Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha majd 18 fokban kell majd dolgoznom, szerintem hulla... fórum

Ha majd 18 fokban kell majd dolgoznom, szerintem hulla... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
74. globus (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2022. okt. 5. 10:54
Mi nem tudunk HO dolgozni. Covid alatt sem.
73. Hmkati
2022. okt. 5. 10:43

Ez csak az én véleményem! szívesen ülnék 18 fokos irodában, mert

1.) lenne állásom,

2.) oda járnék melegedni, komolyan.

3.) otthon csak 13-14°C-ra tudjuk gázzal felfűteni a lakást, ennél magasabbat nem tudunk kifizetni.

4.) én bénán anyukám idősen gyakorlatilag ennyi fokban ülünk otthon, már kb 15 éve.

2022. szept. 15. 03:34

Sziasztok!

Gondolkodom a fűthető mellény rendelésén.

Rendkívül takarékosnak tűnik.

Még fűthető zokni kéne....

71. ,zumba
2022. szept. 14. 13:25
Én is dolgoztam irodában, de mi ősszel és télen nem nyári ruhát, rövid ujjú muszlin blúzt viseltünk.Van vastagabb anyagú nadrágom, szoknyám, ami ilyenkorra jó. Tudom, vannak olyan helyek, ahol megszabják az öltözetet. Kezem sosem fázott. Válság van, alkalmazkodnunk kell, a jó világ kicsit alábbhagy....otthon is így kell tennünk. S még jó, ha megmarad az állása valakinek.
70. Érdekes73 (válaszként erre: 65. - Fisica)
2022. szept. 14. 12:22
Nem tudom elképzelni hogy nálunk pl. az eddig a 25-30 fokhoz( klímával bármennyit fűthettek ) szokott dolgozók akik télen is nyári ruhában és lenge szoknyákban ültek az irodákban most majd bírják a 18 fokot. Már most vannak akik téli pulóverekben vastag kardigánokban vannak.
69. Érdekes73 (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2022. szept. 14. 12:10
Ez kábé olyan lehet mint a minden helyzetben abortusz-ellenes 80 éves öregapók. Más izéjével verni a csalánt.
68. timycat (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2022. szept. 13. 11:19

Én a suliban számítok home officera 😕 emiatt mehetnek majd haza a szülők is.


Cégnél nálunk béremelés lesz, mert muszáj. Cégautóban annyi a korlátozás, hogy legyünk szívesek írni a magánhasználatot, és majd x összeggel elszámolunk. Eddig bárki bárhova vihette a céges autót, akár nyaralni, síelni is. Nem tudom mi lesz az elszámoló ár, de a többségnek nincs is saját autója, mert a cég mindent állt eddig, telefonok, laptop, otthoni gépek ugyanez. Majd lesz sírás, mert mindenki azt nézi, hogy ő most sérül és nem azt, hogy eddig ki volt nyalva a feneke.


Fűtésnél nálunk a 22 fok az irányszám, állítólag majd ellenőrzik. Cégnél hőszivattyú van, de az én felső, kiszögelésben lévő észak-nyugat sarki irodámban már elég gyengén muzsikál, állítólag kapok klímát amivel tudunk rásegíteni a fűtésre. Nyáron a hűtéssel nincs baj. A szembe iroda már kapott ilyen klímát a nyárra ők plusz hűtésre (náluk a délelőtti nap nyáron brutális), azt mondják az a klíma olyan keveset fogyaszt hogy észrevehetetlen. Jobb ez a megoldás takarékosság, tűzbiztonság és minden szempontból is mint plusz hősugárzókat becígelni.

67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 13. 10:19

Online lesz szerintem, azt rebesgették már a suliban.

Hát igen lehetetlen belőni, reggel didergünk a buszmegállóban, délután meg folyik rólam a víz, aztán nem csoda hogy már folyik az orrom tegnap óta. Kolléganőm kabát, bokacsizma, szintúgy megfázva.

66. dfc04c70e4 (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 13. 10:00

A mostani náthásodások szerintem még inkább annak köszönhetők, hogy itt van az ősz. Hirtelen kellett átállnunk arra, hogy vége a kánikulának. Augusztusban még a reggelek is melegek voltak. Alighogy elkezdődött a szeptember, az időjárás alaposan megváltozott. A reggelek kifejezetten hűvösek. Napközben felmelegszik a levegő. Elég körülnézni az utcán, hányan hányféleképpen öltöznek. Látni rövidnadrágban, egy szál pólóban járkálókat, de olyan is van, aki előkapta a vékonyabb dzsekijét.

Szóval inkább ennek tudom be a megfázásokat, hogy nem tudjuk, mit is vegyünk fel. Az osztálytermek szerintem még nem hűltek le annyira, hogy ez indokolná a gyerekek taknyosodását. Persze ha valaki úgy ül be az iskolapadba, hogy alul van öltözve, az más.


Hogy később mi lesz, arra én is kíváncsi vagyok. Már ami a fűtést illeti. Online oktatás? Nagy kérdés.

65. Fisica (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2022. szept. 13. 09:58

Mi megkaptuk a levelet, " fűtési szezonban a hősugárzók használata szigorúan tilos".


Mondjuk arra kíváncsi leszek a kazán lesz-e 18 fokra állítva vagy valóban a hőmérséklet számít, mert nálam feltekert radiátor mellett is jóval hűvösebb volt mint más kollégák irodájában...


Tuti lesz valami ember is, aki végig jár, hogy betartjuk-e az előírásokat.

2022. szept. 13. 09:33
Tudom, hogy vírusok kellenek ahhoz, hogy valaki megfázzon, de a hideg legyengít annyira, hogy könnyebben elkapd. Még nincs hideg, de az irodában és a fiam sulijában a fél osztály/iroda már náthás, mi lesz itt később?!
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2022. szept. 13. 09:31
Nálunk is mondanak fel, főleg hogy itt sok más hely is van ahova lehet menni (Pest). Semmi home office, pedig lehetne úgy dolgoznunk.
62. aszparagusz (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2022. szept. 13. 09:29

Valószínűleg az, hogy nem lesz elég gáz és áram, bármennyire is mást kommunikálnak.

Muszáj lesz spórolni

61. aszparagusz (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2022. szept. 13. 09:27

Erre ne nagyon számítsatok!

A legtöbb munkahelyen begyűjtik ezeket. Nem lehet fűteni velük.

60. michelle.r (válaszként erre: 57. - Érdekes73)
2022. szept. 13. 09:18
Nem is tudom, mi jár a fejében annak, aki ezt kitalálta.
59. michelle.r (válaszként erre: 56. - Globus)
2022. szept. 13. 09:17
Gyanítom, hogy nem fogják engedélyezni, mert akkor meg a villanyszámla lesz az egekben. Szerintem megint jön a home office, attól meg otthon léped át a keretet, de az ugye már nem a cég gondja 🙄 A húgoméknál már szólt a cégvezető, hogy senkinek eszébe ne jusson fizetésemelést kérni. Sorra mondanak fel az emberek, akik alól kihúzták a cégautót. Lassan a tesóm is, mert az egyiknek a teljes munkakörét megkapta, és eddig se a körmeit lakkozgatta.
58. Bichi (válaszként erre: 56. - Globus)
2022. szept. 13. 07:12
Nekem évek óta van bent hősugárzóm, a kollégám sokkal komolyabban nyomja a másik szobában, konkrétan egy ipari hőlégbefúvót hozott be. Nálunk a fűtési szezon előtt és után rohadt hideg van. Földszinti régi társasházi lakás, alatta fűtetlen pince, körbe utcafront, sehonnan nem vagyunk védettek és ülőmunkát végzünk. Én mondjuk előbb mondanék fel, mint fáznék napi 8 órában...
57. Érdekes73 (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2022. szept. 13. 06:50
Irodában szerintem a 20 még élhető beöltözve , időnként mozgással a 18 már kevés üldögélni. Elgémberedett kezekkel nem lehet a billentyűzetet koptatni.
56. globus (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2022. szept. 12. 22:50

Nálunk ugyanígy. Megjegyzem, ez a nálunk, itthonra vonatkozik.

Cégben pótfűtésre/hűtésre nincs kiépített berendezés. Ventilátort vittem be, kályhát ne kelljen már 🤯

55. michelle.r (válaszként erre: 45. - Liliom10)
2022. szept. 12. 22:28
Nálunk eddig is kb. 20 fok volt télen, nekünk így kellemes. De mindig fel kell kapcsolni a fűtést, ha vendégek jönnek. Nem fog menni ez a 18.
54. michelle.r (válaszként erre: 41. - Timycat)
2022. szept. 12. 22:26
Pont az ellenkezőjéről szólnak a cikkek, amiket olvasok. Mármint hogy a hidegben könnyebb dolga lenne a kórokozóknkak. De az biztos, hogy konstans hidegben ülni egy irodában, nem kellemes.
53. liliom10 (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2022. szept. 12. 21:23
Majd végig hallgatom. Eddig csak a zuhanyozásról beszélt, ami pár perc, a hideg vizes zuhany a végén fél perc. Ez az egészséghez tartozik. De üldögélni egy gyereknek, pláne ált. iskolásnak a 18 fokban 5x, 6x45 percet, pláne minden szünetben ablakot nyitnak majd télen is, és akkor 18 fok sem lesz, csak 12-14, számomra elképzelhetetlen.
52. gyöngy:) (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2022. szept. 12. 21:09

Nálunk nem engednék, hogy még plusz áramot fogyasszunk.

Viszek be takarót a derekamra.

2022. szept. 12. 21:08
FB-n olvastam, ha jól emlékszem: Akinek kevés a 18 fok, az álljon sarokba, mert ott 90 fok van....;)
50. f7f780f355 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. szept. 12. 21:01

Hidd el sokaknak szamit h meleb helyen lehetnek lehalabb a nap 1 reszeben.

Ismertem olyat aki csak auer jart delutani ingyenes felnottkepzesre mert akkor delutan is melegedhetett ott. amig volt futes hahaha. Most ez mar nem lesh ilyen egyszeru

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2022. szept. 12. 20:57

Nálunk jelezték ellenőrizni fogják.

Van ahol nincs is annyi konnektor.

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - *lime*)
2022. szept. 12. 20:56
Mekkora ötlet, nem jutott eszembe. 🏅
47. liliom10 (válaszként erre: 9. - F7f780f355)
2022. szept. 12. 20:55
Igen, a tanárokat is sajnálom. Remélem, lesz valami elfogadható megoldás !
46. timycat (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2022. szept. 12. 20:53
Ez tuti biztos így lesz 😕
45. liliom10 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. szept. 12. 20:53

Szerintem is kevés a 20 fok. Most 18-at akarnak előírni, ami kevés ülőmunkához. Azt hiszem, az előírás (rendelet ?) 20-22-t ír.

De dolgoztam irodában is. Miért feltételezel bármit ?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook