Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha apuka nem fizet gyerektartást akkor leültethetik miatta? fórum

Ha apuka nem fizet gyerektartást akkor leültethetik miatta? (tudásbázis kérdés)

2012. márc. 22. 23:20
Ha nincs bejelentett állása és nem fizet akkor alkalmi munkábol kell fizetnie.Ha ez sem történik meg akkor a rendörségen fel kell jelenteni mint ahogy én is tettem,most másodjára,és nagyon nagy eséllyel le is ültetik valamint az erkölcsi bizonyitványába már bekerül hogy visszaesö,és büntetett elöéletü lesz .
2012. márc. 9. 20:16

mindegy lesz ami lesz...

az apa nem akarta a gyereket

anyuka "fog.gátlot szedet" és fűvel fával csalta apukát....

meg mondta apuka, neki hogyha van papír látni szeretné mert neki csak a gyerek elhelyezésről ment ami pedig arról szól hogy a mama a gyám....mivel anyuka kétes életet él...

25. f303be5590 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2012. márc. 9. 19:40
pl. ha kétséget kizáróan tényleg az övé a gyermek, akkor igen
24. timycat (válaszként erre: 21. - F303be5590)
2012. márc. 9. 19:21

attól hogy nem akarta a gyereket még felelőssége/kötelessége van


de a feljelentésnek, becsukatásnak tényleg semmi értelme nincs, sőőőt

2012. márc. 9. 19:18
melyik bolygón vagyok megint
2012. márc. 9. 19:18

vagy anyukának ez azért elégtétel lenne?



bármi lehet

21. f303be5590 (válaszként erre: 8. - Barbi6)
2012. márc. 9. 19:16

az elég vicces, ettől el lesznek egyébként "tartva" a gyerekek?


mondjuk mi van, ha az apa nem is akarta a gyereket

20. timycat (válaszként erre: 17. - Pici Manócska)
2012. márc. 9. 18:55
Bírósági határozat állapította meg a gyt-t? Mert arról tuti van "papír"
19. timycat (válaszként erre: 15. - Pici Manócska)
2012. márc. 9. 18:53
előfordulhat :S
18. Pici Manócska (válaszként erre: 9. - K.larina)
2012. márc. 9. 17:18
az apuka erről most hallót először pedig mindenki tudja hol lakik....
17. Pici Manócska (válaszként erre: 16. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 9. 17:11

kicsit nem értem...

biztos nem annyi.....

meg az apa tényleg nem kapott papírt és a csaj se küldi el neki...

meg ha tényleg keresné már apukát a rendőrség....hisz mindenki tudja hol lakik még sincs semmi...

ezt már nem értem....

16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 15. - Pici Manócska)
2012. márc. 9. 17:08
Ezt kérdeztem én is az elején.Ez "jobb",mint az élj meg havi 47e-ből :((
2012. márc. 9. 17:06
és havi 10ezer lenne egy gyerektartás??? na nehogy már....
14. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. márc. 9. 16:54
Jah,aki szakmabeli :P :)))
13. timycat (válaszként erre: 8. - Barbi6)
2012. márc. 9. 16:50
valószínű ezt nem pusztán azzal érdemelte ki, hogy szimplán nem fizetett... tartás elmulasztása miatt becsukni akkor szokták az embert, ha 1) lehetősége ellenére nem teljesít 2) egyáltalán nem hajlik az együttműködésre 3) a tartásra jogosult súlyos nélkülözésnek van kitéve. Ezek tipikusan konjunktív feltételek
2012. márc. 9. 16:46

Btk. 196. § (1)476 Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2)477


(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a tartás elmulasztása a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki.


(4)478 Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (3) bekezdés esetén pedig büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az első fokú ítélet meghozataláig eleget tesz.

11. timycat (válaszként erre: 7. - Pici Manócska)
2012. márc. 9. 16:43

Milyen papírt?

Bíróság állapította meg a gyt-t? Mert akkor arról apukának is értesülnie kellett volna.

Viszont visszamenőleg csak 6 hónapot lehet követelni, szóval nem célszerű húzni az ügyet; rendőrséghez fordulást nem tartom célravezetőnek.


Vissza inkább a polgári bíróságra, kérni kell a határozat végrehajtatását, ha pl közben munkája lett "apunak" akkor hogy a bíróság keresse meg a munkáltatót és a munkabérből vonják le az összeget.

Ha végrehajthatatlan a követelés, akkor meg lehet kérni a gyt. állam általi megelőlegezését. De ez igen hosszú procedúra :( és mint korábban írtam visszamenőleg max félévi összeget lehet követelni.

10. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 8. - Barbi6)
2012. márc. 9. 16:26
Lehet.De akkor már igen régóta tojik a fizetésre és nem is volt honnan,miből levonni tőle.
2012. márc. 9. 16:23

Miért nem kapott apuka? ilyen papírt mindkét fél kap. Mellesleg ha apuka tudja hogy fizetnie kéne akkor magától is feladhatná azt a 10e forintot, és a postai rozsaszín csekket vagy. az átutalást ha megtartja tudja bizonyítani hogy ő fizetett. Irja be a közleménybe hogy melyik hónapot fizeti épp. Ezzel védve lenne, és az anyuka sem tudna fenyegetőzni, vagy ha lép valami hatóság felé akkor apuka kézében ott a papír hogy feladta.

Én nem értem miért kell a volt feleknek a tartásdíjon szórakozni, mert akárhogy is nézzük az a gyereknek jár.És apuka jelen esetben a gyerekétől veszi el ezt a pénzt. Ha megcsinálta a gyereket akkor sajnos ezzel jár hogy támogatnia kell anyagilag.

2012. márc. 9. 16:20
A férjem egyik alkalmazottja most megy be 5 hónapra emiatt...
2012. márc. 9. 15:42

nem rólam van szó...

egy ismerősöm és a volt b.nője...

elvileg 10ezer forint amit én már röhejesnek tartok...

meg az is fura, hogy lett mondva a csajnak, hogy küldje el a papírt mert az apa nem látott és nem kapót ilyet....

de a csaj nem küldi csak a rendőrökkel fenyegetőzik....

2012. márc. 9. 15:39
Szia,kérdés hogy mióta nem fizet úgy értem mekkora már a tartozása?Ha van jövedelme levonják belőle ha nincs ráterhelik ingatlanra vagy amilye van ha van a nevén bármi..Az gáz ha munkahelye sincs meg semmilyen ingatlan a nevén de leültetni szerintem akkor se fogják voltatok már emiatt bíróságon??Úgy értem a válás óta azzal hogy nem fizet..
2012. márc. 9. 15:37
Emiatt nem fogják leültetni. miért nem a munkáltatója vonja a pénzt, akkor biztos megkapnád.
2012. márc. 9. 15:36

Első körben nem csukják börtönbe. De sok mindentől függ, pl. együttműködőnek kell lenni, törekedni kell az ügy rendezésére.

Egyébként akkor indul ellene eljárás, ha feljelentik tartás elmulasztása miatt.

Viszont arra figyelni kell, hogy minden egyes pénzátadásról írásos dokumentációja legyen, ha esetleg aljaskodna az anyuka

2012. márc. 9. 15:35

Szia!

Leültetni biztos nem fogják miatta.

Max a fizetéséből levonják havonta.

2012. márc. 9. 15:35
10e ft??Komoly gyt. :S
2012. márc. 9. 15:31
Sziasztok! ha apuka nem fizet gyerek tartást akkor leültethetik miatta? havi 10ezer lett elvileg megálapítva de papírt az apa nem látott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook