Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az ikerfiaim közül az egyikük péntek óta bárányhimlős, akkor a másikat vihetem oviba holnaptól? Mostanáig tünetmentes. fórum

Ha az ikerfiaim közül az egyikük péntek óta bárányhimlős, akkor a másikat vihetem oviba holnaptól? Mostanáig tünetmentes. (tudásbázis kérdés)


24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Dominós)
2017. márc. 8. 17:28

A sehova se menjünk, és a magyar óvodai fertő között azért van jónéhány fokozat az életben.


Az első gyerekeknél többnyire a felnőttek, nagyszülők is komolyan megbetegednek, nem is egyszer, a legtöbbeknek azért vannak "horror" élményei, még akkor is, ha ezek valóban múló dolgok. Többnyire egy-két munkahely is vele múlik. Még a férjemnek is múlott ezen, mert csomó mindent elkapott a gyerekektől egy időben (hányós, 40 fokos láz ájulással), és ráfogták, hogy fusizik a melóhely mellett..


Ezen időszakon már hálistennek túl vagyunk, a gyerekek ma már nagyon ritkán betegek, mi még ritkábban, és már nem vagyunk munkaügyileg sem ennyire kiszolgáltatva másoknak, de azért még nem felejtettem el, milyen volt az... Anyámék is csak kapkodták a fejüket..


Bocs, nem akarok eltérni a tárgytól, a bárányhimlő immungyengítő hatásánál tartottunk..

2017. márc. 8. 16:19
Ilyen alapon sose menjünk sehova, mert ki tudja, mivel fertőzünk éppen.
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Bmaya1986)
2017. márc. 8. 12:29

Mindamellett, hogy itt már valószínűleg tényleg tök mindegy, mert 3 hét a lappangás, maximálisan egyetértek veled úgy általában.


A bárányhimlővel az is a baj, hogy nagyon lepattintja az immunrendszert, még akkor is, ha ebből önmagában meggyógyulnak, és ilyenkor a közösségben is még jobban tarolnak a bacik.


Bizony, tök más, amikor a szülő otthon van (akármennyire tudom, hogy az is nehéz, de nagyon), és nagyon más, amikor a melóhelye múlik a dolgon. Szinte kibékíthetetlen a két érdek. Bár ebben éppen általában fordítva szokott lenni, és a dolgozó szülő viszi betegen is.


A nagy különbség valójában ott van, hogy van, aki megérti, amit írtál, van aki meg nem. Vagy tojik rá... Régen azért ennél nagyobb volt a fegyelem, és még az orvosok is nagyobb figyelmet fordítottak erre.

21. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 8. 11:26
Legalább túl lesztek rajta. Nekem a 11 éves ( járt bölcsibe oviba körülötte volt egy csomó járvány akkor nem kapta el ) fertőzte össze a kicsit így ő már 2 éves kora előtt túl volt rajta. Egy gonddal kevesebb később...
2017. márc. 8. 09:05
Helyzetjelentés: beszéltem a gyermekorvossal. Azt mondta, hogy nyugodtan vihettem volna közösségbe a gyereket, mert 1) már úgyis a fél ovi meg van fertőzve mások által 2) nem lehet tudni, hogy a pöttyök megjelenése előtt mennyivel kezd el fertőzni. Amíg tünetmentes, addig lehet vinni. Én nem vittem, már 12 napja itthon van a pöttyös ikertesójával. Neki már száradnak le a pöttyei, a másiknak még semmi baja. Gyanítom én is, hogy pénteken, de legkésőbb hétvégén elő fognak jönni rajta a pöttyök. Tehát két hétig megint itthon marad. Így már pont 1 hónapot fog kihagyni - még jó, hogy ez csak ovi, és nem iskola. A másik kisfiam elvileg hétfőtől már megy oviba.
19. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 7. 18:50
2 hét múlva már nem lesz tünetmentes.
2017. márc. 7. 12:38

Igen jol mondjak ket het a lappangási idő!es igen nem viheted,mert korbekopkodi az ovit!!!

Most is azert vagyunk itthon hörghuruttal,mert van aki nem érti,hogy a beteg gyerek nrm oviba való!

Illetve csak ma vagyok itthon mer szabadnapos vagyok ,de nem mehetek táppénzre mint oly sokan Magyarországon,es elhiszem,hogy nehéz otthon a ket gyerekkel,de hidd el ejszakazni vele utanna meg menni 12 orazni nehezebb!!!!

Pont mások szándékos v nem szándékos tudatlansága es nemtoromdomsege miatt oltattam be a gyerekem baranYhimlo ellen ,20 e Ft nekem megért,ugyanis pont baranyhimlos gyógyult testvér mellől hozta közösségbe az anyuka a kisebbet,aki belenyúlt az enyem szájába,es avkusfiu másnapra tiszta himlo lett!pont ket het telt el a ket kisgyerek kozott,esaz anyukanak nem volt világos ,hogy mar a kisebben lappanghat.az oltasnak hala az enyemnek semmi baja sem lett!!!!tanulsag mindenkinek aki érez egy kis felelősséget a saját es tiszteletet a mas gyerekével kapcs!!

17. Jucás (válaszként erre: 4. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 7. 07:36
Két hét a lappangás. Mire egyikük kikeveredik belőle jön a másik nagy valószínűséggel. Legalábbis nálunk így volt.
2017. márc. 5. 07:48

Amikor én annak idején bárányhimlős lettem, akkor a dokinál nem a váróba voltunk, hanem egy külön szobába, mert fertőző betegségem volt. Ez úgy 45 éve volt.


A fiam úgy 24 éve volt bárányhimlős, felhívtam a dokit, hogy ilyenkor hova vigyem a gyereket, erre azt mondta, hogy nyugodtan üljünk le a váróba, mert úgy is elkapja az összes gyerek az én gyerekemtől függetlenül is.


Én úgy vettem észre, hogy már annyira nem foglalkoznak ezzel, mint régen. Csak azért kell otthon lennie a gyereknek, hogy a melegbe kijöjjön rajta rendesen és ne újuljon ki, és nem azért, hogy ne fertőzzön.


Ha gondolod vidd a gyereket az oviba, mert ha ott valaki fertőzött már, már pedig az lehet hiszen a másik is járt, amíg ki nem jött rajta, akkor az már nem számít, hogy a te gyereked is hordozza, mint a többi.

A tesótól úgy is elkapja, vagy ha nem akkor mástól sem.


Én 2x voltam bárányhimlős, mert az első alkalommal nem jött ki rajtam rendesen.

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 1. 22:35

Nem. Lehet, hogy nem kapja el, csak beviszi.

Én így lettem skarlátos. A tesóm hazahozta az oviból úgy, hogy ő nem lett beteg.

2017. márc. 1. 16:11

Egyértelműen a gyermekorvos dönti el, nem mi itt.


Nálunk sohasem ad azért igazolást, mert a tesó beteg. De fertőző betegség esetén lehet, más a protokoll.


Ezt azonban az eü személyzet tudja.

13. kisj
2017. márc. 1. 12:25
nem viheted, mert 99%, hogy befertőzné az ovit
12. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 1. 12:09
Hogyan vihetned?
2017. márc. 1. 11:56
Attól,hogy nem beteg a másik,a ugyanúgy viszi magával a bacit az oviba.Nem véletlen,hogy liftbe sem szállhatsz fertőző beteggel.
2017. márc. 1. 11:56
tavaly áprilisban jött ki a bárányhimlő a lányomon, rá két hétre jöttek ki a bátyjain a kiütések, azután, hogy elmúltak a kicsi kiütései. A két fiún hálisten fél nap eltéréssel jöttek ki a pöttyök, amíg tünetmentesek voltak, vagyis nem jött elő a kiütés, jártak suliba-oviba. Gondolj bele, egy hónapot tölt akkor otthon a gyerek, gyakorlatilag újra be kellene szoktatni az oviba, mire előjönnek a kiütések, meg elmúlnak
9. bnedora (válaszként erre: 8. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 1. 11:37

Pontosan nem tudom megmondani, mert már nagyon-nagyon régen volt.


Ezt találtam, olvasd el:


[link]

8. ikrekanyukája (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2017. márc. 1. 11:32
Nálatok is a 2 hét lappangási idő után jött ki a kisebbik fiadon? Én úgy reménykedtem, hogy egyszerre letudjuk, de már 6 nap a különbség. Tehát valószínűleg 6-8 napon belül jön ki rajta... Majdnem egy hónapig táppénzen leszek emiatt...
7. bnedora (válaszként erre: 4. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 1. 11:30

Nem biztos, hogy rajta is kijön azonnal. Lehet, hogy 2 hét is beletelik.


Anno, a kisebbik fiam is elkapta a bátyjától, de alig jött ki rajta. Kb. 15 db volt rajta.


Jobbulást!

6. ikrekanyukája (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2017. márc. 1. 11:29
Igazad van, vagy őket, vagy a gyerekorvost is megkérdezhetném. Ezt már pénteken megkérdezhettem volna, de nekem olyan egyértelmű volt, hogy akkor mindketten otthon maradnak. De sajnos az egészséges most megduplázta az energiáit, és a beteget piszkálja, mert érzi, hogy most ő az erősebb (amúgy ő a nem-domináns). Nehéz így otthon velük... Ráadásul a beteggel nem is nagyon mehetek ki, és az egészséges rosszul viseli a bezártságot (meg én is)
5. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2017. márc. 1. 11:29
Nm vinném.
2017. márc. 1. 11:26
Azért tartottam őt is itthon, mert vártam, hogy hátha rajta is előjönnek a pöttyök, de egyelőre semmi.
2017. márc. 1. 11:26
Miért nem hívod fel az óvodát?
2017. márc. 1. 11:25
A férjem szerint miért ne vihetném, ha egészséges. De szerintem rajta is ki fog törni. Az ovival sem akarok kiszúrni, mert tudják, hogy az ikertesó miért van otthon.
2017. márc. 1. 11:24
Ha az ikerfiaim közül az egyikük péntek óta bárányhimlős, akkor a másikat vihetem oviba holnaptól? Mostanáig tünetmentes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook