Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, ha nagymértékben hullik a hajam? fórum

Mit tegyek, ha nagymértékben hullik a hajam? (tudásbázis kérdés)


2020. máj. 15. 08:16

Sziasztok újra.

Valaki tudja hogy a Hajdiagnosztika körül belül milyen árban mozog egy viszagálat?

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Lilien88)
2020. máj. 6. 21:02
Köszönöm a tanácsot. Utánna nézek a koffein hajszesznek. Ez mondjuk eszemben sem volt.
2020. máj. 6. 21:00
Ma jött meg a vérvételi teljes labor eredményem.Altalánosban jók az eredmények,de még várom a Pajzsmirigy eredmènyem ami pénteken lessz meg.Úgyhogy azután megyek további vizsgálatra a háziorvosom meglátom mit mond. De én mindent elkövetek hogy ki legyen vizsgálva az oka. Akár magán orvoshoz is elmegyek az eredményekkel.
19. Lávli* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 30. 17:27
Tegnap döntöttek úgy, hogy a magánrendelések újra indulhatnak. Gondolom jövő héttől. Én magán laborba is elmennék a helyedben, tényleg, amíg nem késő.
2020. ápr. 30. 17:23
Nekem más gondom van. Nem hullik jobban, vagy alig észrevehetően. Viszont mintha nem nőne ki új száll a kihulott helyére. Észrevetően laposabb, kevesebb és a lófarok is keskenyebb mint korábban volt. Én majus-tl elkezdek telefonálni endokrinologiára, de korábbi tapasztalatok alapján csak magánba, mert államiban 4 hónap telik el egy-egy kontrol között... Nekem vérvétel alapján androgén hormonok magasabbak (férfihormon), lehet ezért is hullik. Addig vitamonikat szedek (biotin, A, E, szelén, vas, zink. Szerintem Te is kezdj el valamit szedni mert nem árt, és koffein hjszeszt vegyél rá, mivel hajhagymákat táplálni kell.
2020. ápr. 26. 21:05
Még mindig tart a nagymèrtèkű hajhullásom. Ami eléggé nyugtalanít már szorongást vált ki. Végig simitom a hajam és tenyérnyi nagyságban gyűlik.Telefonáltam a háziorvosomnak, és ennyit tudott momdani,amit eddig is tudtunk ,hogy nem tud vizsgálatra küldeni csak ha abba maradt a járvány időszak.Labor viszagálat kéne elsősorban. Addig is ajanlott kova földet, és utifűmaghèj kúrát. De a szorongásom egyre csak nő, ettől a bizonytalnságtól hogy mi lehet az oka, és meddig tart ez az állapot vizsgálat nélkül.Fèlek sokáig húzódik és várakozással rosszabbodik a helyzet..... Lefènykèpeztem mindenesetre hogy egy napi Szakasz időben mennyi kijött ès ez csak a reggel... Talán valamelyik orvosnak ...ha fogalakozna velem. Állítólag magán orvosok sem fogadnak betegeket, valóban így van?Tud erről bárki bármit. Kétségbe vagyok esve.
2020. ápr. 20. 10:30
Még várok,kicsit,ha továbbra is fenáll a nagymèrtèkű hajhullás,be telefonálok a házi orvoshoz.A következő hajmosásnál,teszek még pakolást èlesztőset, mint legutóbb. Úgy néz ki valamennyire javult, ami persze 1 alkalomhoz mèrten.
2020. ápr. 19. 15:51
Tavasszal és ősszel egyébként is hullik a haj.
14. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 19. 15:10
Lehet sokféle oka.Először is hívd fel a háziorvosod.Biztosan segíteni fog abban merre indulj. Nekem a pajzsmirigy okozott ilyet.Foltokban hullott ki az amúgy is vékony szálú haj.Most tavasszal is volt némi hajvesztés,de nem vészes.A hajnövesztésre én a ricinusolajat,kókuszolajjal javasolnám.
2020. ápr. 19. 14:45

Én kíváncsi lennék erre a csomókban hullik a hajam, tényleges mennyiségére.


Hosszú a hajad? Ez esetben a kevés is soknak tűnik!

Foltokban hullik? Látszik/érzékelhető a ritkulás?


Mikor vetted észre, hogy hullik a hajad ilyen mértékben?


Csak azért kérdezek ilyeneket, mert nekem sosem hullik a hajam, szerintem, pedig igen, csak ha rövid a hajam, akkor nem veszem észre, mert lazán eltűnik a lefolyóba és mindenhol. Persze ez napi 15-20 szál, de ha ugyan ez a mennyiség a hosszú hajamból hullik ki, akkor olyan, mintha iszonyatosan hullana a hajam, pedig ez ugyan úgy 15-20 szál, csak kb. 4x hosszabb, azaz 4x többnek tűnik.


Pajzsmirigyes hajhullás: nekem pm. túlműködésem szokott lenni, és az ennek kezelésére adott gyógyszertől alulműködő lettem egyszer, amit úgy vettem észre, hogy nagyon el kezdett hullani a hajam. Mint írtam, nekem nem szokott hullani, de amikor észre vettem, akkor épp megmostam a hajamat, ami rövid volt (ennél a hossznál 1 szálat sem szoktam észre venni), és a tusoló tálca alján 1 cm-es rétegben állt a hajam. Ez nem túlzás! Annyi volt, majd amíg megszárítottam, körülöttem ismét kb. 1 cm-es rétegben állt a hajam. Nem mertem már megfésülködni újra, de tudtam, hogy mitől van és én így azonnal leálltam a gyógyszerrel, ami ugye nem segített rögtön, mert a kiürülése 2-4 hét.

Elmentem dokihoz, ő rögtön vért vett és igazam lett. Minimálissal, de a felső referencia felett volt az értékem.

Szerencsémre nem foltokban hullott a hajam és ráadásul sok hajam is van, azaz "csak" megritkult, ami nem volt látványos. Nekem a gyógyszer csökkentésével kb. 3 hét alatt fokozatosan elmúlt a hajhullásom.


Nem tudom, hogy hol laksz. Mi holnap megyünk egy endokrinológushoz. Ő azt csinálja, hogy telefonon tart először konzultációt, ez alapján el kellett menni vérvételre és holnap lesz a személyes konzultáció, ahol megmondja, hogy a vérképből kiderült e valami, vagy kell egyéb vizsgálat.


Nem tudom, hogy új betegekkel, hogy van, mert nekünk már volt időpontunk hozzá...

2020. ápr. 19. 14:40
Az tény, hogy 2 év alatt 2 nagy mütétem is volt, térdprotézis és utánna még jobban hulott, ma már a régi dus hajam odalett.
11. Lávli* (válaszként erre: 9. - Ariana)
2020. ápr. 19. 14:22
Nem nézettem, mert egyértelmű volt az ok(műtét), de akinek nem egyértelmű, annak érdemes nézetni, mert sok galibát okozhat a B12 és vas felszívódási zavar ill. hiány.
10. ariana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 19. 14:14
Hajgyógyszt is felkereshetnél esetleg, a probléma okának feltárása végett.
9. ariana (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2020. ápr. 19. 14:13
Nézetted laborban a B12 -t és a vasat? Mennyi volt a szinted?Felszívódási zavart mi okozta?
2020. ápr. 19. 13:47

Én 2 oldalról támadtam, kívül-belül.

B12 és vas felszívódási zavar volt, ezért ezeket szedtem nagy adagban.

Hajmosás: plantur39-cel, nagyon óvatosan, gyengéden, turbánozás csak pár percig, hogy ne csöpögjön a hajamból a víz, és hajszárító mellőzése.

3 hónap múlva megállt a hullás és újra a régi dús a hajam.

Megoldást és jobbulást kívánok neked!

7. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 19. 13:44
Magánban most is el tudsz menni vérvételre, egy két napon belül fogadnak.
2020. ápr. 19. 13:42
Mivel nagymértékben hullik , félek minél tovább várnom kell annál rosszabb lessz. Magán orvos esetleg fogadna ?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Aszparagusz)
2020. ápr. 19. 13:39
Igen tudom a vizsgálatok lennének szükségesek.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Katus58)
2020. ápr. 19. 13:38

Szivszabályzót, és magas vérnyomásra szedek gyógyszert, illetve alvás, szorongásra kis xanax de ezek már régóta ismert gyószerek.

Illetve vitaminokat szedek.Napi 1 szer.

Ki tudja meddig kell várni mig mehetek vizsgálatra.Ez eltarthat akár bizonytalan 1 évig is. :/

3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 19. 13:38

A kivizsgálás mostanában esélytelen.

Próbáld meg a különböző hajerősítő tablettákat (pl. revalid, hairclinic) illetve valamilyen koffeines sampont. Talán használ.

Különben vérvizsgálat, fogászati góckutatás, fül-orr gége, meg egy csomó más szükséges.

2020. ápr. 19. 13:29
Szia. Milyen gyógyszereket szedsz? Lehet mellékhatása is. Ha majd már lehet menni orvoshoz, vérvétel és pajzsmirigy vizsgálat. Az enyém akkor kezdett hullani, tultermelés, valamint a reumám, amire szteroidot szedek. Most csak a hajbalzsamot próbáld használni. Ird meg mi lett az eredmény.
2020. ápr. 19. 13:04

Egy ideje a hajam fokozatosan elkezdett vékonyodni, töredezni,majd hullani ès egyre több hajszál maradt a fèsűben,a párnán.Ileltve napközben itt ott több-kevesebb, hajszálak.Mostmár csomóban hullik. Tudom több tényező is lehetséges az okokat keresve ès vérvétel ajánlatos kivizsgálás.De ebben a helyzetben hova fordulhatnèk, mikor szakrendelések nincsenek? Ma nagyon bepániloltam. Gondolotam csinálok kis hajpakolást természetes dolgokból, abból nem lehet baj. Előtte olvasgattam róla utánna néztem. Végül kis èlesztőt elmorzsoltam kevés langyos tejben,tettem hozzá evőkanál mézet, tojás sárgát ès egy pici pumpányi hajápoló olajat.Ezt hagytam hatni neylonba törölköző be csavarva,1 órán át.

Itt jön a lényeg a pánik.

Mikor mostam a hajam samponnal több csomóban jött a hajam egymás után. Rettenetesen megilyedtem.De még a párom is ,mikor bejött megnèzni mi történt, bár ő higgadt fejjel nyugtatott. Borzasztóan féltem. Végül le öblitettem a végén kissé hideg vízzel, mert annyit tudok hogy az elzárja a fejbőr porusait,amit a pakolás megnyit a meleg törölköző burkolat alatt.Fesűlèsnèl mindig jött ki csomó, mielőtt félig beszáritottam, nehogy megfazzon a fejbőröm. Kis idő után az a nagymértékű abba maradt de azért jó lenne kivizsgálás tudom jól,mert nem mehet igy tovább.kitudja mi a kiváltó oka.

Gondolom a pakolás nem oka a nagymértékű pánik keltő hajhullasomnak az ki jött volna a pakolás nélkül is. Vèlemnyeket tapasztalatokat várok.Hova érdemes fordulnom ahol fogalakoznak is velem kivizsgálás céljából. Ki volt már hasonló szituációban és mi volt a probléma,a háttérben?bMinden részlet érdekel.kinek mi vált be?

A hajam Kihullik az önbecsulesemnek vége.

Egy 38 éves kétségbe esett nő vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook