gyerekeknek ingyenes és a környékbeli országokba szinte mindenhova elég.
1369. Gavrilo1
2010. febr. 25. 08:40
Nálunk a fiúk mind tudnak úszni. Sőt nagyon jól tudnak, rtehát nem kell félnem még a tengerparton sem. Jelena pedig nagyon bátor, ezért rá nagyon kell f.igyelnem. Egyedül max. 2-3 métert tud csak kutyában úszni, ezért mindig követnem kell őt, mert gond nélkül elindul felém a vízben ha akár 5 m-re van tőlem akkor is. Remélem nyárig megtanulja a lélegzetvételt és akkor már fog tudni úszni kicsit többet is, aztán majd 2 éves kora körül tanítom neki az úszásnemeket, addig marad a kutyaúszás
1368. Gavrilo1 (válaszként erre: 1367. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 25. 08:36
Nem kell nekik, mert az eu-ban vagytok. De azért a személyit ha van nekik vigyétek .
1367. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1366. - 2c2de63135)
2010. febr. 25. 08:11

Szia!Ausztriában van?

Oda a gyerekeknek kell útlevél?

1366. 2c2de63135 (válaszként erre: 1365. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 24. 21:33

szia! megnézem a térképen, elég hosszú neve van a falunak, de a honlapjukat is megtalálod, ha beírod: mesepark ausztria

de ha nem találod szólj, megnézem pontosabban! amúgy pont soprontól van északra, a Fertő tó környékén! hatalmas területen, rengeteg játék (rengetegen is voltak, de mégsem volt zsufi, mert akkora a terület, a családi belépő 42Euro volt, de ezért egész nap bent lehetsz és bármennyiszer felülhetsz bármelyik játékra! (volt 1-2 fizetős is, de nekünk az fel sem tűnt annyi játék volt! igényes, széepn kidolgozott, ötletes játékok, van amit a szülőknek kell hajtani, hogy mozgásba jöjjön, az állati! a gyerek meg élvezi!) olyan mint egy hatalmas vidámpark, csak nem veszélyesek a játékok és simán ki lehet 2-12éves gyerekekkel próbálni! és tiszta fás terület, így nem égtünk le egyáltalán, pedig pont +35 fokban voltunk! és van egy hatalmas pancsolós rész is, ami pont jól jött a melegben!

teszek fel képeket róla!

jó éjt!

1365. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1364. - 2c2de63135)
2010. febr. 24. 21:26

Az adatlapomon?Ott fenn.

Ami a naplómban van,azt készítettem ma:)


Nálunk a nyaralás nagy kérdés.vagyis legjobban időhiányos!!

Általában hétvégenként szoktunk elmenni kirándulni a Dunántúlon közeli helyekre 1-1 napra.Aztán ,ha sikerül,akkor pár napra egy messzebbre.Tavaly az Északi Khg-ben voltunk 4 napot.Ahogy sikerül.Szeged környékén még nem voltunk!


Megyek,holnap jövök!Jó éjt!

Hol van az a park?Tőlünk akkor nincs túl messze!

1364. 2c2de63135 (válaszként erre: 1363. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 24. 21:15

igen igazad van!

ezek a képek már tegnap is fent voltak ugye? mert néztem őket tegnap, tündéri mindegyik gyerkőc!

tényleg ti terveztek idén valami nyaralást? ha igen, merre megkérdezhetem? igaz nekünk még kisebbek a gyerekek, nálatok már más lehet érdekes mint nálunk.

mivel jön a 4baba, ezért még tavasszal szeretnék elmenni valami szép nyugis helyre, de ahol a gyerekek is jól "szórakozhatnak". Most augusztusban voltunk Sopronban(ott volt a szállásunk) onnan 15km-re az osztrák határtól van egy mesepark nevű hely, nagyon élvezték, lehet odamegyünk idén is, csak a szállás lehetne pl a Fertő-tó környékén, így ott kirándulhatnánk is nagyokat.

1363. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1362. - 2c2de63135)
2010. febr. 24. 20:37

Mi benn lehetünk az uszodába,igaz ennek 300 Ft az ára,de ott vagyok,és bármi kell,pl. zsebkendő,vagy csak anya,ott vagyok,ez talán biztonságot is ad neki:))

Kedden is jött Borka,hogy már nem akar úszni,egy kicsit babusgattam,visszament és utána kapta a nagy dícséretet!Megérte,nem??


Bizony 3 évesnek még nincs akkora fegyelme és a víz is mély.

Emlékszem eleinte mindig azt néztem,jaj,csak Borkának leérjen a lába,most már úgy lubickol,úszkál,mint egy kis halacska,de ő már "nagy" lány,6 éves:))

Most készítettem egy kis képsorozatot a szülinapjáról,ha akarod,nézd meg:))

1362. 2c2de63135 (válaszként erre: 1361. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 24. 20:21
szia! mi is október elején kezdtük, csak gréta még csak 5éves lesz most március végén:) de nyáron úszógumival képes volt 1cm-re tőlem elmerülni a neki derékig érő vízben. na akkor mondtam, hogy irány az uszoda, legyen valami alap vízbiztonsága. Vittük a középső gyereket is, Kristófot, akkor ő éppen 3éves lett, mindenkinek mondták üljön le a lépcsőre. minden gyerek szépen leült, kristóf is, erre 2 pillanat után elindult befelé, viszont ezt egyik oktató sem vette észre, mert épp háttal állt mind a 3 a gyerekeknek, pakolták ki a játékokat...én meg teljesen lemerevedtem(egy üvegfalon keresztül nézhetjük őket) mert kisfiam elmerült persze a vízben...erre a mellettem lévő hatalmasat rávágott az üvegfalra, hogy nézzenek már oda, úgy kellett a hajánál fogva kiemelni...de semmi baja nem lett, vigyorgott ezerrel(pedig már épp úgy kapálózott, mint aki megfullad, szörnyű volt nézni) na utána nem mentünk, nem neki való még...főleg hogy egyáltalán nem fogad szót, amjd 1-2 év múlva..
1361. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1360. - 2c2de63135)
2010. febr. 24. 19:18
Sziasztok!Sokat számít nagyon,hogy ki tanítja őket!Az én gyerekeim októberben kezdték,heti 2 alkalommal járunk.Mióta Borkának is van úszószemüvege,sokkal jobban megy neki:))
1360. 2c2de63135 (válaszként erre: 1359. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 23. 22:27

köszi! majd nézegetem!

az én kislányom is jár úszni, csak most szeptemberben kezdtük, de szerintem nagyon sokat fejlődött!(persze önmagához képest, mert utálta a vizet és ha vizes lett a szeme, most meg nyitva van a szeme és úgy megy a víz alatt! kész vagyok, és nagyon szereti az oktató nénit, szerintem ő motiválja hihetetlenül)

1359. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1358. - 2c2de63135)
2010. febr. 23. 20:34

Szia!A dominóra egy játék.ahol tippelni lehet,hogy mik lesznek a dominórák.Aki eltalálja az kap képletesen persze,arany dominót,vagy tojást:))

Sok jelentősége nincs,egy játék,és van aki írja,hogy ki hányadik helyen áll.Aki akar.bármikor bekapcsolódhat,ez egy fórumon megy:)


A jel.Én is kaptam idegenektől,volt akinek írtam,hogy miért kaptam.Kiderült,hogy olvassa a naplóm,vagy csak egyszerűen közös fórumon beszélgettünk.Ha valaki küld,viszonozhatod,ha akarod,ha nem,akkor nem.Nem kötelező,ez is csak egy játék:))


Borkát ma megdícsérte az oktató az uszodában.Olyan büszke voltam rá:))

1358. 2c2de63135 (válaszként erre: 1356. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 22. 22:27
még azt szerettem volna kérdezni mi az a dominóra? te tudod? meg azt is: van, hogy kapok egy jelet, megnézem kitől, de nem is ismerem, legalábbis nem rémlik, hogy írtam volna annak a valakinek egy fórumon. hogy tudom ezt megnézni? sehogy ugye? mármint azt kiírja, hogy pl csevab küldte a jelet, de rólad tudom, hogy "innen" ismerlek, egy csomó emberről meg nem is tudom...és zavar...
2010. febr. 22. 22:20

most néztem a lapod, milyen gyönyörű gyerekeid vannak! már legelőször is néztem, mikor csatlakoztam a fórumhoz, csak akkor sok mindenkinek nézegettem a kis családját és összemosódott, ki kihez tartozik.

á biztos nem lensz gond, főleg a nagyoktól már csak "hallás után" is sokat tanult gondolom...a kicsik minidg ügyesebbek, azt mondják az első gyereknek a legnehezebb, az töri az "utat"..:))

1356. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1355. - 2c2de63135)
2010. febr. 22. 22:13

Örülök,hogy meggyógyult!!Ha éhes és játszani akar,már biztos jele ennek:))


18-án múlt 6 éves.

A naplómba tettem fel képeket a tortáiról,ajándékokról.Még egy összeállítást is szeretnék készíteni,de ahhoz még nem volt időm:(


Megy suliba ősszel.Már érdeklik a betűk,számok.Remélem,nem lesz gond!!

Amúgy is elég nagy növésű is,meg az esze is megvan hozzá,remélem!!

1355. 2c2de63135 (válaszként erre: 1353. - 1fb0dcbfc6)
2010. febr. 22. 22:09

köszi! ma reggelre mintha elvárgták volna a rosszullétet! felkelt, első mondata: kakaó van??? mondtam inkább tea...erre vérig volt sértve, nincs is semmi baja, nem fáj a hasa. persze nem engedtem neki a kakaót, végül megbékélt. délelőtt evett már egy kicsit, délben is (levest, husit, rizst), és este is evett egy kis vacsit. ráadásul eddig csak feküdt, ma nem tudtam az ágyba parancsolni...közölte menjünk úszásra:)))) persze majd jövő héten, na ezen megint kiakadt. szerencsére egész nap játszott, délután már alig bírtam vele:) komolyan, mintha elfújták volna ezt a betegséget...tegnap délután még az ügyeletre is be akartam vinni, annyira rosszul volt...na mindegy, lényeg, hogy meggyógyult, úgy örülök!

kislányod mikori 20.án vagy 21-én született? férjem 20.-ai! (nagymamám meg 21.-ei..)

tényleg menetk suliba, vagy vártok egy évet? (van pont egy ilyen fórum), de gondolom ő simán megy 6,5évesként?

1354. alfoldi13
2010. febr. 22. 09:52
nézzétek csak meg az alföldi bácsi egyik legtehetségesebb gyerekének és a jelenlegi pici unokájának a képét indiai ruhákban...
1353. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1352. - 2c2de63135)
2010. febr. 22. 09:44

Jobbulást kicsi lányodnak!Remélem,már jobban van!!!

Mi a hétvégén szülinapoztunk,Borka 6 éves lett:)


Már iskolatáskára vágyik:))

2010. febr. 21. 22:49
sziasztok! na megint jó későn sikerült ideülnöm, mert kislányom beteg. Ilyen még nem volt, ő amúgy alig beteg(szerencsére egyik baba sem beteges, max 1-2 megfázás télen és ennyi), de most már múlt szombat(!) óta nem eszik...fáj a hasa, levert volt, sápadt, nem kívánt enni, de semmi láz, gondoltam elrontotta a gyomrát, majd rendbejön..rá 3-4napra hasmenés, hányás 2-3 napig, péntek óta már nincs hasmenés, hányás sem, de továbbra sem eszik(láza ekkor és most sem volt)már elkezdett fogyni is, (igaz nem vékony, így nem látszik nagyon rajta), Csütörtökön voltunk dokinál, igazából nem mondott semmit, csak annyit, hogy igen most van valami hányós "dolog"...és nem is adott semmit, csak Normaflor-t, de ahelyzet nem változott, így holnap ismét megyünk reggel dokihoz, mert ez nem tetszik...nekem az a fura, hogy nincs is láza, mégis baromi szarul van, egész nap csak fekszik, játszani sincs kedve, ereje...(szerencsére iszik sokat, így kiszáradni nem fog)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook