Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha vigasztalhatatlan a baba. MIT csináljak?? Segitsetek!!! fórum

Ha vigasztalhatatlan a baba. MIT csináljak?? Segitsetek!!! (beszélgetős fórum)


2009. okt. 10. 00:42
Szia, nálunk is volt ilyen, egyszerűen túlfáradt. Ilyenkor az a legjobb, ha minden zavaró körülményt megszűntetünk körülötte(pl. tv, rádió), csak jelzőfényt vagy nagyon gyenge lámpát oltunk már fürdetéskor és esetleg valami lágy zene szóljon neki. Az én fiam este tízig visított és nem tudtuk mit tegyünk, ahogy leoltottuk a lámpát(csak a hold világított, meg az utcai lámpák), letettem a kezemből, simiztem a hátát halkan dúdoltam neki, fél perc alatt elaludt.
21. milochou (válaszként erre: 13. - Hevniki)
2009. okt. 9. 22:10
én is örülök, csatlakozom az elöttem szolohoz :o)
20. Cyntia (válaszként erre: 13. - Hevniki)
2009. okt. 9. 21:38
Örülök, hogy jónak találod..
2009. okt. 9. 21:36
Az én picim is 3 hónapos, de mi már túl vagyunk a sírós estéken! Nekünk fürcsi után sírt, arra gondoltunk, mert vége a pancsinak! Most már ritkábban sír, a törölközésnél és az öltözködésnél! A foga még lehet nem jön, de érzékeny lehet! Az én babóm is szenved vele, látszik, hogy fáj neki!
2009. okt. 9. 21:33
Az én kisfiam is 3 hónapos, és hasonló dolgokat csinál. Nyálzik is és kis dudorok vannak a szájában. Nekünk is evésre nyugszik meg, bár akkor már csak pár milit eszik. Ennel jobbat nem tudok vigasztalásra.
2009. okt. 9. 21:19

Nálunk is három hónaposan romlott el a gyerek.Minden este felváltva mászkáltunk vele, meg tíz percenként cicin volt, de volt hogy kiköpte.Ha sír és megnyugszik a cicitől, akkor adjál neki, az mindíg bejön.Úgysem fog szopizni ha nem éhes, vagy szomjas.Az én kislányom is olyankor kiköpte, nem lehet rájuk erőltetni, csak akkor fogadják el, ha tényleg kell nekik valamiért.Nyugtatja is őket, nem biztos, hogy azért fogadja el, mert annyira éhes, nem kell megijedni, hogy nincs tejed stb.Ha tele a pocak, és szopizik, akkor nem fog annyit nyelni, inkább csak kóstolgatja majd.

Ha a pocija fájna összegömbölyödne, viszont az ínye már lehet érzékeny akkor is, ha csak két hónap múlva bújik ki a foga.Vagy kifárad. Ki kell tapasztalni mitől nyugszik meg, és azt kell tenni:)

16. drnéni (válaszként erre: 13. - Hevniki)
2009. okt. 9. 21:13

Nem romlott el. Lehet egy fejlődési ugrás, lehet rossz vagy nem létező napirend, ami miatt rendszeresen túlfárasztja magát. Ijesztő lehet ebben az életkorban a nyálmirigyek érése, ami fokozott nyáladzással jár, de a foga valószínűleg még nem jön.

A hordozókendő nálunk is tuti megoldás volt mindig, igaz, én 3 hetesen szoktattam bele a nagylányomat (a decemberben születő picuromnak már a kórházba viszem).

15. ibi75 (válaszként erre: 14. - Ibi75)
2009. okt. 9. 21:04
vagy nagyon "telezabálja" magát és attól fáj a poci :( ilyen is lehet
14. ibi75
2009. okt. 9. 21:04

az még nem lehet a foga :)

6 hónapig azt mondják, hogy a pocija miatt nyűgös, utána a foga miatt (dokinéni mondta).

biztos nem kevés neki a tejcsi?

2009. okt. 9. 21:02
köszönöm mindenkinek. Ez a hordozókendő jó ötlet. Remélem nem "romlott el" a baba, és tényleg hamar túl leszünk ezen az időszakon :)
12. anbene
2009. okt. 9. 20:49
Nálunk is volt ilyen. Többnyire fáradt volt, és ilyenkor nyűgös. Minél tovább van fent alvás nélkül, annál nyűgösebb, és annál nehezebben alszik el. Ilyenkor üvöltött. Muszáj volt ringatni vagy jött a cici. Ha az ínye vörös és dagadt, akkor fog, de az még túl korai.
2009. okt. 9. 20:48
hat en is inkabb az este vegere összegyült mindenre gyanakodnek, mint fogra. Bar miert ne lehetne. Nalunk is igy volt, es nalunk fog lett a dologbol 2 het mulva. Viszont teny hogy ebben a korban mar több dolgot fognak fel a külvilagbol es besokalnak estere. Ehhez jön hogy ha napközben nem birja magat kipihenni akkor teljesen kifarad, vagy esetleg tulpörög es az sem jobb. En is csak azt tudom mondani mint diagnalt, kitartas. Bar en inkabb ugy fogalmaznek, hogy lesz ez meg rosszabb is :)
2009. okt. 9. 20:43

Szopik a pici?

Arra gondolta hogy esetleg nem kevés neki már az anyatej?Etetsz neki mellé még valamit?

2009. okt. 9. 20:43
hat en is inkabb az este vegere összegyült mindenre gyanakodnek, mint fogra. Bar miert ne lehetne. Nalunk is igy volt, es nalunk fog lett a dologbol 2 het mulva. Viszont teny hogy ebben a korban mar több dolgot fognak fel a külvilagbol es besokalnak estere. Ehhez jön hogy ha napközben nem birja magat kipihenni akkor teljesen kifarad, vagy esetleg tulpörög es az sem jobb. En is csak azt tudom mondani mint diagnalt, kitartas. Bar en inkabb ugy fogalmaznek, hogy lesz ez meg rosszabb is :)
2009. okt. 9. 20:37
Nálunk is 3 hónapos korában kezdett "elromlani" a gyerek.Én is a fogára gyanakodtam,mert nálunk a családban gyakori a korai fogzás.(3 hónapos koromra,már két foggal büszkélkedtem.)De az első fogak 5 hónaposan kerültek elő.Több nálam sokkal tapasztaltabb nagypapával és nagymamával beszélgettem erről,és nekik mind-mind az volt a megfigyelésük,h a legtöbb kisbaba 3 hónapos kora környékén "elromlik".Türelem,kitartás,majd javulni fog.
7. 228bb89282 (válaszként erre: 4. - Milochou)
2009. okt. 9. 20:34
Ugyanez az elsővel, de csak 8 hónaposan lett fog belőle. A második is nyálzik már egy ideje, de szerintem még nem jönnek a fogak.
6. milochou (válaszként erre: 3. - 228bb89282)
2009. okt. 9. 20:32
1et éertek. Nekünk ezért voltak az esti "hisztik". Le kell vezetni a napi feszültséget, de ha van rà mod, h megnyugtassuk ababàt, akkor miért hagynànk sirni ;o)
2009. okt. 9. 20:31
Nekünk a legjobb volt a hordozókendő. Ilyenkor magamra kötöttem, és nagyon rövid időn belül elaludt és elhallgatott. Csak ajánlani tudom, nagyon jó!
2009. okt. 9. 20:30

nem tul krai ez a fog dolog? Az enyim is nagyon koràn kezdett nyàladzani és csak 6honaposan jott elo a fogacska....bàr ki tudja....

Viszont szerezz be egy hordozokendöt. En nagyon sok ilyen "hisztit" igy vészeltem àt. A babàd biztonsàgban érzi magàt, érzi a szagodat, a tested melegét, olyan, mintha kicsit visszatérne a pocidba, ahol biztonsàgban volt.

2009. okt. 9. 20:30
Az is lehet, hoyg estére nagyon kifárad. Nekik még nem bír olyan sokat az idegrendszerük és általában este könnyebben kifáradnak már. Ugyanez van nálunk is, szintén 3 hónapos a kisebbik gyermekem. Nem feltétlenül jön a foga, kicsit még fiatal ehhez, én idegrendszeri fáradtságot mondanám inkább. Nekik még nagyon sok élmény van egy nap, ami fáradztó tud lenni. Próbáld meg kicsit korábban fürdetni, vagy az előtte lévő alvást eltolni fél órával, hogy ne leygen annyit ébren fürdés előtt.
2009. okt. 9. 20:27
Jön a foga attol van,és eltart legalább 1 hétig még
2009. okt. 9. 20:24
1 hete kezdte el a Babuci, hogy olyan keservesen sir, szinte vigasztalhatatlan. Fürdés után már azt sem birta ki, hogy megtöröljük. Enni kellett Neki adni, hoyg megnyugodjon. Pont ma 3 hónapos, de olyan, mintha alul jönnének a fogacskái. Lehet ez ettől? Teljesen kétségbe vagyok esve, segitsetek!!!! Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook