Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hányadik hét a legalkalmasabb a 4D ultrahanghoz? fórum

Hányadik hét a legalkalmasabb a 4D ultrahanghoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 10. 13:20
Nekem az ajánlotta, aki csinálj a 4D-t, hogy 25-30 hetes koruk között érdemes. Előtte is lehet, meg utána is, de szerinte ekkor ugye már tutira mindene látszik, de nem is olyan nagy, hogy ne lehessen élvezni a látványt, mert olyan nagy.
21. Dorottya84 (válaszként erre: 16. - Mandula71)
2009. febr. 10. 11:42
Engem mind a két 4d -nél majd félórát nézték a babát,majd a leghosszabb uh. a vakbélműtétem (mjad 45 perc)előtt volt mert takarta a baba a vakbelet. Hála ajóégnek semmi baja nem lett!
20. Dorottya84 (válaszként erre: 12. - Banocska)
2009. febr. 10. 11:39
igen én is halottam hogy nem jó így csak a legszükségesebb uh-ra kell elmenni de szeintem az a + 1-2 4d nem árthat!
2009. febr. 10. 09:46
Ja,és ez orvos véleménye az UH-ról.
2009. febr. 10. 09:46

Nem véletlen a meghatározott 4 UH terhesség alatt.

Nem szabad/ha nincs gond a terhességgel/agyba-főbe ultrahangra járni,csak azért hogy legyen kép a piciről.

Nem teljesen tisztázott még,hogy káros-e és mennyire,éppúgy,mint a 4D-s UH.

Sőt!Már moziról is hallottam,ahol bizonyos ideig lehet nézegetni mit alkot a pocakban a baba.

Nem venném igénybe,4D-en sem voltam,még a nemét sem kérdeztem meg.

A MEGLEPETÉS VARÁZSA!AMIKOR KIBÚJIK..........az az igazi!

17. TSydy
2009. febr. 10. 09:32
Szia! Én 18 hetesen voltam, magzatvízvizsgálat helyett (el akartam kerülni mindenképpen) utána a 30. héten, de akkor már mozizni. Attól függ mit akarsz látni, mert a 20. hét körül még egészben látni, a vége felé meg már tökéletes kisbaba. Egyébként nem árt, az hogy felmelegszik a magzatvíz, ne haragudj, de nevetséges. Az egészben az a rossz a babának, ha már hall, mert olyan a vízben az uh hangja, mint a vonatzakatolás, vagy a géppuska hangja. Ha már hall, akkor szokta elfordítani a fejét, mert zavarja. Ezért nem szokták állandóan nézegetni, hogy ne zavarják. No meg nem olcsó a vizsgálat a tb-nek sem.
16. Mandula71 (válaszként erre: 15. - Benvik)
2009. febr. 9. 21:42

Az én ismereteim szerint az UH akkor árthat, ha az folyamatosan több, mint 1/2 órát tart. Állítólag felmelegszik a magzatvíz, ami nyilván már egy lázhoz hasonló állapotot idéz elő, ami viszont tényleg nem jó a babának. De én még egy orvosról sem hallottam, hogy ilyen hosszú ideig nézegetné a gyereket.


4D ultrahangra (mozizni) szerintem a 30-32 hétig érdemes menni, utána már felesleges, a baba nagysága miatt élvezhetetlen.

15. benvik (válaszként erre: 12. - Banocska)
2009. febr. 9. 21:34
Nem tudom hogy ez igaz-e. Nekem a 32. héten volt magzatvízfolyás gyanúm. Akkor folyamatosan ultrahangoztak. Kérdeztem a dokit, hogy nem árt-e. Ő azt mondta, hogy egyeltalán nem.
2009. febr. 9. 21:30

Mi először a 18. héten mentünk az AFP eredménnyel. Minden szempontból jó volt, a második babámnál már a nemét is láttuk.

Másodszor a 32. héten kiváncsiságból + köldökzsinór helyzetéért. -mindkét gyerekemnél így csináltuk.

2009. febr. 9. 21:04
Én pont emiatt tettem fel a kérdést, mert azt hallottam, meg olvastam, hogy a terhesség alatt csak annyi ultrahang vizsgálat legyen, amennyi indokolt. Nekem picit fura, hogy valaki többször is elmegy 4D-re, de biztos ahány doki, annyi vélemény.
2009. febr. 9. 20:40

Sziasztok!

én elméletileg annak a híve voltam / vagyok, hogy ha az ember pénztárcája engedi, minél több uh-n vegyen részt, meg vizsgálaton meg mindenen, mígnem egy fülorrgégész ismerőstől azt hallottam hogy állítólag nem tesz jót a babának ez a sok elektromos kütyü stb,

nem tudom higgyek e neki, szerintetek? hallottatok már erről?

11. Pici04
2009. febr. 9. 19:42

Sziasztok!

En 26 hetesen voltam es a Kisbabam csak a hatso felet mutatta.:)

Elötte 22 hetesen szerencsem volt.

10. Sylva
2009. febr. 9. 18:43
Én 20 hetesen voltam. Tökéletesen lehetett látni mindent. Mehetsz a sima uh. helyett is.
2009. febr. 9. 18:24
Én a 27. héten voltam, akkor is nagyon klassz volt. Szerintem 20. és 30. közt érdemes elmenni.
2009. febr. 9. 18:22
Jövő héten megyek általános ultrahangra,24 hetes vagyok, illetve leszek,és mindenki mást javasol. Állítólag két ultrahang között is ki kell hagyni valamennyi időt, ezért vagyok bizonytalan.
2009. febr. 9. 18:12
Az esetleges problémákat a hagyományos uh és egyéb vizsgálatok kiszűrik. A 4D uh legfőbb "haszna" szerintem az élmény - ezért érdemes megvárni a 22-23. hetet, amikor már formás, aranyos és jópofa a baba (az enyém grimaszolt és integetett 22 hetesen). A nemét nem lehetett látni, mert szégyenlős volt :)
2009. febr. 9. 18:11
Tényleg attól függ hogy mi a célod vele, ha genetikai szűrés akkor az elejétől, ha csak mozizni, akkor érdemesebb kivárni, míg egy kis husi is lesz rajtuk és akkor már élvezhetőbb a babamozi :) Mi a fiammal a 20. hét körül voltunk, most a lányommal valószínűleg kicsit később megyünk :)
2009. febr. 9. 18:09

Szerintem a 20-25.hét a legideálisabbb akkor már szép kis formás a babóka meglehet állapítani fixre a nemét(ha tudni akarjátok),majd a 28-34.hét környékén megint!De nem csak mozizni kell/lehet hanem itt mindent megtud nézni az uh.os doki hogy minden rendben van e vele!

Mi előszőr 21-22 hét környékén voltunk majd a 33.héten!De a súly saccolásra ne adj 100% ig mert az csalóka! Nálunk jóval 4000 gramm fölé saccolták és 2800grammos porontyunk lett 39.hétre!

2009. febr. 9. 18:09
Ha van egy kicsi +kg a hasad környékén, akkor várj vele 18-20 hetes korig... Tapasztalat:))
2009. febr. 9. 18:05
12, hogy nincs-e probléma. 16- már lehet is látni valamit a neméről is. 24 hetesen már formás.
2009. febr. 9. 18:04
én 23 hetesen mentem de már nagyon jó képek voltak a babámról.
2009. febr. 9. 18:02
Szerintetek hányadik hét a legalkalmasabb a 4D ultrahanghoz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook