Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha abbahagyja valaki a fősulit még az elvégzése előtt, akkor mikortól kell elkezdeni visszafizetni a diákhitelt? fórum

Ha abbahagyja valaki a fősulit még az elvégzése előtt, akkor mikortól kell elkezdeni visszafizetni a diákhitelt? (tudásbázis kérdés)

12. dancingqueen (válaszként erre: 11. - 75bb1970ba)
2009. ápr. 23. 11:12
négy hónap türelmi idő van, nem kell rögtön elkezdeni a törlesztést
2009. ápr. 6. 14:09
A hallgatói jogviszony megszünését következő hóban már törleszteni kell. Ha pld. márc. 31-én megszünik, akkor április elején már ketyeg az óra.
2009. ápr. 6. 13:51
a megkötött szerződésben benne van az is
9. dancingqueen (válaszként erre: 8. - Tamo87)
2009. jan. 16. 11:51
szerintem semmiképp se kockáztass,mert a sulival is egyeztethetnek,márpedig(nem tudom,ők tudnak-e olyat csinálni!)de bünti is lehet belőle. Ne félj, a kötelező törlesztő amúgy is minimális (3700 ft körül van),és szerintem,így,mondjuk hogy négy hónap még bónuszban is jár elvileg(szept-okt-nov-dec)akkor még időben is lehetsz. Jobb az őszinteség,mert később kibukhat a dolog. Beküldöd,és max telefonon,ha beszélsz velük azt mondod,hogy most járt le a négy hónap"fizetésmentes kedvezményed"(valami ilyesminek hivhajták) és hogy szeretnéd már most,januártól törleszteni.Késedelmi kamat nincs,csak az amúgy,esedékes kamat. a lényeg,hogy ha az első négy hónaőban előtörlesztesz,akkor a törzstőkéből megy le,és nem a kamtokat kezded el kifizetni.
2009. jan. 16. 10:54
Mégegy kérdést ha megengedsz. Most hívtam fel őket, de elfelejtettem megkérdezni. Ő szerintük még csak flfüggesztett vagyok, mert nem küldtem bejelentő lapot. De ha a bejelentő lapra azt írom hogy szeptemberben szűnt meg a jogviszonyom, akkor visszamenőleg is fizetnem kell késedelmi kamatot?? Vagy meg lehet azt játszani, hogy januártól írom a megszűnést?
7. dancingqueen (válaszként erre: 5. - Tamo87)
2009. jan. 16. 10:23

nincs mit igazán:)akkor sajnos lecsúsztál az előtörlesztés lehetőségéről...vigyázz,mert a végén a kamatok elharapódznak,és ha lesz munkahelyed,simán zárolják a számládat!


csak ügyesen:)

2009. jan. 16. 10:22
...lesznek... nem "esznek" :)
2009. jan. 16. 10:21

ok. már utánna olvastam. Hát itt gubancok esznek.

Mégegyszer köszi!

4. dancingqueen (válaszként erre: 3. - Tamo87)
2009. jan. 16. 10:21
neked kell jelentkezni:))))jelezni,hogy végeztél a suliban
3. tamo87 (válaszként erre: 2. - Dancingqueen)
2009. jan. 16. 10:16
Köszi szépen!És szoktak küldeni valami felszólítást vagy valamit, ha nem kapnak visszajelzést a sulitól? Én már szeptember óta nem járok, és vártam hogy megírják mikor mennyivel törlesszek, de még semmi.
2009. jan. 16. 10:09

4. hónap


de ha felhivod őket,vagy www.diakhitel.hu-t ott is nagyon sok mindent találsz

2009. jan. 16. 10:04
Tudja valaki, hogy ha abba hagyja valaki a fősulit még az elvégzése előtt, akkor mikortól kell elkezdeni visszafizetni a diákhitelt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook