Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajgöndörítés otthon! ti hogyan csináljátok? fórum

Hajgöndörítés otthon! ti hogyan csináljátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 24. 17:47

www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA


Az egyik kedves fórumozó ajánlotta a naplójában, kipróbáltam, csodálatos!

Szinte minden este megcsinálom és csodás vörös loknijaim vannak.

2013. okt. 7. 18:37

Sziasztok!

Én is rengeteg módszerrel próbálkoztam már a göndörítésre, volt már dauer is a hajamban, amit imádtam, de utána nagyon sokat szenvedtem a hajvégekkel és nem szeretném megint megcsináltatni, a hajcsavarókkal eszméletlenül béna vagyok, a hajgöndörítős hajszárítóval szép frizurám lett, de össze-vissza törte a hajvégeimet.

Találtam egy új fajta hajcsavarót és kíváncsi lennék, hogy próbálta-e már valaki, vannak-e tapasztalatok. Kicsit félek megint megvenni valamit, amit aztán mégse lesz jó, bár ez elég egyszerűnek tűnik azért :)


Itt a link :)

[link]

29. m.mes
2013. ápr. 22. 17:59
sziasztok ! majdnem egyenes, kissé hullámos a hajam. Szeretném ha göndör lenne. Ha este befonom, vagy becsavarom hajgumival reggelre inkább kócos hatása van mint göndör,ráadásul mivel hosszú a hajam, hamar újra egyenes lesz :/ nincs hajsütővasam, nem tudom mivel göndöríthetném be.Esetleg van valami ötletetek ?:)
2011. okt. 3. 01:19
sziasztok nekem termeszetes göndör!es utalom nem all sehogy,hogyan lehetne egyenesebb? Vasalas kizart:((((
2011. júl. 9. 22:44
[link] Találtam ezt az oldalt, remélem örömötöket lelitek benne :D
2011. máj. 1. 13:38
Szia!Írd be a keresőbe a curlformers hajcsavaró-t.Nekem nagyon tetszik amit róla írnak.Én nagyon szeretnék egy ilyet, de most sajnos sokkal fontosabb dolgokra kell a pénz.Remélem tudtam segíteni.Üdv:Zsuzsa
2011. máj. 1. 13:14
Sziasztok.Nekem nagyon sok gond van a hajammal, mert elég hullámos, és nagyon dús.Hiába ritkíttatom le, egy hét múlva más megint hatalmas lesz.Ha eredeti állapotában hagyom, nagyon csúnyán néz ki.Ha kivasalom akkor , tönkreteszem, leégetem, és nagyon hosszú idő...nincs kedvem amiatt korábban kelni, mikor így is kifáraszt a suli. Jó is lenne, ha becopfozhatnám, de elképesztően kiáll a fülem...tudom, hogy ezt nem kell szégyellni, de nekem akkor is gáz... :/ Általában begumizom, és teszek a fülemre egy hajpántot, de ez sem állapot, mert mindenki hülyének néz, hogy állandóan hajpánt van a hajamba...Mit tehetnék ? Tudtok mondani valamit, hogyan göndörítsem be gyorsan és hatékonyan, hogy ne rúgja ki magát?Csavarjam be?Attól nem lesz dús?Tegyek rá jó sok hajlakkot? Köszi a tanácsokat:)
2011. ápr. 8. 22:49
Sziasztok.. Nekem igazából olyan semmilyen hajam van.. Mert ha kiasalom, az csak addig tart amíg nem éri pára, vagy víz.. Vagy esetleg ha tesiórám van, akkor utána meg sem látszik, hogy kivasaltam .. Ha begöndörítem, az körülbelül olyan 30 percig szép, vagy addig sem.. Ez érvényes hajcsavarókra, hajsütőre egyaránt. De ha este lefekszem vizes hajjal, úgy hogy fel van "kontyba" csavarva.. Akkor reggelre szép göndör, de az is kilógja magát. Elég erős szálú, dús hajam van. Ha veszek göndörítős hajhabot, azzal tovább megmarad? Melyik fajtát ajánlanátok?? Előre is köszi!!
2010. febr. 10. 14:08

Sziasztok!

Ha nem annyira göndör a hajad, mint szeretted volna hajhabbal rásegíthetsz!

2010. febr. 10. 14:00
Sziasztok!Nekem egyszerű módszerem van:este, mikor fürdök vagy zuhanyozok (bár elég az is, ha a kezeddel benedvesíted a hajad) bevizezem a hajam, betekerem 3-4 "gubóba", vagyis pici kontyokba, így mászkálok este és így alszom, reggel kibontom és olyan kb. 2 napig gyönyörű, csigás fürtjeim vannak. Nekem csak vizezéssel jött be!Ha kilógja magát, kinek mikor, kezdhetitek újra!Ez egy nagyon egyszerű, hatékony eljárás és nem is károsítja a hajat!
2009. nov. 5. 20:28
kb. 2 hete van meleg hajcsavaróm, nagyon tuti
2009. nov. 5. 20:15
Ja meg annyi, hogy ne akkor csináld ha a pasid ott alszik, mert elég vicces látvány. :D
2009. nov. 5. 20:13
Én a Rosmannban vettem kb. 800 Ft.--ért ilyen szivacsos hajbegöndörítőt. Csomagban vagy és van benne kb. 30 darab. Az a lényege, hogy vagy egy "szivacsrúd" /nem igazán tudom hogyan nevezzem meg/, aminek az egyik vége virág vagy szivecske formájú és van benne egy lyuk. Mossál hajat, fésüld ki és habozd be. Nekem megy egyedül is, de jó ha van egy segítő kéz. Szóval, fogj meg egy tincset, tekerd fel rá, és a rudacska végét dugd be a lyukba és húzd át rajta. Vigyáz ne húzdd erősen mert elszakadhat. Ha kéz van aludj így. Reggel pedig bontsd ki. Én előszőr általánosban használtam, és akkoriban még nagyon jutottam hajlakk közelébe, és nem fújtam be vele, de egész nap álomszépen állt.
18. Éduah
2009. szept. 27. 21:41

ki találta azt ki, hogy a tépőzáras csavaró belegubancolódik a hajba??? bármilyen bénán is tekerem fel, mindig szépen ki tudom venni, anélkül, hogy kiszedne egy csomó hajat, nem úgy mint a tüskés..

[link]

2009. aug. 9. 02:13

A hajsütővas hamar tönkrevágja a hajat. A leg egészségesebb ha hő nélkül göndörítenék a hajat, de hát az rengeteg idő. A meleg hajcsavaró jó de ha gyarkan használják az is szárítja. A tépőzáras hajcsavaró csak akkor jó ha nedves hajat tekernek rá, de könnyen beleragad és szintén sokáig van rajta. A búrás is jó de nem hiszem hogy sokan tartanának otthon hajszárító búrát. A diffúzor csak a természetes göndör hajon segít. A hajvasalóval nagyobb hullámokat lehet a hajba tenni de göndörnek nem mondanám. Ugyan ezt lehet elérni körkefével és hajszárítóval. A legszebb a hajsütővas de én azt csak akkor használom ha tényleg valami alkalmi frizura kell.


A túl sok habtól a haj hamarabb zsírosodik, elnehezül és talán még rosszabb is mert a súlyától kirúgja önmagát.

2009. aug. 8. 23:26

[link]


Nézd meg:D

15. Kisrigó (válaszként erre: 13. - Zsugabubus007)
2008. jún. 11. 16:43

Nekem Babyliss van, de a HajasLaci féle hajsütővel is uúgy kell. A Hajas Lacishoz elvileg kell, h legyen dvd, mert igy irásban nem tudom, h mennyire érthető.....

A hajtőnél befogod a hajad (mintha vasalnád), addig húzod ameddig egyenes részt szeretnél, majd ahonnan göndörítenéd onnan elkezded fordítani a hajsütőt. Egy spirált írjon le a vasaló. Igazi angyalkás hajfürtöket kapsz! Bár elsőre nehéznek tűnik, de bele lehet jönni.

Ja és ez a módszer nem arra van, h a tövétől göndöríts, bár lehet, h azt is meg lehet csinálni, ha vki nagyon belejön.

Nekem fokozatos a hajam, és a tincsek utolsó 5 centijébe rakok egy egy csigát. Nekem nagyon tetszik!!!!!!

Bocsi a terjedelemért! :$

Sok sikert!

14. MelisUK (válaszként erre: 12. - Kisrigó)
2008. jún. 11. 15:03

Először nekem se volt az igazi, de gyakorlat teszi a mestert. Én először a hugomnak csináltam ilyen hajat, aztán olyan jól sikerült, h utána mindig ha ment vhová v csak egyszerűen jól akart kinézni, akkor befontam éjszakára a haját. A magamét ekkor még nem tudtam megcsinálni, mert azért parkettába fonni nem olyan egyszerű saját magamnak, családtagom pedig nem tudta megcsinálni. Végül addig-addig gyakoroltam (először csak száraz hajon), míg nem sikerült.

A tikta, h szép legyen, h szorosan kell fonni. Egyébként kicsit hasonlít ahhoz, mint amikor kreppelve van a haj, de attól sokkal jobb. És dús hatása lesz a hajnak tőle.

13. zsugabubus007 (válaszként erre: 9. - Kisrigó)
2008. jún. 11. 10:51

Nekem van "HajasLacis" kerekített oldalú hajkisimítóm, de még nem mertem kipróbálni a göndörítős lehetőséget, még nem jöttem rá a jó taktikára!

Te próbáltad már? Úgy kell kb, mint a régi hajsütővasakkal????

12. Kisrigó (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. jún. 10. 22:44

Már én is próbálkoztam fonással, de olyan lett a hajam, mint egy tépett varjú tolla :S

Csak simán befonod és ennyi? Mert nekem ez nem akart bejönni....

2008. jún. 10. 19:20
En Loreal gondorito sprayt hasznalok, olyat, ami ho hatasara aktivalodik. Diffuzorral szaritom.
2008. jún. 10. 13:07
Én parkettába fonom a hajam hajmosás után, előtte hajhabot használok, kifonás után belakkozom és minden reggel újra lakkozom. Kitart a következő hajmosásig és nagyon jól néz ki. Kb 5-7 perc alatt befonom két részben parketta módszerrel a nedves behabozott hajam, sokkal rövidebb, mint a hajcsavaróval. Ezelőtt azt használtam, az is szép volt, de ez valami nagyon új és sokkal jobban tetszik. A csavaróval is ügyesen bánik a kezem, azzal is egész hamar megvagyok, de ez sokkal egyszerűbb, kényelmesebb és nagyon mutatós. Persze ez is az első nap a legszebb, de ez a csavaróval is így volt.
2008. jún. 6. 23:00
Ha a mostani "trendre" vágysz egyszerűen szerezz be egy jobb minőségű kerekített oldalú hajvasalót. Reggelente 2 perc és mintha Hajas Lacinál jártál volna. ;) Bár kell egy kis gyakorlat, de hamar belejön az ember. Sok sikert! :)
8. mh07
2008. máj. 14. 15:44

Hajcsavaróval tartósabb és kevésbé sérül a haj, mint a sütővel.

Én ált. 2x mosom a hajam 1 héten.Vetten szivacsos hajcsavarókat. Félnedvesre szárítom, becsavarom, befújom fixálóval és beülök a gép elé, vagy épp este úgy alszom. Így egész héten van frizurám.

7. 7004ca251b (válaszként erre: 4. - 484f197362)
2008. máj. 14. 15:33

Ha megnézed a hajam,látható,hogy ennyi hajjal,minden rengeteg időbe telik és nagyon macerás :D

De egyébként a barátnőm fél óra alatt felcsavaraja,és mondm ez a meleg hajcavaró nagyon szuper,mert régen amikor még nem volt póthajam,a sima hajcsavarót nagyon hamar kirugta,aztán mikor póthajam lett,akkor meg már ugye a súlya miatt...bár nemtudom neked milyen a hajad,ha vékonyabb szálú,akkor könnyebb a dolgod.Ami még jó lehet,a végén tenni rá egy kis panten ajlakkot,attól nem ragad,de tényleg tartást ad neki

2008. máj. 14. 15:29
Én úgy szoktam, hogy fullra nyomom göndörítő hajhabbal a hajam. Aztán pedig a tenyerembe veszem "csomónként" és úgy szárítom meg. Habbal kicsit nehezebben szárad. De feltekerheted a tárcsára is tincsenként. Pl. strandon tök jó, mert ha kijössz a vízből akkor göndörre szárad meg.
2008. máj. 14. 15:29

én tüskés hajcsavarót használok és a mosdóba szoktam egy kevés vizet engedni és abba teszem a csavarókat (a hajon csipesszel rögzítem).

így szárazon fel tudom tenni és hamar kész van.

2008. máj. 14. 15:28
hajcsavaróval még nem próbáltam de az lesz a következő, de nem túl macerás? mennyi ideig tart?
2008. máj. 14. 15:27
most hogy jön a nyár egyre "divatosabb" a göndör haj, ennek "elkészítéséhez" várok tippeket :D na nem mikrofon frizuhoz, hanem ilyen szép nagy tincsenként hullámos hajat szeretnék egyszerűen, mert a hajsütővel több mint 1 óráig tart, van vmi rövidebb út? alapba kicsit hullámos a hajam, szóval vevő rá :D
2008. máj. 14. 15:25
meleg hajcsavaró a legjobb szerintem,előtte jól be hajhabozni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook