Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha visszamehetnél az időbe, hova, mikorra, és mit változtatnál meg az életeden? fórum

Ha visszamehetnél az időbe, hova, mikorra, és mit változtatnál meg az életeden? (beszélgetős fórum)


1 2
14. ff36256613 (válaszként erre: 12. - D55ea5c2eb)
2010. aug. 5. 08:39
Na, ezt mondom én is:)
2010. aug. 5. 08:38

Istenkém, it tmindenki olyan hű de okos!!

Nem az a kérdés, hogy lehetséges-e, meg milyen következményei lehetnek...

Ez csak egy ártatlan kérdés, elméleti szinten...

Ne hurrogjuk már le a másikat, please!

12. d55ea5c2eb (válaszként erre: 8. - Gubóka)
2010. aug. 5. 08:38

Könnyű elméleteket belemagyarázni ebbe:d... itt van a másik:

"A pillangóhatás vagy pillangóeffektus kifejezés magába foglalja a kiindulási tényezők fontosságát a káoszelméletben. Az alapelv az, hogy egy dinamikus rendszerben a kezdeti feltételek apró változásai nagymértékben megváltoztathatják a rendszer hosszútávú működését."


De a kérdésem csak pusztán kíváncsiság, nem érdekel, hogy lehetséges e vagy nem. Érdekel, hogy ti hogy gondoljátok, hogy ha akkor ezt meg azt csináljátok akkor mi lenne:) Nemkell ezt véresen komolyan venni:D

2010. aug. 5. 08:38
Itt most csak játszunk a gondolattal, ki hol érzi a "fordulópontot" az elszalasztott lehetőségeket stb.-t, amitől úgy gondolja: ma jobb volna az élete. Én azt hiszem az első gyerekem születése utánra tenném ezt az időt: sokkal tudatosabb lennék a gyereknevelésben, és a saját életem kormányzásában is. Úgy látom - így visszatekintve - hogy túl sok volt az "üresjárat", amikor csak hagytam magam sodortatni az árral. Ma már máshogy tennék.
2010. aug. 5. 08:37

Én sok helyre visszamennék és támogatnám önmagam:) Mesélnék magamnak az akkori döntéseimről és hatásáról, hogy esetleg jobban sikerüljön másodjára:)

Ugye most ilynekről van szó? Mint az időzsaru és társai...

2010. aug. 5. 08:36
Amit megbánhatnék a gondolkozásomból eredt és a tudatlanságomból, ezért a válasz nem.
2010. aug. 5. 08:35

ha visszamész párhuzamos idö keletkezik ha megváltoztatod a multat, és párhuzamos világ oldja meg ezt az idöparadoxont. ez az egyik elmélet :)

ergó a sajat dolgaid nem tudod megvatoztatni, csak a párhuzamos énedé. de egyes elméletek szerint ennek következmenye lehet, h mehhalsz, visszaáll minden az eredetibe, vagy hogy elpusztul a világ. :D

2010. aug. 5. 08:35
Könnyű utólag okosnak lenni, de biztosan midenkinek van olyan (bármilyen) dolog az életében, amit szeretne meg nem történtté tenni, vagy másképp csinálni...
6. 4802707b4b (válaszként erre: 2. - FormáSan)
2010. aug. 5. 08:33

én ebben nem hiszek. vannak apróbb dolgok, amik hozzá segíthetnének jobb élethez. Pl nálam: ha akkor nem ott vagyok ahol, nem ismerem meg az akkori barátomat, aki nem befolyásolt volna annyira, hogy leszarjam a tanulást.


Amúgy pillangóhatásnak hívják:)

2010. aug. 5. 08:32
Gondolod, hogy a "kisebb dolgoktól" előrébb lennél? Hmmm... én mindig azt gondolom, hogy végtére is minden úgy alakult, ahogy lennie "kell", még akkor is, ha pillanatnyilag éppen nem a legjobb, amit kívánhatnék magamnak, de mindenből lehet és kell tanulni. Énnekem 18 évesen voltak ilyen rettentő gondolataim, de azóta már "könnyedén" döntök. Jó kérdés egyébként, később még visszajövök, tán válaszolok konkrétan, de kíváncsi vagyok a többiekre.
2010. aug. 5. 08:31
Én 17 éves koromra, nem cseszném el az érettségit, mennék fősulira, és ma már diplomás lennék.
2010. aug. 5. 08:30
Ja, 18 évesen el kellett volna fogadnom nagymamám ajánlatát, és ki kellett volna cuccolnom hozzá Ausztráliába!!! Míg élek bánni fogom, hogy a szerelmet választottam!!! Kár volt!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 5. 08:30
Nem mennék vissza időben, és nem kezdenék semmit sem előlről. Ami megtörtént megtörtént, akár jó vagy rossz! Semmi garancia nincs arra, még gondolatban sem, hogy másként lehetne tenni dolgokat, valahol mindenkinek meg van irva a sorsa!
2010. aug. 5. 08:27
Kíváncsi lennék arra, hogy van e valami amit megbántatok az életetekben? Én kissebb dolgokat, amiket ha másképp csináltam volna, akkor valószínüleg most jobb lenne, előrébb lennék, esetleg boldogabb is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook