Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha értesz a kutyák nyelvén... fórum

Ha értesz a kutyák nyelvén... (beszélgetős fórum)


26. lisa65 (válaszként erre: 21. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 15:40
Nagyon szivesen, sok embernek segitettek már!
2010. márc. 16. 15:11
Meglesz..köszi a segítséget.Még átolvasom a tanácsokat,mert egyszerre sok volt az információáradat:D
24. ebba518fdb (válaszként erre: 18. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 14:51
az előzőt természetesen neked címeztem, nem magamnak.. :)
23. ebba518fdb (válaszként erre: 22. - Ebba518fdb)
2010. márc. 16. 14:50
akkor kérd meg egy barátod barátját.. :)
22. ebba518fdb (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 14:43
az jó, mert erre akkor lehet alapozni.. :) ezekre a helyzetekre tényleg rá kell gyakorolni.. konkrétan azt kell megtanítani neki, hogy abban az adott szituációban, hogyan kell viselkednie.. erre kezdetnek tényleg remek ötlet, ha megkéred pár barátodat, hogy segítsenek.. ha van "alaptudása", akkor mielőtt elérné az "idegen" azt a közelséget, amikor a kutyusod támadna, adj neki valamilyen feladatot, amit stabilan tud és szívesen meg is csinál.. :) pár alakalommal még azért ne menjen túl közel az "idegen", csak annyira, hogy éppen ne jelentsen a kutyusodnak "fenyegetést".. persze minden ügyesen megcsinált feladat után hatalmas dicséret, jutalom jár, hogy érezze az a helyes, ha rád figyel.. a távolságot, pedig egyre lehet csökkenteni, persze szép fokozatosan és úgy adni neki a feladatokat.. :)
21. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - Lisa65)
2010. márc. 16. 14:36
Köszi neked is,ide regizek.:)
20. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - Édesmandula)
2010. márc. 16. 14:35

Azzal meg az a baj,hogy akik barátaim..azokat ismeri (nincs belőlük sok):D

Nincs olyan,akit bevethetnék.:S

Tudom problémás vagyok.:):S

19. édesmandula (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 14:33
ezért kéne előbb "beépített" embereken gyakorolni :)
18. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Ebba518fdb)
2010. márc. 16. 14:33
Nem,sajnos nem emlékszek.Valaminek lennie kellett ami a kiváltó ok,de én sajnos nem tudom.
17. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2010. márc. 16. 14:31

Ez jó lenne,de ha nem figyelek,akkor ki tudja mit csinál(?)

Akkor nem tudom időben elkapni....nahát..akkor meg én kapnék agybajt,ha valakinek baja esne.

16. édesmandula (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 14:28

ha a falkavezér pozíciód akarod erősíteni, akkor pl. soha ne engedd magad elé ha kimentek ajtón-kapun. ha kell, már bent tegyél rá pórázt és fogd magad mögé, vagy lépj úgy, hogy ne tudjon előtted kimenni...

vannak még ilyen trükkök, egyszer leesik neki, hogy már nem ő a vezér és van amelyik kutya ettől megkönnyebbül, nehéz neki téged "védenie" ám :)

15. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Hnora)
2010. márc. 16. 14:27

Ez aranyos.. :)))

Köszi neked is,mindenképpen utána nézek ennek (is):)

14. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 14:27
lehet, hogy az "azonnali ugrással" erősítetted meg benne, hogy ez a helyes viselkedés.. emlékszel még, hogy miért kezdett így reagálni emberekre? mert ha nem a kezdetektől viselkedik így, akkor ez valamilyen "tanult" viselkedés lehet.. így viszont könnyebb lesz őt a helyes útra visszaterelni. :)
13. hnora (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2010. márc. 16. 14:26
igen, ez jó ötlet, így lehet az ugrálásról is leszoktatni! A barátokkal-ismerősökkel való trenírozás is nagyon jó!
12. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2010. márc. 16. 14:25

Igen,ezt már tapasztaltam,hogy ha hátulról próbálom "fékezni" akkor még agreszívabb lesz.

Első kutyám..."szinte" egyedül nevelem.Sajnos nem mindent tudok a tanításával kapcsolatba.:)

Köszönöm

11. hnora (válaszként erre: 2. - Fiatal nő)
2010. márc. 16. 14:25
remélem, nincs kutyád
10. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Ebba518fdb)
2010. márc. 16. 14:23
Jó kutya,ettől eltekintve.Hallgat,akármit mondok."ül" "gyere ide" "nem szabad" ..alapokat.Okos is!
9. édesmandula (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2010. márc. 16. 14:23

kell jópár alkalom, de ha eddig ő volt a vezér és átveszed tőle a szerepet, valamint ha rájön, hogy nem kéred a védelmet, le fog szokni róla...

esetleg direkt "tréninget" tarthattok barátaiddal...

8. hnora (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 14:23

Szia!


Szerintem a kutyád azért viselkedik így, mert vagy fél, és így akarja megelőzni az esetleges támadást, vagy azt gondolja, hogy kettőtök között ő a falkavezér, és ezzel a kötelességét teljesíti (mivel szuka, én az első variációra szavaznék, azért is, mert téged hallva abbahagyja).

Én a helyedben nem várnék, és elmennék egy szakemberhez... mert ez így csak rosszabb lesz. A kutya lehet akármilyen neveletlen, lelophatja az asztalról a felvágottat, kiszökhet időnként a kertből, fütyülhet arra, hogy valamit mondasz neki - az emberre támadás mindennél főbenjáróbb bűn...

Ha egy hozzáértő, normális szakembert hívsz fel, ő rövid időn belül megállapítja, miért viselkedik így, és megtanít téged arra, hogyan kezeld a problémát. Lehet a helyi kiképző nem lesz elég erre, tudod, többféle iskola létezik, a leghaladóbb irányzatot (ami nem a poroszos, rá a fojtó nyakörvet és addig ráncigálod, amíg nem hallgat rád...) csak kevesen követik. Nézd meg a 4tappancs.hu-t, egy ide költözött német fickó csinálja, magán az oldalon is van egy csomó tanács, és őt is ki lehet hívni házhoz.

Én munkakapcsolatban vagyok vele, anno, amikor problémám volt a kutyával, nagyon jó tanácsokat adott! Igaz, némelyik eléggé vicces volt: úgy szoktattam pl le a kutyát a lopásról, hogy elrejtőztem, és amikor jött, és a szájába vette, lespricceltem vízzel. 3 alkalom, és azóta nem nyúl hozzá semmihez.

2010. márc. 16. 14:22

Szia nekünk is hasonló a kutyánk nem barátkozik , ugat és támad ha jön valaki a bicikliseket ki fejezetten támadja , nagyon ritka az akit elfogad , ugy hogy ez annyira nem probléma ,

szerintem egy kicsit fegyelmezni kéne , beszélj hozzá sokat , dicsérd meg ha kell , meg ilyeneket..

2010. márc. 16. 14:22

:) ha mögé állsz és rászólsz, megerősíted őt, hogy védenie kell téged

tudni kell, hogy te vagy-e a falkavezér vagy ő, mert ha ő, akkor kötelességének érzi a védelmed...

ezt tisztázd előbb.

utána

aki megy hozzátok, annak mond, hogy ilyen a kutyád, és bármit csinál az eb, ne foglalkozzon vele és te se foglalkozz vele!!! ne nézz rá, ne mondj neki semmit, az ugatást, morgást ne is halld meg!!! ne is fordulj felé, mutasd így, hogy a viselkedése nem kívánatos!

5. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - Fiatal nő)
2010. márc. 16. 14:21

Nekem az lenen (meg neki is) a legjobb ha nem támadna.Nem fontos mindenkivel havernak lenni,de inkább legyen semlges.

Szájkosaram van,de csak állatorvosnál és kutyakozmetikusnál használom.Nem szeretném szájkosárral kínozni.Abba nem tudna se bottal játszani se semmi mást.:S

4. lisa65 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. márc. 16. 14:20
Ajánlom neked a www.neveletleneb.hu oldalt, ott kaphatsz segitséget és ellátnak tanáccsal, sőt feladatokkal is csak regisztrálnod kell!
2010. márc. 16. 14:17

Szia!


tanítottál már valamit a kutyusodnak?

2010. márc. 16. 14:17
Ez bizonyos szempontból teljesen természetes reakció. (és inkább legyen egy kutya ilyen, mint amelyik mindenkivel haver) Szájféket, szájkosarat próbáltál már? Szerintem ezzel könnyebben meg lehet tanítani, hogy ne támadjon. És harapni sem tud.
2010. márc. 16. 14:10

légyszíves segíts nekem.:)

A problémám nem tegnap kezdődött,de mára már teljesen elvesztettem minden reményem azzal szemben,hogy az én kutyám is egyszer egy emberszerető lény lesz.

A baj az,hogy akiket nem ismer..és közelednek felé azokra rátámad.Megy..ugat,vicsorog és ugrál.Nem harap,soha senkit nem harapott meg.(talán ez nekem is köszönhető,mert én azonnal ugrok)

Akárhol vagyunk;séta,lakás,netán elvan engedve..amint valaki közelít..ő ugrik.(kb. 9-10 hónapja kezdődött ez az egész nála)

Amit tudni kell róla: Augusztusba lesz 2 éves,szuka;cocker spániel,benti kutyus

Próbáltam szépszóval megnevelni.Próbáltam kicsit erélyesebben is,de semmi.De van olyan is,hogy valakit megpróbálok "megszerettetni" vele./jutalomfalat,simi..stb/..akkor azt 99%-ba elfogadja.De ez nem megoldás.1000 emberből 1-re vonatkozik.



Hogyan tudnám megtanítani a jóra?:o)


(Hozzáteszem,hogy nincs kutyaiskola a városunkba.Egy kutyakiképző férfi van,de ő 1 alkalmat 3-4000Ft-ért válal.)Végső megoldásként hozzá fogok elmenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook