Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha terhesség alatt sokat idegeskedek, árthatok a babának? fórum

Ha terhesség alatt sokat idegeskedek, árthatok a babának? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 15. 21:22
Hát őszintén szólva én a terhességem alatt tiszta idegbaj voltam családi okok miatt. Szinte folyamatosan fel lettem húzva valamivel. De a fiamon ennek semmi negatív hatását nem tapasztaltam szerencsére. Igaz, amikor már megszületett, el is múltak nagyjából ezek a problémák, illetve egyre ritkábbak lettek, aztán véget is vetettem nekik végleg. Én olyanokat hallottam, hogy az idegeskedés miatt a baba is nyugtalan lesz, rosszul alvó, beteges, stb. Nos, nálunk ilyen nem volt sosem. De meglehet, hogy másoknál hatással vannak ezek a dolgok.
24. winny
2011. jan. 2. 18:08
Sajnos igen:(
23. 0ed3fb046c (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2010. júl. 24. 09:52
Próbálom!!! :-) & köszönöm
22. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - 0ed3fb046c)
2010. júl. 23. 14:48

Nem bonyolult! Csak meg kell tanulni tudatosan törekedni rá! Gondok, problémák, feladatok, helyzetek mindig lesznek! Vagy te eszed meg őket, vagy fordítva! Ezért is írtam, hogy amikor nem éreztem jól magam, tudatosan vettem elő a Négy évszak és a Macskaduett zenéjét.

Zene+illat+fürdő+fény, stb. és jobban is vagy.

21. 0ed3fb046c (válaszként erre: 20. - Clugie)
2010. júl. 23. 14:23
Megpróbálok.... Igaz mostanában már csökkentek a problémák. De azért természetesen beszélgetek neki. :-)
20. clugie (válaszként erre: 19. - 0ed3fb046c)
2010. júl. 23. 14:14
Szerintem az a legjobb, ha néha csinálsz pár nyugodt percet kettesben a babáddal és beszélsz hozzá... Ha van rá lehetőséged most kényesztesd egy kicsit magad!!!! Mire megszületik a babád talán már megoldódnak a gondjaid... tudod sokan azt mondják az első 2 éve számít igazán!!! :)))
2010. júl. 13. 17:47
Hát nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!!!!! De tényleg nem én tehettem arról h gondjaim voltak & csak az ideget ettem. Amúgy én is hajlamos vagyok arra h ha vmi nincs úgy ahogy kell már sík ideg vok. Amikor vmi probléma van mindig simogatom a pocakom & megigérem neki h ha kibújik megfogom szeretgetni & nagyon fogom imádni. Írtátok h hallgassak babazenét, gondoljátok az megoldás arra h előtte ideges vagyok alig birok lenyugodni aztán meg fél óra múlva zenét hallgatok vele? Nekem ez annyira bonyi. Mi a véleményetek? Amugy csak imádkozni tudok h ne legyen semmi lelki baja, azt nem viselném el.... :-( Szeretném mint mindenki h boldog babája legyen.
18. cukifalat (válaszként erre: 15. - Clugie)
2010. júl. 13. 15:51

ebben van valami...



egyik babómat az ideg vitte el :(

biztos nem tesz joot az idegeskedés...

szerintem fontos a legjobbat-legnyugodtabb helyzetet kihozni az aggodalmas időszakokban is

fel a fejjel!

2010. júl. 13. 14:03
igen
2010. júl. 13. 11:51
Szerintem árt. Vagy legalább is nem tesz jót neki. :(
15. clugie
2010. júl. 13. 11:46
Sajna nem úgy működik, hogy azt mondjuk a mamának, hogy ne idegeskedjen és akkor nem idegeskedik. Szerintem egy kis idegeskedés nem árt a babának, de a nagy traumák már okozhatnak akár vetélést vagy koraszülést is. Viszont az biztos hogy a késöbbi személyiségére kihatással lehet a mama terhesség alatti állapota. A nagyfiam nyugod terhességből nyugodt gyerek lett, a kicsi viszont már nem volt ilyen nyugiba és egy igazi kis csibész lett aki mellett egy perc nyugalom sincs soha. Másfél éves és még mindig többször ébred éjjel, de nagyon okos és szupergyorsan fejlődő baba.
14. enid79
2010. júl. 13. 11:40
Igen.
2010. júl. 13. 11:31
de ezen próbálj meg nem idegeskedni plusszban!!!!Igy is Te leszel a tökéletes Anyukája!!!
12. kevian
2010. júl. 13. 11:27

Sajnos nekem is volt min idegeskednek, mikor a kisfiamat vártam.

Most másfél éves lesz és semmit nem vettem észre rajta, ami különös lenne. Egy kifejezetten nyugodt baba. Hamar végigaludta egyedül az éjszakákat/3,5 hós korától/, és mindig is nagyon kiegyensúlyozott volt..SZERENCSÉMRE!!!

11. kinni
2010. júl. 13. 11:24

Szerintem árthat, mert a baba érzi amit te érzel, átveszi a rezgéseidet.

Nekem nagyon nyugodt kiegyensúlyozott terhességem volt, a harmadik hónaptól nem dolgoztam, sokat sétáltam és pihentem. A kisfiam nagyon nyugodt baba lett, nagyon ritkán sírt és nem volt hasfájós.

2010. júl. 13. 11:21

Lehet szervi baja is!!!!

És lelki is!!!!


Nem szórakozásból mondogatja az orvos, hogy ne idegeskedjen kismama!


A nyugi zenék nagyon jók, relax, pihi!


Mindenképp meg kell nyugodni!

2010. júl. 13. 11:21
Az ember "itt kinn" jól érzi magát feszült légkörben??
2010. júl. 13. 11:19
Én is sokat idegeskedtem az egyik terhességem alatt. A babámnak szerencsére szervi baja nem lett (remélem később se derül ki semmi.), viszont nagyon nyugtalan lett. Az első félévből szinte csak arra emlékszem, hogy állandóan sír és nem lehet megnyugtatni csak ha szopizik. Úgyhogy szinte éjjel-nappal szopizott, aminek egy másik negatívuma, hogy őrületesen hasfájós baba lett.
2010. júl. 13. 11:19
EN a sajat tapasztalatomat tudom megosztani. En is sokat idegeskedtem,mert ugy adodott,h volt min. A babam egeszseges es fantasztikus,de nagyon siros lett. LE sem lehetett tenni az elejen,es meg most is nagyon bujos. Biztosan kihat a magzatra azt gondolom.
2010. júl. 13. 11:18
Vannak kimondottan babalemezek várandós anyukáknak, leginkább Mozart zenéjéből összeállítva. Nem kell aggodalmaskodni! Megérzi a negatív érzelmeket - a pozitívat is. Az enyém nagyon "örült", amikor fürödtem és 1-2 cm-re belepte a víz a pocakomat és így simogattam. Ma már 28 éves és nagyon szereti a vizet.
2010. júl. 13. 11:14

ugy gondolom aki sokat idegeskedik várandósan nyugtalanabb lessz a baba is kint...

nem?

én ilyet hallottam

2010. júl. 13. 11:10

Előrebocsátom, nem vagyok szakember, csak találgatok. Én úgy gondolom, hogy fizikailag nem árt neki, de pszichikailag igen. Nem véletlenül fontos az, hogy egy baba várt és tervezett legyen. Értem én,hogy akarod a babádat, de szerintem az, hogy valaki sokat idegeskedik a terhesség alatt, az kihat a baba lelki fejlődésére még ha nem is olyan súlyos mértékben, mint ha valaki nem akarja a gyermekét.

Próbálj meg felkeresni pszichológust, hátha találtok valamilyen megoldást az idegeskedésre.

2010. júl. 13. 11:09

azaz az amúgy is gyors szívverése még gyorsabb lesz:

egy baba pulzus normál esetben kb 120-140, ha tachy akkor akár 160 főlé szaladhat.

Persze ilyen előfordul olyankor is ha az anyuka előtte aktívabb mozgást végez, de más emiatt és más idegeskedés miatt!

2010. júl. 13. 11:06
Például felléphet nála tachycardia!
2010. júl. 13. 10:58
Ha terhesség alatt sokat idegeskedek, konkrétan mivel modosul a baba fejlődése, vagy egyáltalán miyen káros hatás érheti???? Köszönöm a segítséget!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook