Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egyszer boldog leszek, az nem azért lesz mert azt veszem... fórum

Ha egyszer boldog leszek, az nem azért lesz mert azt veszem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

jan. 22. 19:34
CSAKIS! ✌️
21. lolita2112 (válaszként erre: 20. - Myra)
jan. 20. 01:17
nagyon egyetertek veled!
20. Myra
jan. 19. 15:41
Hát az biztos, hogy nem az tesz boldoggá amitől mások boldogok lesznek, hanem a saját elképzeléseim megvalósítása.
19. csemár (válaszként erre: 18. - 55Judit)
jan. 19. 13:47
Velem sokszor előfordul ilyen most is. (No nem kell sorsfordító dolgokra gondolni, apróságok: süssek ma kalácsot vagy ne süssek; megvegyek valami gyönyörűséget vagy ne vegyem meg... Ilyenek.)
18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Csemár)
jan. 19. 13:43
Az én agyam és a szívem akkor viaskodott utoljára, mikor szerelmes lettem egy olyan férfibe akibe nagyon nem lett volna szabad. Itt az ész diadalmaskodott. Pedig de sokáig vágyakoztam utána! 😀 Ez az időszak is lecsengett. 😀
17. csemár (válaszként erre: 16. - 55Judit)
jan. 19. 12:50

Nem. :-)

Én abban hiszek, hogy ha az agyunk és a szívünk viaskodik, sokkal valószínűbb, hogy a szívünk győz.

16. 55Judit (válaszként erre: 15. - Csemár)
jan. 19. 12:45

Dehogy sértődtem! Azért mert nem egyezik a véleményünk, nagy butaság lenne.

Akkor mégis csak velem értesz egyet? Mert ő az ellenkezőjét véli igaznak. :)

15. csemár (válaszként erre: 14. - 55Judit)
jan. 19. 12:40

Örülök, hogy nem sértődtél meg!

Azit írsz, teljesen érthető: ha az élményeink pozitívak, jó kedvünk lesz, ha kellemetlenség ér bennünket, elszomorodunk.

Próbáld meg "megmagyarázni" magadnak egyszer, hogy fordítva legyen!

(Azaz: meg ne próbáld, úgyse fog sikerülni! :-D)

14. 55Judit (válaszként erre: 11. - Csemár)
jan. 19. 12:35

Persze! Hát mindketten úgy vélekedünk ahogy akarunk. :) Mindenki véleményén túl én akkor is hiszem, hogy a gondolatainkon múlik milyen lelkiállapotba kerülünk.


példa: Most beszéltem fiammal, kb. fél óra hosszáig. Attól hogy elmesélte mik történtek vele és miket csinált derűsebbé, boldogabbá váltam mint reggel voltam. És ez attól van amiket hallottam, és az azokról alkotott véleményemtől. Ha rossz dolgokat hallottam volna és azokon rágódnék, biztos hogy nagyon rossz lenne most a hangulatom a boldogság nyoma nélkül.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - _Berry_)
jan. 19. 12:23
Nwm veszem alapul. Hanem inkabb tolják a képembe. Mindig. Mindenhol. Rossz arcú emberek. De majd kapnak a seggükre, mindjárt :D
12. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 12:21
Most miért azt veszed alapul, hogy másokat mi tesz boldoggá? Miért nem koncentrálsz inkább arra, hogy te mit szeretnél az életeddel kezdeni? Azért valami vágyad csak van, hogy milyen életet szeretnél, mit szeretnél elérni.
11. csemár (válaszként erre: 7. - 55Judit)
jan. 19. 11:45
Ha őszinte akarok lenni Veled, akkor elárulom, hogy ebben a kérdésben a vallomástevőnek adok igazat.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
jan. 19. 11:44
Kognitiv disszonancia. Ja, ez az ami jellemző rám. Mást mond az agy, meg mást a viselkedés. :) De túlélem. Ezt is. :)
jan. 19. 11:30
Azért lehet mondjuk tudatosan arra fókuszálni, hogy xy dolgon nem szorongok, mert nincs rá hatásom, nem tudom befolyásolni, ezért elengedem. Vagy mondjuk arra, hogy nem hagyom, hogy xy dolog elrontsa a kedvem, tovább lépek rajta, nem foglalkozom vele tovább. Az érzéseink egy részére lehet azért tudatosan hatással lenni, a kognitív viselkedésterápiának ez a lényege, hogy felismered a saját gondolatmintázataidat, és tudatosan próbálod befolyásolni. Ha nem is leszel instant boldog, amint elhatározod, azért sokat számít a saját közérzetednek is az, hogy egy-egy helyzetet hogyan élsz meg, vagy hogyan reagálsz le.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 55Judit)
jan. 19. 11:04

Sok marhaságot lehet olvasni neten. A brit tudósok megérdemlik a pénzüket. :)

Én csak azt mondom hogy a szavaknak nincs jelentőségük. A gondolataidnak lehet van köze hozzá, de az akinél eleve rossz az alap, az hogyan tudna változtatni a hozzáállásán? Mintha a sötétségnek akarnád megmutatni milyen a nappal. De a kettő eleve kizárja egymást.

7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 10:57
Nem kell nekem hinni. Én csak a legegyszerűbb módszert írtam le, de olvashat erről sokat a neten, lehet tanulni belőle. Vannak módszerek arra hogy hogyan lehetünk boldogabbak, és azt is megtalálod milyen módon termelhet a szervezeted több boldogsághormont.
jan. 19. 10:53
Boldogságkeresés, elengedés, továbblépés. Nekem ezek mögött nincs semmi mögöttes tartalom. Csak szimplán szavak. Nincs jelentőségük.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 55Judit)
jan. 19. 10:52
Oké. Te így látod. Az érzéseket szerintem nem lehet befolyásolni. Azok csak úgy vannak. Jönnek magától.
4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 10:48

Igen, érzés. Amikor lesújtó dolgokra gondolsz, mondjuk eszedbe jut hogy balesetet láttál, vagy eltávozott egy szeretett személy, akkor szomorúságot érzel, lehet hogy szorongsz is. Ha felidézel egy szép emléket, egy kirándulást, örömteli beszélgetést vagy egy ölelést, ezektől derűsebb leszel. mennél több örömteli gondolatod van, annál jobban érzed magad.

Az érzések gondolataink által jönnek létre. Az a szerencsénk, hogy arra gondolunk amire akarunk. Ez irányítható.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
jan. 19. 09:57
Ezt hogy lehet eldönteni? Ez egy érzés, nem?
jan. 19. 09:55
Ha erre vársz, sose leszel boldog. Mi lenne, ha inkább úgy döntenél, hogy mostantól boldog leszel, és elfogadod magad olyannak, amilyen most vagy. Aztán csak kezdd el mindig egy kicsit jobban csinálni. Tudom, hülyén hangzik, de ha csak minden nap 1%-ot változtatsz, alig több mint 3 hónap elteltével minden megváltozik. 😎

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook