Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a gyerekeid apja "őrült", lelki terrorban tart, hogyan próbálsz meg kimászni a kapcsolatból? 2gyerek, közös ház hitelre 2022-ig... fórum

Ha a gyerekeid apja "őrült", lelki terrorban tart, hogyan próbálsz meg kimászni a kapcsolatból? 2gyerek, közös ház hitelre 2022-ig... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 24. 13:26
Szia! Én hasonló helyzetben voltam, bár szerencsére csak 2 évig. Elköltöztem a szüleimhez a gyerekemmel, és megvártam amíg hiányzom neki, (mert sajnos szeretett, csak alapesetben volt nem normális) utána, amikor éppen gyengédségi rohama volt, aláiratattam vele egy papirt, amiben elismeri,hogy mennyi az ő hiteltartozása, és hogyan osszuk meg a többi részt. Utána már örjönghetett. De nem akarlak elkeseríteni, 2 év után sikerült az, hogy a rendőrségre már nem minden héten jártam, a Gyámhivatalnál 5-ödszörre bizonyítottam be, hogy én vagyok a normális és nem ő. Úgyhogy szedjél össze annyi erőt, amennyit csak lehet. A gyerekeid megérdemlik, hogy harcolj értük!!
2009. febr. 24. 13:24

szerencsére nem házasodtunk össze,gondolom kevesebb macera,bár nem tudom:(

mennyit kér egy ügyvéd nem tudjátok?és bármilyen ügyvédet meg lehet ezzel keresni?

12. vigyori:) (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. febr. 24. 13:23
nem ő tart el,közösen fizetünk mindent,bár októbertől ő is munkanélküli lett,néha fusizik,nekem meg március végén jár le a felmondási időm,kapok még 3hó végkielégítést,aztán nem tudom hogy lesz.nem vagyok munkakerülő,megőrülök most is hogy úgymond nincs mit csinálnom,93óta voltam ennél a cégnél alkalmazásban.a munkanélkülibe is csak egy suli miatt fogok jelentkezni,nem a segélyért.
11. vigyori:) (válaszként erre: 7. - Promama)
2009. febr. 24. 13:20

már több éve lemondtam róla,szó szerint már gyűlölöm:(((

nem kívánok vele kettesben lenni,és nem is akarom hogy már jobb legyen,azt a fajta vágyat már kiölte belőlem a viselkedésével:(

10. vigyori:) (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. febr. 24. 13:17

oda sajnos nem,meg velük nem is nagyon lehet erről beszélni,pár éve volt hogy megkértem őket üljünk össze közösen az apóssal is,hogy megbeszéljünk egy felém repülő késes sztorit,mert ez így nem mehet tovább,a végén apósom szerint én voltam az öntörvényű nő,aki miért nem hallgat inkább ha látja hogy az ember idegbeteg.

apám szerint meg beszéljük meg ketten,na ezzel azon kívül hogy elfogyott a kávéja vagy egyéb,nem sokat beszélünk,főleg nem ilenekről.

ha szóltam neki hogy este szeretnék vele megbeszélni valamit,hirtelen tök álmos,vagy most nem ér rá...mindig csak a kifogás:(

pedig nem egyszer közöltem vele hogy ezt már nem bírom sokáig.

innentől kezdve gondolom ti sem kérnétek tőlük segítséget:(

9. correct (válaszként erre: 1. - Vigyori:))
2009. febr. 24. 13:14
Ismerős, volt már ilyen anno, csak nem a gyermekem apja volt az illető.
2009. febr. 24. 13:14

Szerintem amíg nincs munkád, addig reménytelen bármit is csinálni - főleg, hogy a hitel a kettőtök nevén van. Ha elköltöznél a szüleidhez, még az is lehet, hogy rontana a helyzeten, kegyetlenül eldurvulhat a helyzet.

Próbáljátok megbeszélni. Tudom, a férfiak legtöbbször kegyetlen gorombák és makacsok, de próba szerencse. A legtöbb férfit pl. kegyetlenül zavarja, ha a nő otthon van, nem dolgozik. Hiába ott a gyerek, ez nem érdekli őket, zavarja őket, hogy ők a családfenntartó.

2009. febr. 24. 13:14
szerintem nem muszáj Anyaotthon,oda pár hétre befogadnak,ha komolyan gondold,ott rendezheted a soraidat,szerezhetsz egy jó ügyvédet,aki elintézi a válát s rendezi a közös tulajdon kérdését. és aztán ott van a NANE,ahol a családon belüli erőszaktól szenvedőknek nyújtanak segítséget. Ám,ha még nem mérgesedett el ennyire a helyzet próbáld rendbehozni a házasságotokat. A gyerekeket add oda a nagymamának,legyetek újra kettesben és beszélj az érzéseidről vele,hallgasd meg őt.
2009. febr. 24. 13:14
édesanyámtól,barátaimtól,családtól,szomszédtól,kollégáktól kérnék átmeneti segítséget,majd családsegítő, anya központoknál érdeklődnék,végül válási papírok
2009. febr. 24. 13:11

Nagyon sajnállak. Bár én nem vagyok hasonló helyzetben, de el tudom képzelni, hogy milyen szörnyű lehet nektek - az élet hozott bőven nekem is rosszat...

Sajnos csak kitartásra tudlak ösztönözni, amíg nem tudsz a saját talpadra állni. És addig, amíg fizikailag is nem bánt titeket még éppen el lehet viselni, de tudom, nehéz. Rengetegen a testi terror mellett is bírják - bár nem tudom, hogyan.

Állítólag a jóga segít. Egyik ismerősünk jóga mester (nő), a férje kegyetlen alkoholista és emelt fővel és külsőre totális nyugalommal el tudja viselni már hosszú-hosszú évek óta. Sőt, még pl a vonatok képes etetni is a férjét a rántott hússal. Szóval kitartás, majd lesz valahogy. Csak légy nagyon erős lelkiekben.

2009. febr. 24. 13:10
minnél elöbb hagyd el a gyerekeidnek is jobb lessz bárhol mind az apjuk melett tudom miről beszélek, inkább egy anyaothon, a véddőnő biztos tud eggyet vagy a szűlök. tönkre megy a gyerekek élete is és nem lesznek boldog emberek. menj sürgösen el bárhivá vagy küld el hivd a gyermek jóléti szolgálatot.
2009. febr. 24. 13:10
sajnos nem lesz jobb, egy életed van,ne tűrj ha nem muszály
2009. febr. 24. 13:07
Esetleg a szüleidhez nem tudnál menni?
2009. febr. 24. 13:06

van amikor egészen elviselhető,de legtöbbször borzasztó ahogy beszél velünk.

egy ismerősével vagy barátjával sem hallottam még így őrjöngeni,csak velünk.nagyon féltem a gyerekeimet,én már idegileg rámentem,mi lesz velük?tudom nem hagyhatom,de a munkám most szűnt meg 15év után,jelenleg reménytelen minden:'(((

valaki írjon ha volt hasonló helyzetben,mert nagyon kész vagyok:((((((((((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook