Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hányadik hét a legalkalmasabb a 4D ultrahanghoz? fórum

Hányadik hét a legalkalmasabb a 4D ultrahanghoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. dec. 12. 17:53

Helló!


Mi a 12. héten voltunk, akkor nagyon látványos volt, mert már mindene látszott, aztán a 20. héten elmentünk a párommal és megint jó volt és azt mondták, hogy legközelebb a 28. hét lesz a legjobb. Már nagyon várjuk. De ez gép függő is. Mi a 4D Ultrahang Centerben voltunk Budapesten a Mester u-ban és várom már hogy újra menjünk.

51. HegPet
2011. szept. 13. 14:04
mi is a 28-dik héten voltunk
50. Bcicus
2011. szept. 13. 12:26
Mi 16 hetesen voltunke lőször, hoyg megtudjuk a nemét, aztán 22 és 30 hetesen, mindegyiknek meg volt a maga szépsége.
2011. szept. 13. 11:25

Szia!

Mi a 28. héten voltunk. Azt mondták Nekünk akkor, hogy a 25-30. hétig a legjobb, mert már elég fejlett, de még nem olyan nagy. Mert ha később csinálják már nem nagyon fér bele a képbe :-)))

2011. szept. 13. 11:17

Sziasztok!


Mikor érdemes elmenni a 4d uh-ra?

47. kszisz
2009. máj. 18. 14:55

Én úgy tudom a 30. hét után már nem annyira élvezetes, mert túl nagy a baba ahhoz, h egyben lássátok.

Mi a 26. héten voltunk, nem volt nagy szám, de a gép miatt. Láttam sokkal jobb felvételeket is hasonló korú babákról, a következővel mi is biztosan máshová megyünk.

2009. máj. 17. 21:44
Én a 24. héten voltam és nemigazán voltam elragadtatva tőle. Lekközelebb ha babás leszek a 28.hét körül megyek.
45. danama
2009. máj. 17. 16:30
mi a 17 héten mentünk lehetett látni már a kukit is és tényleg emberke formája volt már
44. bomee (válaszként erre: 43. - Sünmama)
2009. márc. 8. 13:58

Szia akkor nektek is jó élmény volt! De örülök! Nekem is nunistám lesz és már úgy várom. Nemsokára kb 1 hónap és itt lesz végre a karomban.

Tegnap újranéztem (már megint) a videókat a Nyuszilányról és épp egy szeretem-szám ment a mediaplayeren én meg úgy bőgtem mint egy szamár. Én szerelmes vagyok a lányomba!

2009. márc. 8. 13:25
Mi most voltunk a 26. héten, és mindenkinek csak ajánlani tudom. Nemcsak a kíváncsiság miatt, hogy milyen az arca, vagy mekkora a hasonlóság már most, hanem azért is, hogy megnyugodjunk, minden rendben van, megvan mindkét keze, az összes ujja, stb. Nekünk nagyon nagy élmény volt, most tudtuk meg azt is, hogy kislányunk lesz, az eddigi vizsgálatoknál még nem látszott. Képzeljétek, azt mondta az ultrahangos doktornő, hogy volt már olyan anyukával dolga, aki szó nélkül nézte a monitort, és a végén csak annyit mondott:"De ronda vagy!" Szegény doktornő meg végig akkora átéléssel mutatta neki a saját babáját, meg sem tudott erre szólalni. Én végig kérdeztem, beszélgettem a kislányomhoz, néhányszor még el is pityeregtem magam, olyan szépen látszottak az arcvonásai. Számomra ez megdöbbentő...
42. bomee
2009. márc. 7. 23:49

Mi a 30. héten voltunk és szuper jó felvételek készültek. Gyönyörű arcocska, minden látszott, mint egy igazi kisbaba, kikerekedve.


Igazából a tapasztalataim szerint az számít, hogy ki csinálja, nem pedig az, hogy hanyadik héten.

2009. márc. 7. 11:12
Sziasztok!Én 31-én megyek 4D-re,akkor 20hetes kismama leszek!A dokim is ajánlotta a 4D-t,és ő is a 20.hét körül javasolta!Már alig várjuk,hogy lássuk a picit!:))
40. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - Sünmama)
2009. márc. 1. 21:26
Szerintem ezt csak a költséghatékonyság miatt mondják. Én azt hallottam, nem árt a babának, illetve hogy a 25. hét után már nem olyan szórakoztató a 4D, mert olyan nagy a baba, hogy egbyen nem látod csak részleteket. Persze mérete válogatja:-))
39. Mandula71 (válaszként erre: 19. - 15ed6b0320)
2009. márc. 1. 21:25
Egy orvos véleménye. Más orvosnak meg más a véleménye.
38. Mandula71 (válaszként erre: 17. - TSydy)
2009. márc. 1. 21:23

Nem haragszom (gondolom, nekem címezted), de te vagy nevetséges... Talán jobban el kellett volna olvasnod, amit írtam.

A 4D-s (mozizós) ultrahangot pedig nem támogatja a TB...

37. misz
2009. márc. 1. 17:27

A kislányommal 16 hetesen voltunk. Akkor még teljesen belefér egy képbe a baba, és az agykamrák kivételével minden rendellenességet tudnak szűrni, amit a 18 hetes kötelezőn néznek.

Így kicsit nyugodtabb lehetsz, hogy az AFP jó lesz. És jó esetben már a neme is látszik.

Aztán 28 hetesen voltunk, mert akkor fér bele utoljára az egész arca egy képbe.

Most 19 hetes kismama vagyok a kisfiammal, vele is így csináljuk.

2009. márc. 1. 15:45

Barátnőm 12 hetesen ment és láss csodát:

látszott egy nagyon naaaaaagy minikukac, csámcsogott a baba, nyelt, moslygott, és mocorgott is:)


Ő persze nem érzi..

Hihetlen nem? voltak már ujjacskák, lábujjak, szemhély, füli, nyitódó száj stb, menjetek menjetek!!4


azért jó korán menni a doki szerint, mert még akkor az egész ygerek ráfér a képernyőre:)

2009. febr. 15. 21:31

Szia!

itt van kalkulátor!:)

[link]

2009. febr. 15. 21:26
A mijenket a 26. héten csináltattuk és tökéletes volt már akkorára.
33. Danica16 (válaszként erre: 32. - Banocska)
2009. febr. 15. 16:56
Ha megtalálod a szívhangját, ha nem akkor meg frászt kapsz, hogy úramatyám mi történt... csak felesleges idegeskedési forrás... szerintem...
2009. febr. 13. 11:04
szívhanghallgatót lehet kapni otthonra is!! nekünk még nincs, én is csak most hallottam róla, olyan mint egy kis fülhallgató, meg adapter van hozzá, állitólag nem árt a babának és egész jól hallani...
31. bomee (válaszként erre: 29. - Sünmama)
2009. febr. 13. 08:06
és ti mikor mentek? ugye megjött a kedvetek? :-)
30. bomee (válaszként erre: 29. - Sünmama)
2009. febr. 12. 09:51

Jaj nagyon jó volt!!

Vagy egy órán keresztül nézegettük a kisbabámat. Nagyon aranyos volt az Uh-os nő.

Először sima uh-gal átvizsgálta a belső szerveket, gyomor-szív-vesék-húgyhólyag, szívhangot hallgattunk, fejkörfogat, haskörfogat, combcsonthossz mérés stb. És már fejvégű fekvésben van, 4 hete még faros volt.


Utána jött az élvezet része: kezecske, talpacska, arcocska- amit szinte mindig eltakart a kezecskéjével. Ráadásul aludt a kis lelkem, de végül felébredt a finom nyomogatásra és a vizsgáló fej felé fordult! Nagyon jó felvételek készültek a Lányról, mert hát azt is tutira meg tudtuk nézni!! Nyitogatta a szemét, és sokszor mosolygott! Természetesen egybe már nem fért a képbe, mert már nagy baba, de ahogy ilyen sokáig nézegettük nagyon jól meg lehetett rajta figyelni mindent.


Az elején kicsit csalódottan indult a mozi számomra, mert alig látszott valami, de ilyen szófogadó kislányom van már most, hogy felébredt és szépen arra fordult ahol anya és apa láthatja. Nekem azóta fülig ér a szám és már alig várom, hogy össze-vissza puszilgathassam a hurkácskáit.


Csak ajánlani tudom, egy élmény.

29. Sünmama (válaszként erre: 28. - Bomee)
2009. febr. 11. 15:41
Szia! Légyszi írd meg, hogy milyen volt a 4D! Nagyon kíváncsi vagyok, nekünk még visszavan.
28. bomee
2009. febr. 11. 08:33

mi ma megyünk 4D UH-ra, jaj már annyira várom, olyan rég láttam már a kisbabámat. én különben mindig azon gondolkodom, hogy mikor fejlesztenek ki valami olyan kütyüt, amit én is tudnék otthon használni, hogy minál gyakrabban bekukkanthassak a kicsihez. néha azt kívánom bárcsak átlátszó lenne a pocim! :-)

különben 30 hetes leszek holnap, nagyon sokat mocorog a bébi. Remélem az UH alatt sem fogja majd vissza magát!

2009. febr. 10. 22:05

Engem is minden alkalommal UH-val vizsgált a dokim, mindkét terhességemnél.

Én is csak arról tudok, hogy hosszú ideig nem jó a magzatvíz felmelegedése miatt.

Szóval havonta legalább 1x volt UH-m 2hetes terhességtől számítva + két 4D.

A lányommal 33-35. héten kórházban voltam, ez alatt 3x volt UH.

A kisiamat túlhordtam, őt azért UH-t gyakran, hogy jó-e a flowmetriája.


Mindkettő egészséges!/hála Istennek/

2009. febr. 10. 20:14

köszi a válaszokat lányok, én is így gondolom, plusz 2-3 4D nem árthat, az meg h felmelegszik a magzatvíz... nekem a dokim azt mondta pl h szaunáznom is lehet nyugodtan (már a terhességem előtt jó 4-5 éve heti 3x beültem az infrába, el se tudnám képzelni nélküle), azt mondta ha eddig is csináltam nem árthat, persze mértékkel, az infra amúgy se olyan meleg ugye, meg méregtelenít stb, na de ha ott nem melegszik fel a magzatvíz akkor sehol...


köszi mégegyszer!

(a balkezességtől nem riadok vissza, úgy hozta az élet h apa meg én is azok vagyunk, úgyhogy elég nagy esély van rá amúgy is) :)

25. Sena
2009. febr. 10. 14:14

Mi a fiammal 28 hetesen voltunk, akkor már formás volt, de még belefért rendesen a képbe.

A védőnőmtől hallottam hogy orvosok csináltak olyan kísérleteket hogy a kismamákat az egész terhesség alatt hetente többször uh-ozták és megfigyelték hogy lett-e valamilyen hatása a babára. Semmi. Egyedül azt vették észre hogy ezen babák között több lett a balkezes, de ez lehet a véletlen műve is.

Hogy miért csak 4 uh a kötelező? Nem azért mert árt a babának, hanem mert pénzbe kerül és amúgy is sokan vannak a rendelőben, a legtöbb helyen alig fér bele a sok kismama a rendelési időbe. Kevés az orvos, így nálunk pl egy ultrahangos doki futkos az ambulancia és a szülészeti osztály között. Ha többször kéne uh-ra menni, még nagyobb lenne a tömeg.

2009. febr. 10. 13:49

Nekem is volt minden egyes alkalommal ultrahangi vizsgàlat.

Nem bàntam meg,a férjem élvezte.

4d-vel 3 alkalommal probàlkoztunk,sohasem sikerült .

Mindig elforditotta a baba a fejét.

23. Pici04 (válaszként erre: 12. - Banocska)
2009. febr. 10. 13:44

Szia!


Lehet,hogy eleg vadnak hangzik,de a dokim minden alkalommal megnezte sima ultrahanggal a Babat.

Igaz en veszelyeztetett voltam.

Amugy a Babam egeszsegesen született.

Nekem azt mondta egy masik orvos is,hogy a rövid ideig törtenö vizsgalat nem okoz bajt a Babaknak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook