Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha részvényt veszek és egy idő után eladok, a különbözet után hogy kell adózni ? fórum

Ha részvényt veszek és egy idő után eladok, a különbözet után hogy kell adózni ? (tudásbázis kérdés)

21. d532163884 (válaszként erre: 19. - Mandulaszem)
2009. ápr. 15. 23:06

túl sokat nem vesződtél a visszaolvasással:)-nem tőzsdei ügyletről írt.

A részvény árában semmilyen adó nincs.Adót a nyereség után kell fizetni, a nyereséget szembe lehet állítani a veszteséggel (asszem 2 évig).

Fórumolvasgatás helyett hasznosabb megtanulni pl az Amibroker programozását...(vagy venni egy (vak)majmot:)

Párod egy zseni:) én 1996 óta tőzsdézek,kereskedek részvényekkel, derivatív termékekkel, ezért tapasztalatból mondhatom, hogy fél év után sz@rt sem tud a tőzsdéről.A tudatos, kereskedés elsajátításához, a saját psziché megismeréséhez évek kellenek.(kb annyi,mint egy egyetemhez, és a tandíjat itt is meg kell fizetni:))És még nem említettem a money managementet, risk managementet stb...

20. 4c35511f0b (válaszként erre: 19. - Mandulaszem)
2009. ápr. 15. 22:28
...HM
2009. ápr. 15. 20:58

Elvileg minimális rajta az adó és úgy tudom, hogy benne van a részvény árában.

Óvatosan tőzsdézz, és ne higgy a magyar fórumoknak, csak a külföldieknek. Párom rengeteg pénzt elbukott és most fél év után kezdi megérteni és most kezd tudni játszani vele. Ha kérdésed van, irj nyugodtan.

18. emagdi (válaszként erre: 17. - D532163884)
2009. ápr. 15. 20:53
igen, ezt én is így tudom
2009. ápr. 15. 20:09
úgy tudom, ha nem tőzsdei ügylet, akkor még 14% EHO-t is be kell fizetni, ha az éves befizetés nem éri el a 450.000 Ft-ot..(ne lőjetek le, ha nem, én csak a tőzsdén kötök)
16. kisstoth (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. ápr. 15. 19:14

Hálásan köszönöm a segítséget. Meg is nézem a jogszabályokat.

Puszika M

15. emagdi (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2009. ápr. 15. 19:12
kiegészítés: azt pedig, hogy a részvény eladásból származó jövedelem után árfolyamnyereségadót kell fizetni a 68 (4)-ben találod.
14. emagdi (válaszként erre: 12. - Kisstoth)
2009. ápr. 15. 19:07
ha a férjed mint magánszemély szerezte ezt a jövedelmet akkor ő éves bevallást készít a jövedelmeiről, tehát akkor vallja be ezt is.
13. emagdi
2009. ápr. 15. 19:04

na megnéztem, valóban 25% a sarc rajta (csak a tőzsdei ügyleteknél van 20%, de valahogy ez eddig nem tudatosult bennem, nekem még csak tőzsdei ügyletekhez volt szerencsém:))


viszont továbbra is az szja bevallásában kell majd szerepeltetnie jövőre (mármint az idei évről szólóban, amit majd jövő év elején nyújt be). ezt egyébként a 67 (5)-ben találod, ha nincs jogtárad vagy egyéb forrásod, a pm és az apeh honlapján (meg még gondolom néhány egyéb helyen is) fent van a törvény teljes szövege (1995. CXVII tv), a 67-es paragrafus fejtegeti az árfolyam nyereségadó témáját

12. kisstoth (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. ápr. 15. 19:03

Nagyon szépen köszönöm.

Az egyik könyvelő ismerősünk ugyanezt mondta, de most egy másik megkevert. Szerinte negyedéven belül be kell fizetni a 20 %-ot. Remélem nem így van.

Puszi M

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. ápr. 15. 18:56
na várjál, nem biztos, megnézem a törvényben, mert lehet hogy rosszul gondolom
10. emagdi (válaszként erre: 9. - Kisstoth)
2009. ápr. 15. 18:47

ez értékpapír, az átruházásából származó jövedelem árfolyamnyereségből származó jövedelemnek minősül, 20%-os áf.nyereségadót kell fizetni, ugyanakkor a bevételből levonhatóak az üzlestrész megszerzésére fordított költségek (magyarán csak a nyereség után fizeted a 20%-ot).

és igen, az szja bevallásában kell majd szerepeltetnie, ha idén történt akkor majd 2010 elején.

9. kisstoth (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. ápr. 15. 18:34

Kedves Magdi !

Itt arról van szó, hogy a férjem tulaj volt egy Zrt-ben. Most kilépett és eladta részvényeit egy másik tulajdonostársnak. Ebből keletkezett némi nyereség. Ezzel mit kell csinálni ?

Nagyon köszönöm az előző magyarázatot, de szerintem nem ez vonatkozik ránk.

Puszi Mari

8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Kisstoth)
2009. ápr. 15. 18:24

Esetleg :))

priviben írd meg a részleteket.

7. emagdi (válaszként erre: 3. - Kisstoth)
2009. ápr. 15. 18:23

hát attól függ ám, hogy most tőzsdei árfolyam-nyereségadót kérdezel-e vagy forrásadót? az előbbi "csak" 20%, és te vallod be az éves bevallásodban.

az utóbbi 25%, és a brókercég (vagy akin keresztül bonyolítottad az ügyletet) állapítja meg és vonja le.


tőzsdei áf.nyer.adó:

Tőzsdei ügyletből származó jövedelemnek minősül az Európai Unió tagállamában, vagy OECD tagállamban működő tőzsdén kötött, adóévben elért pénzben elszámolt ügyleti nyereségek együttes összegének adóévben elért pénzben elszámolt ügyleti veszteségeket meghaladó része.


forrásadó:

Árfolyamnyeresgbl szrmazó jövedelemnek minősül az értékpapír átruházása ellenében megszerzett jvedelem azon része, mely meghaladja az értékpapír megszerzésére fordított érték és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek együttes összegét és az ügylet nem OECD, vagy EU tagállam tőzsdéjén köttetett.

6. kisstoth (válaszként erre: 5. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 15. 18:19
Esetleg holnap ezt is elmondod?
5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - Kisstoth)
2009. ápr. 15. 18:08
:)
4. kisstoth (válaszként erre: 2. - 1f9774333a)
2009. ápr. 15. 18:02
Köszi, már ezen túl vagyok szerencsére nem lett veszteség.
2009. ápr. 15. 18:01

Sziasztok Lányok ?

Ha esetleg van köztetek könyvelő, vagy banki szakember, biztosan tud nekem segíteni. Az lenne a kérdésem, ha részvényt veszek és egy idő után eladok, a különbözet után hogy kell adózni ? Annyit tudok, hogy ez részvény adó ( 25%), de mennyi idővel az eladás után kell befizetni az adót ? Ugyanúgy, mintha adóbevallást készítenék? Tehát a jövő év májusáig, vagy esetleg korábban ?

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

M

2009. ápr. 15. 18:01
vigyázz vele, közeli ismerősnek nem olyan rég lett 2 millából 500.000 az értéke... válság
2009. ápr. 15. 17:58
Részvény

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook