Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és mire használható a Magyar Államkincstár által kiállított Hatósági Igazolvány? fórum

Hol és mire használható a Magyar Államkincstár által kiállított Hatósági Igazolvány? (tudásbázis kérdés)


27. hamyka (válaszként erre: 25. - Mandula71)
2013. júl. 11. 17:52

bocsánat, lehet igazad van, anno nekem is kellett valami igazolás amit a Máktól kellett ki kérni és be vinni az orvoshoz és vissza vinni a Mákhoz, ugye jól mondom?


ha családtag meghal, és igényel az ember utánna valamit, na ekkor válik bonyolultál az egész sajnos :(


remélem nem vesztünk össze és remélem nem írtam baromságot


üdv és írj

26. hamyka (válaszként erre: 25. - Mandula71)
2013. júl. 11. 13:05

áhá értem,


nem veszünk össze de ahhoz hogy valaki bármilyen ellátást is kapjon, sajnos végig kell járnia a sok orvost mire mennie kell a bizottság elé, aztán az ipse elmegy a bizottságra, viszi magával a papírokat, esetleg beszélgetnek vele, meg megnézik a papírokat, beteg kérdezz, amire tudnak válaszolnak, ígérnek fűt-fát hogy minden marad a régiben, csak sajnos valahogy a levél elakad, és addig a beteg emberke nem tud intézni semmit,sőőt!! ha közbe valamelyik pénzt nem küldik, akkor ott elcsesztek valamit,


sajnos ez Magyarország :(

25. Mandula71 (válaszként erre: 24. - Hamyka)
2013. júl. 8. 20:54
Nem tudom, mert az tök más téma, mint amire én válaszoltam a kérdezőnek. Azoknak a gyerekeknek is jár a MÁK igazolvány, akik emelt családi pótlékot kapnak (tartós betegség, fogyatékosság esetén). Ezekben az esetekben nincs bizottság, van egy szakorvosi igazolás, amivel a szülő bemegy a MÁK-hoz, megigényli az emelt összegű családi pótlékot és automatikusan kapja a MÁK igazolványt is. Ez rendszerint 2 héten belül megtörténik.
24. hamyka (válaszként erre: 23. - Mandula71)
2013. júl. 7. 23:52
mér hallok olyat hogy aki Májusban volt a bizottság elött nem kapott még határozatot, 2 hónapja nem kapott határozatot ennek mi az oka erre tudsz adni választ ??
23. Mandula71 (válaszként erre: 20. - Anikó19801)
2013. júl. 7. 21:04
A papírok leadása után kb. 2 héten belül megkaptam a határozatot is, meg a kártyát is.
22. hamyka (válaszként erre: 21. - Hamyka)
2013. júl. 1. 19:45
ja azt kifelejtettem hogy mikor megkapod a szakvéleményt, le kell fénymásolni az eredetit, postán elküldeni nekik írni hozzá pár sort, de ha eltudod nekik faxolni ( vagy hogy hívják) az az neten eltudod nekik küldeni úgy is jó szerintem, a lényeg az hogy az eredeti példány maradjon nálad, soha de soha ne add ki a kezedből az eredeti példányt!!!
21. hamyka (válaszként erre: 20. - Anikó19801)
2013. júl. 1. 19:43

próbálok segíteni, szóval figyelj :


Ha elbírálták az az a bizottság azt írja vissza hogy megadták a 50-55%-os egészség romlást, írni kell a Magyar államkincstárnak hogy te igényt tartasz a kártyára amivel 90 %-os kedvezménnyel tudsz utazni, sajnos aki leszázalékolt és megjárta a bizottságot annak várnia kell a válaszra, és utánna igényelnie kell ezt- azt de sajnos + idő ez Magyarország


ha még van kérdésed kérdezz bátran megpróbálok segíteni


üdv és írj: Hamyka

2013. júl. 1. 10:33

Tudja e valaki,hogy ha már elbírálták a Magasabb összegű csp.-t akkor mikor küldik ki a hozzávaló határozatot,illetve a MÁK plasztik kártyát.

Az emelt csp. különbözetét már megkaptam.

19. hamyka (válaszként erre: 18. - Hamyka)
2013. febr. 22. 00:46

csak kifelejtem sebaj:


na visszatérve az utazáisra utoljára:


letépő részt oda adni oda útnál, vissza útnál, nagy papírt alá íratatni a kezelő orvossal akihez mész és ezt viszed be a háziorvosnak :D


remélem segítettem, most ez az új utazási marha jó

18. hamyka (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2013. febr. 22. 00:45

utazásira viszatérve: már nem visszatéritéses, hanem ingyenes ha van közgyógyód!!


nagy papír nálad marad azt kell alá iratatni a kezelő orvossal akihez mész :D

17. hamyka (válaszként erre: 15. - Mandarinmandarin)
2013. febr. 22. 00:43

mert csak kiváncsi voltam hogy ti hogy tudjátok!!


na még 1x:


Magyar államkincstáros hatósági igazolvány, csak az kapja meg akinek megvan az 50%-ja és nem kell orvossal aláiratatni, szerintem ez a legjobb mert akkor utazol vele mikor akarsz, nem irnak be,személyi is kell mellé, én nagyot néztem mikor kérte a személyit, majdnem montam neki: mit akarsz a személyimmel? dugjam le a torkodon baze? :D


utazási: csak annak jár akinek van közgyógya, és a háziorvosnak alá kell irnia vagy helyettesnek, illetve a kezelőorvosnak is látnia kell, a letépő részt odafele és vissza fele is átkell adni a busz sofőrnek, hátránya az hogy orvosnak látnia kell, persze ha ekkor vásárolsz be kit érdekel?


karikás 90%-os: ebbe is szintén a legelsőnél irtak lépnek életbe illetve odavisza 2 karika ha csak ki nem fogsz 1 rendes busz sofőrt és nem ir be ha kicsit töbet adsz neki oda,


én mindenképpen a kártyáért fogok harcolni, akinek megvan az 50 %-a igényelheti a Magyar államkincstártól ha onan kapsz ellátást, anyunak nem sikerült ezt meg igényelni mivel ő onan nem kap semilyen pénzt, nyugdíj folyósítótol igényelhetné ám nincs meg neki a 5 %-ja, csontritkulás nem 50%-os? röhely!!!

16. 36a26f5226 (válaszként erre: 14. - Mandarinmandarin)
2013. febr. 21. 21:59

Így van! Nem kell bizonygatni, ahhoz senkinek semmi köze!


Oda, és akkor lehet együtt utazni, ahová csak szeretné a család..

15. mandarinmandarin (válaszként erre: 12. - Hamyka)
2013. febr. 21. 21:58
Mért kérdezel, ha jobban tudod?
2013. febr. 21. 21:54
Én még fenn tartom, hogy hivatalosan azért kapjuk, hogy a gyereket kisérhessük vele...jó persze nem csak orvoshoz, hanem gyógytornára is..de hivatalosan csak a gyerek gyógyulása érdekében történő utazásra használhatom. Ha a piacra megyek busszal vásárolni és viszem a gyereket magammal, hogy ingyen uatzzak a BKV-n, senki nem szól ellene. Nem kell bizonygatnom, hogy gyógyusziba megyek, nem kérdezi az ellenőr sem, hogy hova megyek. Ám a MÁK-tól úgy kapod, hogy arra szolgál, hogy a gyereket el tudd juttatni bármilyen kezelésre.
13. hamyka (válaszként erre: 11. - 36a26f5226)
2013. febr. 20. 18:59
helyes :)
12. hamyka (válaszként erre: 9. - Mandarinmandarin)
2013. febr. 20. 18:59

téves!!


ez az utazási ne keverjük a ketöt!!

11. 36a26f5226 (válaszként erre: 9. - Mandarinmandarin)
2013. febr. 19. 12:35
nem csak orvoshoz lehet vele utazni, hanem együtt bárhová, kedvezménnyel..
10. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2013. febr. 19. 08:02
Vonaton 90% kall utazik az akinek van kártyája plussz egy felnőtt.Helyi járatokon egész magyaroország területén ingyen utazik akinek szól a kártya plusz egy felnőtt.
2013. febr. 19. 06:40
Csak akkor jár a 90%-os kedvezmény, ha éppen kiséred a kedvezményezettet! Arra való, hogy orvoshoz vidd...stb, de ha Te vagy a kedvezményezett, akkor hajrá!
2013. febr. 19. 06:19
Helyközi közlekedés esetén buszra és vonatra is 90% kezdezmény illeti meg a mind a kedvezményre jogosultat, mint a 18 éven felüli kisérőnek. Helyijáratos közlekedési eszközökre pedig díjmentes. Mind a kedvezményezettnek mind a 18 éven felülinek.
2013. febr. 19. 00:47
Csak szedd ki a szóközöket..
2013. febr. 19. 00:47

Itt mindenre kapsz választ, amit kérdezel tőlük:


[link]

2013. febr. 19. 00:46

facebook BKK profil, a BKV profilja, ahol még kiírják a változásokat is, mindent.. lehet kérdezni, és mindenre válaszolnak.. Nekem speciel eddig mindig segített a google útvonal tervező, pedig én aztán mindig eltévedek ott.


meg amikor beértem a Népligetbe, megkérdeztem mindjárt ott a pénztárban, hogy hová hogy jutok el, és kedvesen elmondták, hogy hová, mivel, meddig,hol kell átszállni, és annak megfelelően adtak átszálló jegyeket, ami jóval olcsóbb, mint több vonaljegy..


Pl. én Budakeszire mentem ki, ami 2 metró, és egy busz. - és ezt nem 3 db BKV jeggyel oldottam meg, ami úgy 1050 forint lett volna, hanem egy darab átszálló jeggyel, aminek mindkét oldalán kezelendő felület van, és úgy csak 580 forint, vagy mennyi, és nem 1050. Mindjárt csak felébe került..


Ezt csak azért írtam le, hogy ott mennyire nagyon segítőkészek a BKV pénztárban, a Népligetben..

4. hamyka (válaszként erre: 3. - 36a26f5226)
2013. febr. 19. 00:40

szart se ér :D


de kösz


olyan ember segitsége kell aki pesti :D

2013. febr. 18. 23:45
Figyi...nagyon nagy segítség, ha beírod a google-be, hogy google útvonaltervező BKV, és rengeteg segítséget ad.. Én is úgy tájékozódom Bp.-en.. előtte való nap beírom, és mindent pontosan leír..
2013. febr. 18. 23:44
Igen, távolsági buszra, és vonatra 90%, helyi járatokon városon belül meg díjmentes szülőnek, gyermeknek is..
2013. febr. 18. 23:42

sziasztok :)


engem az érdekelne hogy bármelyik távolsági buszra jó? illetve vonatra is jó esetleg? vagy nem jó vonatra? csak kérdezem


illetve mondjuk felmegyek Budapestre, a Budapesti hely közlekedést használhatom? értem ez alatt pl: busz/metró/troli tehát ami helybe közlekedik,


Magyar Állam kincstárhoz ne küldjetek nem kaptam egyértelmű választ ennyit róluk :D


másik kérdésem :


Budapest népligetről hogy jutok el a (1071) a Rottenbiller utca 39 szám alá?


nem vok pesti, 1 ilyet halottam : népligetnél felszállsz a kék hármas metróra ezzel lemész a deákra,


a deákon felszállni a kettes piros metróra ezzel elmenni a keletiig


és megkeresni a trolikat 73 vagy 76-os és leszállni a rottenbiller utcánál


és megkeresni a 39 számot



hazajutás:


73,76-os trolival keletiig, keletin felszállni a piros metróra deákig, deákról kék


metró népliget



Azért népliget buszpálya udvar mivel onnan tudom a járást :D


indulás is és haza is Népliget buszpálya udvar :D


segítségeteket előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook