Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha azt veszed észre, néha magadban beszélsz, annyi a mondanivalód, itt a helyed! :) fórum

Ha azt veszed észre, néha magadban beszélsz, annyi a mondanivalód, itt a helyed! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. szept. 15. 08:19

Csak motyogok, motyogok, megbeszélem magammal a dolgokat. Csak valaki meg ne hallja, és megijedjen tőlem, mint én anno:


Téli estén, már égtek a villanyok, de mennem kellett egy viszonylag kis forgalmú utcába, ráadásul csúszott is, és közvetlenül a járda mellett egy sor sövény, a másik oldalon parkoló, azon túl egy panel... szóval nem volt valami bizalomgerjesztő környezet lámpagyújtás után...

Hallom, hogy egy férfihang közeledik hozzám hátulról, visszanézek a hátam mögött, és motyog... totál beijedtem, nagyon gyorsan átmentem a tulsó oldalra, erre jön utánam! Azon az oldalon volt egy kirakat, a lámpafényben megálltam, mintha a kirakatot bámulnám, elmegy mellettem, akkor látom, hogy a fülébe dugva egy mütyürke, és a vezeték be a nagykabáton belülre... telefonon beszélt valakivel... akkora kő zuhant le a szívemről, még most is hallom a zuhanás hangját.

Nem volt bolond, és nem magában motyogott! Hogy jött utánam?? Hát persze, ő is csak olyan helyen tudott átmenni a tulsó oldalra, ahol nap közben elkotorták a havat!


Tanulság: ha valaki félhangosan beszél, még nem biztos, hogy szellemileg alulfejlett! :))

2021. szept. 14. 07:37

Költői kérdés: miért nem szólal meg, miért csak olvas? És ha mindenki így tenne? Senki sem írna egy sort sem, csak keresi az olvasni valót, az új híreket, amelyeken lehet csemegézni? Akkor mit is olvashatnának???

Hoxa mottó: nem írok, csak olvasok!

Reméljük, hogy előbb-utóbb többeknél visszatér az írás-kényszer is. Gondoljátok meg, és gyertek beszélgetni.

2021. szept. 12. 13:50

Új fórum nyílt: miben nem hiszel.


Nem hiszem, hogy egyedül vagyunk a világegyetemben, mi értelmes??? lények.

Indoklás: ha Isten teremtette a világot, akkor nem valószínű, hogy a rengeteg csillagot kizárólag azért rakta fel az égre, hogy szerelmes május éjszakán nekünk, embereknek legyen mit bámulnunk. :))

Ha a világ a "nagy bumm" által jött létre, és annak következtében fejlődött ki az élet is, ez a fizikai törvényszerűség megismétlődik többször is a világegyetemben, tehát törvényszerű, hogy máshol is megjelenik az élet.

Akár egyik, akár másik módon jött létre a föld, és rajta az élet, kizárt dolog, hogy egyedüli élő, érző, gondolkozó lények lennénk.

2021. szept. 12. 09:14

Még egy gondolat az előbbiekhez:

a felvetett téma egy elvi kérdést boncolgatott, amelyet ki így lát, ki úgy lát. Nekem senkivel nincs szándékomban vitázni, sőt, senkit nem akarok meggyőzni, ha más véleménye van.

Lehet, hogy rosszul tudom az itteni lehetőségeket, de majd elfogadom, ha látok róla bizonyítékot! :))

Egyik ember így gondolkodik valamiről, a másik másként, mindenkinek joga van a saját véleményéhez. Felesleges ezen rágódni.

Én leírtam a saját véleményemet, mások is leírják a saját gondolataikat. Ez a fórum pontosan erről szól. :))

691. Napsugár8 (válaszként erre: 690. - Epresturmix)
2021. szept. 12. 09:05
Akkor pedig még inkább nem értem, hogyan lehetne akárkivel szemben is bizonyítékokat követelni. Lehet hogy a facén a "Felhasználi Szabályzat" tartalmaz ilyesmit, de itt a Hoxán tudtommal ilyen kitétel nincs.
690. Epresturmix (válaszként erre: 689. - Napsugár8)
2021. szept. 12. 08:45

Rosszul tudod. Bármilyen kitalált névvel és személyi adattal lehet regisztrálni.


A kutyuli-mutyuli névnek van IP-címe (vagy ahonnan és amiről ír) és a kutyuli-mutyulit le lehet buktatni, ha nagyon akarják.

2021. szept. 12. 08:39

A facén nem vagyok fennt, de ha jól tudom, valós névvel és személyi adatokkal lehet oda csak bekerülni. Így jogos, hogy bizonyítékot követelnek, ha becsületsértésről, hasonlóról van szó.

De a face is egy közösségi oldal, ott sem érezném jogosnak, hogy az ott regisztráltak bárkit is csak úgy kizárnának maguk közül.

Lehet becsületsértésért, hitelrontásért, akármilyen címen pert indítani, és ott követelni az állítás bizonyítását. Konkrét személy ellen!

De az itt írtak alapján, hogyan indítanál pert? A "kutyuli-mutyuli" nick-néven bejelentkezett személy ellen??

688. Napsugár8 (válaszként erre: 687. - Globus)
2021. szept. 12. 07:50

Igazad van, abban az esetben, ha az ügyből bírósági per lesz!!! Bizonyíték kell!


De ez itt "A HOXA"!!!! Itt gyakorlatilag a nick-neve alatt mindenki azt ír, amit akar.

Aki pedig olvassa, vagy elhiszi, vagy nem. Ennyi!

Ez szerintem totál kivitelezhetetlen, és jogtalan is!! hogy 10 percen belül bizonyítékot követelni, mert kidobjuk, kidobják, kidobjátok a Hoxáról, egy bárki által használható közösségi oldalról!!

Nem igazán értem, milyen alapon? A felhasználói szabályzatban ilyesmit nem olvastam. De ha elkerülte a figyelmemet, kérlek másold be.

687. globus (válaszként erre: 679. - Napsugár8)
2021. szept. 11. 19:14

Gondolom, ezt nekem írtad :D

Ha valaki tényként közli, hogy Kovács János ellopta az izét, mert szerinte biztosan ő volt, ki más, akkor ezt bizonyítania kell.

Összeesküvés elméletek tömkelege ütötte fel fejét, bármilyen témával kapcsolatban, forrás hozzájuk semmi. Ők maguk sem tudják, honnan származik, valahol olvasták, és önfeledten osztják tovább. Számtech. csoportban szájbarágósan magyarázzák el, hogy a megosztásoknak komoly felelőssége van, minimum el kellene olvasni a cikket, de áááá... lyukas vödörbe öntik a vizet. Legtöbb embernek egyik fülén be, másikon ki, vagy még ennyi sem.

Tehát ha valaki állít valamit, bizonyítsa be. Légből kapott információval Dunát, sőt Amazonast lehet rekeszteni.

686. cilabogyó (válaszként erre: 685. - Napsugár8)
2021. szept. 11. 19:08
A nyáron mindig nyitva volt a spájz ajtó is, mert meleg volt, ezért ami a konyhában zajlott, hallhatta. A másik szomszéd meg leselkedik. Éppen a medencében hűsöltem, amikor furcsa zajt hallottam a melléképületéből. Felállt valamire és a törött cserép mögül leselkedett. De egy hirtelen mozdulattal felálltam, megilyedt és leesett egy kicsit.
685. Napsugár8 (válaszként erre: 684. - Cilabogyó)
2021. szept. 11. 17:35

Ne tartsd vissza magad! Csak bátran!

Van egy mondás, ha valakinek az énektudásáról van szó: hangja betölti az egész termet, és egyben ki is üríti! Gondolj erre, és ne légy szerény! Csak mindent bele! :)

684. cilabogyó (válaszként erre: 682. - Napsugár8)
2021. szept. 11. 17:25
Sajnos úgy veszem észre, hogy mindig ott matat az ablak alatt. De megfogadom a tanácsodat.
683. Napsugár8 (válaszként erre: 681. - Epresturmix)
2021. szept. 11. 16:09
Mondjuk úgy, hogy én nem "motyogok", de gondolatban olyan kérdezz-felelek monológ megy az agyamban. De ez mindenkinél van, max. sokan nem is tudnak róla, annyira nem figyelnek rá.
682. Napsugár8 (válaszként erre: 680. - Cilabogyó)
2021. szept. 11. 16:07
Ezek szerint kertes házban élsz. Nehogy azt hidd, hogy elhallatszik a szomszédig, ha énekelsz. Hacsak nem áll szándékosan az ablakod alá hallgatózni. Ez esetben viszont a helyedben igyekeznék minél hangosabban és lehetőleg minél hamisabban énekelni. Majd csak leszokik a hallgatózásról. :))
2021. szept. 11. 16:01
Mindig megbeszélem magammal a dolgokat.
2021. szept. 11. 15:21
Én az udvaron mindig beszélgetek az állatokkal. Bent meg szoktam magammal beszélni, hogy jó lesz-e úgy, ahogy csinálom. Viszont mindig énekelek, néha összekombinálok egy-két dalt. Szerintem a spájz és fürdőszobaablak nyitva van, így a szomszéd biztos gondolja, hogy valami nincs rendben nálam.
2021. szept. 11. 13:42

Bizonyítékot, különben repül???

Mert a facén is van egy ilyen...


Diktatúra? Rögtönítélő bíróság? Fejvesztés? És ki lesz a bíró, aki az ítéletet kimondja? Talán majd ő?

Mert esetleg ő erre a legalkalmasabb?

Hol van erre a bizonyíték??? Ja! Bizonyíték nincs??? Ki vele!!

"Kismadár, kismadár, messze száll," :))

678. Napsugár8 (válaszként erre: 677. - Cilabogyó)
2021. szept. 11. 07:39
Meglehet, hogy majd csak egy kis tésztát főzök ki, túró/sajt/mák/dió van itthon. Percek alatt kész lesz.
677. cilabogyó (válaszként erre: 676. - Napsugár8)
2021. szept. 11. 07:19
Én is próbálok valami sorrendet felállítani a tennivalóim között.
2021. szept. 11. 07:16
Főzni is kellene valamit, de olyan szépen süt a nap, hogy le is kellene menni...
2021. szept. 10. 13:37
Szervusztok! Hogy miket talál, aki keres-gél. :))
674. Guruljka (válaszként erre: 673. - Lolita2112)
2016. jún. 20. 12:25

Ez nem így van. Látod, Te is írtál ide hajnalban, egy héttel a legutolsó hozzászólást követően. Itt az írás is mintha beszéd lenne.


Régebben, amikor egyedül maradtam, és a fiam még kolis volt. a kutyáimhoz beszéltem, csak hogy legyen valami hang a házban.


Nem arról van szó, aki megy az úton és motyog, az szerintem is zizi egy kicsit, vagy nagyon, :D

2016. jún. 20. 03:54
cask a hulyek beszelnek magukba.
672. Guruljka (válaszként erre: 671. - 563b626108)
2016. jún. 12. 22:48

Szia, azért gondolod, mert 3 éve nem írt ide senki, vagy tényleg beszélgetnél? :D


Én szívesen ontom a szöveget... :D és szívesen olvasom a mások szövegét.

2016. jún. 12. 19:33
jaj de szép ez a fórum. Itt a helyem :)
2013. nov. 17. 01:27

Már én se tudom, éjfél körül felébredtem. Most legalább tényleg csak pár órát aludtam, menni fog még éjszaka is.


Neked szép álmokat, jó éjt!

669. gomboc7
2013. nov. 16. 20:52

Jaj, te! :D

Rossz, ha az ember nem találja a fontos dolgokat...égen földön keressük, és izzadunk miatta...Örülök, hogy meglett!

Nem tudom, jó éjt kívánjak-e vagy jó reggelt...:D

2013. nov. 16. 16:12

Köszi, megvagyunk!

Baráti villámlátogatás is letudva, nem kis izgalom után be is vásároltam, és rengeteget költöttem! És nem igazán tankoltam fel élelmiszert. Hm-hm.

Készült viszont igen tartalmas bableves, fagyasztott fejtett babból, füstölt hússal, zöldségekkel, csipetkével...ez azért nem volt olcsó, de a fiam ritkán szól, hogy ezt vagy azt kér, nagyon megörültem, hogy most volt óhaja.

A vásárlás előtti izgalom meg amiatt volt, hogy sokáig keresük a bankkártyámat, ami végül mégis a dzsekim zebéből került elő.

Mindjárt álmos is leszek, mert éjszaka alig aludtam, és korán kellett kelnem.

667. gomboc7
2013. nov. 16. 16:08

Szia Guruljka!


Hogy vagytok? :)

Mi megnéztük a Gru 2-őt, elintéztünk nagyjából mindent, úgyhogy pihi van. :)

Vettünk virághagymákat, elültetjük és tavaszra szépek lesznek! :)

2013. nov. 15. 22:48

Oké...


Semmi küli, csak punnyadás.

Holnap dél körül beugrik egy rég látott barátném a férjével, de egyébként semmi.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook