Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha leszázalékolás után dolgozni kezdek, a havi 20.300 mellett elveszik a 90%-os kártyát is? fórum

Ha leszázalékolás után dolgozni kezdek, a havi 20.300 mellett elveszik a 90%-os kártyát is? (tudásbázis kérdés)


25. Lávli* (válaszként erre: 24. - Forrest2010)
2020. aug. 27. 08:54

Ahogy írod is, az régen volt, és 2011-ben nagyjából sikerült rendbetenni a helyzetet. (kiskapusok mindig lesznek persze attól még)

DE!! A fogyatékossági ellátás nem egyenlő a a rokkantsági ellátással, sőt, a rokkantsági járadékkal sem.

Mindegyiknek más-más a kritériuma, a támogatási összege.

20 ezertől átlag nyugdíj fölöttiig bármennyi, pont attól függően, hogy ki mennyit tett a kalapba.

A mai világban elég nehéz leszázalékoltnak lenni csak úgy, ahogy régen.

24. forrest2010 (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2020. aug. 27. 06:22
... lehet ! de elsősorban azokat kellene megfizetni rendesen !!! akik dolgoznak ! utána majd jöhetne mindenki más !!! azért valahol az is meredek volt sok éven át ! h aki régen időbe leszázalékoltatta magát , az 20 év melóval és 30 évet leszázalékoltként élve több nyd-at kap a 20 évével a mindenkori emeléseknek köszönhetően , mint aki egész életébe dolgozott/fizetett mindent állambácsi felé !
23. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2020. aug. 27. 06:14
... pedig nem ártana , ha 1x végre valóban ! rendbe tennék azt is !!
22. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Df1e1c376c)
2020. aug. 27. 06:12
... meg is érdemelné !!!
21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2020. aug. 25. 18:43

És a hallássérültek állapota sem mindegy. Aki ép hallással született, csak idővel romlott a hallása, az a hétköznapokban sokkal jobban boldogul. Kap egy modern hallókészüléket és elvan, csak egyes munkákat nem vállalhat.

Ellentétben azzal, aki értelmi sérültként kapja ugyanazt a támogatást.

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2020. aug. 25. 18:40

A férjem értelmileg ép volt, de autó nélkül, kerekesszékesként egyébként sem volt esélye, a környéken még most sincs olyan munka, amit esetleg autón körbejárva kiosztanának, majd összegyűjtenék. Tíz éve sem volt.

Aztán idővel a kezei sem működtek már egészségesen.

19. Bless the child (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. aug. 25. 18:36
Hát igen, nem mindegy, hogy melyik kategóriába tartozik a fogy.tám-os. Egy középsúlyos vagy súlyos értelmi fogyatékosnak nem igen van munkából származó jövedelme. Nekik mondjuk jóval többet kellene kapniuk, mert esélyük nincs dolgozni
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2020. aug. 25. 18:30

Ha tud.

De kösz, igaz, nekem a saját jogú csp. nem szokott eszembe jutni. A sérült lányomnak a fogy.tám volt a magasabb összeg, azt igényeltük meg inkább.

A férjem meg nem születési sérült volt, ő "megdolgozott" a fogy.tám.-ért.

2020. aug. 25. 18:29
De van tennivalód. Ha 3 egymást követő hónapban a jövedelmed túllépi a megengedettet, neked kell bejentened a Kormányhivatalban. Ha nem jelented, vagy szerencséd lesz vagy nem. Ha kiszűrnek, ráfázol. Kb ennyi
16. Bless the child (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. aug. 25. 18:25
Itt nem a fogy.tám-ról van szó, hanem a saját jogú csp-ről. A fogy.tám. jövedelemtől független, bármennyit kereshet mellette a jogosult.
2020. aug. 25. 17:50
Az is tény, hogy sok fogyatékos meg nem is használja az utazási kártyáját, vagy csak nagyon ritkán, mert gyakorlatilag közlekedésképtelen.
14. Guruljka (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2020. aug. 25. 17:48

Amiről itt szó van, az a fogyatékossági támogatás és az azzal járó utazási kártya.

A rokkantnyugdíj mellett folyósítják. Már akinek, mert sokaknak sajnos indokolt lenne, de nem jár.


Anyám is erre való tekintettel érvényesíthetett adójóváírást. Namármost ő a halláskárosodására kapta, ami gyerekkora óta fennállt, végig kísérte a felnőtt korát és igazán nem okozott neki problémát a mindennapokban. Sőt, ha valami zaj idegesítette, levette a hallókészülékét és innentől nyugi volt.

Mivel az adójóváírás nem válogat, ő a fordítási munkái után kapta vissza a befizetett adóelőleget. Én ugyanazt a munkát végezve, ugyanabban az utcában élve, csak simán örülhetek, ha éppen nem a traktoros munkák időszaka van, és más zajok sem zavarnak.

2020. aug. 25. 17:22

Vagyis akkor nincs tennivalóm ahogy látom.

Mondjuk a kártya még kérdéses nekem de ugye de majd látjuk.

12. Bözsi néni (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 18:41
Ne csalj! A csalók miatt veszik el a tényleg rászorulóktól is előbb-utóbb. Mint pl. a rokkant nyugdíjat is.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 18:34

Ha hivatalosan bejelentenek, akkor neked nem kell jelentened semmit. Ha feketén dolgozol, akkor meg megint nem, ha vállalkozó leszel, akkor magadnak kell intézni az ügyeidet, vagy a könyvelődnek.

A többit Borsalino75 leírta.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 18:28
Ha azt akarod, hogy okirathamisításért elővegyenek, nyugodtan játssz az utazásikedvezményeddel.
9. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Perla del Mar)
2020. aug. 24. 18:19
Mennyi most a minimálbér, tudod?:))
8. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Df1e1c376c)
2020. aug. 24. 18:15
Én 1 kezemen meg tudom számolni, hány leszázalékolt ismerősöm "valódi" leszázalékolt. Ezt soha nem teszik már rendbe.
7. f047cd7294 (válaszként erre: 6. - F047cd7294)
2020. aug. 24. 17:20
Rákerestem, elolvastam.
6. f047cd7294 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 12:53
Nem tudom, mi a 90%- os kártya, miért vennék el, és az utazáshoz mi köze!
5. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 11:33
Ha csalsz vele, remélem lebuksz, és jól megvagnak.
2020. aug. 24. 05:59
3 egymást követő hónapban, ha eléri, akkor veszik el. Nálunk van aki vesz ki annyi fiz. nélkülit minden 3. hónapban, hogy ne érje el. Így folyamatosan kapja az ellátást is. Persze meg kell nézni hogy jár jobban. Mennyi a nettó és mennyi a járadék.
2020. aug. 24. 00:58

Vagyis akkor ha keresek 170 ezret ami ugye nem magas akkor még 3 hónapig a 20 ezret is kaphatom? Bár ha azt nézzük 0 forintos hónappal indítok.


A MÁK kártya ügyében van valakinek ötlete? Bár lehet tényleg kérni kellene egy újat a másik eltűnésére hivatkozva.

Hiszen a jegyvizsgáló úgyis csak az érvényességet nézi ami 22-ben jár le. Én pedig viszonylag sokat szoktam utazni.

2020. aug. 24. 00:41
Így van! Ha a minimál bér másfélszeresét eléri a jövedelmedet elveszik, akkor is, ha csak "1 ft-l" ! Úgy van, hogy három hónapig jár ,utána be kell jelentened , hogy magasabb a jövedelmed!
2020. aug. 24. 00:26

Suli alatt betegség miatt kaptam meg a családit és vele a 90%-os kártyát. Viszont amennyire tudom munka mellett, ha átlépek egy bizonyos összeget akkor azt elveszik. Vagy nekem kell az államkincstár felé jelezni, hogy dolgozok?


A másik a 90%-os kártya. Ezt elveszik ilyenkor? Vagy ha igen és azt mondom elhagytam mennyire mennek a dolog után? Azért majd két évig még jól jönne az utazási kedvezmény. :)

Vagy ilyenkor érdemes újat kérni előtte arra hivatkozva, hogy eltűnt a másik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook