Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harmadik szülés fórum

Harmadik szülés (beszélgetős fórum)


18. szsuzs
2012. okt. 30. 18:11
húha!!!! az nem semmi méret!
17. Krisz42 (válaszként erre: 16. - Szsuzs)
2012. okt. 30. 16:42
Nekem a kicsinek 43,most 4 múlt,54cm a feje és felnőtt kerékpáros sisak kell neki.De nekem fel sem tünt volna h nagy,csak most derült ki,mert a gyerek sisakját hamar kinőtte.Viszont termetre arányos,nem tünik nagynak a feje.Jö is,h nem szedtél semmit,én ha még egyszer-ami nem valószínű,mert közölték,h az összevissza mensi néha ès a pocsék közérzet a változókor előjele-,akkor nem szedném ezeket a vitaminokat és csàszárral szülnék.
16. szsuzs
2012. okt. 30. 15:56
a nagynak 36 cm volt a buksija, a kicsinek 34
15. szsuzs
2012. okt. 30. 15:56
én nem aggódom a méret miatt, a nagy 3460-nal, a kicsi 3250-nel született, mondjuk én csak folsavat szedtem az elején, én le sem bírom nyelni azokat a ló tablettákat. inkább attól félek, hogy nehogy baromi fájásokkal induljon, és ne érjek be, vagy ne szülhessek edaval. a gyerek legyen 3 kg körüli, ráér kint megnőni:)))
14. Krisz42 (válaszként erre: 13. - Szsuzs)
2012. okt. 30. 15:38
Akkor nagy eltérés nem lehet a gyerek mèretében:-)Bár a lányom-2.-nagyobb súllyal szül.,mint a nagyfiam,most kisebb és vékonyabb,mint a bátyja.A kicsi még kicsi,de ő született a legnagyobb súllyal.Nagy a gyanúm,h a folyamatos vitaminszedés miatt.Mikor benn voltam,mindenkinek 3.80kg-nál több volt a babája súlya.Anyukám idején 2.50-3.50 között volt az átlag.Könnyebben is születtek.
13. szsuzs (válaszként erre: 10. - Krisz42)
2012. okt. 30. 15:19
ugyanaz az apuka:)
12. szsuzs (válaszként erre: 11. - Soma29)
2012. okt. 30. 15:19
köszi:) nekem ezek az infók azért érdekesek, hogy lehetek-e annyira bátor, hogy messzebbi kórházat válasszak.
11. soma29
2012. okt. 30. 15:15
Én márciusban szültem a harmadik babám.Mindhárom más volt.Elsőnél 5 perces fájásokkal mentem a kórházba,burokrepesztés és 13 óra vajúdás után lett meg.A másodiknál elment a nyákdugó és egy része a magzatvíznek,ő 6,5 óra alatt született meg.A harmadik elfolyt magzatvízzel mentem be éjszaka egykor,reggel vizit,utána 1/4 9-kor bekötötték az oxitocint, másfél órával később megvolt.
2012. okt. 30. 06:40
Nekem az első kettő hamar megvolt.Én is hasonló vagyok,a nagytesók már nem kicsik,de nekem a harmadik az új páromtòl lett.Hatalmas has,dupla magzatvíz és akkora a feje-olyan nagy-hogy beszorult a medencémbe,orvos sehol,szerencsére akkor volt váltás és a dokinő már ráfeküdt a hasamra,úgy nyomták ki belőlem a gyerekem.A koponyáján 3éves koráig volt egy bemélyedés,szerencsère nem lett semmi baja.De kiderült,a páromnak is nagy volt a feje,csak ő korábban és kis súllyal született.Tehát ha ugyanattól van,szerintem nem lesz nagy különbség.Viszont gondolkozz el a császáron,ha nem szeretnél nagyon tág lenni utána.
9. szsuzs (válaszként erre: 8. - Ardilla)
2012. okt. 28. 09:35
:)köszönöm. persze tudom, hogy mind más, de mégis érdekelnének a tapasztalatok...
2012. okt. 27. 21:22

Szerintem erre nem lehet választ adni, mert olyan sok körülménytől függ, hogy azt fel se lehet sorolni. Nekem mind a három majd egynapos vajúdás után született, de ebből mindig csak a vége volt nehéz.


A harmadikkal délután 6-kor 5 perces fájásokkal még elmentem kutyát sétáltatni, mert őszintén szólva voltak kétségeim, hogy szülök-e, bár már két héttel voltam túl a terminuson, reggel elment a nyákdugó, voltak fájások is, de túl jól éreztem magam.

Végül este tízkor bevitettem magam a kórházba. Nem tudom mikor burkot repesztettek és hajnali fél négy előtt lett meg a 4,2 kilós gyerek. Komplikációmentesen, természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül. :-)


Azt tudom, hogy én ott -de minden szülésemnél- nagyon együttműködő és fegyelmezett voltam, mert végig az volt bennem, hogy így nem fog elfogyni az erőm, és hamarabb túl leszek rajta. Ez így is volt, illetve az erőm nem fogyott el, de hamarabb nem lettem túl rajta, viszont négy kiló feletti gyerekeknél talán nem is baj, ha lassan halad a szülés, különben reped, szakad, törik.

2012. okt. 27. 19:11
nálam a nagy 5,5 lesz a kicsi majdnem 3 mire a 3. születik.
2012. okt. 27. 19:09
akkor mást is érdekel a téma úgy látom:) fájások nélkül?! de jó lenne!:)))
2012. okt. 27. 19:03

sziasztok


3.fiamat várom:-D

34.hétbe lépünk holnap

17és15évesek a nagyok

Az elsőt 22óra vajudás után vacummal vették ki.

Második fiam pusztán 2óra alatt fájások nélkül hoztam világra.

Ha nem vizsgál meg a doki,nem derül ki hogy már úton kifelé:-D

Soha nem felejtem el az arcát amikor vizsgált:-D


Most nem tudom mi vár rám :-D

2012. okt. 27. 18:59
Nekem a barátnőm az első kettőt simán kipottyantotta a harmadikkal megszenvedett!! De ez mindenkinél más! Nincs két egyforma szülés.
3. szsuzs (válaszként erre: 2. - Nyecsus)
2012. okt. 27. 18:48
na akkor már ketten vagyunk! :) én a 11. héten tartok:)
2012. okt. 27. 17:22
hát ez engem is érdekelne. Mi is a 3.-at várjuk. Most járok a 30. hétben, és engem is elöntött a para...
2012. okt. 27. 17:18

sziasztok!


nagyon érdekelne, hogy akik 3x szültek, milyen volt a 3. szülés. Nálam az első 2-nél elfolyt a magzatvíz, a fájások csak kb 10-12 óra múlva kezdődtek, nagyon szeretném, ha most is így indulna...ezen kívül még parázok a szüléstől is nagyon, az első pokoli volt, a második egy mamatens készüléknek köszönhetően kibírhatóbb, de most EDA-val szeretnék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook