Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor lehet letiltatni a gyerektartást az apukától? fórum

Mikor lehet letiltatni a gyerektartást az apukától? (tudásbázis kérdés)

23. panna anyuja (válaszként erre: 20. - Gaby82)
2013. júl. 26. 11:30
Úgy emlékszem, hogy a csládsegitőben mondta el a problémályát és aztán ott adtak tanácsot és a biróságon kelett elintézni.
2013. júl. 24. 17:18

Nagy baj an ket ember kozott, ha meg abban sem tudnak kozos nevezore jutni, hogyan kapja mg a gyermektartast. keszpenzben vagy atutalassal...

ha meg ezzel is a birosagra mennek :(

21. 74ebd19739 (válaszként erre: 19. - Gaby82)
2013. júl. 24. 17:07
Akkor ne utalja számláról, adja fel postán, rózsaszín csekken!
20. gaby82 (válaszként erre: 16. - Panna anyuja)
2013. júl. 24. 16:47
És hol kérvényezte?Bíróságon vagy a munkahelyén?
19. gaby82 (válaszként erre: 17. - MsJones)
2013. júl. 24. 16:46
Nem hajlandó..mert ugye annak látszata lenne,és pl.ha hitelt akar felvenni az nem egy jó pont!
18. gaby82
2013. júl. 24. 16:45
De nekem megvan a végzés,amiben az van,hogy kézbe adja.Akkor nem gondoltam még,hogy ennyire elmérgesedik a helyzet köztünk,meg akkor is megsajnáltam,hogy ne tiltás útján kelljen fizetnie.Szóval akkor most nem tudom ezt megváltoztatni,csak akkor ha letelik a 2 év?/ADDIG NEM LEHET FELLEBBEZNI/
2013. júl. 24. 16:13
Ezek szerint arra nem hajlandó, hogy utalja a pénzt? Szerintem igen, ha nincs közös megegyezés a fizetést illetően, akkor bíróságra kell menni, újratárgyalni a gyerektartás feltételeit.. Nekem is vannak gondjaim az apával, ezért családjogi ügyvédhez fordultam, onnan merítem az infót..
2013. júl. 24. 16:11

ne olvastam teljesen végig a kommenteket, de úgy látom félre vagy értve. Te nem az apát akarod eltiltani.......


A barátnőm férje elköltözött és még el sem váltak, sőt talán még be sem adták a papirokat, amkor az asszony kérvényezte hogy számláról vonódva érkezzen neki a pénz. Gyorsan el is intéződött, nem volt tortúra.


Remélem segitettem.

15. gaby82
2013. júl. 24. 15:40
Amikor két évig nem fizetett,akkor sem tiltottam el a gyerekeket.(Ms.Jones)
14. gaby82
2013. júl. 24. 15:38
Szóval:Nem a gyerekeket akarom eltiltani,hanem a fizetéséből letiltatni a gyerektartást!:)Azért mert ha hozza a pénzt,mindig csak vita van,valamikor csak úgy oda dobja..meg van más probléma is../egyébként 2 évig nem fitetett/és ezért nem akarok találkozni vele.A gyerekeket is csak felküldte a hétvégén,úgyhogy kölcsönös szerintem,hogy nem akarjuk látni egymást.Sajnos vele nem lehet normálisan beszélgetni..pedig már mindent megpróbáltam.Ha kedves vagyok,akkor azt kihasználja.Na a lényeg,hogy kényelmesebb lenne ha a számlámra jönne.És erre keresem a választ,hogy csak bírósági úton lehet?
2013. júl. 24. 14:23
Ja bocsi, csak elszállt a netem és most olvastam végig a kommenteket. Várjuk Gaby82 válaszát :)
2013. júl. 24. 14:15
A teljes felügyeleti jogot csak akkor kapod meg, ha az apa bizonyíthatóan alkalmatlan a gyerek nevelésére illetve ha káros hatással van rá, pl alkoholista, drogos, bántalmazza a gyereket stb. illetve ha önszántából lemond az apai jogairól. Csupán azért mert rosszban vagytok, nem fogja egy bíróság sem eltiltani a gyerekeitől. Bizony az apának is jogai vannak, ha fizet, ha nem. Ráadásul ugyanannyi, mint Neked, csak Te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy Nálad lett elhelyezve a gyerek. Egyébként ha csak tényleg ennyi a probléma, összeteheted a két kezed. Sok-sok "apuci" egyáltalán nem fizet és látni sem akarja a gyerekét. Vagy van olyan is, hogy kénytelen az anya odaadni apucinak a gyereket, akiről tudott, hogy züllött életet él, szokott kábítózni, csak bizonyítani nem lehet.............. Szóval, ha rendesen fizet és rendesen foglalkozik a gyerekkel, én megpróbálnám a helyedben normalizálni a kapcsolatotokat, hiszen a gyermek 18 éves koráig sajnos össze lesztek kötve..
11. aniju
2013. júl. 24. 14:10

no igen... :)


de eltiltani is miért? Rosszul bánik velük? Szerintem csak azért, mert én utálom az ex férjem elég béna és gyerekes megoldás, ami később vissza fog ütni...

10. *Aja*
2013. júl. 24. 13:33
Szerintem várjuk meg a fórum indítóját, hogy letiltást vagy eltiltást szeretett volna írni - de ha a pénzről van szó az letilás, ami nem csak nem fizetés esetén alkalmazható - ahelyett, hogy feltételezések mentén újabb és újabb felesleges/eredeti témától elkanyarodó bejegyzések szülessenek...
2013. júl. 24. 13:23

Aert, mert a szulok felnott modjara kulturaltan, udvariasan nem tudnak kommunikalni egymassal, azert meg a lathatastol a gyermekkel valo kapcsolattartastol az apat nem lehet eltiltani.

A "szuloknek" kellene nemi onmersekletet tausitani, s kezelni az indulataikat, negativ erzelmeiket, megnyilvanulasaikat.

8. Pearl 1985 (válaszként erre: 7. - Aniju)
2013. júl. 24. 13:12

Mondat szerkezetileg lehet azt akarta írni, hogy eltíltás.. gondolom én :)


De azzal a lányokat bünteti utána meg magát fogja..

2013. júl. 24. 13:04

nem igen értem a miértet. bocs. miért kéne letiltani?! hisz fizeti, nem? ha nem fizet, akkor szokás letiltani.


és tök mindegy, mennyire vagytok fasírtban, a gyerekeit joga van látni.



ezt anno a szülim úgy oldották meg, h apukám fel kaputelefonált, h itt van én meg lementem. Így anyámnak nem kellett őt 'nézegetni'... :)

2013. júl. 24. 13:01
Letilással úgy tud fizetni, ha van munkahelye és oda el van juttatva a bírósági végzés. Amikor a fizetésest utalják, neked a gyermektartás összegét fogják utalni.
5. 74ebd19739 (válaszként erre: 2. - Gaby82)
2013. júl. 24. 12:55
Akkor adja fel postán! Viszont a gyerekét, meg annak ellenére, hogy fizet e vagy sem, joga van látni! Akkor meg ugyis megint találkoztok!
4. Pearl 1985 (válaszként erre: 2. - Gaby82)
2013. júl. 24. 12:49
Hogy érted, hogy letiltani? Nem kell tőle már a pénz sem? Vagy nem értem :)
2013. júl. 24. 12:48
Amikor a birosag iteletet hoz ra - tudomasom serint.
2013. júl. 24. 12:47

Sziasztok!


1,5 váltunk el,akkor úgy egyeztünk meg,hogy minden hó 15-ig adja a gy.tartást!Ezzel nincs is probléma.Hanem annyira rosszban vagyunk,hogy már látni sem akarom,mert mindig vita lesz a vége!Meg a gyerekeknek sem jó,hogy ezt látják.Csak akkor lehet letiltatni,ha nem fizet időben,vagy máskor is?

2013. júl. 24. 12:44
Mikor lehet letiltatni a gyerektartástaz apukától?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook