Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha lassú a gyerek... mit tegyek? fórum

Ha lassú a gyerek... mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. Banocska (válaszként erre: 27. - Megryan)
2009. jan. 23. 21:03

Igen, ismerem ezt a helyzetet, a mi családunkban is (nagybácsiig terjedően) mindenki diplomás.

Nincs ezzel gond, sőt, nyilván a mai világban fontos a papír (megjegyzem emellett szert kell tenni rengeteg olyan fontos kvalitásra amire az iskola nem tanít meg sajnos, és megkockáztatom hogy fontosabb egy munkáltatónak minthogy hányas volt matekból...)

Ám úgy gondolom nem feltétlen van ilxen szoros összefüggésben a "jó jegy" azzal hogy "milyen munkahelye lesz".

Úgy gondolom kicsit végletes vagy, és kikérem magamnak azoknak az embereknek a nevében akik hármasok voltak az iskolában, és most mégsem a minimálbérért küzdenek, hogy élő példát mondjak, én magam.

Nem tartom jónak hogy ilyen szinten általánosítasz, de ez kevésbé zavar, ami szerintem rosszabb, és mostmár számomra tényleg egyélrtelművé vált , hogy az effajta világnézeted miatt olyan szinten teljesítménykényszer alá helyezed a saját gyereked (talán nem is tudatosan és akarattal, nem megbántani akarlak de az elmondottak alapján tényleg ezt látom), hogy szerintem ez az ami meggátolja abban hogy változzon.

Nem a dac, egyszerüen önbizalomhiány, amire még a környezete (ovónő) is rátesz egy lapáttal.


Az meg hogy úgymond családi nevelést nem lehet levetkőzni, társadalmi kényszer stb , nem hiszem hogy emögé a kifogás mögé bújva kéne teljes személyiség és fejlődésváltozást véghezvinni a gyerekeden.

Ha az én gyerekem lenne lassu, én bevallom torony magasan sz...rnék a családi elvárásokra ,az én gyerkem úgy egyéniség ahogy van, és úgy tökéletes (tudom, ez elfogdult), de semmiképp nem akarnám gyökeresen megváltoztatni az életét és szokásait csakhogy elégedett legyen a nagyi majd a bizi láttán... ha erre kiakadnak és netán neheztelnek, megérdemlik.


Ne a világnak akard megfeleltetni a gyermeked hanem saját magának. Ha önmagával és a képességeivel tisztában van (mert olyan gyerek nincs aki akár egyvalamiben is de nem jó...), akkor rendben lesz az élete.

És ha nem milliókat fog keresni?? több elégedett és boldog embert látok olyat aki átlagszinvonalon él (nem túl szegény, nem túl gazdag), mint az aki folyton a pénzre hajt.


Ne haragudj hogy ezt mondom, de ezzel a hozzáállással csak azt fogod elérni hogy a gyereked állandóan azt fogja érezni hogy nem elég jó neked, a családnak, nem tesz le eleget az asztalra stb. (és emellett talán elmosódnak azok a képességei és tehetsége is ami meglenne csak folyton azt a másik vonalat kell erőltetni...).

EGy maximalista de boldogtalan gyereket senki sem szeretne.


Ha meg csak a papírra hajtasz, van nem egy olyan főiskola ahova még 2-es érettségivel is bekerülsz, így a fizetési besorolásod is megnő , hisz ahhoz valóban a papír kell csak.


Amúgy miben tehetséges a gyereked? Még igy lassan is..? :)

szeret mondjuk rajzolni, vagy a zenét, esetleg sportol valamit? Önmagában érdeklődik már a betűk, számok iránt? szeret mesekönyvet nézegetni, vagy inkább társaságban érzi jól magát?

Ha adhatok egy javaslatot, ne a gyenge pontjával legyél szegénynek folyton elfoglalva. Keresd meg az erősségeit és támogasd, segíts neki azokban.

hidd el ő is változni fog.

Ne haragudj ha egy egy mondatban kicsit profánul fogalmaztam, nem ellened irányul, csak ez a véleményem. Ha tévedtem valamiben bocsánat érte :)

2009. jan. 23. 17:28
vagyis ne bacogass
28. 7dea0ad493 (válaszként erre: 27. - Megryan)
2009. jan. 23. 17:27
Akkor itt a baj.A gyerek ösztönösen "sztrájkol" hogy hagyjál már anya ,na bacogass....
27. megryan (válaszként erre: 26. - Banocska)
2009. jan. 23. 17:26

Talán az a gond, hogy távlati célokban gondolkodom.


Ha csak 3-4-es tanuló, akkor nem tud jó helyre továbbtanulni, akkor nem tud jó felsőoktatásba menni. Nem akarom hogy minimálbérért gürcöljön majd valami szakközép után..


Meg tudjátok -ne nézzetek le érte- de a családi nevelést nem lehet levetkőzni. A diplomás, 4,9-es átlagú szülők, testvérek mind "köteleznek". Habár valamilyen szinten nem érdekel a dolog (én diplomás, férjem szakmunkás volt amikor megismertem és nem zavart) de a gyerek jövője az más. Ha a férjem nem végezte el volna felnőtt fejjel a főiskolát, 30-40.000-rel kevesebbet keresne, és ez azért nem mindegy, legalábbis nekünk nem.

26. Banocska (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. jan. 23. 17:14

Figyu, lehet kicsit durvának fogok tűnni, de úgy azalapján hogy egy 5 éves gyereknél ilyen szinten stresszelsz azon hogy mi lesz technikaórán a pálcikákkal meg 20 szorzásból 15... nem azért, de sztem ennél sokkal nagyobb és fontosabb dolgok is vannak az életben, (és emellett sok az olyan gyerek is aki nem a lassúsága miatt kap rosszabb jegyet, honnan tudod hogy a tiednek csak ez a problémája lesz?), kicsit úgy érzem - bár lehet hogy tévedek akkor elnézést érte - hogy akaratlanul is nyomod a gyereket a kicsit lassabb tempója miatt, és ő ezt érzi pontosan hogy sokat vársz tőle önmagához képest.


szoval szeritem - főleg egyelőre - fogd ezt ugy fel, hogy te gyereked azért fog "csak" négyest v hármast kapni mert lassu, a többi gyerek meg mert kapkod és elsieti, ezáltal hibázik.

Nem kell tökéletes gyerek, tökéletes tanuló, nyilván mindenki minnél többet akar kihozni a gyerekéből, de ha ezt a gyerek elvárásnak éli meg és nem hagyod a saját útján menni, még ennél sokkal rosszabbul is elsülhet a dolog.


És mi van akkor ha csak 3ast vagy 4est kap? EGyébként hiszek abban is ha majd "megjön az esze" (életkorából adódóan többminden mögött látja a lényeget) rá fog jönni hogy a saját érdeke hogy felgyorsuljon.

Most ilyen a ritmusa, hagyd, hadd fejlődjön a maga tempójában.

Abban támogasd ami neki fontos és amiben sikeres. Ha nem a tanulás lesz az, akkor lesz más.

Hány olyan felnőttet mutassak akik 3-4es tanulók voltak az iskolában és később tuti munkhelyük lett, vállalkozók stb.


Sztem ne pánikolj ennyire mert ráragad a gyerekre és az nem tesz jót neki.

Amit viszont az ovónéni mondott érdemes átgondolni szerintem.

:)

sok sikert nektek!

25. 7dea0ad493 (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. jan. 23. 16:49

Igen de alsó tagozatban nem hajtják halálra a gyereket, azért a tanárok nem rabszolgahajcsárok szerintem.

De ha mindig nógatod, és segítesz neki azzal nem biztos hogy jót teszel.Párszor nem baj ha lemarad, tanul a hibából.

Most lehet hogy szomorú de ez a túlélés törvénye.Ha segítesz neki mindig azzal nem biztos hogy előrébb jut.

Ha valamit el akar érni és ahhoz igyekeznie kell majd a saját hibájából megtanulja, ne félj

24. gyöngyi (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. jan. 23. 16:32
Sajnos ebben neked van igazad. Ha nem csinálja meg az összes feladatot nem adhatnak neki ötöst. Akkor a többi gyerek hányast kapjon, aki hibátlanul megcsinálta az összeset? Vagy az aki mindet megcsinálta, de mondjuk annyi hibás, mint amit a te gyerkőcöd nem írt meg. Nehéz kérdés ez!
23. cikicakk (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. jan. 23. 16:22
Azért az alsó tagozatban, főleg elsőben, a tanító nénik nagyon figyelik a gyerekeket.Ha rá jön, hogy a te gyerekednek van esze, okos,tud mindent, csak lassan, akkor nemfog hármast adni azért,mert nem mind a húsz példa lett kész.Ha a tizenöt hibátlan és a tanító néni igazi jó pedagógus, akkor megpróbálja segíteni a gyereket, és nem veszi el a kedvét a tanulástól, egy gyengébb jeggyel.Az én kisfiam is nagyon lassú volt, ma sem rohanós éppen( hatodikos) de a tanulásban már beérte az osztálytársait még azt alsó tagozatban.Hidd el,van még rá ideje,fejlődhet még.
22. megryan (válaszként erre: 20. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 15:41

Például ha a pálcika házért technika órán 5-öst lehet kapni, kevés az esély hogy 5-öst kap a félkész házra. De mondjuk a technika nem is érdekelne.


De ha a 20 szorzásból lassúsága miatt csak 15-öt csinál meg (akár hibátlanul) az nem lesz ötös, de még tán négyes sem, mert a hiányzó feladat rossznak minősül.

21. megryan (válaszként erre: 20. - 7dea0ad493)
2009. jan. 23. 15:39

Tapasztalatom szerint igen, olvasd el a korábbi hsz-ban, miért.


Több gyereknél tapasztaltam már ezt.

20. 7dea0ad493 (válaszként erre: 14. - Megryan)
2009. jan. 23. 15:12
Attól mert lassú, nem lesz rossz tanuló
19. 7dea0ad493 (válaszként erre: 9. - Megryan)
2009. jan. 23. 15:12
Ne karold fel állandóan.Hagyjad hadd maradjon le.Pár alkalom után ne félj összeszedi magát, de ha látja hogy mindig kihúzod a kakiból akkor nem változik.
2009. jan. 23. 15:04
Hát én is ezen aggódok... na mindegy, bízom benne hogy 2,5 év alatt még javulni fog.
2009. jan. 22. 22:17

a lassúsággal egy baj van:

lehet, hogy első osztályban még elevickél valahogy, de utána egyre jobban "nyílni fog az olló" és elhagyják a társai.

Utána kell járni, mi lehet a háttérben.

Ha semmi részképességzavar, akkor simán ilyen a pszichomotoros tempója és ebbe bele kell nyugodni.

16. tücsimücsi (válaszként erre: 14. - Megryan)
2009. jan. 22. 22:15

Már bocsi, de ez hülyeség.

Az én lányomra is azt mondták az oviban, hogy lassú, még vissza is akarták tartani, de nem engedtem, mert abban az oviban visszafejlődött volna. 6 és 1/2 évesen ment suliba, most elsős és 4 fölött van az átlaga.

Év elején elég lassú volt, de már sokat javult. Igaz még mindig olyan lassan öltözködik, az evést se kapkodja el, de ez legyen a legnagyobb hibája.

2009. jan. 22. 22:11
Csak ismerek olyan gyereket, aki azért 3-as tanuló, mert mindig csak a feléig jut el a dolgozatoknak, vagy a fele dolgot csinálja meg technika órán. Ebédidő alatt a fele kaját eszi meg, és így tovább.
14. megryan (válaszként erre: 11. - Tücsimücsi)
2009. jan. 22. 22:09

Igaz, még 2,5 év van iskoláig....


Csak a rémálmom hogy rossz ...tanuló lesz a gyerekem :((((((((((((

13. correct (válaszként erre: 3. - Megryan)
2009. jan. 22. 22:08

Ez önmagában még nem probléma.

Szalajtsatok egy évet majd.

Nagyjából én is ilyen voltam, jó kis bika-gyermek, lassú, komótos :)

Tényleg nem baj ez így önmagában.

2009. jan. 22. 21:56

Amit mindenkinek javasolni tudok, ha valamit fejleszteni szeretne a gyerekénél, hogy bármennyire is nehéz, csak a jó dolgokat vegye észre, azt viszont azonnal dícsérje, és sokszor mondja neki: Emlékszel amikor..... ?

Mert a gyerekek arra nem mindig emlékszenek, hogy mit csináltak, de arra igen, hogy akkor hogyan érezték magukat!!!!

Felnőttnél ugyan így működik!!!!

Azt a kifejezést, hogy "ROSSZUL CSINÁLTAD", helyettesíteni kell azzal, hogy "TE MÁSKÉNT CSINÁLTAD, MINT AHOGY ÉN KÉRTEM, SZERETTEM VOLNA!

Így nem alakul ki a gyerekben, hogy ROSSZ amit csinál!!!

Persze vannak kivételek: Ronda beszéd, verekedés....!

11. tücsimücsi (válaszként erre: 9. - Megryan)
2009. jan. 22. 21:54

Nem baj. Utolsókból lesznek az elsők.

Mikor megy iskolába? Évvesztes? Ha 7 évesen megy még akkor is van 2 éve, sokat változhat. Korai még aggódni.

10. megryan (válaszként erre: 8. - Anna Kedves)
2009. jan. 22. 21:49
Nagyon köszi az ötleteket és az emilt is.
9. megryan (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2009. jan. 22. 21:48
Tudom, de fáj látni az oviban hogy mindig utolsó.
2009. jan. 22. 21:44

Amit én szoktam tenni:

-Veszek egy 5 perces tojásfőző homokórát! Kitalálok olyan feladatokat, amiket annyi idő alatt kell megcsinálni, míg lefolyik a honok! Ki a gyorsabb?? Le tudod győzni a homokórát?Pl: ennyi idő alatt kell felhúzni a zoknit!!

-Nem noszogatom, de ha lemarad, akkor néhány dologból kimarad!! Pl:ha nem fogy el az uzsonna, mire a többi gyerek megeszi, akkor elveszem tőle! Persze figyelek arra, hogy azért egyen! Nem fog éhenhalni, mert van egészséges életösztöne!

-Ha alapból lassú, beszélj az óvónénivel, hogy próbálja elfogadni, mert ha egy gyereknek sokszor mondanak valamit, akkor egy idő után olyan is lesz! Ha csigának nevezi, előbb-utóbb az is lesz!!!

-A lassú gyereket előbb keltem alváskor, hogy legyen ideje!!

-A sajátommal tettem!!! Nem akart felöltözni, és a hétvégén nem is kellett neki, de nem mehetett ki, nem mentünk sétálni! 2-3 hétvége, és megtanulta, ha valamit szeretne, tenni is kell érte!

Bocsi, ha keménynek gondolod, de nekem bevállt!!!

A lassú gyerekhez más módsterek kellenek, mint a gyorshoz!!!

!!!!!!!! Ha gyorsan akarok valamit csináltatni a gyerekekkel, akkor pörgős, gyors zenét hallgatunk!!! Átveszik a ritmust!!!!

Próbáld ki!!!

Priviben megírom az emailom! Meg az msn-em!!! Pussz!! Anna

7. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Megryan)
2009. jan. 22. 21:41
Dehát még csak 5 éves...mit akarsz? Fog változni, ne aggódj!!!
6. dus (válaszként erre: 2. - Megryan)
2009. jan. 22. 21:38

Az én fiam is ilyen volt, de aztán "begyorsult".

Mára már sikerül mindenhová késé nélkül oda érni! De ha olyanja van, hiába sürgetem, akkor sem! Bezzeg a kicsi!!! :)) Azt nem kell noszogatni!

Ne aggódj! Ha nem betegségből adódik, majd kinövi!

2009. jan. 22. 21:17

Alapból lassú, kiskorában az apja is ilyen volt.


Az óvó néni megkérdezi tőle hogy "csigát ettél"?


Ha nem vagyok ott, kicsit önállóbb, de itthon állandó harc még az is hogy egyedül egyen, néha még mindig etetni kell. mivel csak 15 kiló, és sokat volt beteg, meg is etetem, még ha nem jó akkor is.


Vagy például sokszor öltöztetem, mert ha megvárom mire ő fölöltözik, a tesó halálra izzadja magát a ruha alatt és mindenhonnan elkésünk.

2009. jan. 22. 21:10

Szép estét!!!

Tudni kell, hogy alapból lassú, vagy halogatja a dolgokat? Mennyire önálló?? Volt egy "kislányom", aki azért volt lassú, mert rosszul látott. Az óvónéni mit mond? Mit tesz azért, hogy serkentse? Motiválja a gyorsabb tevékenységekre?? Minden tevékenységben lassú?

Óvónéni vagyok, fejlesztős szakdiplomával. Ha tudok, segítek!!! Pussz!!! Anna

2009. jan. 22. 21:07

Attól félek, hogy az iskolában lemarad vagy nem tudja időre megírni a házi feladatokat napköziben, dolgozatokat órán, (amik már első osztályban is vannak) és ezért rossz tanuló lesz. hiszen hiába okos, ha csak a feléig jut el, az hiába hibátlan, akkor is csak 3-ast kaphat rá.


Volt már így valaki? Kinövi ezt a gyerek? Hogy lehet segíteni neki?

2009. jan. 22. 21:06

5 éves kisfiam minden tekintetben hihetetlen lassú. Lassan eszik, lassan öltözik. Folyton sürgetni kell. Az oviban is ő az utolsó evésnél, vetkőzésnél, öltözésnél.

Ma amikor mentem érte ebéd után az oviba, a legtöbb gyerek az ágyában feküdt, ő (egyedül) még az asztalnál evett.

2009. jan. 22. 21:04
Ha lassú a gyerek... mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook