Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy átutalásosnak kiállított számlát készpénzben kiegyenlít a cég és erről nyugtát kap, akkor a könyvelésben ez milyen számlának minősül? fórum

Ha egy átutalásosnak kiállított számlát készpénzben kiegyenlít a cég és erről nyugtát kap, akkor a könyvelésben ez milyen számlának minősül? (tudásbázis kérdés)

2014. máj. 14. 10:03

:)))


Én kértem volna számla javítást. :)

2014. máj. 14. 09:17

Egyszeres könyvvitelben akkor könyvelünk, amikor a számla kiegyenlítésre került kp-val vagy banki utalással.

A kifizetésről kapott nyugtát hozzátűzöd a számlához, és mivel kp-ben fizetted, a pénztárból könyveled ki. Ez esetben teljesen mindegy, hogy a számla kibocsátó milyen fizetési módot írt a számlára.


Kettős könyvvitelnél: a számla beérkezésekor könyveled: T = költségszámla K = szállítói követelés.

A kifizetés, ha kp-ben történt, akkor a nyugta alapján a pénztárból: T = szállítói követelés K = pénztár.


Ha valóban átutalással lett volna kifizetve, akkor csak annyi az eltérés, hogy nem a pénztárban, hanem a bankszámlán csökken a pénzed.

2014. máj. 14. 08:47

Sziasztok!


Szerintem az átutalásos számlát, le kell könyvelni az átutalásos beérkező számlák között.( itt kerül költségre, és szállítóra) Készpénzes kifizetéskor a nyugta alapján a cég kiadási pénztárbizonylaton kiadásolja a kifizetést a nyugta alapján hivatkozva az átutalásos számlára.(Itt meg a szállító kiegyenlítésére könyvelik.)

Én így gondolom :)

2014. máj. 14. 08:40
Értem, köszönöm szépen!
4. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - Kisszundimégjólesne)
2014. máj. 14. 08:38

Át. És nyilván ha pénztárból lett fizetve akkor ott is fel kell tüntetni.

Nem lesz máshol nyoma, lásd pl. bankszámla kivonat vagy ilyesmi.

A könyvelés készpénzesnek fogja könyvelni.

2014. máj. 14. 08:36
De rajta van a számlán, hogy átutalásos. A kp-s kifizetés úgymond átminősíti ezt a számlát kp-essé?
2014. máj. 14. 08:34

Ha kp, akkor az kp és nem átutalás.

Főleg, ha nyugta is van róla.

2014. máj. 14. 08:21
Sziasztok! Ha egy átutalásosnak kiállított számlát kp.-ben kiegyenlít egy cég, és erről nyugtát is kap, akkor a könyvelésben ez a számla továbbra is átutalásosnak minősül? Vagy megmutatkozik a házipénztárban ez a kifizetett összeg, mint kiadás? Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook