Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány évesen szülnéd az első gyerekedet? fórum

Hány évesen szülnéd az első gyerekedet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. punku1
2010. febr. 4. 22:11
22 voltam :)
71. sword
2010. febr. 4. 21:27
Ha újra kezdhetném az életemet akkor 18-20 évesen
70. 3b816157ed (válaszként erre: 60. - Annaaa)
2010. febr. 4. 21:24

jaj na látod

összeköltöztök addigra esetleg lesz munkád meg ilyenek

örülök neki nagyon

69. tücsimücsi (válaszként erre: 59. - Annaaa)
2010. febr. 4. 21:14
Igazad van maximálisan. Az én férjem egyre többet mondogatja hamarabb kellett volna gyereket vállalnunk ( én 28 voltam akkor, ő 29 ), mert mire a gyerekek tinik lesznek ő már vén trotty. Ezt ő mondta így:)
68. Manilu
2010. febr. 4. 21:07
20-22évesen
67. Veronika27 (válaszként erre: 66. - 362f32914c)
2010. febr. 4. 15:46
No akkor a te környezetedben több olyan fiatal van, akinek van türelme, az enyémben pedig nem. Több helyről is láttam, tapasztaltam (óvodából meg vendégkörből).
66. 362f32914c (válaszként erre: 65. - Veronika27)
2010. febr. 4. 12:53

Az utolsó mondatoddal nem értek egyet.Pont fordítva van inkább a többségnek van türelme fiatalon.Látom a környezetemben akinek sokáig nem volt gyerek az életében annak már nehéz megszokni azt hogy babája született.Mondhatnám azt is hogy néha nyűg.Már 1 évesen bölcsibe adja és sorolhatnám.Mégegyszer mondom hogy ezt látom a környezetemben.

Ha fiatal az ember és korán lesz anya akkor a bulizás kitolódik 35 éves korra.Ami akkor már nem igazán bulizás csak esetleg amolyan színházba moziba járás.Az évek megadják azt a tapasztalatot hogy bulizni okosan is lehet.És 35 éves nőnek akkor már van egy 15 éves gyereke.De ezek lehet hogy szélsőségek.Erre mondom azt hogy ezt mindenki döntse el maga.Kinek mi a jó.

2010. febr. 4. 11:05

Sziasztok!

Én 29 vagyok most, de nem tervezem a közeljövőben, hogy szüljek. 1 éve vagyunk házasok, viszont nincsenek meg az általunk elképzelt feltételek egy babához és még nem is érezzük azt, hogy szeretnénk. Ebből kifolyólag én úgy gondolom, hogy 32-35 éves korom körül fogok szülni. Egyébként bulizni nem járunk, egy évben 1, max 2 alkalom ha van, tehát ez nem befolyásoló tényező nálunk.

Egyébként ismerek olyat, aki a tinikorszak végén szült, aztán mikor a gyereke kamasz lett, még nagyban bulizott, hozzáteszem, hogy minden játszott, pasik, ital, diszkó, éjszakázás. Ezt én szeretném elkerülni, illetve a koromból adódóan már el is kerültem:)

Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet valaki jó anya, aki fiatalon szült, csak nagy többségben a fiataloknak kevesebb türelmük van a gyerekhez. (Akinek nem inge...)

64. Annaaa
2010. febr. 4. 10:00

Egy apró kérdés!

Gyest mi alapján kapsz? Ha jól tudom 1 év munkaviszony kell előtte? Ezenkívül mi alapján van meghatározva, hogy mennyit kapsz?

Kb. mennyi pénzt jelentene ez havonta?

2010. febr. 4. 09:39
ha újra kezdeném a szüléseimet, akkor 22-24 évesen tenném. gyorsan szülnék, aztán építeném a karrieremet. jobb fiatal anyukának lenni. saját tapasztalatom.
62. bancsi77 (válaszként erre: 53. - Cicmic87)
2010. febr. 4. 09:21

szia!

én abbahagytam és 2 hónap múlva terhes is lettem.

61. Annaaa (válaszként erre: 52. - Vick81)
2010. febr. 4. 09:14

Én úgy gondolom, hogy fiatalon több energiád van hozzá, mint közel a 35-höz, 40-hez...

De nem feltétlen e miatt szeretnék fiatal anyuka lenni...

Szeretnék korban közel állni a gyerekemhez. Nemcsak azért, hogy megéljem az unokáim születését..stb., amiket irogattatok, hanem, hogy ha majd gondjai lesznek vagy bár mi, ne csak feltétlenül az anyukájaként kezeljen, hanem barátként is akinek mindent elmondhat...

60. Annaaa (válaszként erre: 47. - 3b816157ed)
2010. febr. 4. 09:07

Beszélgettünk róla tegnap este...

Elmondtam neki, hogy hogy képzelem el a jövőnket, meg, hogy benne lennék a babázásban 3 év múlva...

Először kicsit megijedt, aztán mikor felfogta, hogy nem most azonnal akarom (hozzáteszem, ehhez sok idő kellett), azt mondta, hogy esetleg lehet róla szó...

Azt mondta, hogy a 3 év alatt valószínűleg felnő a feladathoz, meg addig a mi közös életünk is elrendeződik..úgyhogy akár lehet szó a babázásról is...

Örülök neki nagyon!! :)

59. Annaaa (válaszként erre: 58. - KRISZTAL)
2010. febr. 4. 09:01

Szia!


Márcsak ahoz is sok pénz kell, hogy ketten megéljünk..

Teljes mértékig tisztában vagyok vele....

Autónk van, lakásunk pedig lesz max. 2 éven belül.. Nem albérlet, nem hitel, teljes mértékig önerőből kifizetett lakás... Nagyon nagy szerencsénk van abból a szempontból, h a párom nevére van iratva egy hatalmas ház fele...Ezt elakarják adni, abból a pénzből pedig lakást veszünk... Ezzel a részével egyáltalán nincs gond...

Azzal viszont nem értek egyet, hogy csak azért ne vállaljak mondjuk 3 év múlva gyereket, hogy bulizzhassak még... Szerintem egyáltalán nem ez a fontos az életben... Nem az a típus vagyok aki attól érzi jól magát, hogy minden hétvégén részeg.. Amennyi bulizásra szükségem van/volt azt 20 évesen már megtapasztaltam...utazgattam is, szórakoztam is, voltam sok helyen, rengeteg mindent csináltam..

Van két nyelvvizsgám, 1 angolból, 1 pedig jelnyelvből, alapfokú táncművészeti bizonyítványom is van, rengeteg helyen dolgoztam már szakmai gyakorlatként, májusban meglesz a szakmám, szeptembertől pedig egyetem...Egyetem mellett pedig teljes munkaidőben dolgozni fogok..,

Szerintem elértem már annyit 20 évesen az életben, amit sok ember még 30-35 évesen sem...

Így úgy gondolom, hogy SEMMI nincs amiről lemaradnék, vagy amit még feltétlenül meg kéne csinálnom a gyerekvállalás előtt...

Ha meg gyerek mellett elmennénk 1x-1x moziba vagy akárhova, ott vannak a nagyszülők...

A párom szintén így van vele ő 25 éves, van fix munkája már jó pár éve, szakmája, autója...minden.


És hozzáteszem nem most, 20 évesen szülnék, hanem mondjuk 3 év múlva...Akár diplomáznék már nagypocakosan... Én 23 éves lennék akkor, a párom 28..szerintem ez egyáltalán nem vészes...

A fizetésünk nem sok, de emellett az anyagi háttér meglenne...(lakás, autó)

58. kRISZTAL (válaszként erre: 1. - Annaaa)
2010. febr. 4. 08:47
Szia.A szüleidnek van igaza!!!Okos szülők Ők ,ezért mondják ezt neked.Nagyon fiatal vagy még az anyasághoz.Bulizz,érezd jól magad ,dolgozz,tanulj,kezd el megalapozni a jövődet.Autó,utazás,lakás...Azt,hogy az anyagiak nem számítanak a baba vállaláskor azt el se olvasd.A mai világban?Olvastam,hogy rucikat kap,a tej az van,ha nincs akkor a családiból kijön a tápszer ...EZ NEM ÍGY VAN DE NAGYON NEM ÍGY!!!!!27 évesen szültem az akkor már meglévő 5 éves kapcsolatomban.Az öt év alatt lakást vettünk,autót,garázst.Dolgoztunk 16 órában mind a ketten,hogy mire szeretnénk babát ezek már ne legyenek a fejünk fölött problémának.Csak neki éltünk,élünk.A lányom 12 éves.
57. mmacus
2010. febr. 3. 19:05
Ha újra kezdeném, csak 30 körül. De már rég túl vagyok rajta.
56. Annaaa (válaszként erre: 53. - Cicmic87)
2010. febr. 3. 18:54
Nekem a dokim annó azt mondta, hogy 1 év mire teljesen "elfelejti" a szervezeted a gyógyszert... De ugye folyamatosan csökken a hatása..sose lehet tudni, lehet, hogy rá két hetre, hogy abbahagyod teherbeesel...
2010. febr. 3. 18:38

Sziasztok!


Én 22 múltam....., olyan 25-26 évesen szeretnék babát.

2010. febr. 3. 18:24
Én 20 voltam az első terhességemnél(de sajnos nem sikerült). Most terhess vagyok és 24 éves!
2010. febr. 3. 17:14

Sziasztok!

Én 23 éves vagyok és már én is szeretnék babát,úgy néz ki,hogy áprilisba nekilátunk a tetőtér beépítésének és utána jöhet a baba!!! :)

Van aki előtte szedett gyógyszert,mennyivel előtte kell abbahagyni,hogy kitisztuljon a szervezet?

52. Vick81
2010. febr. 3. 14:58
Más egy idegen gyerekre vigyázni és más a sajátodra!24 órás szolgálat, ha akarod ha nem fel kell kelni hozzá, játszani kell még aakor is ha hulla vagy, szóval gondját kell viselni.De a világ leggyönyörűbb és legboldogabb rzése anyának szülőnek lenni!!!!!
2010. febr. 3. 14:56

én 21 éves voltma .és azt mondom hogy korai volt.de persze nem azt sajnálom hogy szültem csak kicsit még várni kellett volna(érnem kellett volna még)

de kiemelem imádom a gyerekemet.csak elöbb talán elő kellett volna teremteni a dolgokat mint ház stb.:mivel 3 éves a fiam 5 éves a kapcsolatunk de albérletben lakunk.

50. Annaaa
2010. febr. 3. 14:37
Nézzétek meg a képeimet ha van időtök! Hogy áll a kezembe a baba? :D (Unokahugocskám)
49. Annaaa (válaszként erre: 47. - 3b816157ed)
2010. febr. 3. 14:23
Mondtam, mondogatom...próbálom szoktatni a gondolathoz...szeretne elvenni, még diploma előtt eljegyezni..stb.. de a gyerek kérdéstől még abszolút idegenkedik... (A másé tök jó, saját még nem kell)
2010. febr. 3. 14:22
29 éves voltam, ha terv szerint sikerült volna, akkor 26 lettem lettem volna.
47. 3b816157ed (válaszként erre: 45. - Annaaa)
2010. febr. 3. 14:22

hát mond el neki

hogy te nem most azonnal de pár év múlva szeretnél babázni

biztos vagyok benne, hogy benne lesz

46. Annaaa (válaszként erre: 44. - Vénusz2010)
2010. febr. 3. 14:22

Nem érzem úgy, hogy le lennék késve valamiről...

Egyszerűen csak érettnek érzem magam az anyaságra és szeretnék babát...


Voltam babysiter (4 éves és 1,5 éves fiúra vigyáztam), sok kisbaba van a környezetemben, tudom mivel jár a gyerekvállalás...és abszolút tudom kezelni a dolgokat... szinte ebben nőttem fel...

45. Annaaa
2010. febr. 3. 14:19

Azt mondják, hogy egy nő akkor válik igazán anyává, amikor megfogan a baba, egy férfi pedig akkor amikor meglátja a babát...

Nemtudom elképzelni a páromról, hogy egyszer ő mondaná, hogy mostmár szeretne gyereket, viszont tudom, hogy nagyon jó apa lenne..Van sok rokon gyerek a környezetünkben és nagyon szereti őket...

tudom, hogy nem szabad ráeröltetni a dolgot...de ettől függetlenül 2-3 év múlva jó lenne babázni...

44. vénusz2010 (válaszként erre: 38. - 78b7883de8)
2010. febr. 3. 14:13
Szia! 37 éves vagyok, 4 éves ismertem meg a páromat és most várjuk a közös babánkat. A 20. hétben vagyok. Nem vagy lekésve semmiről:)
2010. febr. 3. 14:10

sziasztok!

Én még nem voltam egészen 18 mikor az első babát szültem (így alakult és megtartottam, habár szüleim nem akarták) Nem bántam meg most van egy 15 éves nagylányom, akinek tavaly novemberben született meg a kishúga. így én fiatalon és később szülő anyuka is vagyok:) Semmiről nem maradtam le, érettségiztem, szakmát tanultam (gyerek mellett is lehet), dolgoztam is.


van egy ismerősöm aki szeretne gyereket, de albérletbe nem szül, ha lakást vesz akkor meg a törlesztés miatt nem. Már 32 éves, így sosem lesz gyereke.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook