Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Háborítatlan szülés fórum

Háborítatlan szülés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. febr. 23. 23:34
116. sara1986 (válaszként erre: 115. - Hannapanni)
2012. febr. 23. 19:48
gondolok rád! írok privit
115. Hannapanni (válaszként erre: 111. - Sara1986)
2012. febr. 23. 19:46

Szeretettel várjuk, borítsd a nyakunkba!!!

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


OFF

Mi még mindig egyben...remélem végre megelégeli a kisasszony a szűk helyet. (Vasárnapra voltunk kiírva, eddig max +1 nap volt, az is éjfél után 1 óra, nem vagyok én ehhez szokva!!!!Micsoda kiképzést kapok, türelmet tanulni ekkora hassal...)

UFF

2012. febr. 23. 19:43
2012. febr. 23. 19:42

Az orvostudomány területén mérvadó Cochrane adatbázis (www.cochrane.org) otthonszülésre vonatkozó bejegyzései is ugyanezt erősítik: az adatbázis a kutatások metaanalízise alapján semmilyen tudományosan alátámasztott bizonyítékot nem talált arra, hogy az alacsony kockázati csoportba tartozó várandós nők esetében a kórházi szülés az anya vagy a baba számára előnyösebb kimenetelű lenne, mint az intézeten kívüli szülés. Megállapítja, hogy a szülés helyszínének a kórházba helyezését semmilyen tudományos bizonyíték nem támasztotta alá, és bizonyos esetekben a kórházi szülések esetében megnő a felesleges beavatkozások és komplikációk száma anélkül, hogy ezzel bármilyen előny járna együtt az alacsony kockázati csoportba tartozó nőknél.



Ezeken felül számos tanulmány állapította meg azt a tényt, hogy az intézeten kívüli (otthoni vagy születésházi körülmények között zajlott) szülések esetében lényegesen nagyobb az anyák elégedettsége, nagyobb a történtek feletti kontrollérzés, sikeresebb a szoptatás.



Perinatal mortality and morbidity in a nationwide cohort of 529 688 low-risk planned home and hospital births

A de Jonge, BY van der Goes, ACJ Ravelli, MP Amelink-Verburg,BW Mol,JG Nijhuis,J Bennebroek Gravenhorst, SE Buitendijk

Accepted 26 February 2009. Published Online 15 April 2009.

www.blackwellpublishing.com/bjog



Outcomes of planned home birth with registered midwife versus planned hospital birth with midwife or physician

Patricia A. Janssen, PhD, Lee Saxell, MA, Lesley A. Page, PhD, Michael C. Klein, MD, Robert M. Liston, MD and Shoo K. Lee, MBBS PhD

[link]



Home versus hospital birth

Ole Olsen, David Jewell

Citation: Olsen O, Jewell D. Home versus hospital birth. Cochrane Database of Systematic Reviews 1998, Issue 3. Art. No.: CD000352. DOI: 10.1002/14651858.CD000352

Copyright © 2009 The Cochrane Collaboration. Published by John Wiley & Sons, Ltd.

www.cochrane.org

2012. febr. 23. 19:42

Kutatások, tudományos tények kórházi és intézeten kívüli szülésekről:


Maternal and newborn outcomes in planned home birth vs planned hospital births: a metaanalysis


Wax JR, Lucas LF, Lamont M, Pinette MG, Cartin A, Blackstone J. (2010) Journal of Obstetrics & Gynecology 203(3): doi 10.1016/j.ajog.2010.05.028


[link]



A 2010 júliusában közzétett, a Maine Medical Center kutatócsoportjának Dr Joseph R Wax vezetésével végzett tanulmány eredményei



A kutatásban, melynek során tizenkét tanulmány metaanalízisét végezték el, amelyek összesen 342 056 tervezett otthonszülést (pontosabban a tanulmányokban részben nem ellenőrizhető vagy nem pontosan definiált kritériumok alapján tervezett otthonszülésnek minősített) és 207 551 tervezett kórházi szülést érintettek, az Amerikai Egyesült Államokból, Kanadából, az Egyesült Királyságból és több európai országból.


A metaanalízis eredményeképpen megállapítást nyert, hogy a tervezett otthonszülések során az anyák kevesebb orvosi beavatkozást szenvedtek el, kisebb volt az epidurális érzéstelenítések, az elektronikus magzatmonitorozás, a gátmetszések, a műszeres szülésbefejezések (vákuum- és fogóműtétek), valamint a császármetszések száma. Kevesebb volt az anyai fertőzés, a gáttáji és hüvelyi sérülés, szakadás, a szülés utáni vérzés és a visszamaradó méhlepény, és az ezekből eredő komplikációk, szövődmények száma. Az otthonszülések körében kisebb volt a koraszülés, a kis születési súly és a légzési rendellenesség (az újszülöttkori halálozás vezető okai).


A tervezett otthonszülések és kórházi szülések körében a perinatális (közvetlenül a szülés előtti és utáni időszakban bekövetkező) halálozás hasonló volt, bár az otthonszülések körében a neonatális (vagyis a szülést követő 28 napban bekövetkező) halálozás magasabb értéket adott. Bár a kutatásról megjelent cikkek kedvelt főcímtémája a “háromszoros csecsemőhalandóság az otthonszüléseknél”, ennek az adatnak az értelmezéséhez fontos tudni, hogy még ez a magasabb arány is pusztán 0,20% volt, azaz 32 haláleset 16 500 otthonszülésből, és 0,09%, vagyis 32 haláleset 33 302 kórházi szülésből, tehát a neonatális halálozás abszolút kockázata nagyon alacsony. A statisztikai módszertan érvényességét ezen felül megkérdőjelezi a halálesetek alacsony száma is, mert a statisztikailag értelmezhető adathoz kb. 200-300 haláleset lett volna szükséges.


A legfontosabb szempont azonban ezen neonatális mortalitási mutató megítélésekor az a tény, hogy amennyiben az ottonszülések közül csak a valóban tervezett, szaksegítséggel történő szüléseket vették figyelembe, vagyis azokat, amelyeknél szakképzett bába volt jelen, úgy ez a különbség az újszülötthalandóságban eltűnt. Vagyis a baba élete, egészsége szempontjából az jelentett megnövekedett kockázatot, ha a szülésnél nem volt jelen senki vagy a jelenlévő személy nem rendelkezett szaktudással (laikus segítő, rokon, barát stb. volt).


A kutatás által levont következtetéseket azért is érte kritika, mert különféle módszertannal készült korábbi kutatások eredményeit próbálta összevetni, vagyis a kutatás eredményeit bizonyos korlátokkal érdemes figyelembe venni.


A kutatás módszertani hiányosságairól itt:


[link]


és itt:


[link]


Ezen felül a kutatás semmilyen módon nem vizsgálta az anya szülésélményét, és semmilyen formában nem tért ki az anyai halálozások vizsgálatára sem.

2012. febr. 23. 19:42
a szabad szülés ügyéért indult az a topik, sok kutatást gyűjtöttek ott össze, mely otthonszülésekre irányul, de a háborítatlan szülésre is értendő sok infó.
2012. febr. 23. 19:40
néhány fontos infót másolok át a mamamis topikból, hátha vki itt talál rá.
109. Hannapanni (válaszként erre: 107. - Sara1986)
2012. jan. 23. 14:47

Hát igen, ez akkor megy nagyon, amikor az ember nyakig benne van...

Azt azért néha nem értem, hogy miért eretnek az, aki a természetes folyamatokat nem akarja félelemmel, kórosan megélni...

2012. jan. 21. 21:13

Háborítatlanság otthon vagy kórházban...

Mert amiről a doktornő beszél kórházban sem lenne kivitelezhetetlen. Szerintem.


Dr.Geréb Ágnes a Kismama Magazin egy cikkében beszélt a szülés háborítatlanságáról


-" Otthon szüléseknél háborítatlanságra törekszünk. Soha nem végzünk például rutinszerűen burokrepesztést - magyarázza dr. Geréb Ágnes. - Ezzel ugyanis a fertőzésveszély miatt elköteleznénk magunkat a szülés befejezése mellett. Holott a vajúdás bármikor leállhat, abbamaradhat. Ha ez megtörténik, akkor sem avatkozunk be. Várunk, amíg a folyamat magától újraindul. Ha a magzat és az anya is jól van, akkor álláspontom szerint ezt bármeddig megtehetjük. A burok egyébként általában vagy a vajúdás kezdetén, vagy a kitolási szakasz elején magától is megreped. Tartózkodunk a rutin belső vizsgálatoktól is, mert ezek is növelik a fertőzés veszélyét, és a vajúdónak is felesleges kellemetlenséget okoznak.

Oxitocin-infúziót nem alkalmazunk, csak akkor, ha ez magzati vagy anyai indokból mindenképpen szükséges. A vajúdót nem befolyásoljuk testhelyzetének megválasztásában, hiszen számtalanszor bebizonyosodott már, hogy a választásnak mindig megvan a jó oka. A vajúdó által választott testhelyzetben a baba kisebb fizikai ellenállásnak van kitéve.

Elhisszük a szülő nőnek azt, amit mond. Ha a folyamat lassul, vagy elakad, akkor is csak javaslatokat teszünk. Tapasztalataim szerint a vajúdót segíti minden, ami közelebb viszi ahhoz az állapothoz, amelyben egy újszülött szeret lenni: ne fázzon, ne legyen melege, ne féljen, ne legyen szomjas, ne legyen éhes, ne kelljen magát tartania, legyen kibe kapaszkodnia, és legyen kinek a szemébe néznie."


forrás: Kismama magazin (2008)

2012. jan. 20. 14:10
szia Hannapanni :D itt válaszolok az üzidre akkor. Szóval ezt a topikot mi azért nyitottuk Eperlevéllel,. mert akkor pocakosak voltunk, gyakorlatilag ki lettünk utálva a nézeteink miatt a babaváró topikból. Szerettem volna egy helyet, ahová gyűjtjük a háborítatlanságról a dolgokat, de eléggé elhanyagoltuk és nem is sokan néztek be ide.
2012. jan. 20. 12:13

Én nagyon bízom benne, hogy megvalósul, hisz mindig "felébred" egy-egy orvos, és mi anyák és szülni készülő kismamák is egyre tudatosabbak vagyunk.


Köszönjük Ina May mindazt, amit adtál nekünk!

2012. jan. 20. 11:46

[link]


Ina May Gaskin beszéde

2011. máj. 21. 10:22

[link]


Geréb Ágnes a háborítatlanságról.

103. Titánia83 (válaszként erre: 100. - Mágika75)
2011. máj. 15. 10:20
Köszönöm szépen! :'-)
102. sara1986 (válaszként erre: 100. - Mágika75)
2011. máj. 15. 06:43
én pedig szívből kívánom, hogy végre azt olvashassam, hogy úton van a következő bébi nálatok ;)
101. Mágika75 (válaszként erre: 99. - Titánia83)
2011. máj. 14. 23:13
Köszönöm
100. Mágika75 (válaszként erre: 98. - Titánia83)
2011. máj. 14. 23:13
Szívből kívánom, hogy teljesüljön az álmod!
99. Titánia83 (válaszként erre: 97. - Mágika75)
2011. máj. 14. 21:25

Megkönnyeztem a leírásodat. Annyira különleges, annyira szívhez szóló, ahogy megörökítetted. Kicsit ott voltam én is. Minden elismerésem, és gratulálok a két szép gyermekedhez.


Köszönöm, hogy megosztottad velem a történetet.

98. Titánia83 (válaszként erre: 96. - Mágika75)
2011. máj. 14. 21:15
Olyan mázlista vagy, gratulálok!!! Minden álmom az, hogy egyszer én is átéljem a vízben szülést.
97. Mágika75 (válaszként erre: 95. - Titánia83)
2011. máj. 14. 20:25

Csongor születése:


2 éve, a születés után pár nappal:

[link] 95-ös bejegyzés


1 éve, az első szülinap alkalmából:

[link] 471-475-ös bejegyzések

96. Mágika75 (válaszként erre: 95. - Titánia83)
2011. máj. 14. 20:22
Eddig kétszer.
95. Titánia83 (válaszként erre: 94. - Mágika75)
2011. máj. 14. 18:40
Volt benne részed? :D
94. Mágika75 (válaszként erre: 89. - Titánia83)
2011. máj. 14. 18:17

Hmmmmmmmm......... a vízben szülés......

:-)

93. Titánia83 (válaszként erre: 91. - Sara1986)
2011. máj. 14. 11:03
Lehet ide is jönnek majd kötekedők. Eléggé félreinformáltak az emberek a témában, és sokan jönnek okoskodni. :D
2011. máj. 11. 11:03
:)
2011. máj. 11. 08:13
feléleszthetjük a fórumot ;)
2011. máj. 11. 08:12
én meg hiába szerettem volna pesten, foglalt volt :)
2011. máj. 10. 22:26

Szia Sára! Most találtam rá a fórumodra. Érdekes dolgok ezek, és engem is érdekelnek. Pláne, mióta ajánlottál pár könyvet, vagy olvastam a szüléstörténetedet. :)


Én tökre szeretnék vízben szülni, csakhát felénk azt nem lehet. :S

2010. júl. 27. 15:59
szerintem igen, kitudom neked
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook