Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha már kiváltottam a déli etetést, melyik legyen a következő? És mivel? fórum

Ha már kiváltottam a déli etetést, melyik legyen a következő? És mivel? (tudásbázis kérdés)


18. youlcsi (válaszként erre: 5. - Stevebajro)
2011. nov. 25. 22:41
10óraira, uzsira én nem adnék teljes adagot... hiszen nem főétkezés. inkább fél adag bébikaja (vagy jobb egy banán, vagy nagyobb alma esetleg + keksz) és ha nem elég, utána tejcsi/tápi
17. youlcsi (válaszként erre: 1. - Stevebajro)
2011. nov. 25. 22:39

10órai vagy uzsi. én úgy éreztem logikusnak, hogy egymás utáni evéseket váltok ki, azaz napközben egyre hosszabb időre "függetlenítem" a tökit magamtól (igaz, én uzsival/10óraival kezdtem, és utána jött az ebéd)

később napközben így 3 etetés már szilárd, majd vacsi is. legutolsó volt a reggeli (hiszen vacsi után lefekvés előtt mindenképpen van összebújós cici :))

16. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - Stevebajro)
2011. nov. 25. 16:02
nincs mit :)
15. stevebajro (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2011. nov. 25. 15:43
Köszönöm szépen a válaszod!
14. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - Stevebajro)
2011. nov. 25. 15:37

Gyümölcsből és főzelékből (húsosból is) 1 üveggel (190g). De csak olyan 5 hós kora óta, azelőtt inkább 3/4 üveggel.


Tejpépet 150ml vízzel csinálok, abból kb 170ml lesz, de a duplája se lenne elég, imádja :)


2 napja adtam tejpép helyett Hipp-es Jó éjt papit, ez az abszolút kedvenc, a 190ml-s üveget 3 percig tartott bekanalazni :D


Tápszerből 160-170ml az adagja. (van kortársa, aki akár 200, sőt közel 300ml-t eszik, mondjuk ők közel vannak a 10kg-hoz... Szandrám 8kg)

13. stevebajro (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2011. nov. 25. 15:31
mennyit szokott megenni a babád, egy evésre?
12. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Stevebajro)
2011. nov. 25. 15:24

Ha már rendesen eszik ebédet és gyümölcsöt is, akkor szerintem nem kell a fokozatosság.

Inkább úgy fogalmazok, hogy én (és egy ismerősöm se) tartottuk akkor már be, egyébként azért javasolt, hogy ha valamire allergiás lenne a baba, akkor ne mindjárt egy egész üvegnyitől legyen az...


Én megkóstoltattam egy kanállal, ha ízlett neki, akkor nem vettem el tőle, általában kapásból egy üveggel betolt :D


Én bevezettem 3 hósan tízóraira a gyümölcsöt, 4 hósan uzsonnára a tejpépet, 5 hósan ebédre a zöldséges főziket és 6 hósan ebédre a húsos főziket. /1 hós kora óta tápszeres/

Most 6,5 hós, reggelire és vacsira még tápszert kap.

11. AdriennG (válaszként erre: 10. - AdriennG)
2011. nov. 25. 14:59
Elfelejtettem :) Napközben teákat iszunk. Van ami már 4 hós kórtól iható:)
2011. nov. 25. 14:53
Én úgy csináltam, hogy először a tízórai lett kiváltva (tápszeres). 2 hétig tejpép tízóraira. Utána jött az ebéd és végül az uzsonna (gyümölcs). Most már ott tartunk, hogy csak reggelire meg vacsorára kap tápszert. :)
2011. nov. 25. 14:40
nálunk napi 4x evett, a déli ebéd után,a következő kajcsi bevezetés, az uzsonna volt. Uzsonnára is ugyan azt adtam neki, mint délben (főzeléket) de már hús nélkül és gyümölcsöt kapott hozzá. A következő a vacsora volt, és az utolsó a reggeli. Mindig magától hagyott el egy szopizást, végül már reggelire sem kért, csak reggelit.
2011. nov. 25. 14:28

én először az uzsit,majd a tízórait,ebédet és vacsit...persze lefekváskor járt még egy utolsó,de az csak az alvásmiatt:P

aztán jött a reggeli,és végül az alvás előtti,majd az éjszakai:)

jó kis sorrend:D de 20hónapos volt a végére:DDD

2011. nov. 25. 14:14
mennyi idős? mert én uzsira joghurtot adogattam, persze bevezetni a tízórainál vezettem.
2011. nov. 25. 14:12
nálunk az uzsi volt a kövi.
2011. nov. 25. 13:59
Tízóraira adok neki gyümölcsöt! Itt már nem kell tartani a fokozatosságot? mondjuk, ha megeszik ebédre egy üveg bébikaját, akkor tízóraira rögtön adhatok neki egy üveggel?
2011. nov. 25. 13:54

nekem az ebéd volt az utolsó...


elsőnek a tízórait szokás, mert gyümölccsel kell kezdeni a hozzátáplálást (!), utána az uzsonnát, majd az ebédet

reggelire és vacsorára jó, ha megmarad még a tej/tápszer - attól is függ, mekkora a babád


de ha már ebéddel kezdtél, akkor legyen a tízórai gyümölccsel :)

2011. nov. 25. 13:52

Ez attól függ mekkora étvágya van a csöppségednek és persze h milyen idős. Nálunk egy időben utána az uzsi volt, valami gyümölcs, olyan 3 óra körül, de mióta betöltötte az 13/14 hónapot azóta: ebéd (délben), joghurt (2kor), banán (4kor), vacsi (6kor), tejbepápi ami cumiból szív ki (7kor).

Azt hiszem jó étvágya van a fiamnak!! :-)))

2011. nov. 25. 13:50
A reggeli.
2011. nov. 25. 13:47
Ha már kiváltottam a déli etetést, melyik legyen a következő? És mivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook