Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy gyermek hálátlan... Csak én utálom az ilyet? fórum

Ha egy gyermek hálátlan... Csak én utálom az ilyet? (beszélgetős fórum)

1 2
41. Szerénke83 (válaszként erre: 39. - EsztyMorgan)
2011. nov. 16. 16:19

Ha a 350e ft-os (miről ti tudtok) kölcsönből fél millió lesz, akkor az túlzás, nem kerek történet.

Értem én, hogy 300+200e, az fél millió, de abból, ha már megadott 150e-et, akkor az közel sem fél millió, te pedig azt szajkózod.

így nem kerek a sztori.

40. mimy63
2011. nov. 16. 15:45

Szia!

Csak szárazon: az, hogy nincs papír a kölcsönről, még nem jelenti automatikusan azt, hogy nem lehet bizonyítani. Vannak tanúk, jelen esetben Te és az anyud, hogy többször is elismerte "Kati" a tartozást. Ez alapján már lehet valamit keresni.

Mivel 1 millió alatti az összeg, nem bírósághoz kell fordulni, hanem közjegyzőhöz, aki fizetési meghagyást ad ki, 15 napon belül kell vagy fizetnie, vagy bizonyítania, hogy már visszaadta a pénzt. Ha ez nem történik meg, akkor megy bizony a végrehajtó, és foglal, keményen!

Tehát nem veszett fejsze nyele az a pénz. Viszont azt tudni kell, hogy a fizetési meghagyás kiadásakor a kölcsön összeg 3%-át be kell fizetni. (Ezzel a megnövelt összeggel kell kiállítani a meghagyást, így az a költség is "Katié" lesz.


Jó lenne, ha mindenki tudomásul venné, hogy a kölcsön és az ajándék között nagyon nagy difi van. A kölcsönt bizony vissza KELL és illik adni. Ha a szülő úgy gondolja, eltekinthet tőle, de az, aki a pénzt kölcsönkérte, nem változtathat önhatalmúlag, és nem tekintheti ajándéknak azt a pénzt. Ha nem adja vissza, az amellett, hogy jogtalan, még nagy szemétség is, hiszen a saját szüleit vette hülyére.


Ha pedig ilyen "Kati" és a többi tesó, és csak Ti gondoskodtok a papáról, akkor tényleg jó lenne, ha kötnétek vele egy eltartási szerződést. Az lenne a tiszta dolog, és utólag nem kellene harcolni senkivel.

Ha már elmentek a közjegyzőhöz a kölcsön miatt, rögtön meg is tudnátok kötni a szerződést is.

39. EsztyMorgan (válaszként erre: 38. - Szerénke83)
2011. nov. 16. 15:19
Nem túloztam.. ha már hitelesség :) az viszont tény, hogy rosszul írtam le a történetet, nem volt kerek egész. Hogy a leírt sztorit meg ki hiszi el és ki nem, nem igazán érdekel. Sajna én tudom, hogy mi az igazság..
38. Szerénke83 (válaszként erre: 37. - EsztyMorgan)
2011. nov. 16. 15:10
csak a tények a fontosak, maradj tényszerű, mert így, hogy túlzól, csak a hitelességed , illetve a leírt sztori hitelessége kérdőjeleződik meg
37. EsztyMorgan (válaszként erre: 35. - Szerénke83)
2011. nov. 16. 15:04
a 300 felét.. Az igaz, hogy a további 200 ezer mint infó lemaradt.. Csak a nagy magyarázatban én fél millióval számoltam.. :):) holott a franc se tudja, azon se lepődnék meg, ha kiderülne, hogy van ott még több is.
2011. nov. 16. 15:03
150e +200e az biza' csak 350e és nem fél millió
2011. nov. 16. 15:03

"El is telt azóta 5 év, ebből nagy-nagy könyörgések árán megadta a pénz felét."


Na most akkor miért is tartozik fél millióval?

34. Szerénke83 (válaszként erre: 33. - EsztyMorgan)
2011. nov. 16. 15:02
azt írtad, hogy a 300e felét nagy könyörgések árán visszaadta.
33. EsztyMorgan (válaszként erre: 32. - Szerénke83)
2011. nov. 16. 15:01
Hát ha összeadod a 200 meg a 300-at, az biza' 500. De mindegy is, mert sem a 200, sem a 300 már megmaradt fele nem lesz meg. Tényleg költse koporsószögre.. :):)
32. Szerénke83 (válaszként erre: 31. - EsztyMorgan)
2011. nov. 16. 14:56
akkor sem fél millióval tartozik és be is fejeztem a szőrszálhasogatást:)
31. EsztyMorgan (válaszként erre: 28. - Szerénke83)
2011. nov. 16. 12:00
Lehet, hogy nem írtam jól.. a 300 ezren kívül, még pluszban 200 ezret kért, amit senki se tudott, csak ők. Mi erről kb. egy éve értesültünk, mikor is az érintett elszólta magát.. amit azután persze nyomban le is tagadt.. de mivel erről a 200 ezerről eddig se tudtunk.. így azt még annyira sem lehet behajtani..
30. Szerénke83 (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2011. nov. 16. 10:50
jah, azt hittem az családon belül nincs...
29. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - Szerénke83)
2011. nov. 16. 10:27
+ a kamatok! ;)
28. Szerénke83 (válaszként erre: 27. - EsztyMorgan)
2011. nov. 16. 10:09

akkor is 350e ft és nem fél millió.(az is rengeteg, szó se róla)

Na ha ebben túlzól és nem mondasz valós számot, akkor...

27. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - Szerénke83)
2011. nov. 16. 09:00
Mert még idővel kért kölcsön 200 ezret, csak ezt utólag tudtuk meg, amit ő persze tagad.. így az a 200 ezer szintén marad a levegőben..
2011. nov. 16. 06:30
Az én szüleimnek egyenlőre nincs rám szükségük,etyke vagyok.Elő szokott fordulni,hogy kér tőlem 1-2 ezer ft-ot,persze sose látom viszont.Nem is várom el.Persze,ha majd rászorúlnak,biztos segíteni fogok nekik.A 25 évem alatt egyszer kaptam tőlük csak úgy 40ezer ft-ot,ők sem kérték vissza.De persze,ha tudnák tőlük kölcsönkérni nagyobb összeget,akkor hiába a szüleim,visszafizetném az utolsó ft-ig,mert nekik is szükségük van rá.Szerintem ez erkölcsi kérdés.Szégyelheti magát "Kati",hogy ennyire nem emberséges,nektek meg sok erőt és kitartást kívánok.
25. cf522aef3d (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. nov. 15. 16:36

Én is röviden:Valóban szerintem vissza kapja majd.Vélemények meg jók,különben tetszett a reagálásod x kommentjére:-))másik gondolatom az,hogy a papír hiányában ez jellemi,becsületi kérdés marad és bizony ha valaki ennyire tojik..az bizony később sem változik már.Szép dolog,hogy anyud és ti ápoljátok a papit.

A sztorid amúgy hasonló nálunk anyumnak öccse külföldön él,leszarja mamámat,anyuméknál lakik...mikor pénz kell akkor nyájas:-)Xy éve kint él Kanadába és nem tud semmit fel mutatni persze csak éves szinten új barátnőt.

Volt szó róla annó,eladják mamám házát kifizeti anyumat blablabla,sosem:-)

Kellett egy kicsit mamámra is hatni,mert ezen felül a kisfia az szent gyerek ugye mégha magas ívben le is tojja:-)

Én egyszerű részét választottam ennek anyagilag,közöltem mamámmal úgy gondold meg ha már nem leszel akkor a kisfiad nem fog az én szüleim nyakán élősködni,mert addigra már öcsim sem él otthon...Szóval jobb ha tudod,testemen keresztül:-)

Engem pedig mamám imád,szóval anyám öcsikéje úgy tehet egy szivességet:-)))

Mindig is lesznek aljas,gennyes emberek ilyen ez a nagybetűs és sajna ezeket néha bele eszi a családba is a penész.

Szeressétek a papit és úgy ahogyan van hiszen a 150 ezer az csak egyszeri pénz és semmi ahhoz képest amit ti adhattok még neki arra a reméljük jó sok évre amíg még köztetek marad és ő nektek.

Nálunk ez igen jól működik mindenen túl:-)

Bízok benne nálatok is fog,sok sikert hozzá!

24. Muraja (válaszként erre: 14. - Ditta67)
2011. nov. 15. 16:34

Ja csak egy kerdes , mi van az olyan esetben ha szulö gyalazatosan vislekedett a gyerekel szemben ? Utötte , bantalmaszta borzalmas körulmenyek köszt kitepette a mandulajit etc.

Most milyen kötelesege legyen az ilyen mondjuk anya iranyt ? semilyen! Az emlitett szemely nem kerte magat a vilagra .

Ha valaki azert szul gyereket hogy vensegire ellatjak akkor az egesz tersadalom valahol zatonyra futott...

2011. nov. 15. 16:26
Így igaz mindig minden körülmények között:-)Love Alekosz:-)Jah,bocsi itt most másról van szó..szóval mindjárt akkor kommentelem,mondjuk Békácskával nagyon egyet fújok szerintem:-)))
2011. nov. 15. 16:24
A 300e forintos kölcsönből, aminek a felét nagy könyörgések árán visszafizette, hogyan lett fél millió?
21. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - 9536810fa1)
2011. nov. 15. 15:45
Természetesen Mami halála után nem ez volt az elsődleges gond. Azóta eltelt már majdnem négy év, és kb. egy jó fél éve kezdtek a gondok, tavasz környékén, amikor a svájci frank miatt megugrott a törlesztőrészlet, és szinte az egész nyugdíját elviszi nagyapámnak. Sajnos.. mert hiába kap 100 ezres nyugdíjat, ebből 80 valahány ezer csak a törlesztőrészlet.. Szóval elég sok.. Ma ezért is vita itthon, hogy ez a 150 ezer forint egy időre - ha nem is örökre - megoldaná a gondokat, hiszen annak idején mindketten úgy beszélték meg, hogy a fél millió forint kölcsön lesz, és ha apránként is, de vissza fogja fizetni. Az még nem is baj, hogy ez nem történt meg, mert ha legalább azt látnám, hogy ő is igyekszik kivenni a részét az apja gondozásában, akkor nem is érdekelne. De nem ez történik.. ha az ember felhívja, hogy mivel szabin van, vigyen már be az apjának valami főtt ételt.. erre az a válasz, hogy "zabál amit talál, én nem érek rá". És ez még egy kedves megjegyzés tőle.
2011. nov. 15. 15:35

... mind hálátlanok vagyunk, és mind visszakapjuk.


Az édesanya meghalt, és még mindig a 150 ezer forinton lovagolnak... ehhhh...


Amúgy szülőtől nem ildomos kölcsönkérni, már csak azért se, mert ő nagy valószínűséggel nem kéri vissza, ha nem adják meg neki. Ha pedig mégis kér az ember, akkor azt az első lehetőségnél vissza kell adni, ugyanis a szülő az akire számítani lehet... mindig minden körülmények között, de ez felnőttkorban már bizalmi alapon (is) megy... gooondolom...


Ettől függetlenül még nem tetszik ez a fröcsögés a pénz miatt erről az oldalról sem.

19. EsztyMorgan (válaszként erre: 18. - EsztyMorgan)
2011. nov. 15. 15:22
*Kettőnk közül nem én vagyok az, aki puffog..* Szaggat a gépem, így javítok gyorsan... :)
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 17. - 4c30444687)
2011. nov. 15. 15:21
Kettőn közül nem puffogok :):) Szal=vagyis Szóval..gondolom. :) Abban viszont igazad van, hogy rajtam kívül senki más nem él ebben a családban, szerencsére!! Ez viszont továbbra sem puffogás, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, persze ettől még a probléma probléma marad. Viszont nem gondolom, hogy tilos véleményt kérni, ha már fórumon járunk. De azért további, békés szép napot :):)
17. 4c30444687 (válaszként erre: 15. - EsztyMorgan)
2011. nov. 15. 15:18

Rajtad kívül itt senki nem él abban a családban, pontosan abban a szituációban, mint te, szal akkor senki ne is szóljon hozzá. Ezért érdemes volt fótumot kiírni.

További jó puffogást! Biztos nagyon sokra fogsz menni vele.

16. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - Ditta67)
2011. nov. 15. 14:43
Pontosan! És ők az elején letisztázták.. ez egy kölcsön.. amit ugye illik megadni, még ha apránként is. Mert még az sem lett tőle elvárva, hogy két részletben adjon meg fél milliót.. apránként és kész. Mert igen, mindenki pénzből él.. de ne csak akkor legyen jó egy szülő, amikor pénzt ad.
15. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - 4c30444687)
2011. nov. 15. 14:42
Nem kattogás ez.. de nem te élsz benne, nem te látod nap mint nap, hogy mi folyik a háttérben. Ha nem tetszik a téma, nem kell ide írni.. örülj, hogy tökéletes a családod :)
14. Ditta67 (válaszként erre: 4. - E31f48b5f6)
2011. nov. 15. 14:39
Ez nem igy működik!Ha vki kölcsönt kap,vissza kell fizetni!Ha azt mondja,hogy nekiadja az nem kölcsön!Előre kell tisztázni,hogy kölcsön vagy örökbe kapta a pénzt!A szülő ha nem képes gondoskodni magáról joggal várhatja el a gyerekeitől a segitséget!Ezt még a biróság is megitéli!Nem csak gyerektartás van,hanem szülő is!
13. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - EsztyMorgan)
2011. nov. 15. 14:38
Tényleg nem fog megváltozni, akkor meg minek ezen kattogni?
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - 274c9996b8)
2011. nov. 15. 14:30

Én se mondhattam volna szebben :) Ez nagy igazság!!

És hát azért nem 5-6 ezer forintról van itt szó, mert nálunk volt olyan, hogy anya adott kölcsön Maminak és nyugdíjkor nem kérte vissza.. de fél millió forintról beszélünk, amire nem lehet ráfogni, hogy a szülő adta, mert az a dolga.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook