Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha jódallergiám van, ugye nem adhatják be a kontrasztanyagot a CT-n? fórum

Ha jódallergiám van, ugye nem adhatják be a kontrasztanyagot a CT-n? (tudásbázis kérdés)


2021. febr. 15. 20:28
Köszönöm!
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 15. 20:16
A papíron amit kapsz, ki kell töltened, hogy allergiád van és nem adnak akkor, közel olyan jó felvételt készítenek úgy is, csak több réteget kell nekik készíteni.
2021. febr. 15. 18:20
Akkor inkább ne engedjem a kontrasztanyagot? Eleve pánikos vafyokz, nem szeretnék egy allergiás rohamot átélni újra.
8. Kriszti1981 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 15. 16:34

Szia!


Nekem volt.A betegségemből adódóan 3 havonta járok ct-re.Eddig nem volt semmi bajom tőle,de most decemberben amikor voltam allergiás lettem a kontrasztanyagra. Azonnal orvost hívtak hozzám és kaptam ellenanyagot.a ct-én azt mondták hogy nem kaphatok legközelebb kontrasztanyagot,mert lehet hogy jobban kijön rajtam.

2021. febr. 15. 16:05
Köszönöm. Volt már valakinek hasonló problémája?
6. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 15. 15:49

Nincs mitől félned. Részletesen kikérdeznek.

Ha nincs más megoldás, akkor kontrasztanyag nélküli (natív) vizsgálatot csinálnak.

5. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 15. 15:48
Már felvételkor rákérdeznek, mikor a beleegyezőt töltöd ki.
4. asgardi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 15. 15:46

E-mail?

Háziorvosod kérd meg, nyomozza ki... elvileg úgysincs túl sok dolga...


Legrosszabb esetben mész időpontra és azzal kezded, hogy ez a helyzet. Sajna nincs több ötletem.

2021. febr. 15. 14:07
Telefonáltam ma és pénteken is, de nem lehet elérni.
2. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 15. 13:36

Hívd fel őket, mondd meg, hogy ez a problémád. Biztos fogják mondani, hogy menj/ne menj. Lehet, van más alternatíva is pont a jódérzékenyeknek és fölöslegesen aggódsz.


Szóval tessék telefonálni!

2021. febr. 15. 13:25

Nyaki lágy részek CT vizsgálatára kellene mennem. Sajnos később néztem utána, hogy ezt jóddal végzik.A beutaló orvosom nem kérdezte, csak a veseértékeket nézte a laborleleten. Ha a CT-s orvosnak szólok, figyelembe fogja venni? Nagyon félek.

Jód érzékenyeknek milyen tapasztalataik vannak a CT-n?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook