Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a kismama a terhesség alatt sokat idegeskedik, aggódik, sír, lehangolt és rossz kedvű, milyen hatással lesz az magzatának lelkivilágára? fórum

Ha a kismama a terhesség alatt sokat idegeskedik, aggódik, sír, lehangolt és rossz kedvű, milyen hatással lesz az magzatának lelkivilágára? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 4. 11:02
rossz
2009. jún. 18. 15:55
Nekem van egy nagyon de nagyon kedves kis Barátnőm! Hát ő tényleg végig sírta, idegeskedte a terhességét, de főleg az első 3 hónapot.Kislánya már 8 hónapos, csupa vigyori csuda élénk, nyugodt, kiegyensúlyozott kisbaba.Nem mondom, hogy jót tesz, de ha a születése után szeretet veszi körül gondolom elfeledheti a magzati élet traumáit.
2009. jún. 18. 14:27
A sógornőm is végig bőgött,idegileg kivolt egyéb okok miatt.A keresztfiunk /a kisfia/ egy vidám,kicsit csrfes, édes gyerek. Bár lehet,hogy majd csak felnőtt korára látni meg rajta?
2009. jan. 18. 11:54

Én végig idegeskedtem szororkodtam az egész terhességem,és emiatt mindenki azt mondta h majd egy sírós "hisztis" babám lesz,aki nem fog jól aludni.Hozzáteszem még a védőnő is ezt mondta.De ehelyett kaptam egy tündérien jó kedélyű,mosolygós babát,aki szinte sosem sír,és pár hetes kora óta átalussza az éjszakát.

A tej?!Nekem is rengeteg volt,semmi köze a terhesség alatt való idegeskedéshez.Viszont ha szülés után idegeskedünk,nem eszünk rendesen,és nem iszunk elég folyadékot -na akkor hamar elapad.Nekem is így volt.Kb 3hónapig szoptattam,de az elején rengeteg volt.

2008. okt. 31. 23:26
na, vajon...:-(
19. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - Sodrak)
2008. máj. 16. 22:18
én is így jártam a második babával a terhesség alat nagyon sokat stresszeltem és bizony sírós, ilyedős lett. :( Nagyon szüksége van a közelségemre.
2008. máj. 16. 22:12
Nálam viszont bejött.Én halál nyugodt természetű vagyok és a terhesség alatt is az voltam.És a kisfiam tényleg egy angyal.Sosem sír,türelmes,nyugodt!!!Persze ez nem csak azon mulik milyen vagy a terhesség alatt,de egy biztos hogy jót nem teszel vele ha stresszelsz...szerintem
2008. máj. 16. 22:07

En is hittem benne, hogy ez elegge meghatarozo, de nalunk nem jott be. En rengeteget stresszeltem, szomorkodtam es sirtam, es a lanyom szinte sosem sir. Nagyon nyugodt es jo baba.

Sot, attol is feltem, hogy tejem sem lesz a sok siras miatt, de rengeteg van.

16. sodrak
2008. máj. 10. 15:33
Két terhességem között csupán annyi különbség volt, hogy a másodiknál szinte végig dolgoztam és stresszeltem. Második babám nagyon sírós volt. DE anyósom is ugyanezt mondta, nála éppen fordítva volt: első terhessége alatt ha csak ránéztek elsírta magát. A másodiknál megfogadta, nyugodt marad. Míg az első rettenetesen sírós baba volt, a második egyfolytában aludt.
2008. máj. 10. 15:01
meg érzi a baba ha az anya ideges rá is ragad valamennyi
14. Talentum (válaszként erre: 11. - Apokrif)
2008. jan. 29. 16:19
ezek tényleg jó könyvek!!!!
2008. jan. 29. 16:18
most komolyan ez a bajod? mi az oka????
12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Apokrif)
2007. dec. 14. 14:52
Köszönöm, utánna nézek! :O)
2007. dec. 13. 08:15

Kedves krucifix!


- Bevezetőnek ajánlom szíves figyelmedbe itt a portálon az "Amíg várod Őt, már is ketten vagytok!" cikket(Összes cikk, Babák & mamák).

- Ajánlom még, Ferencsik István: Gyermekeink táplálása" cimű könyv (rozsaszín könyv) 36-37. oldal "Fontos tanácsok a leendő anya számára" fejezetet.

10. Mocori
2007. dec. 12. 18:15
A terhességem elején még én is dolgoztam és néha nagyon-nagyon kiakasztottak az emberek, volt sírós korszakom is, de nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott babánk van.
2007. dec. 11. 18:32

Én végig stresszeltem a terhességemet, rengeteg munkám volt (itthon könyvelek). APEH ellenőrzés, könyvvizsgálói ellenőrzés, nem ragozom.

Gyermekem nyugdodt, kiegyensúlyozott lett. 6 hetes korától végigaludta az éjszakát, és azóta is higgadt típus. Szóval, nem kell túllihegni.

2007. dec. 11. 17:35
Én azt hallottam hogy nem lesz tej ha sokat sír a kismama.
2007. dec. 11. 07:29
Én végigidegeskedtem a terhességemet, állandóan attól rettegtem, hogy valami baja lesz vagy fogyatékosan születik. A család "agyára mentem", a férjemnek örök hálával tartozom, hogy akkor nem vált el tőlem. Nagyon nyugis gyerek lett, nem sírt átaludta az éjszakákat. Én is úgy gondolom, hogy a megszületés utáni nyugalom fontos az apróság számára.
2007. dec. 4. 10:33
Nincs rá hatással legalábbis hosszútávon (születés után talán). Ha lenne nekem egy kis túlérzékeny, ideges gyerekem lenne, ehelyett ő a legnyugodtabb a családban :))))
2007. dec. 4. 10:08
Szerintem semmilyen hatàssal nem lesz a gyerekre a stressz,inkàbb a születèse utàni hangulata a mamàjànak meghatàrozò.Azt màr jobban èrzi ès ahogy nö egyre intenzìvebben
2007. dec. 4. 09:43

A harmadik terhességem volt a legkiegyensúlyozottab, és a gyerek a legelevenebb kisördög...:)

Az elsőnél végigstresszeltem magam, többet bőgtem mint mosolyogtam, és nem volt vele semmi gond. Áldott jó volt a gyerek.:)

2007. dec. 4. 09:26
Nálam is ez jött be,válófélben álltunk a terhesség idején,össze voltam törve,nem is akart időre megszületni,és nagyon rossz alvó baba volt.de már 12 éves és kiegyensúlyozott kistini lett belőle.együtt mindent túlélünk!
2007. dec. 4. 09:11
Én úgy hallottam,nagyon sok mindenre kihat a stressz.Rossz alvó,nyűgös,sírós baba lehet.Persze nem biztos hogy így lesz,csak lehet.
2007. dec. 4. 09:02
Ha a kismama a terhesség alatt sokat idegeskedik, aggódik, sír, lehangolt és rossz kedvű, milyen hatással lesz az magzatának lelkivilágára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook